למה בדיקת קורונה?

.Eliana

Active member
נשבעת, שאלה תמימה, כי אני פשוט לא מבינה למה כל כך הרבה אנשים רצים לעשות בדיקות קורונה עם הופעת תסמיני מחלה.
נגיד קמתי בבוקר עם תסמינים של צינון: נזלת, שיעול. בקטנה. נגיד שאני עובדת מהבית ולא מתכוונת ללכת לשום מקום כל עוד אני חולה. למה ללכת לעשות בדיקת קורונה? הרי אין טיפול ייחודי/ייעודי לקורונה. מטפלים בסימפטומים - טיפות לאף אם יש נזלת, משהו לגרון אם הוא כואב/יש שיעול, אקמול להורדת החום אם יש.
נניח וגיליתי שיש לי נזלת, שיעול, אולי אפילו קצת חום, ואני חיובית לקורונה - מה זה ישנה? שוב, בהנחה שאני לא הולכת לשום מקום כל עוד אני חולה.

למען הסר ספק, אני לא חולה, אין לי שום תסמינים (טפו טפו), אני באמת לא מצליחה להבין.

דיברגנט חדש

Well-known member
נשבעת, שאלה תמימה, כי אני פשוט לא מבינה למה כל כך הרבה אנשים רצים לעשות בדיקות קורונה עם הופעת תסמיני מחלה.
נגיד קמתי בבוקר עם תסמינים של צינון: נזלת, שיעול. בקטנה. נגיד שאני עובדת מהבית ולא מתכוונת ללכת לשום מקום כל עוד אני חולה. למה ללכת לעשות בדיקת קורונה? הרי אין טיפול ייחודי/ייעודי לקורונה. מטפלים בסימפטומים - טיפות לאף אם יש נזלת, משהו לגרון אם הוא כואב/יש שיעול, אקמול להורדת החום אם יש.
נניח וגיליתי שיש לי נזלת, שיעול, אולי אפילו קצת חום, ואני חיובית לקורונה - מה זה ישנה? שוב, בהנחה שאני לא הולכת לשום מקום כל עוד אני חולה.

למען הסר ספק, אני לא חולה, אין לי שום תסמינים (טפו טפו), אני באמת לא מצליחה להבין.
כי גם כאשר את מרגישה טוב, את, עדיין, יכולה להדביק אחרים.
חוץ מזה, בהנחה שאת לא גרה לבד, חשוב לבני הבית, לדעת, אם זה קורונה או משהו אחר.

.Eliana

Active member
כי גם כאשר את מרגישה טוב, את, עדיין, יכולה להדביק אחרים.
חוץ מזה, בהנחה שאת לא גרה לבד, חשוב לבני הבית, לדעת, אם זה קורונה או משהו אחר.
אני כן גרה לבד, וכמו שאמרתי, בהנחה שאני לא הולכת לשום מקום כל עוד אני חולה, מה זה משנה/חשוב לדעת אם זה קורונה או צינון או שפעת, אם הטיפול הוא אותו טיפול לכולם - מה זה משנה?

הנה נגיד אמא שלי סיפרה לי היום בערב שהיא הצטננה. האף שלה סתום, הוא קצת משתעלת. היא התחילה לקחת אקמול צינון. היא גרה עם אבא שלי, הוא עובד מהבית, היא תישאר בבית כל עוד היא חולה, הם לא מתראים עם אף אחד חוץ ממני. למה לה להיבדק?

ונניח אני אדבק ממנה - מה זה משנה אם נדבקתי ממנה בקורונה, בצינון או בשפעת, אם הטיפול בכולם הוא אותו טיפול?

ננגיד לדלקות גרון יש טיפול מיוחד - אנטיביוטיקה מיוחדת, אבל לקורונה אין טיפול מיוחד, אז מה דחוף לדעת אם חולים בצינון, שפעת או קורונה, אם לכולם אותו טיפול?

דיברגנט חדש

Well-known member
אני כן גרה לבד, וכמו שאמרתי, בהנחה שאני לא הולכת לשום מקום כל עוד אני חולה, מה זה משנה/חשוב לדעת אם זה קורונה או צינון או שפעת, אם הטיפול הוא אותו טיפול לכולם - מה זה משנה?

הנה נגיד אמא שלי סיפרה לי היום בערב שהיא הצטננה. האף שלה סתום, הוא קצת משתעלת. היא התחילה לקחת אקמול צינון. היא גרה עם אבא שלי, הוא עובד מהבית, היא תישאר בבית כל עוד היא חולה, הם לא מתראים עם אף אחד חוץ ממני. למה לה להיבדק?

ונניח אני אדבק ממנה - מה זה משנה אם נדבקתי ממנה בקורונה, בצינון או בשפעת, אם הטיפול בכולם הוא אותו טיפול?

ננגיד לדלקות גרון יש טיפול מיוחד - אנטיביוטיקה מיוחדת, אבל לקורונה אין טיפול מיוחד, אז מה דחוף לדעת אם חולים בצינון, שפעת או קורונה, אם לכולם אותו טיפול?
יש כבר טיפול לקורונה, אך לא למצב שאת מתארת אלא למקרים קשים יותר.
לדוג', מישהו בפורום השכן סיפר שלמרות שמחוסן בבוסטר, חלה והזדקק לתרופה שפייזר פיתחה כנגד הקורונה.

במקרה שאת גרה לבד ומחלתך קלה, הבעיה היחידה שיכולה להיות היא שכבר לא יהיו לך סימפטומים ותחשבי שאת כבר בריאה, עדיין תדביקי, כי כפי שאת בטח מבינה, הייחוד של האומיקרון שהוא מאוד מדבק.

.Eliana

Active member
יש כבר טיפול לקורונה, אך לא למצב שאת מתארת אלא למקרים קשים יותר.
לדוג', מישהו בפורום השכן סיפר שלמרות שמחוסן בבוסטר, חלה והזדקק לתרופה שפייזר פיתחה כנגד הקורונה.

במקרה שאת גרה לבד ומחלתך קלה, הבעיה היחידה שיכולה להיות היא שכבר לא יהיו לך סימפטומים ותחשבי שאת כבר בריאה, עדיין תדביקי, כי כפי שאת בטח מבינה, הייחוד של האומיקרון שהוא מאוד מדבק.
אמממ אם היו לי סימפטומים באיזשהו שלב (ז"א זה לא שאני א-סימפטומטית), והם נעלמו, זה אומר שהמחלה יצאה לה מהמערכת שלי ולכן אני לא חולה יותר ולא מדבקת יותר. כי איך אפשר להדביק אחרים במחלה שאתה לא חולה בה? הגיוני, לא?
זה לא כמו עם הרפס שברגע שנדבקים פעם אחת הוא עדיין נמצא בגוף שלנו, אבל הוא "רדום" ומדי פעם מתפרץ (סטייל הר געש).
כשנדבקים במחלה ויראלית, "מגלים" זאת מכורח הופעת הסימפטומים, ולכן כשהם נעלמים - סימן שגם המחלה נעלמה.
האם אתה טוען שבנאדם שאינו א-סימפטומטי יכול להיות חולה מבלי להפגין סימפטומים של מחלה? ואם הוא מפגין סימפטומים של מחלה, אזי שברגע שאין סימפטומים - אין מחלה.

קר לי בך

Well-known member

בדיקה עושים כדי לדעת אם את צריכה להיות בבידוד כדי לא להדביק אנשים אחרים.
אם את ממילא בבידוד באמת אין צורך בבדיקה

אמממ אם היו לי סימפטומים באיזשהו שלב (ז"א זה לא שאני א-סימפטומטית), והם נעלמו, זה אומר שהמחלה יצאה לה מהמערכת שלי ולכן אני לא חולה יותר ולא מדבקת יותר. כי איך אפשר להדביק אחרים במחלה שאתה לא חולה בה? הגיוני, לא?
לא, גם א-סימפטומטים מדביקים
זה לא כמו עם הרפס שברגע שנדבקים פעם אחת הוא עדיין נמצא בגוף שלנו, אבל הוא "רדום" ומדי פעם מתפרץ (סטייל הר געש).
אז דווקא כמו הרפס, מי שחלה יכול לסבול מכל מיני תופעות בעוד הרבה חודשים או שנים
כשנדבקים במחלה ויראלית, "מגלים" זאת מכורח הופעת הסימפטומים, ולכן כשהם נעלמים - סימן שגם המחלה נעלמה.
כמו שהסברתי - ממש לא.
יכול להיות שכן, אבל בכלל לא בטוח
האם אתה טוען שבנאדם שאינו א-סימפטומטי יכול להיות חולה מבלי להפגין סימפטומים של מחלה? ואם הוא מפגין סימפטומים של מחלה, אזי שברגע שאין סימפטומים - אין מחלה.
הסברתי, לא

דיברגנט חדש

Well-known member
אז מסתבר שזה לא רק בהרפס, אלא גם באבעבועות רוח שהוא "רדום" עד שטריגר מעיר אותו ואז חולים בשלבקת חוגרת.
גם בקורונה זה כך, ההערכה הרווחת כיום היא שכ־10% ממחלימי הקורונה יחוו תסמין אחד או יותר מבין התסמינים כגון:
כאבים בחזה.
• כאבי ראש.
• דפיקות לב מואצות.
נשירת שיער.
• כאבי גרון וכאבי אוזניים.
סחרחורת.

על פי מחקר שנערך בארה"ב, בנים בני פחות מ-12 וילדים עם השמנת יתר, הם קבוצות בסיכון גבוה יותר לפימס • כמו כן, יש מתאם בין חומרת מחלת הקורונה לבין הסיכון לפימס • בין סימנים לפימס בילדים: מחלת חום, פריחה ועיניים אדומות

רוב הזמן נח

Well-known member

אני גם לא מבין. מתחילת הקורונה היו לי כל מיני תסמינים והצטננויות ולא חשבתי ללכת לעשות בדיקה. זה לא שפוי הטרלול שעשו לאזרחים עם הבדיקות.

.Eliana

Active member
אני גם לא מבין. מתחילת הקורונה היו לי כל מיני תסמינים והצטננויות ולא חשבתי ללכת לעשות בדיקה. זה לא שפוי הטרלול שעשו לאזרחים עם הבדיקות.
אני לא יודעת אם קראת את כל התשובות שקיבלתי פה בשרשור, אבל בגדול ההסבר הוא כזה: עושים בדיקה כדי לא להדביק אחרים בקורונה כי זאת מחלה מסוכנת שאפשר למות ממנה.
עכשיו זה מבחינתי לא סיבה ולא הסבר כי:
1. אז נגיד שיש לך תסמינים, עשית בדיקה וזה דווקא לא קורונה. האם לא תשב בבית? האם לא תטפל בעצמך? האם לא תשמור מרחק מאחרים כדי לא להדביק אותם? אני הייתי רוצה לחשוב שהתשובה היא 'כן', ואז נשאלת שוב השאלה - אם כשחולים יושבים בבית, מטפלים בעצמך, שומרים מרחק מאנשים כדי לא להדביק אותם במחלה שאתה חולה בה, מה זה לעזאזל משנה במה בדיוק אתה חולה?
2. זה נראה שכולם שכחו שגם משפעת וגם מדלקת ריאות אפשר למות. וגם משלל מחלות אחרות שבהן אנשים נדבקו, נדבקים ויידבקו במשך דורות (איידס למשל) ואף פעם לא סגרו מדינות, אסרו על כניסה למקומו ללא חיסון/בדיקה ואילצו אנשים לעטות מסכות. לא אילצו אנשים להציג בדיקה שלילית לאיידס לפני כניסה למועדון למשל... אף אחד מעולם לא הכריח אנשים חולים לא להגיע לגן/בי"ס/עבודה... לפני 3 שנים מישהו בעבודה הדביק את אבא שלי ועור חלה בדלקת ריאות - פחד אלוהים!! לא חווינו קורונה - בעצם אולי ההצטננות שהייתה לנו לא מזמן הייתה קורונה, לא יודעת - ואם כן, אז דלקת ריאות הרבה הרבה יותר מפחידה!

michal@gal

Active member
מנהל

רוב האנשים לא עובדים מהבית ולא גרים לבד, ובמהלך השבוע נפגשים עם אנשים ששייכים לקבוצות סיכון, אז עושים את המעשה האחראי ונבדקים כדי לא לסכן אחרים.
אני מקווה שבעקבות ההרגלים שנרכשו בתקופת הקורונה, אנשים חולים יפסיקו להגיע לעבודה ולהדביק אחרים.

.Eliana

Active member
רוב האנשים לא עובדים מהבית ולא גרים לבד, ובמהלך השבוע נפגשים עם אנשים ששייכים לקבוצות סיכון, אז עושים את המעשה האחראי ונבדקים כדי לא לסכן אחרים.
אוקי.
ונניח שעשית בדיקה וגילית שדווקא אין לך קורונה.
כן תיפגשי עם אחרים?
לא תשבי בבית ותטפלי בעצמך?
אני מקווה שבעקבות ההרגלים שנרכשו בתקופת הקורונה, אנשים חולים יפסיקו להגיע לעבודה ולהדביק אחרים.
לצערנו, כמו שכבר רואים, אנשים מגיעים לעבודה גם עם קורונה וכרגיל עם מחלות מדבקות אחרות. שום הרגלים לא נרכשו כי אף אחד לא ניסה לחנך אנשים, פשוט נקבעו להם חוקים - רובם לא הגיוניים בעליל ללא שום הצדקה אפידמיולוגית - וברגע שהחוקים האלה בוטלו, כולם חזרו לעשות מה בראש שלהם. אנשים לא הגיעו לעבודה עם קורונה רק כי הם אולצו להיות בבידוד ונעשה אחריהם מעקב, וראינו שגם למרות זה אנשים הפרו בידוד ויצאו מהבית כשהם חולים מאומתים.

את שואלת אותי?
בנאדם חולה - ולא משנה לי במה ספציפית הוא חולה! בין אם זה צינון, שפעת, דלקת ריאות או קורונה - שישב בבית וישאיר את הילדים החולים שלו בבית. עם כל הכבוד לקורונה שאפשר למות ממנה, גם משפעת ומדלקת ריאות אפשר למות, וגם סתם ככה לא מתחשק לי להיות מצוננת כי למישהו "משעמם לשבת בבית אז הגעתי למשרד חולה".

אז למקרה שמישהו פספס, הפואנטה שלי היא זו: חולים - תשבו בבית. לא אכפת לי במה אתם חולים.
בניגוד להלך המחשבה של "עושי הבדיקות האחראיים": תסמינים - עושים בדיקה - קורונה: יושבים בבית / לא קורונה: ממשיכים בחיים כרגיל. זה אחראי לדעתך להדביק אחרים במחלות שהן לא קורונה?

michal@gal

Active member
מנהל
אוקי.
ונניח שעשית בדיקה וגילית שדווקא אין לך קורונה.
כן תיפגשי עם אחרים?
לא תשבי בבית ותטפלי בעצמך?

לצערנו, כמו שכבר רואים, אנשים מגיעים לעבודה גם עם קורונה וכרגיל עם מחלות מדבקות אחרות. שום הרגלים לא נרכשו כי אף אחד לא ניסה לחנך אנשים, פשוט נקבעו להם חוקים - רובם לא הגיוניים בעליל ללא שום הצדקה אפידמיולוגית - וברגע שהחוקים האלה בוטלו, כולם חזרו לעשות מה בראש שלהם. אנשים לא הגיעו לעבודה עם קורונה רק כי הם אולצו להיות בבידוד ונעשה אחריהם מעקב, וראינו שגם למרות זה אנשים הפרו בידוד ויצאו מהבית כשהם חולים מאומתים.

את שואלת אותי?
בנאדם חולה - ולא משנה לי במה ספציפית הוא חולה! בין אם זה צינון, שפעת, דלקת ריאות או קורונה - שישב בבית וישאיר את הילדים החולים שלו בבית. עם כל הכבוד לקורונה שאפשר למות ממנה, גם משפעת ומדלקת ריאות אפשר למות, וגם סתם ככה לא מתחשק לי להיות מצוננת כי למישהו "משעמם לשבת בבית אז הגעתי למשרד חולה".

אז למקרה שמישהו פספס, הפואנטה שלי היא זו: חולים - תשבו בבית. לא אכפת לי במה אתם חולים.
בניגוד להלך המחשבה של "עושי הבדיקות האחראיים": תסמינים - עושים בדיקה - קורונה: יושבים בבית / לא קורונה: ממשיכים בחיים כרגיל. זה אחראי לדעתך להדביק אחרים במחלות שהן לא קורונה?
תלוי במה חולים.
אם אני משתעלת ויש לי חום, כמובן שאשאר בבית גם אם זו לא קורונה.
אם אני רק מנוזלת ואין לי קורונה, אמשיך בחיי כרגיל. צריך להפעיל גם קצת הגיון. לא כל צינון קל דורש בידוד. אם היו מצפים שילדים ישארו בבית על כל נזלת קלה, הם היו נשארים בבית כל החורף.

.Eliana

Active member
תלוי במה חולים.
אם אני משתעלת ויש לי חום, כמובן שאשאר בבית גם אם זו לא קורונה.
אם אני רק מנוזלת ואין לי קורונה, אמשיך בחיי כרגיל. צריך להפעיל גם קצת הגיון. לא כל צינון קל דורש בידוד. אם היו מצפים שילדים ישארו בבית על כל נזלת קלה, הם היו נשארים בבית כל החורף.
סליחה כן, אבל אם הילדים כל החורף עם נזלת, זה לא תקין, צריך לטפל בזה ולא פשוט לקבל ש"זה ככה".
אני גם הייתי ילדה פעם ואמא שלי הייתה משאירה אותי בבית כל פעם שהייתי חולה, שזה היה פעם אחת, ולא הייתי מסתובבת עם "נזלת קלה" כל החורף.
"נזלת קלה" יכולה להפוך כרונית כשלא מטפלים בה כראוי ויכולה להתפתח לדלקת בסינוסים.

R 1 3

Well-known member

את צודקת ! .תעשי בדיקת קורונה בבית אבל לפחות פעמיים וכמו שצריך.
מנצל״ש לספר מה שעברתי הכל בגלל ההיסטריה מהקורונה והפרדה שעושים אפילו במיון של בתי חולים.

ביום רביעי ערב החג הרגשתי רע אבל ממש, חום, דופק 100 עדיין ללא שיעול מטריד. הלכתי קניתי בדיקת קורונה
פעם ראשונה מטוש. לציין שאני לא מחזיק בבית שום משכחי כאבים רק אספירין קטן שלא ממש עזר.
הבדיקה יצאה שלילית לכן עוד יותר הייתי מוטרד איזו מן שפעת זו? בהתיעצות עם המוקד של מאוחדת הפנו
אותי למיון איכילוב. הגעתי שם ותיכף הבדיקה יצאתי חיובי - כאן נפלתי בפח. אם הייתי יודע בבית, הייתי מסתגר
ומצטייד אולי באופטלגין שמשפיע עלי טוב. ברגע שהרשויות יודעות אנחנו בצרות.
הכניסו אותי למיון קורונה. יש מיון נפרד לקורונה גם למי שיש לו בכלל בעיות אחרות.
לציין שהגעתי ברגל עירני ויציב. בחדר הקורונה הצפוף כולם עם מסכות. אין אוורור. אין מים !
ביקשתי מהאח/רופא כוס מים 3 פעמים. אנשים סביבי אפילו לא הציעו לחלקם היו בקבוקים מהבית.
היתה לי מיטה צרה בלי מעקות חשתי סחרחורת והשתרעתי עליה. אח״כ מצאת את עצמי על הרצפה
שותת דם. כנראה התגלגלתי מהמיטה על המשקפיים נוצר לי חתך עמוק ברקה הימנית (היום גם מתחת העיניים שקיות סגולות)
האחות אמרה שראתה והיה מפחיד כנראה היתה חבטה רצינית. מכאן מתחיל הצ׳כוב.. שלחו אותי לסיטי ראש
קיבלתי טטנוס צילום חזה בדיקות ועדיין בלי כוס מים.. חיברו לי אינפוזיה כרגע על מיטה נורמלית עם דפנות
התעלפתי שוב . הרופא האדיוט צועק עלי תרגע.. שמו לב שאני גם מזיע ועשו אקג. כל הבדיקות נראו טוב
הגיע כרוג ותפר לי אולי 8 תפרים חתך עמוק וארוך. ביקשתי לראות - אמר לי עדיף שלא תסתכל
אתה מרגיש כאילו הגעת למחלקת ענויים של חייזרים - לא נותנים לך לצאת מהחדר. העבירו אותי לפנימית
ושם עוד בדיקות שתיתי אלקטרוליטים כשאני עם התחבושת . הרופא כנראה סטג׳ר החליט שאני מועד לנפילות
למרות שבכלל התעלפתי מהחרדה / חוסר נוזלים. כרגע בבית ברחתי משם למחרת ביקשתי להשתחרר.
לציין הלכתי הביתה ברגל. נתנו לי חולצה של בית חולים כי שלי היתה כולה ספוגה דם.
התביעה למקרה הזה מתבקשת. אפילו לא נתנו לי מכתב שחרור. לא הציעו לדאוג לי להסעה הביתה
לא התקשרו לשאול לשלומי חוץ ממשרד הבריאות עם המעקבים המטופשים כשכולם בלי מסכות
לך תדע ממי נדבקתי?
2 הסנט שלי
א. עטו מסכה! בחנויות, במיוחד הפארם שמגיעים לשם אנשים לקנות ערכות בדיקה
ב. התרחקו ממיון קורונה ובמיוחד בערב חג הצוות במקרה שלי ראוי לכל התלונות והתביעות.
קחו איתכם שתיה - הם לא ישימו שם מתקן שתיה בעקרון כי אין להם מחויבות כזאת.

למעלה