למה אנשים מבוססים מתחסנים יותר?

בניגוד להסברים המפותלים בכתבה ההסבר הוא פשוט מאוד.

נסיעות לחו"ל צריכות חיסון...

כמו כן מי שעובד במקומות סחיים במיוחד - כמו מקומות שקשורים לממשלות ורשויות מקומיות, דורש חיסון,מן הסתם אלא יהיו האנשים המבוססים יותר.

דיברגנט חדש

Well-known member

כן, זאת הסיבה שבנט חיסן את בנו למרות שהחלים ועפ"י ההנחיות בארץ לא היה צריך להתחסן ואם זה היה אדם מן השורה, לא היו מחסנים אותו.
הוא פשוט רצה שיוכל להציג תעודת מתחסן בחו"ל.

אלפיני

Well-known member

כמו כן מי שעובד במקומות סחיים במיוחד - כמו מקומות שקשורים לממשלות ורשויות מקומיות, דורש חיסון,מן הסתם אלא יהיו האנשים המבוססים יותר.
כי אנשים מבוססים בדרך כלל גם משכילים יותר ולכן לא מתייחסים לכל מני תאוריות קונספרציה הזויות של מפונקים ונגררים לסוגיהם.

כי אנשים מבוססים בדרך כלל גם משכילים יותר ולכן לא מתייחסים לכל מני תאוריות קונספרציה הזויות של מפונקים ונגררים לסוגיהם.
רוב האנשים הם על הגדר,זה לא פורום אקטואליה שכל אחד יש לו דיעה מוצקה.

ובנושא כזה שאין לו תקדים ידע מהעבר לא עוזר.

דיברגנט חדש

Well-known member

מי ההורים שבוחרים שלא לחסן את ילדיהם?​

מחקר חדש בארה"ב מצא כי הורים משכילים ואמידים מחסנים פחות את ילדיהם. הלכנו לבדוק מה המצב בישראל - באילו איזורים מחסנים פחות, מה עומד מאחורי המגמה ולמה זה עלול להיות מאוד מסוכן לכולנו?

אנשים המתנגדים לחיסונים מטעמים אידאולוגיים נוטים להיות לבנים, משכילים ואמידים כך לפי מחקר חדש שפורסם בכתב העת האמריקאי לבריאות הציבור.

כוכבית מצויה

Well-known member

מי ההורים שבוחרים שלא לחסן את ילדיהם?​

מחקר חדש בארה"ב מצא כי הורים משכילים ואמידים מחסנים פחות את ילדיהם. הלכנו לבדוק מה המצב בישראל - באילו איזורים מחסנים פחות, מה עומד מאחורי המגמה ולמה זה עלול להיות מאוד מסוכן לכולנו?

אנשים המתנגדים לחיסונים מטעמים אידאולוגיים נוטים להיות לבנים, משכילים ואמידים כך לפי מחקר חדש שפורסם בכתב העת האמריקאי לבריאות הציבור.
שמת לב שהכתבה הפותחת מתייחסת לקורונה ואילו ה"מחקר החדש" שהבאת פורסם ב 2015 ואינו רלבנטי לסוגיית החיסונים לקורונה?

דיברגנט חדש

Well-known member
שמת לב שהכתבה הפותחת מתייחסת לקורונה ואילו ה"מחקר החדש" שהבאת פורסם ב 2015 ואינו רלבנטי לסוגיית החיסונים לקורונה?
המחקר מתייחס לכלל החיסונים ללא יוצא מן הכלל, הוא נעשה בעקבות מגפת שפעת החזירים שהבהילה את העולם באותה עת.
נכון, שהוא לא מכליל את הקורונה, כי היא טרם הייתה אז, אך אין שונה בהלת מגפה X מבהלת מגפה Y וכראיה מתואר לך שם בפירוט רב, לרבות בסרטון, את בהלת החיסונים בעקבות המגפה.

כוכבית מצויה

Well-known member
המחקר מתייחס לכלל החיסונים ללא יוצא מן הכלל, הוא נעשה בעקבות מגפת שפעת החזירים שהבהילה את העולם באותה עת.
נכון, שהוא לא מכליל את הקורונה, כי היא טרם הייתה אז, אך אין שונה בהלת מגפה X מבהלת מגפה Y וכראיה מתואר לך שם בפירוט רב, לרבות בסרטון, את בהלת החיסונים בעקבות המגפה.
המחקר לא יכול להתייחס לחיסונים שלא היו קיימים ולסיטואציה שונה מהסיטואציות שנכללו במחקר. המחקר מתייחס לחיסונים רוטיניים ולא לחיסון בעקבות התפרצות מגפה.
המחקר לא נעשה בעקבות שפעת החזירים ולא כלל נתונים של החיסון אליה.
חוץ מהכותרות לסרטון של בהלה, הנתונים עליהם מדובר לא משקפים שום בהלה וכמובן לא מוצגים שום נתונים לגבי התפלגות המתחסנים.

דיברגנט חדש

Well-known member
המחקר לא יכול להתייחס לחיסונים שלא היו קיימים ולסיטואציה שונה מהסיטואציות שנכללו במחקר. המחקר מתייחס לחיסונים רוטיניים ולא לחיסון בעקבות התפרצות מגפה.
המחקר לא נעשה בעקבות שפעת החזירים ולא כלל נתונים של החיסון אליה.
חוץ מהכותרות לסרטון של בהלה, הנתונים עליהם מדובר לא משקפים שום בהלה וכמובן לא מוצגים שום נתונים לגבי התפלגות המתחסנים.
במקרה שפיספסת, שלא בתום לב, מצטט לך מהכתבה: "סוגיית ההימנעות מחיסונים מטעמים אידאולוגיים רלוונטית גם לישראל, בעיקר נוכח מקרי השפעת החריפים שהתגלו כאן בשבועות האחרונים, שאף הובילו למוות."
עוד ציטוט: "סך הכל, על פי משרד הבריאות, 2%-4% מהילדים בישראל אינם מחוסנים די דומה לנתון שהוצג במחקר האמריקאי. עם זאת, באיגוד רופאי הילדים מעריכים כי הנתון האמיתי גבוה יותר, ועומד על 5%-10% מקרב הילדים בישראל שאינם מחוסנים, בין אם בשל התנגדות אידאולוגית של הורים או סיבות אחרות. אכן, רופאים עמם שוחחנו אומרים כי מאפייני האוכלוסיה הנמנעת מחיסונים הם די דומים לאלה שנמצאו במחקר האמריקאי. "
אגב, את רוצה להגיד שמתנגדי חיסונים של המחקר פתאום ישנו את עורם ויתחסנו בחיסון הקורונה? כנ"ל, אלו של הארץ כמו מאזור פרד חנה - כרכור?

כוכבית מצויה

Well-known member
במקרה שפיספסת, שלא בתום לב,
כמובן שקראתי, אין צורך לצטט.
מצטט לך מהכתבה: "סוגיית ההימנעות מחיסונים מטעמים אידאולוגיים רלוונטית גם לישראל, בעיקר נוכח מקרי השפעת החריפים שהתגלו כאן בשבועות האחרונים, שאף הובילו למוות."
זה לא אומר שהיתה בהלה .
זה גם לא אומר שזה רלבנטי לקורונה.
בנוסף, כתבה מגמתית כמו זו אינה הוכחה לכלום.
עוד ציטוט: "סך הכל, על פי משרד הבריאות, 2%-4% מהילדים בישראל אינם מחוסנים די דומה לנתון שהוצג במחקר האמריקאי. עם זאת, באיגוד רופאי הילדים מעריכים כי הנתון האמיתי גבוה יותר, ועומד על 5%-10% מקרב הילדים בישראל שאינם מחוסנים, בין אם בשל התנגדות אידאולוגית של הורים או סיבות אחרות. אכן, רופאים עמם שוחחנו אומרים כי מאפייני האוכלוסיה הנמנעת מחיסונים הם די דומים לאלה שנמצאו במחקר האמריקאי. "
כאמור לא רלבנטי לקורונה.
כמה מהרופאים הנ"ל עבדו במגזר הערבי? החרדי?
אגב, את רוצה להגיד שמתנגדי חיסונים של המחקר פתאום ישנו את עורם ויתחסנו בחיסון הקורונה? כנ"ל, אלו של הארץ כמו מאזור פרד חנה - כרכור?
אני רק אמרתי שזה לא רלבנטי, אין שום סיבה שתשים מילים בפי אני לא זקוקה לעזרתך לומר את מה שאני רוצה לומר.

דיברגנט חדש

Well-known member
כמובן שקראתי, אין צורך לצטט.
זה לא אומר שהיתה בהלה .
זה גם לא אומר שזה רלבנטי לקורונה.
בנוסף, כתבה מגמתית כמו זו אינה הוכחה לכלום.
כתבת שאין צורך לצטט ובינתיים כתבת שלא הייתה בהלה כאשר במקום אחר בכתבה כתבו שכן הייתה בהלה :)
אני רק אמרתי שזה לא רלבנטי, אין שום סיבה שתשים מילים בפי אני לא זקוקה לעזרתך לומר את מה שאני רוצה לומר.
לא הכנסתי לך מילים לפה, אלא רק שאלתי, האם מתנגדי המחקר הם לא גם מתנגדי הקורונה? האם הם שינו את עורם?

כוכבית מצויה

Well-known member
כתבת שאין צורך לצטט ובינתיים כתבת שלא הייתה בהלה כאשר במקום אחר בכתבה כתבו שכן הייתה בהלה :)
אכן כתוב, אבל בכתבה שיש בה עדויות הייתי מצפה שתהיה עדות שמראה שאכן יש בהלה ואין שם שום עדות כזו. זה שהכתב בחר בכותרת מפוצצת לא אומר שאכן היתה בהלה.
לא הכנסתי לך מילים לפה, אלא רק שאלתי, האם מתנגדי המחקר הם לא גם מתנגדי הקורונה? האם הם שינו את עורם?
לא בהכרח, רמת הסיכון שונה והסיטואציה שונה.
חוץ מזה אחוז אלה שלא מחסנים את ילדיהם בחיסונים הרגילים הרבה יותר נמוך מאלה שלא התחסנו לקורונה דבר שייכות לשנות לחלוטין את הסטטיסטיקה לגבי הדמוגרפיה של מתנגדי החיסון לקורונה.

אני גמרתי את הדיון הזה, הקורא הנבון יכול להסיק בעצמו לגבי רלבנטיות של כתבה מ 2015 שמתייחסת לחיסונים רגילים לחיסונים במצב של מגפה שמתרחשת שש שנים אחרי.

דיברגנט חדש

Well-known member
אכן כתוב, אבל בכתבה שיש בה עדויות הייתי מצפה שתהיה עדות שמראה שאכן יש בהלה ואין שם שום עדות כזו. זה שהכתב בחר בכותרת מפוצצת לא אומר שאכן היתה בהלה.
מראים לך סרטון וגם זה לא מספיק עבורך? :unsure:
לא בהכרח, רמת הסיכון שונה והסיטואציה שונה.
חוץ מזה אחוז אלה שלא מחסנים את ילדיהם בחיסונים הרגילים הרבה יותר נמוך מאלה שלא התחסנו לקורונה דבר שייכות לשנות לחלוטין את הסטטיסטיקה לגבי הדמוגרפיה של מתנגדי החיסון לקורונה.
לגבי המבוגרים, את צודקת, אך לגבי הילדים, אני כלל לא בטוח שהמס' שונים בהרבה.
חוץ מזה, בקורונה יש הרבה יותר מודעות, השטיפת מוח שעושים לגבי החיסונים, גורמת לאנשים גם לבדוק יותר, במיוחד כשיש מידע בשפע בנט וגם הכפיית חיסונים, גורמת לאנשים אנטגוניזם.
מה שבטוח, שאלו שלא חיסנו אז את ילדיהם, גם לא מחסנים היום.
אני גמרתי את הדיון הזה, הקורא הנבון יכול להסיק בעצמו לגבי רלבנטיות של כתבה מ 2015 שמתייחסת לחיסונים רגילים לחיסונים במצב של מגפה שמתרחשת שש שנים אחרי.
אכן, הקורא הנבון יבן מה ההגדרה המתמטית של המילה 'מוכל' ואם יש מחקר שמתייחס לכל החיסונים, הוא גם יכיל את החיסון הזה, למרות שלא היה באותה עת.

רוב הזמן נח

Well-known member
או שהם רגילים למערכת כי נוח להם איתה (כי הם לא עניים) ואז הם עושים מה שאומרים להם מבלי לחשוב קודם.

רוב הזמן נח

Well-known member

מאמינים יותר למערכת. או יודעים שלהם יתנו את הפלצבו, אז אין סכנה :cool:

רוב הזמן נח

Well-known member
למעלה