למה אין פה מנהלים?

ai27

Well-known member
שאלה מצויינת,
אם הייתה אפשרות לניהול מבוזר (למשל שימוש במנגנוני הציונים וההתעלמות, לצורך מחיקת הודעות וחסימת משתמשים בעייתיים),
היה יכול להיות מעניין.

arseny92

Well-known member
מנהל
ובכל זאת - הרי אתה לא המנהל של הפורום הזה,
מה ההגיון בחוסר היכולת להתעלם ממנהל של פורמים אחרים?

ניקח מצב שהיה פה בעבר:
מנהל פורום "פילוסופיה של הכל" זיבל פה את הפורום באופן מזעזע, והמנהלים לא נמצאים פה כל הזמן כדי לנקות אחריו,
היכולת להתעלם מהודעותיו - הייתה פותרת את הבעיה לרוב חברי הפורום,
ואתה אומר - שבגלל שהוא מנהל של פורום זניח, אין אפשרות להתעלם ממנו.

האם תוכל לבקש מהנהלת הפורמים, לשקול החלטה זו שנית?
במקרים כאלו אם הם יהיו כאן באתר החדש, מדווחים מנהל להנהלת הפורומים וההנהלה אמורה תהיה לנקוט בצעדים (מתן אזהרה, חסימה, etc, הסרת ניהול....), כאשר ההנהלה תגדיר פה את המערכות של האזהרות וחסימות כמו שצריך. כמשתמש ותיק במערכות מהסוג הזה (xf/vb/ipb/etc) אתה ודאי יודע שהרשאת אי התעלמות והרשאות בסיס של מנהל קבועות ברמת הרשאות user group permissions לקבוצה שאליה המשתמש הוגדר כ-primary group membership לעומת secondary, ולא רק על רמת שיוך התת-פורום שאותו מנהלים.

בנוסף התעלמות מסתירה את הודעות המשתמש גלובאלית בכל האתר ולא ניתן לשנות את זה וזה גם דבר שיש להתחשב בו, כי אחרת יוסתרו ממך הודעות גם בפורום שאותו המשתמש מנהל.

ז"א מינוי מנהלים תצרוך נהלים מחמירים בסטנדרטים גבוהים יותר ולא כמו שהיה באתר הישן

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
במקרים כאלו אם הם יהיו כאן באתר החדש, מדווחים מנהל להנהלת הפורומים וההנהלה אמורה תהיה לנקוט בצעדים (מתן אזהרה, חסימה, etc, הסרת ניהול....), כאשר ההנהלה תגדיר פה את המערכות של האזהרות וחסימות כמו שצריך. כמשתמש ותיק במערכות מהסוג הזה (xf/vb/ipb/etc) אתה ודאי יודע שהרשאת אי התעלמות והרשאות בסיס של מנהל קבועות ברמת הרשאות user group permissions לקבוצה שאליה המשתמש הוגדר כ-primary group membership לעומת secondary, ולא רק על רמת שיוך התת-פורום שאותו מנהלים.

בנוסף התעלמות מסתירה את הודעות המשתמש גלובאלית בכל האתר ולא ניתן לשנות את זה וזה גם דבר שיש להתחשב בו, כי אחרת יוסתרו ממך הודעות גם בפורום שאותו המשתמש מנהל.

ז"א מינוי מנהלים תצרוך נהלים מחמירים בסטנדרטים גבוהים יותר ולא כמו שהיה באתר הישן
אני לא רואה הבדל.
בפורום הישן, לא רק שבהנהלה התעלמו מהתלונות התכופות לגבי התנהגותו,
אלא שלתקופה של כמה חודשים, מינו אותו למנהל פורום אקטואליה (כמובן שזה היה סיוט, כי הוא קילל חצי מהגולשים ואז חסם אותם, ונכנס למלחמת חסימות עם 2 המנהלים האחרים, ועם מנהלת מפורום אחר)

כמשתמש ותיק בפורמים - אין לי מושג איך הרשאות הבסיס מתנהלות,
אבל אם האפשרות מטרידה אותך, ניתן כמובן לבטל את ההתעלמות בפורמים שהמנהל מוגדר בהם כמנהל, ולא בכל האתר.

arseny92

Well-known member
מנהל
אני לא רואה הבדל.
אלא שלתקופה של כמה חודשים, מינו אותו למנהל פורום אקטואליה (כמובן שזה היה סיוט, כי הוא קילל חצי מהגולשים ואז חסם אותם, ונכנס למלחמת חסימות עם 2 המנהלים האחרים, ועם מנהלת מפורום אחר)

אבל אם האפשרות מטרידה אותך, ניתן כמובן לבטל את ההתעלמות בפורמים שהמנהל מוגדר בהם כמנהל, ולא בכל האתר.
הרשאות הבסיס מתנהלות כפי שנאמר, אין התעלמות ממשתמש שהוא בעל הרשאות היכנשהו באתר, ולכן ציינתי שתצטרכנה סטנדרטים גבוהים יותר על מנת למנוע שימוש לרעה בהרשאות. לכל זכות יש גם חובה ואחריות.

דיברגנט חדש

Well-known member
אני לא רואה הבדל.

אגב, משתמש פעיל זה משהו שמנהל פורום נותן לך, בדומה לצבע האדום שהיה באתר הישן או פשוט מי שפעיל, מקבל את זה באופן אוטומטי?

ai27

Well-known member
אגב, משתמש פעיל זה משהו שמנהל פורום נותן לך, בדומה לצבע האדום שהיה באתר הישן או פשוט מי שפעיל, מקבל את זה באופן אוטומטי?
לא,
זה עניין אוטומטי.
על סמך מספר הנקודות:
כשעליתי מ18 ל28 הפכתי להיות פעיל.

ראיתי ב"עתידות" של בזוקה, שבעתיד אני אשודרג ל Well-know Member
בקצב הנוכחי זה יהיה עוד חודש

נערך לאחרונה ב:

arseny92

Well-known member
מנהל
לא,
זה עניין אוטומטי.
על סמך מספר הנקודות:

@ai27 @דיברגנט חדש title אשר מתחת לשם והתמונה, פועל לפי כמות הודעות (מנהלי תפוז יכולים להגדיר שמות שונים, לשנות את אופן השדרוג או לכבות מערכת זו כליל), ומספר נקודות תלוי ממערכת הפרסים אשר גם היא נתונה לשינוי נרחב לפי קריטריונים שונים. Reaction score כמות הלייקים, אלא רק שלייק נותן נקודה, ו- :( ניטראלי (בברירת מחדל)

evglev1

Well-known member
מנהל
ובכל זאת - הרי אתה לא המנהל של הפורום הזה,
מה ההגיון בחוסר היכולת להתעלם ממנהל של פורמים אחרים?

ניקח מצב שהיה פה בעבר:
מנהל פורום "פילוסופיה של הכל" זיבל פה את הפורום באופן מזעזע, והמנהלים לא נמצאים פה כל הזמן כדי לנקות אחריו,
היכולת להתעלם מהודעותיו - הייתה פותרת את הבעיה לרוב חברי הפורום,
ואתה אומר - שבגלל שהוא מנהל של פורום זניח, אין אפשרות להתעלם ממנו.

האם תוכל לבקש מהנהלת הפורמים, לשקול החלטה זו שנית?
אל תדאג הוא נעלב מכך שהדחנו אותו מהיותו מנהל שלישי בפורום אקטואליה, וכצעד מחאה עזב את עוד שני פורומים שהוא ניהל ולאחר זמן מה גם הפסיק לכתוב בתפוז.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא,
זה עניין אוטומטי.
על סמך מספר הנקודות:

איך רואים כמה נק' יש לך?

evglev1

Well-known member
מנהל

גם זה לא חכם, גולש יכול לכתוב לעניין בפורום אחד ולכתוב שטויות בפורום אחר. לדעתי ההתעלמות צריכה להיות מוגדרת לכל פורום בנפרד.

arseny92

Well-known member
מנהל
גם זה לא חכם, גולש יכול לכתוב לעניין בפורום אחד ולכתוב שטויות בפורום אחר. לדעתי ההתעלמות צריכה להיות מוגדרת לכל פורום בנפרד.
המערכת לא מאפשרת את זה (לתעלם לא גלובאלית). לפחות לא כרגע בגרסה זו. באפשרותך להציע שינויים מסוג זה (בקוד המקור של המערכת) באתר הרשמי שלה (הקישור בתחתית כל עמוד), כי יש גבולות למה שאפשר לפתח באמצעות תוספים (add-ons כמו תוסף העץ פה).

אם המשתמש כותב שטויות בפורום אחד ולעניין בפורום אחר, בדרך כלל מקובל לתת לו אזהרה עם מספר נקודות אזהרה אשר תגביל למשתמש זה הרשאות כתיבה או הרשאות אחרות בפורום זה כליל, אך כאמור בשביל זה צריך שההנהלה קודם תקנפג את מערכת האזהרות כמו שצריך, כולל מערך קבוצות הרשאות משתמשים להגבלת הרשאות.
במקרה של מנהלים, זה עלול להיות בעייתי כי מנהל באותה דרגת הרשאות לא יכול להזהיר מנהל אחר כי שניהם על אותה דרגת קבוצת הרשאות למרות שמנהלים פורומים שונים, ולשם כך קיימת דרגת מנהל על של כל הפורומים (supermoderator), אשר יכול בדרך כלל להזהיר גם כל moderator פורום רגיל תחתיו, או לחסום משתמשים כליל (ולכן ציינתי בהודעה הקודמת אפשרות של נקיטת צעדים על ידי הנהלה על סמך דיווח). כל אותם זכויות שמורות גם למנהל אדמין.

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
אל תדאג הוא נעלב מכך שהדחנו אותו מהיותו מנהל שלישי בפורום אקטואליה, וכצעד מחאה עזב את עוד שני פורומים שהוא ניהל ולאחר זמן מה גם הפסיק לכתוב בתפוז.
הוא היה אובססיבי מידיי, לכן, אני דיי בטוח שהוא כותב בכינוי חדש.

ai27

Well-known member
הוא יכול להיות ניטרלי או שלילי.
השימוש בו כשלילי מסייע לזיהוי מטרידים כרונים,
גם ללא צורך במעורבות הנהלה,
לכן חשוב מאוד להשתמש בכלי זה - ולא להשאירו כ"ניטרלי"

ai27

Well-known member
סלח לי, אך זה "קצת" דבילי, כי מה זה ייתן לך, אם הוא יכול להגיב לך?
אתה, בעצם, תצא טמבל.
לא יותר פשוט, להתעלם במודע כאשר אתה יודע ממה אתה מתעלם ולא שהמחשב מחליט בשבילך?
שמת לב מה קורה לדיונים בהם סתוונית ומוטי מעורבים?
הם הופכים במהירות לשרשור קללות, שכל מי שכותב בו יוצא טמבל.

לשרשורים שלהם אין שום ערך,
ולהתייחסות לדבריהם אין ערך.

דיברגנט חדש

Well-known member
שמת לב מה קורה לדיונים בהם סתוונית ומוטי מעורבים?
הם הופכים במהירות לשרשור קללות, שכל מי שכותב בו יוצא טמבל.

לשרשורים שלהם אין שום ערך,
ולהתייחסות לדבריהם אין ערך.
יש ויש, אני אישית מעדיף לעשות את המסננת ולא שמחשב יחליט עבורי.
כמו כן, אני אף פעם לא הגעתי לקללות עם מוטי גם כאשר אני חולק עליו ויש לציין שגם עם סתוונית, לאחרונה, לא הגעתי לקללות.

ai27

Well-known member
יש ויש, אני אישית מעדיף לעשות את המסננת ולא שמחשב יחליט עבורי.
כמו כן, אני אף פעם לא הגעתי לקללות עם מוטי גם כאשר אני חולק עליו ויש לציין שגם עם סתוונית, לאחרונה, לא הגעתי לקללות.
במקרים כרונים כמו שני אלה - הסינון הממוחשב נותן אותה תוצאה שהיתי עושה מלכתחילה.
הם מקללים כל הזמן בלי שום קשר לזה שאתה תענה להם.
הרי מספיק שמישהו יעשה את הטעות - וכל הפורום יתמלא בקללות.

רוב הזמן נח

Well-known member
בטח שאתה יכול, רק לא ישירות.

אתה מעלה אותו ליו טיוב ושם פה קישור.
טיפה יותר עבודה אבל זה בהחלט אפשרי.

ואם כבר שאלתם על הניהול כאן מנהל הפורום צריך לדאוג לזה.
אם אני רוצה לעלות יוטיוב אז זה עניין אחר. צריך שתהיה גם אפשרות לעלות קבצים גם ישירות לכאן.

למעלה