למבקרי ה"תעשיינים והיצואנים הבכיינים"

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member

אז הם לא יודעים רק לבכות, הם יודעים גם לעשות. זה אומר להצביע ברגליים ולהעביר את הייצור לחו"ל. ומי שיודע לספר לנו "שהבכיינים האלה רק מתלוננים כל היום", אז שישאר לו זחוח ומרוצה, רק בלי תעשייה ובלי ייצוא, כי היצואנים לא יחכו עוד כמה שנים עד שהאסימון יפול למשרדי הממשלה הרלוונטים. כתבה בגלובס

יודע מה

New member
אם לא יהיה עליה בריבית זה יגרום ליצואנים

אז הם לא יודעים רק לבכות, הם יודעים גם לעשות. זה אומר להצביע ברגליים ולהעביר את הייצור לחו"ל. ומי שיודע לספר לנו "שהבכיינים האלה רק מתלוננים כל היום", אז שישאר לו זחוח ומרוצה, רק בלי תעשייה ובלי ייצוא, כי היצואנים לא יחכו עוד כמה שנים עד שהאסימון יפול למשרדי הממשלה הרלוונטים. כתבה בגלובס
אם לא יהיה עליה בריבית זה יגרום ליצואנים
גם להוציא יותר כסף על שכר לעובדים + הוצאות מימון כתוצאה מהמדד הגבוה צריך לעזור להם בהורדת מיסים או משו כזה .. בכל אופן קל מאוד לפרק מפעל מלבנות .. לכן יצואן שכבר עומד לפשוט רגל. המדינה צריכה וחייבת לעזור לו בכל מחיר . כי אחר כך יעלה יותר לשקם את הנזק

כ ז ה

New member
בולשיט!

בולשיט!
שיתנו שם אחד של תעשיין שהעביר קו יצור ולא מתפרות שעברו לירדן ו/או לגדה.. אלה לא נימנים עם היצואנים.. 30%??????????? אף אחד לא עזב ואף אחד לא יעזוב, סתם אמצעי לחץ פתאטי של בכיינים. מישהו מהם בכה כאשר הדולר היה 4.7 ויותר????? מישהו מהם?

קרלטון

New member
בולשיט אתה בעצמך

בולשיט!
שיתנו שם אחד של תעשיין שהעביר קו יצור ולא מתפרות שעברו לירדן ו/או לגדה.. אלה לא נימנים עם היצואנים.. 30%??????????? אף אחד לא עזב ואף אחד לא יעזוב, סתם אמצעי לחץ פתאטי של בכיינים. מישהו מהם בכה כאשר הדולר היה 4.7 ויותר????? מישהו מהם?
בולשיט אתה בעצמך
איזה ירדן ואיזה גדה בראש שלך, אם זה הייטק אז מדובר על מעבר למזרח אירופה והודו, אם זה ייצור פרופר מדובר בעיקר על סין, אם זה חקלאות מדובר על מדינות אפריקה. "אף אחד לא עזה ואף אחד לא יעזוב" - תמשיך לחיות בסרט שלך. הרבה עזבו והרבה עוזבים כל יום והרבה ימשיכו לעזוב.

כ ז ה

New member
אתה מלא רגשיי אה?

בולשיט אתה בעצמך
איזה ירדן ואיזה גדה בראש שלך, אם זה הייטק אז מדובר על מעבר למזרח אירופה והודו, אם זה ייצור פרופר מדובר בעיקר על סין, אם זה חקלאות מדובר על מדינות אפריקה. "אף אחד לא עזה ואף אחד לא יעזוב" - תמשיך לחיות בסרט שלך. הרבה עזבו והרבה עוזבים כל יום והרבה ימשיכו לעזוב.
אתה מלא רגשיי אה?
תן סימוכין, תן דוגמא לעוזב.

O07

New member
בעצם ביקשת קו ייצור

offshore ברומניה, אוקראינה והודו.
כי רק הייטק נחשב אצלך יצוא.
בעצם ביקשת קו ייצור
אז עכשיו בכלל אני לא מבין למה טקסטיל לא נחשב.
אולי הכוונה של ברנד לפתוח מפעלים בחו"ל, שבינתיים נדחית, ולא בגלל שהייצור בארץ זול יותר. הם מייצרים חלקי פלדה, לא מפעל גדול, אבל עדיין יש הזמנות מחו"ל.

falash

New member
בנוסף לרבים מכותבי הפורום יהיה בקרוב זמן פנוי

בנוסף לרבים מכותבי הפורום יהיה בקרוב זמן פנוי
גם זו תוצאה של שער הדולר

להפסיק לבכות ולהתחיל לגדר

Value Investing

New member
זה מה שבנק ישראל הציע לייצואנים לגדר .

זה פיתרון יעיל אבל כשהדולר יורד עולה יותר לגדר . בסופו של דבר ירידה בדולר מובילה להפסד בייצוא או לפחות לירידה ברווחים למרות הגידור .

אז מה

זה פיתרון יעיל אבל כשהדולר יורד עולה יותר לגדר . בסופו של דבר ירידה בדולר מובילה להפסד בייצוא או לפחות לירידה ברווחים למרות הגידור .
אז מה
צריך להכיר בסיכונים, ולהבין שיש הפסדים בעקבות שינויי שער חליפין - כשהדולר עלה במשך עשור הם בכו? חוץ מזה, לפישר יש דברים יותר חשובים עכשיו וזה המחירים...

קרלטון

New member
אתה עדיין לא קולט

אז מה
צריך להכיר בסיכונים, ולהבין שיש הפסדים בעקבות שינויי שער חליפין - כשהדולר עלה במשך עשור הם בכו? חוץ מזה, לפישר יש דברים יותר חשובים עכשיו וזה המחירים...
אתה עדיין לא קולט
למה שלא יייצרו איפה שהם מרוויחים יותר? מה, כולם עובדים "לשם שמיים" כמוך? בתור אחד שקורא לעצמו "כלכלן" אני מצפה שתבין הגיון כלכלי פשוט.

O07

New member
ומה עם חברות ציבוריות?

אז מה
ומה עם חברות ציבוריות?
שם לא מדובר בכסף של בעל בית יחיד. אם ההנהלה תרצה, שיתרמו את הבונוסים שלהם לליב"י. יש להם דברים יותר חשובים, וזה הרווחיות...

קרלטון

New member
בדיוק ../images/Emo45.gif

בדיוק

קרלטון

New member
בדיוק לשכמותך כיוונתי

בדיוק לשכמותך כיוונתי
גידור הוא אפקטיבי רק לתקופה מסוימת ולסכום מסוים. תתעוררו, אין קסמים בשוק ההון, גם לא ליצואנים. ושוב, לא קלטת את הנקודה - הם הפסיקו כבר לבכות, עכשיו הם משאירים לך גאון הדור שתפתח פה מפעלים, הם ידאגו לעצמם וילכו לאיפה שרווחי בשבילם, לא איפה שיושבים ערימה של פטפטנים שיודעים רק לתת עיצות לאחרים.

ברור שיש כאן בעיה

בדיוק לשכמותך כיוונתי
גידור הוא אפקטיבי רק לתקופה מסוימת ולסכום מסוים. תתעוררו, אין קסמים בשוק ההון, גם לא ליצואנים. ושוב, לא קלטת את הנקודה - הם הפסיקו כבר לבכות, עכשיו הם משאירים לך גאון הדור שתפתח פה מפעלים, הם ידאגו לעצמם וילכו לאיפה שרווחי בשבילם, לא איפה שיושבים ערימה של פטפטנים שיודעים רק לתת עיצות לאחרים.
ברור שיש כאן בעיה
השאלה היא מה הפיתרון שלה? להוריד ריבית? כבר עכשיו יש בעיית אינפלציה קשה במשק, ואם אני לא טועה אתה בעצמך דיברת על כך שאין ברירה אלא להעלות ריבית בויכוח עם חגי... שבנק ישראל יקנה דולרים בשוק? הרי פירוש הדבר בעצם להדפיס שקלים או להנפיק מקמ"ים- שוב משהו שבעייתי בסביבה של אינפלציה גבוהה, כי זו הגדלה של כמות הכסף במשק. להגביל כניסת הון זר לישראל על ידי מיסוי של הון לטווח קצר? אני לא יודע עד כמה בימינו זה אפשרי. השאלה היא עד כמה בכלל יש אפשרות לבנק ישראל ולממשלה למנוע את התופעה הזו.

קרלטון

New member
עניתי למטה

ברור שיש כאן בעיה
השאלה היא מה הפיתרון שלה? להוריד ריבית? כבר עכשיו יש בעיית אינפלציה קשה במשק, ואם אני לא טועה אתה בעצמך דיברת על כך שאין ברירה אלא להעלות ריבית בויכוח עם חגי... שבנק ישראל יקנה דולרים בשוק? הרי פירוש הדבר בעצם להדפיס שקלים או להנפיק מקמ"ים- שוב משהו שבעייתי בסביבה של אינפלציה גבוהה, כי זו הגדלה של כמות הכסף במשק. להגביל כניסת הון זר לישראל על ידי מיסוי של הון לטווח קצר? אני לא יודע עד כמה בימינו זה אפשרי. השאלה היא עד כמה בכלל יש אפשרות לבנק ישראל ולממשלה למנוע את התופעה הזו.
עניתי למטה

שלום לך קרלטון

שלום לך קרלטון
כמו שהזכירו פה אתה בעד העלאה חדה של הריבית אז אתה קצת סותר את עצמך לא?

קרלטון

New member
מה פתאום

שלום לך קרלטון
כמו שהזכירו פה אתה בעד העלאה חדה של הריבית אז אתה קצת סותר את עצמך לא?
מה פתאום
אני לא בעד העלאה חדה, אמרתי תמיד שלפי המדיניות הנוכחית סביר והגיוני שתהיינה העלאות כאלה, לא שאני תומך בזה. תבדיל בין צפי לבין אינטרס. ועכשיו בעד מה אני באמת - כתבתי את זה בעבר - אני בעד סיוע ליצואנים לא בדרך מוניטרית, אלא בצורות ישירות כמו מענקים והנחות במיסוי.

lernery

New member
שאלה

שאלה
מתי בפעם האחרונה התווכחת בנושא? העובדה שאתה מחזיק בדעה בנושא - חדשה לי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה