למבינים באקוסטיקה..אני צריך עזרה.

דן נגר

New member
למבינים באקוסטיקה..אני צריך עזרה.

כפי שהרבה פה יודעים אקוסטיקה היא עסק מסובך ומעט לא צפוי. אני אישית כבר אחרי בניה של חדר אקוסטי..החדר כולל סופגי sonex-ספוגים לא עבים במיוחד שתפקידם הוא לא ליספוג את התדרים הגבוהים והבנוניים.. יש לי בנוסף ספוגים מאותו חומר אבל הרבה יותר עבים..שהם סופגים את הבאס העליון(עד 200 הרץ -וזאת גם בהגזמה). הבעיה היא שאין לי סופגי באסים ביו 200 הרץ-30 הרץ והחדר פיתח over bass "מדהים".. השמיעה נעשתה כבדה וחסרת פירוט ..בקיצור עדיף לא לישמוע.. אני יודע של-asc יש סופגי באס מצויינים(כל ביקורת בסטריאופייל לא מיתבצעת בלעדיהם..מה גם שהם ניכנסו לקטגוריית-recomended copoments) אני זקוק לעזרה בנושא...למישהו יש עצות איזה חברות אקוסטיקה מיובאות לארץ...???פיתרונות אחרים או דברים שמישהו בנה שעבדו בישבילו ?? כל עצה תתקבל בברכה .. יום טוב לכל חברי הפורום בתודה דן

matanoosh

New member
אותה הבעיה

יש לי את אותה הבעיה בדיוק. אם חפצה נפשך בפיתרונות מוכנים קנויים, בסגנון BASS TRAPS, אתה יכול לציור קשר עם אייל פור. בשעתו גם אני חיפשתי פיתרונות כאלה, והוא מספק אותם. הקטש´ פה הוא, שאלה הם דברים די יקרים. אבל יקר זה עניין יחסי, אני משער לעצמי. בכל אופן, אלה הם פתרונות טובים. מדובר למעשה במעין שפופרות גדולות כאלה, נקבוביות וממולאות בחומר אקוסטי סופג גלי קול. שמים אותם בפינות של החדר ובקירות צדדיים, והן פותרות את בעיית הבאס הנמוך. ניתן גם לעשות כאלה בעצמך. אני גם מחפש שיטה טובה. הייתי בקשר עם איזה בחור חביב אוסטרי לפני כמה שבועות שעשה בביתו דברים מדהימים לבד. השיטה הוא לבנות מין שלד עגול, לצפות אותו בחומר נקבובי (בד עבה למשל), ולמלא את החלל הגדול בצמר סלעים. אני לא זוכר מה גובה השפופרת, אך הקוטר שלה צריך להיות כמטר, בערך. זה תלוי כמובן באורך הגל שאתה רוצה לבלוע. ככל שהבאס יותר נמוך, כלומר אורך גל ארוך יותר, אתה צריך שפופרת עבה יותר. חשב את אורך הגל שלך במטרים, וזהו הקוטר המקסימלי שתצטרך. אם תרצה, אוכל לנסות להעלות בעוב אצלי כל מני לינקים שהיו לי בשעתו, ובהם אינפורמציה מורחבת בנושא הטיפול האקוסטי בחדר, בשיטת עשה זאת בעצמך. שבת שלום.

7stan

New member
אילתורים

אני מניח שמוצרים אקוסטיים עולים פי-20 ממה שהם צריכים לעלות בגלל שזה הרי נועד לאודיו אז בשמקרה הזה אמליץ על אילתורים - שים בפינות החדר (בעיקר באלו שמאחורי הרמקולים) רהיטים כבדים, כורסאות, כל דבר כבד אך לא סופר-מוצק (לא בלוקים). שקי חול יעשו את העבודה יופי. נסה להרחיק את הרמקולים מהפינות ומהקיר האחורי כמה שאפשר. בנוסף, שים משהו בינך לבין הקיר שמאחוריך - שוב משהו כבד, הכי כדאי ספריה, ונסה להתרחק מהקיר הזה כמה שאפשר.

eyalpor

New member
אם תכתוב לנו מידות של החדר

וכן איזה רמקולים ואיזה מגבר הספק נמצאים בו, יהיה קל יותר לנסות למצוא פתרון.

י.לוי

New member
תפנה לשמי משיח יבואן מרידיאן

לפי מה שהוסבר לנו בסמינר האחרון הוא מתמחה בנושא אקוסטיקה. אולי יש לו חומרים שאתה צריך או אולי יוכל לתת לך עצה טובה שתפתור את הבעיה. יואב

העצה הפשוטה ביותר היא...

אקוסטיקה אינו עסק מסובך והתוצאות צפויות וידועות מראש. רוב החומרים האקוסטיים סופגים את התדרים הבינוניים והגבוהים ולא את תדרי הבס, זה בדיוק מה שקרה לך. העצה הפשוטה ביותר היא... להחזיר את המצב לקדמותו (אם זה מתאפשר). בהצלחה, תומר צין

למעלה