למבינות בשיטת ברטוב- צריכה את עזרתכן!

למבינות בשיטת ברטוב- צריכה את עזרתכן!

שלום בנות,
אחרי 9 הפריות שנכשלו עשינו איבחון חיפושי אצל ברטוב (בעית אזוספרמיה) . באיבחון עלה שמתוך דגימה של 119 תאי זרע ,רק אחד (!!!) נמצא מתאים להפריה בדרגה שניה , היה כתוב שנמצאו 0 מדרגה ראשונה.
1.משהי יודעת מה זה אומר מדרגה שניה ומדרגה ראשונה?
2. כמה נראה לכם שזה באמת הסיבה שהם לא נקלטים?

ROZENAG

New member
מקווה שיעזור...

קודם כל ולפני הכל- אני כותבת ממה שלמדתי מחיפושים קדחתניים במאמרים רפואיים ומאמרי אינטרנט שמצאתי. גם בעלי אזוספרמי.

אני לא הבנתי ממה שכתבת באיזה שלב אתם. האם האזוספרמיה שלו חסימתית/ לא חסימתית?
עשים בדיקות הורמונים ובדיקת גנוטיפ?

בכל מקרה...
תא זרע מיוצר בתהליך שנקרא ספרמטוגנזיס, בתאי הסרטולי באשך.
לפני שתא זרע מגיע לשלב הסופי אותו את בטח מכירה (התא עם הזנב- דמוי ראשן), הוא עובר 3 שלבים נוספים:
1. ספרמטוגוניה
2. ספרמטוציט
3. ספרמטיד
4. ספרמטוזואה (תא הזרע הבשל והמוכר עליו דיברתי קודם).

השלב המינימלי לשימוש תא הזרע לצרכי הפרייה הינו שלב 3 ( ספרמטיד), בשלב הזה כל המטען הגנטי של בעלך נמצא בתא השרע, אולם הוא עדיין לא פיתח את החזית ה"שפיצית", וגם אין לו זנב כך שיש לו אפס תנועה.
למרות שאין לו את הנ"ל עדיין ניתן להפרות איתו את הביצית שלך.

כשאמרו לך שלא נמצאו תאי זרע מדרגה ראשונה- הכוונה שלא נמצאו ספרמטוזואה.
דרגה שנייה- נמצאו אצל בעלך תא זרע אחד מסוג ספרמטיד, שכאמור איתו ניתן להשתמש להפריה.

כמו שאמרתי קודם, לא מבינה למה במקביל את לא עברת טיפולי הפריה כך שעם מה שנמצא היו צריכים באותו הרגע סימולטנית לעשות ICSI.

רק בשורות טובות, 1 זה יותר טוב מכלום :)

הי

קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת שחידשה לי למרות שאני קבורה כל היום בכל מה שאפשר לקרוא באינטרנט... לבעלי יש אזוספרמיה שלפי מה שד"ר שפי אומר היא חסימתית למרות שלא מצאנו את החסימה. עשינו כמובן בדיקות הורמונים , בגנוטיפ- את מתכוונת לקריוטיפ ול - Y דלישן? אם כן אז עשינו , תקין.
אני עוברת גם עוברת טיפולי הפריה מאוד לא פשוטים כמו כולנו , רק שאחרי 9 הפריות שבאף אחת לא נקלט הריון למרות שהכל היה נראה מעולה הרופא שלנו הציע לנסות את ברטוב כי להערכתו אולי יש בעיה ב -DNA של הזרע.. מה שלפי שיטת ברטוב כנראה נכון.

ROZENAG

New member
בשמחה..העיקר שבסוף תצליחו :)

כששאלתי על הגנוטיפ- כן, התכוונתי לקריוטיפ ו- Yדילושן. אני מניחה ששפי קבע חסימתית היות וכל הממצאים היו תקינים (הוא שלל תסמונת קלמן, קלייפנטר, בעיות ב-Y, בעיות הורומונליות... ומה שנשאר לו זה בטח אבחנה שחסימתי).
חסימתי בצומת בה אתם נמצאים זה טוב.
זה אומר שאין לבעלך בעיה בייצור הזרע.
לא ברור לי איך את עוברת טיפולי הפריה?... עם איזה זרע?
בעלך עבר הליך שאיבה?

yoyo268

New member
עונה מה שאני יודעת

מניסיוני (השתמשנו בברטוב יותר מפעם אחת)-
הדירוג שלהם הוא לפי דרגות.
כל זרע ממויין/נבחן ע"פ המורפולוגיה שלו.
דרגה 1-זה ה"מצוין"-זרע שמבחינה מורפולוגית הראש שלו נראה "מושלם" וללא פגמים.
דרגה 2-זה "טוב מאוד"
יש להם גם דרגה 3-"טוב"/"בינוני"
וכל השאר-דרגה 4...
לא יודעת לגבי הקליטה של העובר. כעיקרון הסברה של מי שמאמין בשיטה היא שכן, זה קשור לקליטה.
יכולה להגיד לך שאצלנו באמת נוצרו יותר עוברים ויפים יותר אחרי המיון מאשר בלעדיו, באופן משמעותי.
אבל כמו שאמרתי לרופא שלי-"עם עוברים לא הולכים לגן"...
נקווה שזה מה שיעשה את ההבדל
בהצלחה!

בלונד23

New member
שלום לך

אז ככה
אצלנו באבחון נמצאו 0 תקינים. ועדיין, במיון מצאו כמה בודדים תקינים (דרגה 1 וגם כמה דרגה 2) והם הפיקו הריון תודה לאל.
לא הבנתי איך באזוספרמיה עשו אבחון שהרי אזוספרמיה היא חוסר מוחלט של זרע, נכון? שאבו מהאשך בטזה?
אני מאמינה מאוד בשיטת ברטוב ואני חושבת שברור שאם באבחון נמצא רק אחד מתאים להפריה, אתם יכולים לנסות מיון בהפריה הבאה. לנו זה עבד, תודה לאל.

איזה יופי על ההריון! שיהיה תקין ויגמר בידיים

מלאות!! זה באמת נותן המון תקווה. עשו איבחון על זרע קפוא שנשאב בניתוח טפנה , תרמנו מבחנה אחת לצורך החיפוש..
איך עשיתם את הפרוצדורה עצמה? בבוקר הניתוח ( עושים טפנה מחודשת) לוקחים את הזרע למיון וגם מחזירים אותו ממוין שיפרה את הביציוץ ישאבו לי במקביל? זה אפשרי או שחייבים להקפיא אותו?

בלונד23

New member
פרוצדורה

תודה על האיחולים, כבר כתבתי פה שיש לי ילדה מהטיפול הזה, תודה לאל.
ביום ההפריה יש בהחלט הרבה פרוצדורה.
הבעל יוצא מוקדם מאוד בתיאום כמובן למעבדה של ברטוב ומוסר זרע
אח"כ אני יוצאת לבי"ח והם מעדכנים בטלפון מה הם עושים
אם מוצאים זרע הם קוראים לבעל שנוסע חזרה אליהם לקחת עם עוד מלווה
ואני בינתיים נשאבת (מכינה מלווה נוספת עבורי)
והוא חוזר ואז מיד מפרים עם הזרע הטרי במעבדה של בי"הח
לא פשוט ודורש הרבה תכנון מראש והתגייסות של 2 מלווים.

אני איתך יחד בשאלות הללו

אבל באמת חשוב להבין, אן זו איזוספרמיה איך מצאו את מה שמצאו? האם זה בניתוח?
לגבי השאלה הראשונה שלך די ענו לך כאן הבנות ואין לי מה להוסיף.
לגבי השאלה השנייה, אני יודעת שסימן השאלה הוא מאוד גדול ושלפעמים מזרע תקין כן נוצר הריון אבל לא תקין,
מה שכן בדרך כלל הטבע מפיל את זה בסופו של דבר כי בהחלט יש סיכוי גבוה או אפילו 100% סיכוי כמעט לעובר לא תקין כשהזרע לא תקין.
אז כמה שמתסכל שמצאו רק אחד- את יודעת מה אומרים- מספיק אחד בשביל ילד!
גם הרופאים שלא מצדדים בבר טוב אומרים לא פעם שהוא עושה עבודה טובה של מיון,
בבעית זרע קשה הכי הכי קריטי זה העבודה של המעבדה, העבודה עם מה שיש - ולפי סיפורים רבים, המיון של בר טוב עושה את ההבדל
אז שווה לכם לנסות אותו וביום המיוןן יכולים גם למצוא יותר כמו שבלונד תיארה כאן.
בהצלחה!!!

למעלה