ללונה שלנו יש תולעים
מה עושים?

• פותח הנושא addk
  • פורסם בתאריך

addk

New member
ללונה שלנו יש תולעים ../images/Emo7.gif מה עושים?

א. איך מוודאים שבאמת יש? השכן אמר לנו שהוא ראה לה ליכלוכים מאחור(בטוסיק). ב. יש פיתרון שהוא לא ללכת לוטרינטר(אני לא מכירה אף אחד בעזור רחביה וגם אין לי איך לקחת אותה), או לתת לה כדור?(היא בחיים לא תסכים!) אשמח אם תוכלו לעזור לי עדי

תולעים

לרוב החתולים יש תולעים, לא נורא אם נותנים פעם בכמה חודשים כדור נגד תולעים (אם לא בטוחים - מניחים שיש תולעים). הכדור הוא זול יחסית, מחירו נע בין 15-25 ש"ח (דרונטל/ססטל). אם אתם לא מצליחים לתת לחתולה את הכדור אז אין מנוס ויש לגשת לוטרינר.

bilbolim

New member
מנצלת את השירשור...

אתה ממליץ להביא גם לחתולי הרחוב פעם בכמה חודשים כדור כזה ליתר ביטחון?

סליחה שאני מתערבת

אני חושבת שאם בעיה ממשית/קשה של תולעים אצל חתול רחוב אין טעם, כי לחתולי רחוב תמיד יהיו תולעים. תקנו אותי אם אני טועה..?!

לימור י

New member
עקרונית עמית צודק ואין צורך לתלע

חתולי רחוב. אבל...אצלי יום אחד שמתי לב שהמצב קשה, כמעט לכל החבורה היתה בטן נפוחה ואצל יותר מאחד ראיתי תולעים זזות באיזור פי הטבעת. ואז באמת רכשתי מהווטרינר בערך 20 כדורים וחילקתי לכולם.

לא באופן גורף

אלא רק כשיש חשד למגיפה אצל חתול ספציפי. הכדורים, הזריקות והסירופים הורגים רק מה שנמצא כרגע בתוך החתול ועל כן יעילותם אפסית כשמדובר בחתול רחוב שבולע פרעושים ושוכב במרבצים כל היום... חתול בעייתי צריך לקבל שניים-שלושה טיפולים רצופים כדי לעזור לו. אבל באופן גורף- לא יעיל ולא עוזר (עוזר רק ליבואן הכדורים
).

nirah

New member
כדורים מזיקים

לחתול שלי קיצי לא ראיתי שיש תולעים.האם יתכן שמתן כדורים פעם בכמה חודשים לא יכול לגרום נזק לחתול?אני מוסיפה כאן את התמונות של החתול והכלב שלי ששמו פאני.

אולי תמיסו לה את הכדור בתוך האוכל?

גם לי יש חתולה בעייתית שאי אפשר לתת לה כדורים.

תרופה לחתול ....

אני פשוט תופסת להם את הפה ופותחת אותו .. בכוח .. מכניסה להם את הכדור כמה שיותר קרוב לגרון ...וזהו . או לערבב להם את זה עם אוכל ...קצת אוכל מבודד .כך שאדע שאת הכדור ניבלע..

לימור י

New member
נתתי כאן בעבר את ההמלצה הזו

ומי שניסה היה מרוצה. להכניס את התרופה לחתיכה קטנה של גבינת פרומעז. הגבינה הספציפית הזו מאוד דביקה כך שהם לא מצליחים ללקק אותה מהכדור ומצד שני היא גם ריחנית מספיק כך שהם לא תמיד שמים לב שיש שם כדור. התוצאה - הם פשוט אוכלים את זה בביס אחד וגמרנו.

kaya11

New member
../images/Emo45.gif ניסיתי וזה אכן עובד!!!

גם על סרבן כדורים מפונק כמו טשטוש...

מיצאי וטרינר

אולי תטלפני לעמותות באזור שלכם לבקש טלפון של וטרינר מומלץ כי אין פטנט אחר מלבד וטרינר.

קשכפית

New member
לא לגמרי מדוייק...

הסירופ הוא רק נגד תולעים עגולות שבדר"כ מאפיינות גורים ממש קטנים והוטרינר נותן להם את הסירופ. לחתולים גדולים יותר שבדרך כלל יסבלו מתולעי הסרט שמתפתחות במעיים עקב ליקוק הפרווה ובליעה של פרעושים יש כדורים או\זריקה (צסטל/דרונציט) אפשר שוטרינר יתן ומי שיודע ומצליח יכול גם בעצמו את הכדור יש לתת כמובן לפי משקל החתול בהתאם או אם מצליחים לדחוף ממש לעומק הגרון, לסגור את הלוע וזה נבלע כשזה אפשרי זו הדרך הטובה והקלה ביותר. לשים באוכל את הכדור זה בעייתי כי יש לזה טעם/ריח שהם לא רוצים לגעת בו אבל קראתי כאן שלאחת הגולשות יש פטנט עם גבינה, אפשר לנסות אצלי זה לא עבד, המדד הייתה פומה שזו החתולה הכי גרגרנית בעולם ומתה על פטה בשר ציד וארנבת אך כאשר החבאתי את הכדור בתוך הבשר לא נגעה בבשר לחלוטין וכן אף אחד מיתר חתולי. בכל מקרה את הכדור כאמור צריך לתת אחד ואת השני כעבור עשרה ימים אחרת זה לא ממש יעיל כי בנתיים מתפתחות עוד תולעים ממה שהיה קודם ביצים ולכן מקבלים שוב את התרופה לאחר עשרה ימים. האופציה האחרונה היא זריקה ובלת ברירה זה מה שצריך לעשות. אפשר גם להזריק לבד בבית מי שיודע ובטוח בעצמו ואם קשה להוציא את החתול מהבית יש וטרינרים שיגיעו הביתה ויעשו את זה

kaya11

New member
הפטה לא יכול להחביא את הכדור...

גבינת פרומעז עושה זאת בהצלחה בזכות המרקם הדביק שלה והריח החזק... גם טושטוש לא היה מוכן לאכול את הכדור בתוך כל אוכל אחר אבל הגבינה הזו... פשוט קסם... הזריקות לא מגינות מכל התולעים וטושטוש סבל הרבה זמן מתולעים עם זריקות ורק כשהצלחתי לתת לו כדור הכל עבר..

צפנתי

New member
אפשר גם לקנות כדור בחנות חיות

ללא מרשם של וטרינר. אני קניתי כדור ענק לכלב 20 ק"ג וחילקתי אותו בעזרת מאזניים אנליטים ל-20 ק"ג חתולים. 0.06 גרם לקילו. למי שיש בעיה, אני יכולה לשלוח לו את זה, ע"פ מנות לקילו, או ע"פ משקל החתול שלו. הטיפול נוסה בהצלחה על גור שלי, נפטרנו מהתולעים ללא תופעות, והמינון נבדק במיוחד לחתולים ע"י חיפוש חומר של החומרים הפעילים ומינונם לחתולים.

למעלה