לכמה ניתן לשפר?

maayan235

New member
היי לכולם,

הכנסות 24000 נטו, 60% מימון. זו הצעה שקיבלתי מפועלים ואשמח לדעת לכמה ניתן לשפר את הריביות והאם כדאי לעשות משחק אחר בתמהיל למרות שזה תמהיל שבדכ אני נאמנה לו כי יציב יותר.

רוצה להישאר בגובה ההחזר הזה ולא מעל.

תודה רבה

1620204938421.png

82little

Active member
השתמשי במחשבון לבדוק אפשרות להגדלת המלצ. על חשבון הקטנת הקלצ וקיצורו ל 15 שנים ומטה, ושיפור הריבית בקלצ.
בהצלחה

82little

Active member
אשמח לקישור למחשבון המשכנתא
הקש בגוגל מחשבון משכנתא. עולים כמה.. בחר אחד שאינו של הבנקים... יש כמה טובים... העיקר שיהיה בו אפשרות לראות סך הריביות שתשלם לבנק וכן לוח סילוקין וכמובן אפשרות לבדוק משכנתא המורכבת מכמה מסלולים. בהצלחה.

מאיר וידר

Member
מנהל
סה"כ לקחתם פה תמהיל די סטנדרטי ב-3 מסלולים
קבלתם הצעות מבנקים נוספים?

maayan235

New member
היי

הצעה נוספת שקיבלתי היא :
711,700 ש"ח פריים P-0.4 30 שנה
757,170 ש"ח קלצ 2.77 20 שנה
142,200 ש"ח משתנה צמודה 2.7 - מתכוונת להחזיר אחרי 5 שנים 30 שנה

אשמח לחוות דעתכם איזה מ2 האופציות עדיפה

תודה רבה

82little

Active member
- האמת שהשאלה לא ברורה. מה פירוש עוד הצעה "שקיבלתי". על פי מה ועל סמך מה ולמה??
-כאמור, צריך לחשב סך הריביות שתשלמו לבנק בכל תמהיל. ולבחון ההחזר החודשי, לוח הסילוקין.
-הגישה צריכה להיות בניית תמהיל שמתאים לכם ולפי עקרונות שהשתכנעתם שהם נכונים עבורכם. יש הרי אין סוף אפשרויות לתמהילים, והבנק יכול "להציע" כל מיני תמהילים. הענין הוא לבנות תמהיל אחד שנראה להם כדאי ונכון ואז להשוות ולתמחר בין מספר בנקים.
- העקרונות לבניית תמהיל צויינו למעלה וביתר פירוט כדאי לעיין בכמה עמודים בפורום וללמוד את הנושא. למשל, כשלא צריך לא כדאי ל האריך בקלץ ל 20 שנה ועדיף אם ניתן להיות באיזור 10 שנים ומטה... כשמבצעים פרעון מוקדם אם ניתן להישאר עם אותו החזר חודשי עדיף ורק לקצר בזמנים.
בהצלחה.

maayan235

New member
היי תודה על ההתייחסות
כתבתי עוד הצעה שקיבלתי אבל אני זו שבנתה את התמהיל מתוך משחק עם הריביות וראיתי שגם אם הפריים יעלה והמדד יעלה בתמהיל הזה, זה לא ישפיע לי משמעותית על ההחזר.
נכון יש אין סוף אפשרויות אבל בסוף רוב התמהילים שהיום מקובלים כאן בפורום הם פריים 33%, קלצ ומשתנה לא צמודה בגובה שמאמינים שיוכלו להחזיר אחרי 5 שנים.
זה התמהיל שהיה לי במשכנתא הקודמת אבל עכשיו עם השינוי של הפריים אני תוהה מה מהם עדיף וזו הייתה השאלה שלי בעצם.

תודה רבה

למעלה