לכל רוכבי הS.M בימי ו´ -רושם אישי

• פותח הנושא M.Z
  • פורסם בתאריך

M.Z

New member
לכל רוכבי הS.M בימי ו´ -רושם אישי

אני רוצה לחלוק איתכם/ן את רשמיי משני ימי ו´ שבהם הייתי נוכח במפגשי אופנועי סופר-מוטו. ביום ו´ הקודם הגעתי בשעה 18:00 למקום המפגש, נדהמתי לראות את כמות הרוכבים והנוכחים במקום, אני ציפיתי לראות 4-5 רוכבים ואיזה 10 צופים. במקום נכחו כ-7-8 אופנועי סופר מוטו (לא כולם התחרו) ומספר אופנועי שטח. מבחינת צופים הערכה שלי היא כ-40 . מפגש יפה ומכובד לכל הדעות. בזמן הגעתי נפלתי ישר לתחרות שנערכה בין אופנועי הסופר מוטו - תחרות עם מבנה מסלול מוגדר, עם חוקים לא כתובים אבל עדיין שומרים על הסדר הטוב והבטיחות. ניתן לקצר את היריעה בנושא ההתלהבות מביצועי האופנוענים ולסכם כ-מדהים. אני ציפיתי לראות כמה שטותניקים שמחפשים לקרוע את האופנוע ולעשות דאווין לכל עבר, במקום זה נתקלתי בחבורת רוכבים בוגרת ואחראית שדאגה למנות מזניק, וכמה עוזרים שטרחו לסלק מהמסלול כל רוכב שרכב ללא מיגון תואם או שעשה שטויות שסיכנו אותו או את הצופים. מיותר לציין שכל הרוכבים שהתחרו היו עטויים בשכבות מגן שלא היו מביישות מתחרים מקצועיים (חליפות, מגפיים,קסדות). לרגע התחלתי לחפש מסביב את השלטים של הספונסרים מכיוון שהארוע היה מאורגן כמו תחרות עם בעלים ולא כהתאגדות ספונטנית, אבל התבדיתי זו באמת היתה יוזמה אישית של כמה חבר´ה שאני יכול לומר שלא השתוללו ויעידו כל כך מספר ההחלקות המועט והתאונות שלא קרו למרות שהייתי יכול לצפות לכך לאור העובדה שהרוכבים אינם מקצועיים ועדיין מדובר על ספורט מוטרוי צמוד. על הצופים אני יכול להעיד שהתנהגו בצורה בוגרת ואחראית לא היו פריצות למסלול ולא השתוללויות מסביב עם שמירת מרחק ביטחון מהמסלול (אמנם לא כמו בטריבונות שדואגות שהצופים יהיו מעל גובה המסלול) אבל עדיין נשמר סדר מופתי. לכן אני חייב לציין שנהניתי מאירוע מוטורי שבא להאיר את עיננו בספורט מוטורי טהור, נטול פוזות והתפרעויות המאפיינות מפגשי אופנועים שכוללים יותר מ-2 אופנועים, התנהגות בוגרת, מקצועיות רכיבה (מי יותר ומי פחות) שיתוף בידע מקצועי בין הרוכבים והכי חשוב רוח ספורטיבית שליוותה את כל שלבי התחרות. כל הכבוד המשיכו כך- בתיקווה שהספורט המוטורי הכבישי הראשון במדינה יקום מתוך העם- ותאמינו לי יש לו עם מה לקום.

למעלה