לכל מי ששולח לי הודעות פרטיות

לכל מי ששולח לי הודעות פרטיות

רציתי לכתוב את זה בפורום הפומבי כי זה כבר מגיע לכמויות מטורפות של הודעות.
אני לא עונה לכם כי הייתי שמח אם היו יותר מ-24 שעות ביממה. אני לא סנוב/מתעלם בכוונה והלוואי והייתי יכול להקדיש זמן לענות לכל אחד ואחת על השאלות שלהם בהודעות פרטיות.
אשמח אם תפרסמו את השאלות שלכם כאן או ב LBS ואני בטוח שישמחו לענות לכם. במידה ולא אקבל שבץ/התקף לב בשבועות הקרובים, אשמח לבדוק את ההודעות ולהשיב לכל אחד ואחת מכם.
תודה ומצטער מראש.

aשרון

New member
כל הכבוד על הרצינות

פסטרמה2

New member
אכן

אני מבין שאתה עסוק בגלל זה אני מנסה למזער את השאלות שלי.
(כנראה בשביל יעוץ מקצועי צריך לשלם אין מנוס מזה)
אבל אני מנסה לקבל ממך תשובה כבר שבוע כי אני תקוע ולא יודע מה לעשות!. אז אני אשאל שוב את השאלה בתקווה שהפעם תענה לי.

האם בשביל להמשיך להתקדם בצורה אופטימלית מבחינת מסת השריר ומבחינת עלייה מזרעית בשומן אתה ממליץ תמיד לאכול 500 קלוריות מעל הRMR (עלייה של חצי קילוגרם בשבוע) לא משנה באיזה שלב של האימון אני נמצא(בינוני או מתקדם)?

לדוגמא אם אני מתאמן מתחיל ששוקל 65 בעל RMR של 1993 אני צריך לאכול 2493 קלוריות בשביל עלייה של חצי קילו בשבוע(את זה כבר קיבלתי כהמלצה מהמדריכים בקילוגרם), לעומת זאת אם הגעתי כבר לרמה של מתאמן בינוני-מתקדם ועליתי 10 קילוגרם ושוקל 75 קילו בעל RMR של 2157 ,אני צריך לאכול 2657 עדיין קלוריות ?
או שכבר עלייה של חצי קילוגרם בשבוע כבר לא תספיק ואני אצטרך לאכול יותר בשביל לא להתקע במשקלים?

רמת המתאמן

נקבעת בעיקר ביכולת שלו להתקדם במשקלי העבודה משבוע לשבוע (או כל זמן אחר). הוותק שלך בחדר הכושר והנתונים הפיזיולוגים לא משקפים את הרמה שלך בחדר הכושר.
סביר להניח שמפלוס של 500 קל׳ לא תצליח להתקדם לאורך זמן ותצטרך להעלות את הקלוריות כדי להמשך להעלות כחצי ק״ג בשבוע.

פסטרמה2

New member
אממ

אז מה שאתה אומר זה שבגלל שRMR של בחור שרירי גבוהה מRMR של בחור לא שרירי ,הבחור השרירי יצטרך לאכול יותר בשביל לעלות חצי קילוגרם בשבוע.
כמה קלוריות שורפות בערך תוספת של 1 קילוגרם שריר?

1 ק״ג שריר תלוי את מי שואלים

בין 15-30 קלוריות לק״ג משקל.

הבחור השרירי יצטרך לאכול יותר כי ה RMR שלו יגדל, אך לא משמעותית אם לא יעלה כמה עשרות קילוגרמים של מסת שריר.
בד״כ אלו שאוכלים כמות קלוריות מטורפת גם משתמש בחומרים שמשנים את כל כלי המשחק.

פסטרמה2

New member
הבנתי

אז בממוצע בנאדם שהתחיל להתאמן בחדר כושר (שלא לוקח סטרואידים) שעובד לפי הספר (אוכל ויושן נכון,מתאמן 3 פעמים בשבוע) ועולה בין 8-10 קילוגרם שריר בשנה,יצטרך להוסיף 150 קלוריות למאזן בשביל עלייה של חצי קילוגרם(אם ממוצע של שריפת קילוגרם שריר הוא בערך 25 קלוריות ליממה).
ואללה בכלל לא קריטי כמו שחשבתי, חשבתי שבגלל שהפכתי למתאמן בינוני בתוכנית ה SS (שהעלייה שלו היא שבועית או דו שבועית) אני צריך להוסיף 500+ קלוריות למאזן, כנראה שההבדל ביני לבין בודי בילדר קצת גדול

למעלה