לכל הפוטניקים כאן שרוצים לחגוג על הדם

מצב
הנושא נעול.
להבדיל

אנחנו לא חוגגים על הדם
יותר מאשר אנשים שקונים מניות, כי גם הם רוצים לקנות בזול ולמכור ביוקר בדיוק כמונו
להבדיל
שהם לא מרויחים מהפסדים של אחרים שיכולים להיות החסכונות של אלמנות ויתומים

לביא4

New member
להעמיד דברים על דיוקם -

להבדיל
להעמיד דברים על דיוקם -
צמחונית יקרה, ראשית לא צריך לחכות למחר, מי שידע לשבת ביום חמישי וגם היום על פוטים\שורטים, קצר את הפירות כבר היום. בנוסף, כדאי להדגיש שזאת גם מגמה ארוכת טווח - הפקיעה האחרונה היתה בסביבות 1227 במעו"ף והיום בדיוק השוק - 1004 !!!! אז מי שלקח פוט בתוך הכסף אחרי הפקיעה וידע לשבת עד היום, בהחלט לא מתחרט. בקשר לארה"ב, צריך לראות את הגרעון האמריקאי - לפני הכל, וכדאי גם לעיין בכתבה המצורפת.... http://www.globes.co.il/serve/globes/DocView.asp?did=1000321741

לביא4

New member
דבר נוסף -

להעמיד דברים על דיוקם -
צמחונית יקרה, ראשית לא צריך לחכות למחר, מי שידע לשבת ביום חמישי וגם היום על פוטים\שורטים, קצר את הפירות כבר היום. בנוסף, כדאי להדגיש שזאת גם מגמה ארוכת טווח - הפקיעה האחרונה היתה בסביבות 1227 במעו"ף והיום בדיוק השוק - 1004 !!!! אז מי שלקח פוט בתוך הכסף אחרי הפקיעה וידע לשבת עד היום, בהחלט לא מתחרט. בקשר לארה"ב, צריך לראות את הגרעון האמריקאי - לפני הכל, וכדאי גם לעיין בכתבה המצורפת.... http://www.globes.co.il/serve/globes/DocView.asp?did=1000321741
דבר נוסף -
שורטיסטים לא מרוויחים מהפסדים של האחרים, אף אחד לא אשם שהשוק יורד, הפוטים עולים, ויש גם מניות בודדות שעולות!

פה אתה מדבר על הימור

להעמיד דברים על דיוקם -
פה אתה מדבר על הימור
אף אחד לא צפה שיפוצצו את הסיפור של בר סטרנס ביום שישי. מי שהימר על המשך ירידות הרויח כמו שיכל גם להיות הפוך. זה כמו לשים אדום או שחור ברולטה ולזכות שים לב שלפני שמעוף סיים ב 1227 הוא כבר היה ב 1030 ככה שתלוי מאיפה אתה מודד ואיזה אינדיקציה זה נותן לך

לביא4

New member
ממש לא הימור

פה אתה מדבר על הימור
אף אחד לא צפה שיפוצצו את הסיפור של בר סטרנס ביום שישי. מי שהימר על המשך ירידות הרויח כמו שיכל גם להיות הפוך. זה כמו לשים אדום או שחור ברולטה ולזכות שים לב שלפני שמעוף סיים ב 1227 הוא כבר היה ב 1030 ככה שתלוי מאיפה אתה מודד ואיזה אינדיקציה זה נותן לך
ממש לא הימור
כל אחד יודע בחודש-חודשיים האחרונים שהשווקים בכל העולם במגמה שלילית, האווירה כזו, המסחר כזה, וההשלכות הישירות מארה"ב. הסיפור של בר סטרנס זה מיום שישי ואנחנו מדברים על תקופה לא קצרה של מפולות וקריסת שווקים, כאשר בכל פעם מגיעה ידיעה שלילית אחרת. נכון המעו'ף הגיע לרמה שאת מציינת, תיקן ושוב ירד בחדות, כמו שאנחנו רואים וגם היום - די רגיש להשקיע בשוק המניות, גם אם יגיע יום של עליות חדות כמו שהיה ביום רביעי שעבר, ובעוד שבועות קודמים, מה הבעיה לשבת על הגדר, עד יעבור זעם, בורסה זה גם תקופות, אנשים ראו רק את השנים האחרונות, אבל אולי לא ראו את מה שהיה לפני כעשר שנים, או בתקופת האינתיפאדה הגדולה. ואולי עצה לאלו שכן נתקעו, כדאי לצמצם אחזקות, ולא להישאר עם חשיפה גדולה, עד יעבור זעם, ונקווה שיגיע תיקון משמעותי יותר ואז אפשר יהיה להתאושש, עוד בסוף השנה הקודמת היו המלצות להשקעות סלקטיביות בשנה הנוכחית וכדאי מאד לאמץ את הגישה הזו לאורך כל השנה.

Godu

New member
שטויות

להבדיל
שטויות
כאילו שהעובדה שקניית פוטים על המעוף או תעודת סל הפוכה גורמים לירידה של נכס הבסיס ובכך להפסד של כספי משקיעים. אם אני קונה מניות --> אני מזרים ביקושים --> מחירים עולים --> המדד עולה. אם אני קונה פוטים זה לא משפיע על המדד עצמו (לטווח בינוני ארוך).

צאט ניק

New member
באמת חיכיתי כמה זמן יקח לך לשלוף

להבדיל
באמת חיכיתי כמה זמן יקח לך לשלוף
את הטיעון על כספם של אלמנות ויתומים. כשאין משהו חכם להגיד עוברים לדמגוגיה. השוק יורד כי ידיעות רעות אמיתיות מגיעות בצרורות ומכל הכיוונים. לא כי מישהו הצטייד בפוטים. ואלמנות ויתומים שישקיעו באג"ח ומקמים.

אלמנות ויתומים?

להבדיל
אלמנות ויתומים?
נגיד ששואלת אותך מישהי ככה: "בעלי נפטר לא מזמן וקיבלתי את כספי ביטוח החיים שלו. אני לא עובדת, יש לי קצבת שארים של בעלי וקצבת זקנה של ביטוח לאומי. כספי ביטוח החיים שקיבלתי עכשיו צריכים להחזיק אותי עד ה-120 שלי. בן אחד שלי אומר לי לשים את הכסף בתעודת סל על ת"א 25, הבן השני ממליץ על קרן נאמנות מדדית. מה את אומרת?" מה תגידי לה? להשקיע בת"א 25, כי לדעתך הוא כבר בתחתית ומכאן רק יתחיל לטפס?

dw2322

New member
מדוע ללכת לקיצוניות של הכל או לא כלום

אלמנות ויתומים?
נגיד ששואלת אותך מישהי ככה: "בעלי נפטר לא מזמן וקיבלתי את כספי ביטוח החיים שלו. אני לא עובדת, יש לי קצבת שארים של בעלי וקצבת זקנה של ביטוח לאומי. כספי ביטוח החיים שקיבלתי עכשיו צריכים להחזיק אותי עד ה-120 שלי. בן אחד שלי אומר לי לשים את הכסף בתעודת סל על ת"א 25, הבן השני ממליץ על קרן נאמנות מדדית. מה את אומרת?" מה תגידי לה? להשקיע בת"א 25, כי לדעתך הוא כבר בתחתית ומכאן רק יתחיל לטפס?
הייתי מציע להפגש עם יועץ השקעות שילמד את הצרכים של האלמנה וילבן איתה את סוגיית הנכונות לקחת סיכונים אבל כן, כהשקעה לטווח ארוך להפנות חלק מהתיק לאפיק מנייתי זה רעיון נבון.

לטווח ארוך, כן, אבל להתחיל מעכשיו?

הייתי מציע להפגש עם יועץ השקעות שילמד את הצרכים של האלמנה וילבן איתה את סוגיית הנכונות לקחת סיכונים אבל כן, כהשקעה לטווח ארוך להפנות חלק מהתיק לאפיק מנייתי זה רעיון נבון.
או שעדיף לחכות קצת (חודש? חודשיים? חצי שנה? שנה?) ולהכנס במחיר נמוך יותר? ברור שצריך יעוץ ופיזור וכו', אבל עניין אותי לשמוע אם צמחונית ושמנה באמת כל-כך בטוחה שאין משבר עד שהיא תייעץ לאלמנה לשים את כספה במניות.

dw2322

New member
איני מתיימר לקבוע אם המחיר יהיה נמוך יותר

או שעדיף לחכות קצת (חודש? חודשיים? חצי שנה? שנה?) ולהכנס במחיר נמוך יותר? ברור שצריך יעוץ ופיזור וכו', אבל עניין אותי לשמוע אם צמחונית ושמנה באמת כל-כך בטוחה שאין משבר עד שהיא תייעץ לאלמנה לשים את כספה במניות.
איני מתיימר לקבוע אם המחיר יהיה נמוך יותר

עד שהמצב לא מתיצב לא לעשות כלום

נכון שאף פעם לא ניתן לתפוס את התחתית אבל עדיף לא להשקיע בעידן של אי ודאות. ו"אלמנות ויתומים" זה ביטוי בשוק ההון של אנשים שלא מבינים בשוק ההון ונכנסים לפי המלצות כמו במקרה שלך הילדים. פעם הם היו רק קונים ומחכים לעליה. היום יש אפשרות להרויח גם בירידה וזה מה שקורה עכשיו כשאנשים שאין להם הבנה של השוק מסכנים את כספם בהפסד של כל הכסף ע"י קנית מכשירי שורט בשוק ששורץ כרישים ותחמנים שאורבים לשים יד על כספם.

lernery

New member
מתי יודעים שהמצב "יציב"?

נכון שאף פעם לא ניתן לתפוס את התחתית אבל עדיף לא להשקיע בעידן של אי ודאות. ו"אלמנות ויתומים" זה ביטוי בשוק ההון של אנשים שלא מבינים בשוק ההון ונכנסים לפי המלצות כמו במקרה שלך הילדים. פעם הם היו רק קונים ומחכים לעליה. היום יש אפשרות להרויח גם בירידה וזה מה שקורה עכשיו כשאנשים שאין להם הבנה של השוק מסכנים את כספם בהפסד של כל הכסף ע"י קנית מכשירי שורט בשוק ששורץ כרישים ותחמנים שאורבים לשים יד על כספם.
מתי יודעים שהמצב "יציב"?
וורן באפט אמר שהמצב מעולם לא היה בהיר עבורו...

שמוצקין

New member
הם ועוד איך מרוויחים

להבדיל
הם ועוד איך מרוויחים
מההפסדים של אחרים . אם את קונה כשהשוק נמוך ומוכרת כשהשוק יקר , אז זה שקנה ממך יפסיד כשהשוק ירד וזה שמכר לך הפסיד את העליות .

voguemaster

New member
בגדול אתה צודק

הם ועוד איך מרוויחים
מההפסדים של אחרים . אם את קונה כשהשוק נמוך ומוכרת כשהשוק יקר , אז זה שקנה ממך יפסיד כשהשוק ירד וזה שמכר לך הפסיד את העליות .
בגדול אתה צודק
רק שיש טיעון שאומר שבגלל שהתוחלת של שוק המניות לטווח הארוך היא חיובית, ללכת לונג זה עם כיוון הצמיחה וללכת שורט זה נגד הכיוון (לנסות להרויח כשכולם מפסידים). לכן אני חושב שיש אנשים שמתבכיינים על זה...

מצב
הנושא נעול.
למעלה