לכל הפוטניקים כאן שרוצים לחגוג על הדם

מצב
הנושא נעול.

של הירידות תזהרו שלא תאכלו אותה מחר בגדול.

ברור שלא יהיו מחר עליות

לדעתך מחר יהיו עליות?
כי המצב קצת מבלבל... ניו יורק סגרו בירידות אבל הארביטראז עדין חיובי...
ברור שלא יהיו מחר עליות
אבל מי שנכנס מחר לשורט על הבורסה שיחשוב על יום שני. מה שמטריד אותי שיותר מדי אנשים נמצאים בשורט כולל הרבה אלמנות ויתומים וזאת תהיה מלכודת דבש לכולם ביום הפקיעה. אסור לשכוח שב 23.1 מדד המעוף ירד מתחת ל 1000 ותוך זמן קצר חזר ל 1065

Godu

New member
את מתכוונת מלכודת דבש הפוכה

ברור שלא יהיו מחר עליות
אבל מי שנכנס מחר לשורט על הבורסה שיחשוב על יום שני. מה שמטריד אותי שיותר מדי אנשים נמצאים בשורט כולל הרבה אלמנות ויתומים וזאת תהיה מלכודת דבש לכולם ביום הפקיעה. אסור לשכוח שב 23.1 מדד המעוף ירד מתחת ל 1000 ותוך זמן קצר חזר ל 1065
את מתכוונת מלכודת דבש הפוכה
אינשאללה המעוף ירד מחר 5 אחוז.

עכשיו כשאת יודעת את הנתונים. את סבורה שהשוק

והגבוה 1065
אני בודקת וחוזרת לגבי התאריך
עכשיו כשאת יודעת את הנתונים. את סבורה שהשוק
הוא עדיין שורי ? . אני סבור דווקא שהשוק כרגע הוא שוק דובי . גם אם יהיה תיקון למעלה - המגמה הראשית היא מגמה יורדת .

לאן המדד הגיע ב-23.1 ?!

ברור שלא יהיו מחר עליות
לאן המדד הגיע ב-23.1 ?!

voguemaster

New member
לא יודע לגבי לחגוג

של הירידות תזהרו שלא תאכלו אותה מחר בגדול.
לא יודע לגבי לחגוג
אבל שימי לב מה קרה ביום שישי - מניה של בנק השקעות גדול קרסה. גם החברה עצמה בדרך לקריסה לפי מה שטוענים שם. עכשיו אני רוצה לראות אותך באה ואומרת שהמשבר הנוכחי שאנחנו נמצאים בו הוא פרי דימיון ולא באמת משבר אמיתי. זה מזכיר לי חבר שיש לי בעבודה שחושב שכל המשבר האחרון נופח מעבר לכל פרופורציה ע"י התקשורת. את יודעת, גם אם התקשורת נוטה לנפח דברים כל הזמן, השוק לא טועה ברמה הגלובלית ואם כן הוא מתקן את עצמו די מהר. עד עכשיו נראה שהשוק מבין היטב את חומרת המצב.

גם בעבר היו נפילות של בנקים

לא יודע לגבי לחגוג
אבל שימי לב מה קרה ביום שישי - מניה של בנק השקעות גדול קרסה. גם החברה עצמה בדרך לקריסה לפי מה שטוענים שם. עכשיו אני רוצה לראות אותך באה ואומרת שהמשבר הנוכחי שאנחנו נמצאים בו הוא פרי דימיון ולא באמת משבר אמיתי. זה מזכיר לי חבר שיש לי בעבודה שחושב שכל המשבר האחרון נופח מעבר לכל פרופורציה ע"י התקשורת. את יודעת, גם אם התקשורת נוטה לנפח דברים כל הזמן, השוק לא טועה ברמה הגלובלית ואם כן הוא מתקן את עצמו די מהר. עד עכשיו נראה שהשוק מבין היטב את חומרת המצב.
ובגלל שהשוק היה בלונג אף אחד לא יחס לזה חשיבות מעבר לזה . היום שהשוק דובי וגופים גדולים השקיעו סכומי עתק בשורטים הם מפעילים כל כלי כדי ללבות ירידות . ביום שחברות מיקרוסופט , גוגל , גונסון אנד גונסון יודיעו על פשיטות רגל אז אני אאמין שיש משבר. ומי שמזלזל שבכלכלה האמרקאית פשוט לא מכיר את הדינמיקה של התהליכים שם שלא לחינם הם הגיעו תוך זמן קצר יחסית להישגים מרשימים וגם יודעים מהר מאד לתקן כשלי שוק אם קורים.

NS101

New member
את סתם גורמת לעצמך להיראות רע

ובגלל שהשוק היה בלונג אף אחד לא יחס לזה חשיבות מעבר לזה . היום שהשוק דובי וגופים גדולים השקיעו סכומי עתק בשורטים הם מפעילים כל כלי כדי ללבות ירידות . ביום שחברות מיקרוסופט , גוגל , גונסון אנד גונסון יודיעו על פשיטות רגל אז אני אאמין שיש משבר. ומי שמזלזל שבכלכלה האמרקאית פשוט לא מכיר את הדינמיקה של התהליכים שם שלא לחינם הם הגיעו תוך זמן קצר יחסית להישגים מרשימים וגם יודעים מהר מאד לתקן כשלי שוק אם קורים.

עובדה שכל התחזיות הקסטרופליות שפמפמו פה

להיום לא התגשמו. ירידה של 1.5 לאחר הכותרות המטורפות שהיו בסוף השבוע והבוקר בעיתונים ובהתחשב בעובדה שיש שביתה בבורסה שמבריחה משקיעים זאת תוצאה טובה . צריך להבין שכל מי שיוצא מהבורסה מצטרף למקהלת הבכינים כדי להצדיק את עצמו. ובנוסף רוב המושקעים בפטים ומכשירי שורט עוסקים בהתלהמות בכל מקום אפשרי אבל צריך לחכות לפקיעה כדי להבין איפה הם נפלו.

NS101

New member
הפקיעה לא רלוונטית

להיום לא התגשמו. ירידה של 1.5 לאחר הכותרות המטורפות שהיו בסוף השבוע והבוקר בעיתונים ובהתחשב בעובדה שיש שביתה בבורסה שמבריחה משקיעים זאת תוצאה טובה . צריך להבין שכל מי שיוצא מהבורסה מצטרף למקהלת הבכינים כדי להצדיק את עצמו. ובנוסף רוב המושקעים בפטים ומכשירי שורט עוסקים בהתלהמות בכל מקום אפשרי אבל צריך לחכות לפקיעה כדי להבין איפה הם נפלו.
הפקיעה לא רלוונטית
למי שמשקיע בתעודות שורט. אני לא נכנס לספקולציות תוך יומיות, אבל לפחות איך שאני תופס את המשבר הקיים - אז רמה של 1000 היא תהיה היסטוריה בקרוב. אני רואה בעיות רציניות ביותר ולא רואה פיתרון קרוב להן.

voguemaster

New member
למה לא ?

למה לא ?
בואי נסכם את היום - 1. מעוף יורד 2 אחוז כמעט. 2. ת"א בנקים יורד 4.5 אחוז. 3. ת"א נדלן 15 יורד 4.33 אחוז. שאני אמשיך ? אה אוקיי, איך שכחתי: סך מחזור עד 14:15 - עומד על 1687.54 מיליון ש"ח. וואלה, תכפילי את זה ותגלי מה סך המחזור שיכל להיות אם המסחר היה נמשך עד 17:30. כמה ? בערך 3 מיליארד, קצת יותר. זה מחזור גדול, וזה מחזור גדול בירידות. כשאמרתי ברחבי הפורומים שפועלים בדרך ל-1200 ואולי אף פחות אנשים גיחכו. דיברו על מהלך מתקן, מהלך עולה, מעו"ף שחוזר ל-1130 וכד'. ואת ? את כ"כ תקועה בתיאורית הקונספירציה שלך שאת בכלל לא מסוגלת לראות אם אכן יש נזק אמיתי בכלכלה. אז נכון, עדר תמיד יהיה. עדר תמיד נכנס בכח ויוצא בכח. אז מה ? כמה עדר נדמה לך שיש כרגע בשוק ? כמה משקיעים דבילים שלא מבינים שום דבר? אגב, כשהריביות יהיו יותר נמוכות ואנשים יתחילו לקחת הלוואות ולמנף את עצמם יותר בכלל יהיה יופי של דבר. בסופו של דבר יקרה מה שקורה תמיד במצבים האלה - מתישהו הבועה הממונפת תתפוצץ ואז יהיה היצע גדול של דירות (לדוגמא) ואני אוכל לקנות במחיר טוב
. בינתיים אני אסתפק בספקולציות על השורטים שבינתיים הניבו לי במצטבר בערך 70 אחוז מינואר.

dw2322

New member
הסתייגות מהכפלת הזמנים

למה לא ?
בואי נסכם את היום - 1. מעוף יורד 2 אחוז כמעט. 2. ת"א בנקים יורד 4.5 אחוז. 3. ת"א נדלן 15 יורד 4.33 אחוז. שאני אמשיך ? אה אוקיי, איך שכחתי: סך מחזור עד 14:15 - עומד על 1687.54 מיליון ש"ח. וואלה, תכפילי את זה ותגלי מה סך המחזור שיכל להיות אם המסחר היה נמשך עד 17:30. כמה ? בערך 3 מיליארד, קצת יותר. זה מחזור גדול, וזה מחזור גדול בירידות. כשאמרתי ברחבי הפורומים שפועלים בדרך ל-1200 ואולי אף פחות אנשים גיחכו. דיברו על מהלך מתקן, מהלך עולה, מעו"ף שחוזר ל-1130 וכד'. ואת ? את כ"כ תקועה בתיאורית הקונספירציה שלך שאת בכלל לא מסוגלת לראות אם אכן יש נזק אמיתי בכלכלה. אז נכון, עדר תמיד יהיה. עדר תמיד נכנס בכח ויוצא בכח. אז מה ? כמה עדר נדמה לך שיש כרגע בשוק ? כמה משקיעים דבילים שלא מבינים שום דבר? אגב, כשהריביות יהיו יותר נמוכות ואנשים יתחילו לקחת הלוואות ולמנף את עצמם יותר בכלל יהיה יופי של דבר. בסופו של דבר יקרה מה שקורה תמיד במצבים האלה - מתישהו הבועה הממונפת תתפוצץ ואז יהיה היצע גדול של דירות (לדוגמא) ואני אוכל לקנות במחיר טוב
. בינתיים אני אסתפק בספקולציות על השורטים שבינתיים הניבו לי במצטבר בערך 70 אחוז מינואר.
הסתייגות מהכפלת הזמנים
לדעתי לא נכון לגזור מהיקף המסחר בזמן המקוצר להיקף המסחר בזמן רגיל שכן מה שאנשים עושים זה פשוט להתרכז בזמן המקוצר. אולי היה 10% יותר בגלל הודעות מדווחות אחה"צ.

voguemaster

New member
ברור שלא ניתן לדעת בוודאות

הסתייגות מהכפלת הזמנים
לדעתי לא נכון לגזור מהיקף המסחר בזמן המקוצר להיקף המסחר בזמן רגיל שכן מה שאנשים עושים זה פשוט להתרכז בזמן המקוצר. אולי היה 10% יותר בגלל הודעות מדווחות אחה"צ.
אבל אם אתה מחשב את קצב המחזור, הוא יוצא גבוה יחסית ומתאים להיקף של 3 מיליארד ליום מסחר מלא. לעולם לא נוכל לדעת מה בוודאות היה קורה אם המסחר היה ממשיך עד 17:30 אבל קצב המחזור הוא פרמטר לא פחות חשוב.

dw2322

New member
זהו, שאני חושב שהוא פשוט התרכז בפחות שעות

אבל אם אתה מחשב את קצב המחזור, הוא יוצא גבוה יחסית ומתאים להיקף של 3 מיליארד ליום מסחר מלא. לעולם לא נוכל לדעת מה בוודאות היה קורה אם המסחר היה ממשיך עד 17:30 אבל קצב המחזור הוא פרמטר לא פחות חשוב.
זהו, שאני חושב שהוא פשוט התרכז בפחות שעות
במקום ש X כסף יסחר ע"פ 8 שעות הוא מתרכז ב 5 שעות, give or take קצת. אולי ביום הראשון לעיצומים אנשים עדיין לא הבינו אבל אחרי שבוע שלם אני מאמין שכבר התרגלו.

voguemaster

New member
לפעמים יש לך יציאות ../images/Emo6.gif

לפעמים יש לך יציאות

קודם כל, הסיכוי שבנק ייפול בשוק שורי וכלכלה צומחת הוא קטן, בטח ובטח כשמדובר בבנק גדול. לכן, הטיעון שאף אחד לא ייחס לזה חשיבות הוא לא נכון בעליל. תמיד מתייחסים לנפילה של בנק כי זה בד"כ לא קורה במצב שבו הכלכלה צומחת. בלי קשר, את צודקת בדבר אחד - כשהשוק בסנטימנט חיובי לא מעניין שום דבר, השוק דוהר קדימה. זה עדיין לא אומר שיש תיאוריות קונספירציה וזה עדיין לא אומר שהגזימו עם הירידות. הבעיה שאת לא מבינה היא שגופים גדולים לא השקיעו סכומי עתק בשורטים. אם זה היה המצב הם היו מרויחים אחלה כסף. במקום זה, הם הכניסו את עצמם למינופים גדולים וסופגים הפסדים קשים. תיכף תגידי לי שאת לא מאמינה לדו"חות הכספיים שהם מפרסמים, זה בכלל יהיה טוב
. לגבי מיקרוסופט, גוגל וכד' - להם יש מודל עסקי אחר לגמרי. מיקרוסופט לא ממנפת את עצמה במסחר על חוזים עתידיים ולא בונה פוזיציות מורכבות בנגזרים. היא גם לא מלווה הלוואות סאב פריים לאף אחד. כנ"ל גוגל. הן חשופות הרבה פחות לסיכון שבמגזר הפיננסים כיום. אז נכון, גם מניות הטכנולוגיה ספגו - זה שילוב של סנטימנט ושל תוצאות פחות טובות (שלא יהיה לך ספק שהן יגיעו מאוד בקרוב). אני לא מזלזל בכלכלה האמריקנית. ממש לא. אני נותן לאנשים אחרים לזלזל בכלכלה האמריקנית. אנשים שדעתם הגיונית בעיניי. אנשים כמו ג'ים רוג'רס לדוגמא, או הבחור ההוא שכרגע שכחתי את שמו שדיבר על מבטחות האג"ח עוד לפני שאלו היו צריכות להציל את הדירוג שלהן. יודעים לתקן כשלי שוק ? אני מניח שרק הזמן יגיד
.

מצב
הנושא נעול.
למעלה