"לכבס בגדים לתינוק"

"לכבס בגדים לתינוק"

אולי זו שאלה טיפשית אבל ראיתי כמה פעמים פה שבנות כתבו שצריך לכבס בגדים לתינוק לפני הלידה- ואני לא כ"כ מבינה את זה אולי זה טיפשי מצידי, אבל כשאני קונה בגדים חדשים לעצמי אני לא מכבסת אותם בפעם הראשונה לפני שאני לובשת אז זה קשור לזה שהתינוק יותר רגיש? אני שואלת במלוא הרצינות, אז בבקשה בלי תגובות סרקסטיות וגם שמעתי שיש אבקת כביסה ומרכך מיוחד לתינוקות- למה? לא נתקלתי בזה אצלנו כאן, זה חשוב בצורה משמעותית כדי לבקש שיביאו לי מהארץ? ואם עדיין לא ברור, הריון ראשון, אין לי מושג בתינוקות, אף פעם לא משכו אותי קודם, אז הכל חדש לי תודה

איזו שאלה...בטח שלכבס

תינוקות הם עדינים מאוד כל דבר קטן עושה להם פריחה את אבקת הכביסה והמרכך מתאימים במיוחד לעדינות של התינוק מבחינת הלכבס בכל זאת את לא יודעת אפוה היו הבגדים ולהלביש אותם ישר על התינוק אין מצב...זה הדבר הכי עדין שיש בהצלחה

דפנהאי

New member
לדעתי כדאי לכבס לפני הלבשת התינוק

אני לא רואה סיבה למה להשתמש לאבקת כביסה ומרכך מיוחדים, השתמשתי באבקה ובמרכך הרגילים. אם תראי שיש לתינוק פריחה אז זה סיפור אחר.

lostone

New member
אני קצת פאנטית בקטע..

כן, גם לעצמי אני מכבסת בגדים חדשים לפני שאני לובשת אותם (אין לדעת מי מדד אותם לפניי ו/או מה הם עברו בדרך). וגם לבייבי שלי, מאז שנולד ועד היום כשהוא בן 3.5... אז לתינוק חדש - פי כמה וכמה זה חשוב (לדעתי) - למנוע אלרגיות למיניהן וגם יש לבגדים ריח הרבה יותר טוב אחרי כביסה, והמגע הרבה יותר נעים, את לא חושבת? וכמה משמעותית יותר זה חשוב המרכך.. בנושא הזה אני באמת לא יודע

נטע 123

New member
בגדים חדשים אנימ כבסת גם לנו המבוגרים

לפני לבישה ראשונה. הם עוברים דרך ארוכה במחסנים, אנשים שמודדים אותם וכ"ו. מבחינת אבקת כביסה, יש את "תינוקלין" אבל הוא מאוד יקר. אנחנו נשתמש בסנו מקסימה סנסיטיב לתינוקות ועור רגיש. מבחינת מרכך, נשתמש בבדין הלבן. מיועד גם הוא לתינוקות. ההקפדה היא רק לחודשים הראשונים, אח"כ כבר פחות חשוב.

מאהו

New member
לכבס בגדי תינוק

כדאי לכבס את הבגדים החדשים מהסיבה שבגדים חדשים לרב מלאים בעמילן מה שדי גורם לפריחות אצל תינוקות מה גם הרבה פעמים הבגדים נתפרים בכל מיני מפעלים ואי אפשר לדעת מי ומה נגע בהם מבחינת אבקת כביסה... לבת שלי (היום בת 4.5) כבסתי באבקה רגילה ללא מרכך ואז יבשתי במכונת יבוש - אני גרה במקום שאי אפשר לתלות כביסה מבלי שיתלכלך מאבק ומפיח מכוניות. דווקה שהשתמשתי באבקה המיוחדת לתינוקות שנקראת דרך אגב תינוקלין - הילדה פרחה - וזה עשיתי כי המליצו לי.... ובמרכך כביסה גם כן תינוקלין אי אפשר להשתמש כי היא גם כן פורחת ממנו מקווה שזה עזר... בהצלחה בלידה - אני מבינה שאת קרובה כי את כבר מכינה את הכביסה....

petit choux

New member
תאמיני לי שאת לא רוצה לדעת מה מסתובב

על הבגדים האלו ועל הבדים בכלל עוד לפני שהם הופכים לבגדים זה נמצא במחסנים , הובלות אנשים מה לא (אולי גם עכברים
, אני מכבסת לתינוקות תמיד את הבגדים החדשים .

mich12345

New member
תנסי לכבס באבקת הכביסה שיש לך

כמו שכתבו לך, מאוד מומלץ לכבס את הבגדים לפני שמלבישים לתינוק. אני מכבסת כל מה שבא במגע עם התינוק לפני השימוש הראשון - בגדים, חיתולי טטרה, מצעים, מגבות.. (רק של הילדים, כן? אני לא פנאטית בכביסה שלנו). יש כאלו שמכבסים גם את הריפודים של הסלקל והעגלה (אני לא..). לגבי אבקת ומרכך כביסה - בארץ יש תעשייה שלמה של תכשירים מיוחדים לתינוקות. חלק מהתינוקות רגישים לחומרים שנמצאים באבקת הכביסה/מרכך הרגילים. חלק לא. למרות שאני משתמשת בהם - אם אין אצלכם אני ממליצה לך לכבס בתכשירים הרגילים שלכם ואם תהיה חס וחלילה בעיה (פריחה/גירוד על עור התינוק) להתיעץ עם רופא או מישהו שמבין בתינוקות בסביבה שלכם מה עושים בדר"כ (אני לא זוכרת איה את גרה). לא הייתי מתעסקת עם הבאה של אבקת כביסה מהארץ. בהצלחה!

מיבת

New member
.........

כביסה לתינוק- לא משתמשת באבקה או מרכך מיוחדים אין סיבה . סתם יקר יותר, יש אריאל ופרסיל שמותאמות לכל . לא כיבסתי אף בגד אחרי הקנייה אלא אם נפל על הרצפה מחוץ לבית- לרוב קנינו קיבלנו ביגוד ארוז בניילון ישר מהמפעל... לא קרה כלום ולא היו גירויים אבל,,,לא כל תינוק הוא אותו דבר, הרי כל אחד הוא גוף בפני עצמו ז"א שאני לא יודעת איך יהיה הגור הבא שלי..

צריך לכבס לפני השימוש

הכול צריך להיות הרבה יותר הגייני כשמדובר בתינוקות... בקשר לאבקה והמרכך - את יכולה להשתמש באבקה רגילה ולהחליף למיוחדת רק אם במקרה התינוק יהיה אלרגי (זה בדרך כלל לא קורה, אבל לפעמים כן). אני בטוחה שיש כאלו אבקות גם בחו"ל. בארץ קוראים לזה "תינוקלין".

אני מכבסת לעצמי ולבעלי אז בטח שלתינוק!

הבגדים שאת קונה עוברים מסע עינויים לפני שהם נכנסים לשקית היפה של קסטרו\מנגו\זארה ולכן כדאי לכבס תמיד. אני מניחה שהתינוק אכן רגיש יותר, בגלל זה הקפדתי להתחיל לכבס ה-כ-ל (בגדים, מצעים, חיתולי בד וכו') כבר בתחילת ההחודש ה-9. ממליצה לך לעשות כנ"ל - ואם את מאמינה שאסור להכניס הבייתה דברים לתינוק לפני הלידה, אז תני למישו לכבס ולשמור אצלו. (אגב, זה גם נורא כיף להכניס את כל הדברים הקטנים האלה למכונה ולדמיין איך הקטנצ'יק יראה בהם עוד לפני שהוא מגיע
) בקשר לאבקת כביסה - בעיקר חשוב שזה לא יהיה אבקת כביסה "ביו" כי היא יוצרת רגישות אצל אנשים באופן כללי ואצל תינוקות באופן מיוחד. אבקת כביסה רגילה בהחלט מספיקה, ולא מוכרחים שהיא תהיה מיועדת לתינוקות (אני אגב משתמשת בסנסיטיב- טיפה יותר יקר אבל התאהבתי בריח ואיך שהוא משתלב עם המרכך
) אם את אכן משתמשת באבקת כביסה ביו, אז תתחילי לכבס גם את הכביסה שלך ושל בן-זוגך באבקה רגילה\לעור רגיש כי התינוק יבלה הרבה זמן עליכם או במיטתכם ועדיף להקדים תרופה למכה...

קצת אחרת

למה קצת ? כי גם אנחנו מכבסים בנפרד לפינ לבישה ראשונה. למה אחרת? כי אנחנו כן משתמשים להבדיל ממה שכולן פה כתבו באבקה מיוחדת. הסיבה פשוטה אלרגיה היא לא מצב של יש או אין. אלא תכונה נרכשת. כלומר יתכן והילד לא אלרגי עכשיו אבל בגלל חוסר בשלות של מערכת החיסון יפתח אלרגיה מחשיפה לחומרים מגרים. וזו הסיבה שממליצים להתחיל מאבקה ללא BIO שהוא חומר אלרגני וגם אח"כ לדחות מתן אוכל, למשל, שהוא אלרגני יותר. גם הבגדים שמגיעים מהמפעל היו חשופים לחמרים כימיים שונים ולכן גם ממליצים לכבס לפני פעם ראשונה. לא צריך אבקה דוקא לתיונקות אבל כן ללא BIO. עד מתי? עד גיל חודש בערך ואז מנסים לאט את האבקה של המבוגרים. אנחנו בפועל השתמשנו במיוחדת עד שהיא נגמרה. מה שכן בשביל לחסוך לא עשיתי מכונות מיוחדות של הקטן אלא צירפתי לבגדים שלנו ואת הכל עשיתי עם האבקה שלו עד שהיא נגמרה.

למעלה