לכבוד שבוע הספר הישראלי

CillDara

New member
ספרים רבותי ספרים

בדיוק ביום ראשון האחרון היה לנו כאן RARE BOOKS FAIR. זה לא שבוע הספר בכלל אבל תמיד נחמד שקורה כאן משהו חוץ מכבשים שהולכות לאיבוד.
קוראת באופן קבוע אבל יש לי תקופות בהן אני קוראת המון וכל הזמן ותקופות שפחות.
כרגע אני מסיימת את "מועדון האידיוטים" של ג'ונתן קו (שבכלל קניתי בארץ לחברה כחלק ממשלוחה מהארץ, אבל החרמתי ואשלח לה כבר מכאן) וגם מרעננת את זכרוני עם שני האחרונים של הארי פוטר לקראת יציאתו של הבא התור בקרוב).
גדול עלי לנסות ולבחור ספר אחד שהוא בעיני הכי טוב... קראתי לאורך השנים אי אלו ספרים מצויינים.

ArchiTomer

New member
שבוע הספר הישראלי זה שיפור...

פעם זה היה שבוע הספר העברי, לא? (זה בכלל קשור לדיון אחר...) או שבכלל קוראים לזה עכשיו "שבוע הספר" וזהו נעבור מייד לתשובה 3 האם אתם קוראים ספרות באופן קבוע? או רק לעיתים רחוקות? קורא תמיד, לפעמים יותר לאט, לפעמים יותר מהר - תלוי בזמן הפנוי ואם היה לי פנצ'ר באופניים. בדרך כלל יש לי שני ספרים שאני קורא במקביל - אחד סיפורת ואחד עיון. מה הספר שאתם קוראים עכשיו, אם בכלל? עכשיו אני קורא את "שבת" של איאן מקיואן בסקצית הסיפורת ואת "שפינוזה" של ג'יל דולוז בעיון. מה הוא הספר הכי טוב שקראתם? אין לי אחד כזה אני חושש. יש טובים יותר, יש טובים פחות - "הכי טוב", אין לי

stevie1

New member
../images/Emo41.gif שינוי ../images/Emo41.gif

מה הוא הספר שהכי אהבתם? (במקום הכי טוב) מותר גם יותר מאחד, אבל לא להסחף

oranje boven

New member
אני נסחפת :

הספרים האהובים עלי הם "לאשה", story ולמה-נט
פספסתי את היומולדת שלך, דארלינג. איך היה?

שין

New member
../images/Emo79.gif ישנן בנות

ישנן בנות, ישנן בנות אשר קוראות ללא בושה את השטויות ב"לאישה" וזה אם תשאלו אותי כל עולמן התרבותי

oranje boven

New member
שין שלום

ו'ת' תודה ונגמרה העבודה....
לכבוד לי לשאת בתפקיד הבלונדינית בפורום הזה.

ciccio

New member
שלא נסחפת...

בלונדינית הייתה ותהייה פה רק אחת. והכוונה בכל רמ"ח אבריה !

שין

New member
אבל...../images/Emo79.gif

אבל אני איני כזאת אבל אני איני, איני כזאת אני קוראת זאת עד הסוף אבל יודעת שזה בלוף.

een ogenblik

New member
ספרים, רבותיי, ספרים

האם ארוע דומה לשבוע הספר מתרחש במדינתכם / עירכם?
יש אירועי ספר למיניהם, בעיקר באזור אנטוורפן משום מה. לא בדיוק דומה ל"שבוע הספר העברי" (העברי מתייחס לשפת ההדפסה, דרך אגב, מעולם זה לא התייחס לשפת כתיבת הספר), אבל ספרים.
באיזו מתכונת? (ירידים? מבצעים בחנויות? תחרויות פרסים?)
מה שאני מכירה בעיקר בצורת ירידים. אני מנסה לא להגיע, כי די ברור שאתחיל לבזבז כספים, שאינם מיותרים.
האם אתם קוראים ספרות באופן קבוע? או רק לעיתים רחוקות?
באופן קבוע, כאשר יש לי ספרים בעברית. כאשר החבילות שלי נשארות על הים ואינן מגיעות, אז איני קוראת באופן קבוע.
מה הספר שאתם קוראים עכשיו, אם בכלל?
האחרון שקראתי ממש היה "בשם האם"/ארי דה-לוקה. קיבלתי, כאשר נרשמתי למועדון הספריה החדשה, אפשרות לבחור ספר חינם אחד. בחרתי בו. אולי הייתי צריכה לבחור ב"מומיק"/דויד גרוסמן. חוץ מזה אני קוראת כאת את "לקרוא את לוליטה בטהרן", והוא מעצבן אותי.
מה הוא הספר הכי טוב שקראתם?
אין כזה דבר. פעם כתבתי את עבורי אין ספר "הכי טוב" כהסבר. אולי זה יסביר גם עכשיו. הספר הכי טוב האחרון שקראתי היה כנראה "התחתנתי עם קומוניסט"פיליפ רות, ואיני בטוחה שהוא הכי טוב, כמו שהוא הזכור ביותר. קראתי כמה ספרים טובים בביקור בארץ, פשוט לא כתבתי עליהם ביקורת, אז הם זכורים פחות.

שין

New member
שבוע הסקר

כתבו כבר, יש גם דוכני ספרים לאורך הנהר ויש יריד
קורא כל הזמן
גמרתי את "אשתו של הנוסע בזמן" ספר נפלא, "סוויטה צרפתית" כתוב יפהפה אבל מורגש שזו לא יצירה מושלמת לצערנו, הכותבת נרצחה בשואה
האהוב עלי: האמן ומרגריטה, השאירו רושם כבד: מרד הנפילים וכמעיין המתגבר, אוהב את כל הספרים של הרמן ווק, מזמן מזמן "אפשר גם בלי קוויאר" חביב ביותר, יפהפיים: , זיכרון דברים, סיפור על אהבה וחושך, מאה שנות בדידות.לא זוכר את השם אבל מדובר באוטוביוגרפיה של הבמאי השוודי ברגמן, אולי קוראים לו "כוונות טובות" כתובים טוב אבל קשים: יונה בודדה,אלה תולדות, תוף הפח, סוזנה הבוכיה סופרים שתמיד ארצה לקרוא: בשביס זינגר, מייקל קרייטון, הרמן ווק כאמור, סמי מיכאל, המשונים המקסימים: חוג הסרטן, פחד ותיעוב בלאס וגאס מדע בדיוני: עיר, והספרים המושכים אותך לעולמות אחרים ומוזרים של קורדויידנר סמית סטיבי, תודה. אין דבר מענג יותר מסקר על ספרים

CillDara

New member
הזכרת לי

את מרד הנפילים קראתי בכיתה ח' או ט' - ואז הוא השאיר עלי אז רושם עצום. פתאום בא לי לקרוא אותו שוב ולראות אם כבוגרת עדיין הרושם יהיה כ"כ חזק כמו על מתבגרת...

Woking

New member
אני לא קורא ספרים

שמעתי שיש בהם תולעים. איכס!

יש בבריטניה שבוע ספר?

יש שבוע כמעט לכל דבר מאומנות אפריקאית, שבוע המודעות לצ'יפס וכל תת קבוצת לחץ שרוצה לגרום לי לשלם יותר בתירוצים של הגנה על הסביבה יש לה שבוע מודעות משלה. אבל ספרים? לא שאני יודע על זה. אני קורא באופן די קבוע, בבית. אני לא מסוגל לתת לספר את תשומת הלב שהוא ראוי לה ברכבת. קראתי הרבה ספרים טובים והרבה שאני אוהב. אין ז'אנר או סופר או סגנון שהייתי יכול להגיד שאני הכי אוהב.

mic26

New member
נצל"ש../images/Emo63.gif

אם מישהו/י מעוניין/ת להחליף ספרים או להשאיל ולשאול בעזרת שירותי הדואר האמינים, הוא/היא מוזמנים לשלוח לי מסר.

stevie1

New member
התמרחתי מספיק

* לא זכור לי ארוע או פסטיבל הספר בבריטניה, מאוד מוזר שכן כמו שאמר הרדגאסט, יש חג ומועד לכל עז ובנה... * קוראת באופן קבוע. למען האמת, אני גם קוראת מגיל צעיר ובערך מגיל שנה הייתי מנויה בספריה העירונית. המנהג הפסיק מאחר והספריות הבריטיות על הפנים, אז אנחנו קונים * עכשיו אני קוראת ספר של טום הולט * האחרון שקראתי ומאוד אהבתי הוא חורף במדריד. באופן כללי אהבתי עד מאוד את ההרפתקאות של קוואליר וקליי וההיסטוריה הסודית של דונה טארט

למעלה