לכבוד בחירת יעקב פרנקל מחדש לנגיד בנק ישראל,

אלון 58

New member
לכבוד בחירת יעקב פרנקל מחדש לנגיד בנק ישראל,

נעשה עבורו "אתנחתא מוסיקלית" (
) :

אתניקס : מ-ר ג'קי פרנקל !

שיר לא חדש שכנראה לא זכה להשמעות,אם בכלל,אולי מסיבות מובנות...!?

hoshe

New member
פרנקל הוא התוספת לתפאורה

כלכלן ניאו-ליברלי מובהק, שביחד עם נתניהו ולפיד משלים ציר כלכלי ימני מאוד.

אבל העולם השתנה: זה כבר לא המקום בו מוחאים כפיים לרייגן ותאצ'ר.

הליברליזציה של השווקים כבר מאחורינו, ומיליוני אנשים לא מבינים איך קרה שכל אספקט של ביטחון כלכלי שעוד היה להם (פנסיה, דיור, עבודה...) התערער כל כך בזמן שקבוצה כה קטנה התעשרה כקורח. הם אפילו לא צריכים להבין בכלכלה, מספיקה התחושה של "רימו אותי". מעניין לאן יתועל כל התסכול שלהם.

0bama1

New member
בינתיים אין הפגנות ברחובות כך שאני לא יודע על

תסכול ,אני כן מבין שעם ישראל מבין ש2 נוכלים רימו אותו ומישהו צריך לנקות את הלכלוך שהם השאירו ,ובאשר לנגיד ?ימים יגידו .

hoshe

New member
יש הפגנות, קטנות יותר. עדיין נותנים קרדיט ל..

...יאיר לפיד.
אבל לא שמעתי איזשהו מומחה שמתנבא שמחירי הדירות יירדו, מקסימום "העליות יתמתנו". ולא מעט מהם טוענים שהמחירים ימשיכו לעלות די בחדות.,
מה שבמידה גבוהה של סבירות יעלה זה מחירי השכירות (כיום התשואה השנתית על דירה "חציונית" עבור המשקיע היא באיזור מחצית התשואה מבארה"ב למשל).

כלומר שכר הדירה לא עלה באותו קצב כמו מחירי הדירות ולכן הפער סביר שיצטמצם בשנים הקרובות. זה ידחק לפינה את כל אותן משפחות שנמנעו מרכישת דירה בגלל המחיר הגבוה.
מתסכל

hoshe

New member
נכון. אני מדבר על תרחישים סבירים, לא על ודאות

0bama1

New member
תרחיש סביר זה בעיני המתבונן .לכל אחד יש את

הסבירות שלו .אבל המשותף לכולם הוא מבחן התוצאה .ימים יגידו .

hoshe

New member
בכל זאת, מנסה להתבסס על קונצנזוס של מומחים

ונכון שלא עשיתי מחקר על זה, אז ההערכות מבוססות על מה שמתפרסם בכלי התקשורת, שיכולים להיות מוטים לכאן או לכאן.

ההערכה שמבוססת על תשואה שמניבה דירה להשקעה נראית לי מאוד סבירה, כלומר: ככל הנראה מחירי שכר הדירה יאמירו בטווח 1-3 השנים הבאות (אם לא תהיה איזו קטסקרופה ביטחונית וכו')

מחירי הדירות יעלו

בגלל שהביקוש עולה בהרבה על ההיצע. הם גם ימשיכו לעלות, פשוט לא בונים מספיק. הממשלה לא נותנת.

0bama1

New member
אלון היקר איש אשכולות איך הגעת לסוציאליזם

פתאום ?למרות שגם בשיטה הזו יש דברים טובים .

אלון 58

New member
את "הדברים הטובים" של הסוציאליזם...,

ראיתי איך הם היו עד 1989 במזרח-גרמניה דאז.

0bama1

New member
לעומת זאת ראיתי בקואופרטיבים את הערבות ההדדית

ראיתי הרבה יותר צניעות ,אז אתה הולך בגדול ,ואני אומר שבתוך הגדול היו גם דברים טובים .

0bama1

New member
ישנם כאלו שאוהבים אוטובוס ורכבת שלוקחים אותם

למחוז חפצם ,וישנם אלו שרוצים לגור בפרברים והם קונים רכב יוקרה אלו הקפיטליסטים .

אלון 58

New member
אתאר לך איך זה אצלי,וקבע מה אני...:

1.אני עובד-משמרות במפעל גדול בדרום,שמרוחק כמעט 30 KM ממקום מגוריי;
2.לעבודה אני נוסע בהסעה מאורגנת,לפי המשמרת אליה אני משובץ;
3.יש ברשותי רכב פרטי מיד ראשונה,בימים אלה בדיוק שנה "על הכביש" (כמעט "סוגר" 17,000 KM);
4.לרוב כשאני נוסע לבדי למרכז הארץ,אני נוסע בתחבורה ציבורית (אוטובוסים או שילוב של אוטובוס ורכבת,כי אני חובב תחבורה ציבורית בארץ ובחו"ל,ופעיל בפורום וקומונות של תחבורה ציבורית,כאן ב-
);
5.נסיעות משפחתיות מתבצעות עם הרכב הפרטי (זה אינו רכב יוקרה,ויש לו מאפיינים ורישוי של ג'יפּ,אבל הוא 4X2).

איך היית מגדיר אותי לפי הנתונים הנ"ל,"סוציאליסט" או "קפיטליסט"

0bama1

New member
אלון לדעתי אתה סוציאל דמוקרט שזה השילוב הכי

טוב ,כלומר לקחת מהקפיטליזם ומהסוציאליזם את הדברים ההגיוניים {לא החזיריים }ולשלבם האחד בשני .העולם לא קופא על שמריו ,כל הזמן יש תנודות לכאן או לשם ,יתכן ולבסוף הכול יתייצב על משהו קבוע ,שכרגע אי אפשר לצפות .אני מתיר לך לעבור ל4 על 4

אלון 58

New member
וכי יש לו ברירה...?

ואם לא יהיה לו כלום,גם ימות אף-אחד לא יספור אותו,כמו בקפיטליזם החזירי,ככה הסוציאליזם החמורי.

למעלה