לינוקס מערכת על הפנים.

Shmilkiyahoo

New member
לינוקס מערכת על הפנים.

היה לי מחשב עם לינוקס, וכל מה שרציתי ממנו שיעשה שיתוף אינטרנט, וששאר המחשבים יוכלו לשמור עליו קבצים ולהדפיס דרכו, זה הכל. מה לא קראתי, ושאלתי ומה לא, רק בעיות עשה. התקנתי Windows, ותוך 10 דקות היה לי הכל. הרבה פעמים אתם נותנים תגובה של לך תקרא, אבל מה החכמה? במקום לנסות לעזור ולפשט דברים, אתם שולחים משתמשים חדשים ללכת לקרוא, במקום לעזור, אז מה? עוזרים רק למי שיודע? אגב הערה, ראיתי פה שמשתמש בשם thezal, הוא אולי היחיד פה שבאמת תורם משהו למשתמשים חדשים, ובאמת ועוזר לאנשים לעבור ללינוקס ביתר קלות ישר כוח!!!

ezaton

New member
אבל יש שאלות נוספות

טענה כמו "לינוקס על הפנים" היא טענה אוד סובייקטיבית. יש לך בעיות הבנה. בעיות ממש קשות, לפי איך שזה נראה. קודם כל, אף אחד לא חייב לעזור לך. תכניס את זה לראש. אתה יכול לבקש עזרה, אבל אם לא תשלם, אף אחד לא *חייב* לעזור לך. אני אשמח לעשות לך את העבודה, אם תרצה. כל מחשב (386 ומעלה) שיריץ שיתוף אינטרנט (בשביל ADSL לך על 486 או פנטיום), וזה יעלה לך 200$ (אם זה אצלי). אני יכול למכור לך מכונה שכבר מקונפגת בהתאמה, וזה יעלה לך 350-450$. הנה, בשביל כסף אין בעיות. אני לא רוצה שתעבור ללינוקס. אין לי אינטרס. אם אתה תוכל להציע הצעות מתחרות, מה עשיתי? האינטרס שלי זה שלא תלמד בחיים ותקנה ממני מחשבים. בההה. אל תהיה ליצן. אף אחד לא חייב לעזור לך, ודברים בלינוקס אינם כפי שהם בחלונות, כי בחלונות בשביל שתצורה כזאת תעבוד לך איכשהו בסדר, אתה חייב מחשב פנטיום+ עם 16MB לפחות, בשאיפה ל 32 ומעלה. אם אני מארגן לך דבר כזה על 486, עם 16MB זיכרון, מה אז? אז תגיד עדיין שלינוקס לא טוב? ציינתי כבר שהלינוקס שאני אעשה לך חסין בעשרות מונים ממכונת החלונות שאתה התקנת? שקל לגרום לך נזק לנתב? שהמכונה שלי יכולה לעבור אין ספור ריסטים קשים (כפתור) בזמן ששלך תפסיק לתפקד או אחרי חודש או אחרי שניים שלושה ריסטים? אולי לינוקס לא בשבילך. אין לי בעיה עם זה, כי לא אכפת לי. אם לא מתאים לך, תכתוב: "לינוקס לא מתאים לי", ותספר את תלאותיך ויציאת מצריים, מצידי, עד הבוקר. אם אתה מוכן להשקיע מספיק כדי להבין למה אתה עושה דברים, אז לינוקס כן בשבילך. אם אתה מוכן ללמוד מה בדיוק ה V הזה ששמת בחלונות תרם, מה הוא עשה באמת, אז זה בשבילך, כי בחלונות בחיים לא תלמד את זה, ובחיים לא תבין, וכשיהיו לך בעיות במערכת, אתה תתקין מחדש, כי אין הרבה דרכים אחרות להתמודד עם זה במערכת הזאת. בלינוקס, לעומת זאת, אתה תלמד שכל דבר אפשר לתקן (יש דברים שלא שווה מבחינת זמן השקעה, אבל הכל אפשר לתקן), ושהמערכת תראה כמו ש*אתה* רוצה שהיא תראה, לא כמו אצל כולם, בהכרח. אז תתמודד, או תברח. אל תדבר על דברים שבהם אתה לא מבין. אה, ואם עוד לא אמרתי, לא אכפת לי ממך בגרוש. Ez

zeevik50

New member
בוקר טוב ושבת שלום עז../images/Emo166.gif../images/Emo166.gif

התעוררתה קצת עצבני הבוקר הדרך ללינוקס למתחילים היא קשה עד קשה מאד במיוחד לאלה שבאים עם אוריינטציה של חלונות. נכון ומוסכם שאי אפשר להאכיל את כולם עם כפית החדשים צריכים להשקיע זמן מחשבה והרבה "ישבן" אני ואתה לא נולדנו עם לינוקס או יוניקס ביד גם אנחנו התחלנו מהתחלה התגברנו ועדיין מתגברים על בעיות ואני חושב שזה אולי בגלל אנשים טובים שפגשנו בדרך ונעזרנו בהם. אז תן צאנס לבחור בהערכה זאביק

beitar

New member
לעז שלנו יש מזג חם.....

כזה הוא. בכל מקרה, אני יכול להבין את זעמו, ותגובתו החריפה, גם אם לחלוק עליו. האמת היא, שחלק מהטענות נגד משתמשי לינוקס בארץ, והסיוע שהם לא נותנים לניוביז הוא נכון. ואכן, כולנו לא נולדנו על לינוקס, וכולנו היינו ניוביז פעם... אני, להבדיל מעז, חושב שיש אינטרס גדול, של אנשי הלינוקס, לקדם את הלינוקס ולעזור לחדשים לעבור אליה... בסופו של דבר, הצלחת השיווק של לינוקס, היא הצלחה של המערכת, והיא בסופו של דבר תביא להרבה יותר עבודה לכל העוסקים בתחום..... מצד שני, וכאן אני עם עז, יש בעיה של משתמשים שבאים כדי לעשות פרובוקציות, ובלי שום נימוק זורקים הודעות מטופשות, שמראות על חוסר ידע / הבנה מוחלט, ואינם תורמים במאומה לענף / ללינוקס / לעולם המחשבים.... ויש גם את אלו שלא רוצים לחפש מידע, שלא רוצים ללמוד את המערכת, רוצים רק לקבל תשובות מוכנות, שרוצים רק שאחרים יחפשו וימצאו להם תשובות לשאלות, וגם אלו, אין ראוי לתת להם עזרה. בסיכומו של דבר, יש בפורום הזה לפחות כמה מומחים אמיתיים, מה שבד"כ לא תמצאו בפורום, ועוד עברי, ולכן, אני סמוך ובטוח שמי שישאל שאלות שראוי לתת עליהם תשובה (שאלות רציניות, גם אם של מתחילים) יקבל תשובות, ככל שהחברה כאן ידעו לעזור לו (כפי שהיה כאן תמיד).

הראל

New member
מצד שני, אני מבין את ה"עז" ../images/Emo13.gif

התגובה שלו מזכירה לי משהו מעברי. לאחר תקופה ארוכה בלבנון (תחילת שנות השמונים) נשלחתי לנוח בקריה. יום אחד התבקשתי לשלוח סבב קצינים מקציני הקריה, כל אחד לשבועיים בלבנון, כדי לעזור לקציני השדה ששהו שם כל הזמן. רוב אלו שבישרתי להם את הבשורה לא שמחו, אבל שתקו. חוץ מאחד שממש בכה (בלי צחוק) ואמר לי משהו בסגנון - "אני לא ממש קצין, רק בגלל שאני אקדמאי עשו אותי קצין כדי שאקבל רכב, אני לא כמוך ..." רתחתי. אמרתי לו שגם אני לא יצאתי מרחם אימי בפזצ"תא עם סכין בין השיניים ורימון ביד ... שלחתי אותו לחודש שלם (ולא רק לשבועיים)
אני מבין את "עז" שהשקיע ההרבה כדי ללמוד ולהבין את מערכות הלינוקס, ופתאום בא מישהו וחושב שהוא חייב לו משהו. במקום לומר תודה ולהמתין בסבלנות לתשובות. מצד שני, אני מבין את אלו, החדשים קיצרי הסבלנות. הם בכלל לא יודעים היכן להתחיל ואיך להסתכל על כך. הם מסתכלים ביראת כבוד על "הוותיקים", לא מבינים שגם ה"מומחים" לומדים כל הזמן, גם בניסוי ותהיה. הם רגילים למערכות מיקרוסופט סגורות שבאות עם הוראות חד משמעיות. אינם מבינים שבלינוקס יש תמיד מספר דרכים ...

ezaton

New member
אני עצבן, מה לעשות?

אין לי סבלנות לכפויי טובה. אין לי סבלנות לכאלו שהתקינו לינוקס כדי... מה? לא נראה שללמוד, נכון? אז למה? למה לבנאדם שלא מעוניין להרחיב אופקים, ויש לו מערכת חלונות עובדת (ניחא) לגעת בלינוקס? חזור לעדר, אמור לאחרים: "שמעתי על לינוקס, אין לי מושג ירוק מה זה בדיוק" אם הם שואלים, וסע לשלום. אני, אנשים יקרים, למדתי לינוקס מלקרוא ולנסות. המצאות בקבוצות דיון של לינוקס וקריאת תשובות שם, התקנת לינוקס, קביעת יעדים והשגתם (בדרכים שונות), שיחה עם חברים בנושאים של "ניסיתי, עשיתי כך וכך, מה דעתך?" ודומיהם כדי לתפוס כיווני מחשבה חדשים. אני לא יללתי ובאתי בטענות שלא עזרו לי. תמיד היה לי כבוד לאלו שעזרו לי, אפילו אם הם "שלחו אותי לקרוא". אני לא מעז לשאול שאלה אם לא ביררתי קודם. איך אתה יכול לשאול שאלה רלוונטית אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר בכלל? אה, מה שמעולם לא עשיתי, זה ביזיתי את האנשים שעזרו לי. אם אתה לוקח טרמפ עם בנאדם, אתה לא אומר לו "סוזוקי זה חרא אוטו" כשהוא נוהג בסוזוקי, אפילו אתה חושב כך. פשוט, נימוס אלמנטרי. אז אולי הוא ילד, ואולי הוא מחפש קיצורי דרך, אבל אני לא מקבל חוסר נימוס. זה לא חוסר נימוס כלפי, אלא כלפי כל החברים בפורום הזה. וזה לא מקובל עלי. Ez

falko

New member
אין לי מילים

אתה צודק במאת האחוזים ידידי. אנשים שלא מעוניינים ללמוד, ורוצים שיעשו להם את העבודה - פשוט לא יצליחו. צריך לשבת ללמוד, לבנות, למחוק, להבין!

beitar

New member
אני ואינטרנט בלינוקס:

לא אשכח את הפעם הראשונה שלי.... כבעליו "הגאה" של ISDN עלוב, התקנתי את לינוקס מנדרייק 7.0 שמח וטוב לב. אחרי ההתקנה, אחד הדברים הראשונים שעניינו אותי, היה איך לא, הגדרת האינטרנט. הפלא ופלא קראתי בפורומים השונים בארץ והבנתי שיש 2 תוכנות גרפיות מאוד נוחות להגדרת האינטרנט. אחת לא ממש הצחתי להבין אותה , והשניה KISDN החביבה. הורדתי את KISDN הגדרתי והגדרתי והגדרתי והגדרתי, וככה במשך כחודש ה ISDN לא עבד לי... אז, הפורום הכי פעיל היה ב IOL, ודביר, מנהל אותו פורום, יחד עם חברים טובים אחרים (צפריר למשל) סייעו וסייעו, אבל זה לא הלך. בסוף, אחרי לא מעט משחקים עליתי על הבעיה, הבעיה הייתה בבחירת מודול נכון מתוך הרשימה למודם... מסתבר שהמודם הוא W6692 ואחרי שבוחרים את המודול הנכון, הכל עובד כמו חלום. מאז, התקנתי ושידרגתי, והחלפתי גרסאות לינוקס, כמו נעליים (סתם לכיף), ותמיד הגדרת ה ISDN מתגלה כעניין די פשוט (עכשיו כבר השתתכללתי, ואני על סקריפט שלקחתי מהרשת ושיפצרתי לשימושי האישי). מסקנה - סבלנת מעולם לא הזיקה כשמדובר בלינוקס

הראל

New member
ניסוי, תהיה, ועזרה מחברים ../images/Emo13.gif

ו-ה-מ-ו-ן סבלנות ... רק כך ניתן להתקדם. ואסור לוותר. כי בסופו של דבר, תמצא תמיד שהשגיאה היתה משהו טיפשי שלא שמת לב אליו
או כמו שאמר ה"עז" .. תשלם כסף ותקבל משהו מושלם. אבל אז ... אין כיף ... ומי שלא נהנה להתמודד ... שלא יתחיל בכלל
מצד שני, כמו שאמר "ביתר" - מוכרחים לפעמים להאכיל את המתחילים עם "כפית", לחלק מחהם זה לא יעזור, אבל חלק מהם ילמדו, ישתכללו, יתקדמו ויהפכו למומחים בעצמם
ואת זה אומר אחד שמרגיש טיפש לשאול שאלות מטומטמות אחרי כל כך הרבה שנים עם לינוקס ... אבל שמח למצוא כל פעם מחדש, שיש מי שיעזור. מאידך, דווקא בגלל שאני אחד כזה "שלא מצליח לו", אבל מבין את התשובות והסגנון של ה"יודעים" (טוב אחרי כל כך הרבה שנים ..) לפעמים אני מרגיש שאני צריך "לתרגם" לחדשים מה אמרו להם

zeevik50

New member
יפה אמרת ../images/Emo127.gif

יש לי רק דברים טובים להגיד על החברה כמו עז צפריר מוליקס כמוך וכמובן ידידי דורון אןפק שמאחורי הציניות הקשה שלפעמים פועמת בו מסתתרת נפש לינוקסאית קטנה וטובה וכמובן אתה בית"ר שעוזרים כאן לניוביז. אכן אתם מקדישים מזמנכים ולא חוסכים מאמצים כדי לקדם את קהילת הלינוקס בארץ וזה יפה בעיניי. אבל אמירות כמו " לא אכפת לי ממך בגרוש " לא תורם לנו זאביק

lizard

New member
הלינוקס הראשון שהתקנתי

היה סלאקוור עם קרנל 1.5 משהו. ישן לאללה. לקח לי מ12 בצהרים עד 6 וחצי בבוקר ולא היה לי מושג ירוק מה אני עושה. היו לי 5 דיסקטים ואיתם התקנתי דיסק (640 מגה) כשכל פעם אני מפרמט את הדיסקטים. אחרי שההתקנה הסתיימה הלכתי לישון קצת,קמתי ב8 וחצי בבוקר פרמטתי את כל העבודה שעשיתי והתקנתי מחדש תוך חצי שעה,התקנה לא מדסקטים אלא דרך הHD. אחרי כמה ימים בא אלי חבר והתקין לי RH4.2 (עדיין יש לי את זה איפשהו..חחח) מאז אני עם RH
מיכה

lizard

New member
הממ...

יש לי מחשב ישן,רק בשביל הנוסטלגיה אני אלך להתקין את הסלאק עוד פעם..חחח

Rul3R

New member
סלאקוור

הסלאקוור הכי ישן שראיתי היה סלאקוור 3.3 והוא בא עם קרנל 2.0.30 הייתי בטוח שהוא הסלאקוור הראשון...

StarMo

New member
בתוף הגיון פשוט, הסלאקוור הראשון...

הוא לא 1.0?

beitar

New member
יש אנשים שמוכנים להשבע שהחלונות

הראשון הוא לא חלונות 3.11....

פשוש2K

New member
ברור שלא!!

אי שם, ב- 1988 עבדתי עם חלונות 2.0 על מחשב XT עם 640K. אולי זה היה ב-1989 אבל לא אחרי. גם יש לי היכן שהוא על דיסקט (360K) את דוס 1.0.

למעלה