לימן שואל את שפנפני הארץ מי פה הגזען?

מהוני

New member
לימן שואל את שפנפני הארץ מי פה הגזען?

''מי פה הגזען'' - אביגדור ליברמן במאמר תגובה חריף לאמיר אורן בעיתון הארץ


מי פה הגזען
אביגדור ליברמן
להלן התנאים וההגבלות שבלעדיהם לא ייתכן ממשל תקין, על פי אמיר אורן:
1. על מועמד לכהונת שר במשרדים "רגישים" להיות "ישראלי טהור", רצוי לפחות שני דורות אחורה, גם מצד אביו וגם מצד אמו.
2. אזרח ישראלי שעלה מחבר המדינות לא יורשה להתקרב לרדיוס של ק"מ ממוסדות שלטון ללא בדיקה ביטחונית מקיפה.
3. מי שלא שירת ביחידה מובחרת אלא עבד כעיתונאי ב"במחנה", וחי במשך כמה שנים מחוץ לישראל, אך יש לו טור ב"הארץ", יוכל לפסול אנשים ומגזרים באופן קטגורי מלהיבחר לממשלה ולכנסת.

אילולא היה מדובר במי שנחשב לכותב בכיר בעיתון הנחשב ל"נאור ומתקדם", אפשר היה לפטור את מאמרו של אורן ("התרגיל המצריח", 28.10) כהגיג קסנופובי נוסף של עוד אזרח מתוסכל המאשים את העלייה המצליחה מברית המועצות לשעבר בכך ש"הם" תופסים את מקומות העבודה, ואוי ואבוי, אף מצליחים להיבחר למוסדות השלטון ולשאת בתפקידים "רגישים".

אילולא היה מדובר בעמוד המאמרים של עיתון "הארץ", אפשר היה לחשוב שזהו מאמר הלקוח מעלון תעמולה של מפלגה סהרורית חדשה שקמה לקראת הבחירות, וחרטה על דגלה שנאת זרים קיצונית, גם אם הם יהודים שעלו לפני יותר מ-30 שנה לישראל, ובתנאי שאינם פלסטינים.

לאורן אין זה משנה שהעלייה מחבר המדינות היא אחת העליות המוצלחות בתולדות המדינה, עלייה שתרמה ותורמת תרומה משמעותית, בין היתר, לתעשיית ההיי-טק הישראלית, לאמנות ולספורט, ושבניה משרתים בצבא ביחידות המובחרות ביותר. מבחינת אורן העולים כולם הם בבחינת חשודים כסוכני ק-ג-ב ולעד, ופסולים מלהשתלב באופן מלא במוסדות המדינה.

אולי בכל זאת יש דרך אחת שאם אותם "מרגלים בכוח" ינקטו אותה, יסכים אורן להאמין בנאמנותם ולנקות אותם מכל חשד: אם יעלו להשתטח על קברו של יאסר ערפאת, וייפלו לרגלי אבו-מאזן.

הכותב הוא שר החוץ וסגן ראש הממשלה

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1853378

הטור של אמיר אורן:

http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1851331
 

Wedgetail

New member
הגזענים הגדולים בישראל הם אלו שצועקים

שההתיחסות אליהם הם גיזענית
 
אני לא מבין את ההתלהמות של ליברמן

שום דבר ממה שנכתב בתגובתו לא משתקף מהמאמר.

דבר אחד אינו ברור לי, מדוע אורן קורא לו "מהגר". ממתי בישראל קוראים לעולים חדשים "מהגרים"? עולים חדשים הם עולים חדשים, וזו ארצם, כפי שהיא ארצנו, הם כאן מכח אותה הזכות.
 
למעלה