לימוד כמטפלת בשיטת אלבאום

לימוד כמטפלת בשיטת אלבאום

אני מעוניינת ללמוד במרכז אלבאום כמטפלת בתחום הפרעות בשב בשילוב בע"ח, מדובר במסלול לימודים של כשלוש שנים, ועלותם יקרה מאוד. אני בטוחה שאהיה טובה בתחום, אולם אני חוששת שיהיה לי קשה למצוא עבודה בתחום זה מאחר ואינני יודעת כמה ביקוש יש למטפלת מוסמכת בשיטת אלבאום. האם מישהו יודע מהם סיכויי להצליח להתפרנס מכך, או שזהו מקצוע שכמעט ואין לו דורש. ?? האם יש למישהו שלמד ועבד דרכם המלצות ?? בתודה מראש מיתוס.

פרחיה2

New member
יש שתי בעיות,

האחת, הטיפולים מאוד יקרים, רוב האנשים לא עומדים בסדרה של טיפולים שנמשכת יותר משנה לפעמים. ולכן אין הרבה דורשים. הבעיה השניה היא שהטיפול הזה מוצלח רק לחלק קטן מהקשיים, וגם אז הוא דורש הרבה אימון בבית, ולא תמיד התוצאות כל כך מוכחות. להפרעת קשב וריכוז זה לא עוזר! {מנסיון...} המטפל/ת צריך/ה להיות עצמאי/ת, למצא קלינטים , לפרסם, לעבוד בשעות מוזרות שמתאימות עצמן למטופלים. כיום חוץ מהמכונים השונים ברחבי הארץ, בהם עובדים מס. מצומצם של מטפלים, כל שאר המטפלים הם עצמאים על כל הכרוך בכך. בקיצור, תחשבי טוב לפני.

zivadina

New member
עדות של בוגרת מאוכזבת

לפני הציטוט, אני מבינה שמשה אלבאום בנה שיטה תנועתית, וכיודע, תנועה מאוד עוזרת ללקויי קשב. כנראה שהוא הפך את העסק שלו למכללה, ופרש לגמלאות ברוב פאר. נושא : לקויי בשיטת הלמידה / ההוראה במכללת אלבאום תאריך : 08/07/03 14:30 מחבר/ת : פזית הגעתי ללמוד במכללת אלבאום לאור השבחים הרבים שהופצו על שיטתו של מר משה אלבאום ומתוך הוקרה בפועלו . כמו כן נאמר לי כי השיטה מוכרת ע"י משרד החינוך , ומשרד הבריאות ואף מצויין בידיעון של המכללה באותיות קידוש לבנה כי יש " הכרה של משרד החינוך " רק לאחר מס' חודשים התחוורה לי האמת. בתגובה לתשובתו של משה אלבאום ל- תהילה אלון מיום ה14/05/03 שמעו מאחת שהייתה שם: לידיעתכם: א. הד"ר היחיד שפגשתי במהלך לימודי במכללת אלבאום היה וטרינר שלימד אותנו אנטומיה. ב. אף מדריכה גם לא לראשית אין הכשרה פתגוגית כל שהיא או הכשרה פסיכולוגית ולתדהמתי גם ללא הכשרה מעשית והתנסותית בשיטת אלבאום ! רוב המדריכות הן תלמידות משנה ב' וג' ובעצם מתפקדות כמתרגלות ואפילו ניסיון עבודה כגון טיפול בילדים לקויי למידה אין להן. ג. את ההרצאות התאורטיות מעביר מר משה אלבאום בלבד שכידוע הוא מורה לקרטה וללא תוארים אקדמיים כלל. ד. לא פגשתי במהלך האיבחון שנעשה לי וגם במהלך הלימודים שום איש מקצוע עם תעודת הסמכה אקדמית מוכרת. ה. לגבי התואר של אוניברסטה בארצות הברית ... מה אני אמורה לעשות עם 90 נקודות של תואר שלא מוכר בארץ בכלל. אני גרה בישראל לא בארה"ב. ן. הבית ספר היחיד שעובד עם המרכז הוא בית ספר בכפר סבא . היחיד ז. כבר הוכרז בפירוש : משרד החינוך ומשרד הבריאות לא מכירים בשיטת אלבאום . וזה רק חלק קטן מהליקויים הרבים שנתקלתי בהם אישית. אך גולת הכותרת היא העלמותו המסתורית של מר משה אלבאום , מבחינתי בנין הקלפים שבנה התמוטט....

פרחיה2

New member
לא למדתי, אבל הילד שלי טופל בשיטה

המדריכה שלו היתה מצוינת. הטיפול שנדרש התאים לו בדיוק, היה זקוק למשהו שירגיע אותו, יהיה כמו פסיכולוג אבל ללא פסיכולוג, הרבה תנועה ושיפור הקורדינציה {השיטה מעולה לשיפור קורדינציה ויציבה!}. אבל זה לא נגמר, הפסקתי כשלא יכולתי לשלם יותר, לא היתה נסיגה לאחר ההפסקה והקורדינציה נשארה במצב מצוין ואנחנו כבר שנתיים אחרי... מבחינה פסיכולוגית , השיפור היה זמני, ובהחלט יש נסיגה במצב הרוח של הילד. מאידך, למדנו כמה דברים הקשורים לרגישות היתר שלו, למרות שהוא מסרב לעשות את התרגילים שלמד. להפרעת הקשב שלו זה לא עזר בכלל. אם היה לי המון כסף היתי לוקחת את כל בני הבית לטומטיס- לכולם קשיים הקשורים באוזנים ובשמיעה.

למעלה