לימודי אנגלית -

מפתחSoul

New member
לימודי אנגלית -

שלום לכולם,

ביום א' הקרוב אני ניגשת למבחן אמיר"ם שבסופו אדע מהי רמתי באנגלית ולאיזה קורס אאלץ להרשם כבר באותו יום.
ועכשיו יש לי כמה תהיות...

עד כמה הכרחי לנכוח בשיעורים? עד כמה תורם להרשם למתכונת מוגברת? עד כמה מוצלחים כל דרכי השידור (אופק וכו') במקרה זה?

מה בכלל מלמדים בקורסים האלה? האם אוכל לא להגיע בכלל ורק להגיש ממ"נים מבלי שיפגע הציון? יש משהו הכרחי שמועבר בשיעור שיכול לעזור לי?
ממה בכלל הממ"נים מורכבים? מ-Unseenים?
האם יש השפעה לציון על התואר? הבנתי שלא. אז תאכלס אם אעשה את המינימום רק כדי לעבור, זה יהיה קליל, לא?

יש לציין שהרמה שלי סבבה. סיימתי 4 יח"ל עם 85 בבגרות.

לכל הסבלניים
ו-
אם כבר נשאלתם ויש תשובות כבר בפורום, לינקים יתקבלו גם בברכה.

המשך יומקסים

shmups1

New member
אנגלית

בשיעורים לא לומדים אנגלית - לומדים לפתור טקסטים - לכן לדעתי כמעט ואין צורך להגיע לשיעורים למי שיודע שמסוגל להתמודד עם זה לבד. אין חובת נוכחות ולכן אין היא משפיעה על הציון, חובה להגיש מספר ממנים ולגשת למבחן ורק הם קובעים את הציון, אז להחלטתך, לדעתי כדאי אולי להגיע לשיעור שניים רק כדי לראות מה זה...

הממנים מורכבים מטקססטים ושאלות, שעליהם אפשר לענות גם בעברית...

בגיליון הציונים הסופי מופיע רק הציון באנגלית A, הוא לא נכנס לממוצע (אין לקורס נק"ז), וזאת כדי לסווג לרמה לקראת תואר שני, פטור מאנגלית בתואר שני יינתן לציון סופי מעל 85. כל שאר הרמות לא מופיעות בשום מקום...

שאלה

האם הקורסים באנגלית באמת עוזרים לקורסים המתקדמים או שזה סתם עוד "משימה" שצריך לעבור?

shmups1

New member
המטרה של קורסי אנגלית היא לא לעזור לקורסים

התמקדמים אלא זו דרישה אקדמאית שסטודנטים "ידעו" אנגלית...
בגלל שבתיכון מלמדים בסיס מצפים מסטודנטים לדעת אנגלית ומי שלא יודע ברמה גבוהה אז הוא מחויב בקורסים.
בתכלס, לדעתי... זו עוד משימה שצריך לעבור, בדיוק כמו הקורס הלא הגיוני של יישומי מחשב (שחלק מהתארים קיבלו ממנו פטור).

לכן לדעתי אם את מרגישה שהרמה האמיתית שלך לא התשקפה במבחן אמיר/אמירם כדאי לעשות אותו שוב ולחסוך זמן וכסף על הקורסים...

אתה טועה

סטודנט באוניברסיטה צריך להיות מסוגל לקרוא ולהבין חומר באנגלית.
בחלק נכבד מהקורסים המתקדמים, ספר הקורס הוא באנגלית, או שיש לקורס מאמרים באנגלית...
אם האנגלית שלך בסיסית מאוד, לא תוכל להבין את הקורסים...
אגב, דרישת האנגלית מגיעה דווקא מהמל״ג, ולא מאוניברסיטה ספציפית...

shmups1

New member
אני מאוד מסכימה איתך בנוגע לזה

שסטודנט באקדמיה צריך לדעת אנגלית!
עם זאת אני לא חושבת שהקורסים המוצעים (גם במוסדות אחרים) באוניברסיטה/מכללה מלמדים מישהו אנגלית...
התמודדות עם טקסטים כן וזה תורם לקורסים המתקדמים.

כוונתי היתה שהקורסים לא מלמדים אנגלית זה הכל.

לדעתי לא תוכל להרשם עוד באותו היום

זה נשמע מוזר (שכן, מדובר במחשבים), אבל הציון מוזן למערכת האו"פ רק אחרי משהו כמו שבועיים למרות שאתה יודע אותו בסיום הבחינה.
אני לא בטוח אם טכנית ניתן להרשם לקורס אנגלית מבלי שהסיווג מופיע במערכת.

למעלה