לימודים אקדמיים- שאלות

inbal116

New member
לימודים אקדמיים- שאלות


ההרשמה ללימודים- תמיד ידעתי שההרשמה נמשכת עד אפריל. כרגע אני רואה שבכל האוניברסיטאות ההרשמה לרב החוגים עדיין פתוחה, חוץ מחוגים בודדים (רפואה וכאלה). אז עד מתי בעצם ניתן להירשם לרב החוגים?
ההחלטה מי מתקבל- מי מחליט, מחשב (שמשכלל את ציוני הפסיכומטרי והבגרויות) או בן אדם?
מסלול דו חוגי וחג חוגי- מה ההבדלים? האם דו חוגי הוא מסלול קשה יותר (פי 2 קורסים)? האם במסלול הדו חוגי אתה מקבל בסוף 2 תארים?

בסוף הלימודים לחשבונאות נבחנים במבחנים של מועצת רואי החשבון. מי שלא עובר אותם לא מקבל תואר בחשבונאות? האם הם הארגון הבלעדי שרשאי להעניק את התואר?
 

שי גנדל

New member
לגבי חד דו

יש מספר שעות מסויים בלימודי תואר ראשון. פשוט, במסלול דו חוגי המספר הזה מתחלק בערך שווה בשווה בין שני חוגים, ובחד חוגי כמעט כל השעות האלה הן בחוג אחד בלבד. מכאן שאין שוני במספר הקורסים, ובכל מקרה זה לא המדד היחיד לרמת קושי של לימודים. בסוף הדו חוגי מקבלים תואר אחד, אבל בשני תחומים.
לגבי שאר השאלות, יש בתפוז שלל פורומים של סטודנטים ושל אוניברסיטאות, נסי לשאול גם שם.
 

trilliane

Active member
מנהל
למיטב ידעתי תואר אקדמי מוענק ע"י מוסד הלימוד

אבל בראיית חשבון (כמו גם בעריכת דין) אין די בתואר; כדי לקבל הסמכה ותעודה שמעניקה אישור לעבוד במקצוע יש לעבור התמחות (סטאז') ולאחר מכן לעבור בהצלחה את בחינות הלשכה.

מי שסיים בהצלחה את לימודי המשפטים מקבל תואר במשפטים, הוא עדיין לא עורך דין (וייתכן שלעולם לא יהיה). אני מניחה שבאופן דומה מי שסיים בהצלחה את לימודי ראיית החשבון מקבל תואר בראיית חשבון אבל, כאמור, הוא אינו רואה חשבון מוסמך ולא ראשי לעבוד ככזה לפני כן (ר' פסקה קודמת).
 
למעלה