לילה במיון...שוב

נורקס

New member
לילה במיון...שוב../images/Emo5.gif

כן,שוב "בילינו" כמעט את כל הלילה במיון. חזרנו באחת הביתה. החלטנו לסוע לאחר שהרגשתי שכל כמה צעדים שלי הרחם מתכווץ ואני ממש לא מסוגלת לזוז. האמת היא שההתכווצויות האלה זה לא חדש, כבר כמה שבועות אבל לא בעוצמה כמו שהיתה אתמול שממש חייבה אותי לשבת או לעמוד בלי לזוז. זה לא הרגיש לי כמו צירים. אבל החלטנו בכל זאת לגשת למיון. בנוסף הרגשתי אתמול גם צריבה במתן שתן והחלטתי שהיום בבוקר אגש לעשות תרבית. אקיצר, במיון לקחו שתן לתרבית , ל"ד, בדיקות דם ומוניטור. המוניטור היה תקין מלבד שני צירים שהופיעו במרווח די גדול ולא הטרידו את הרופאים. עד שבדקו את צוואר הרחם וגילו פתיחה של אצבע ומחיקה של 50%
זה כבר קצת יותר הלחיץ והוכנסתי לחדר צירים, קיבלתי עירוי והצוות אמר שיעשו הכל כדי שלא תתפתח לידה כי זה עדיין מוקדם מידי (שבוע 32 היום בדיוק). לאחר העירוי לא נצפו עוד צירים, הצוואר נראה ארוך ופתיחה רק של קצה האצבע. לא ממש יודעת מה זה אומר אבל החליטו לשחרר אותי להמשך מעקב אצל רופאת נשים. אגב, אחת הרופאות אמרה לי שמכיוון שהלידה האחרונה היתה בניתוח , אז צירים עלולים להיות מסוכנים כי הם עלולים לפצוע את הצלקת. די נלחצתי מכיוון שהלידה של בכורתי דווקא התחילה בצירים וחשבתי שאם יתחילו לי צירים בבית, עד שאגיע לבי"ח זה לפחות 20 דקות ואולי זה זמן קריטי. והאם בכלל יש לי סיכוי ללדת שלא בניתוח? מצד אחד רוצה כבר ללדת, קשה לי פיזית וגם רגשית עם הלחץ הזה של לקראת ושל לעבור את הכל בשלום ובידיים מלאות
חמסה
מצד שני רוצה שהיא תמשיך להתבשל לה טוב טוב בפנים עוד לפחות 5-6 שבועות.

ספרקית

New member
שמחה שחזרתם מהר הביתה ../images/Emo140.gif

קצת מוזר לי שהם התרגשו מהפתיחה. הבנתי שבלידות חוזרות עלולה להופיע פתיחה קלה בשבועות מוקדמים יחסית. אני הסתובבתי עם פתיחה של אצבע בהריון הראשון שלי משבוע 34 ואף אחד לא התרגש מזה בכלל. אולי זה השילוב של הפתיחה עם הצירים? תשתדלי לנוח הרבה ולשתות הרבה. אני מקווה שהפעם הבאה שתגיעי לבית החולים תהיה עוד כשישה עד שמונה שבועות בכדי ללדת

נורקס

New member
תודה ספרקית,זה בדיוק מה שאני מקווה../images/Emo13.gif

הודעתי להם במיון שאני לא מגיעה יותר לפחות עוד 5 שבועות
הם באמת הסבירו לי שהשילוב של הפתיחה עם הצירים, זו היתה הסיבה לדאגה וברגע שראו, אחרי העירוי ,שכבר אין צירים, אז שחררו אותי הביתה.

מקוםבלב

New member
היי נורקס,

טוב שאת בבית. תקפידי על מנוחה ושתייה. מקווה שהדברים ירגעו ואכן חמשת השבועות הבאים יעברו ברוגע ומהר. חיבוקים.

ניובה

New member
וואו, מפחיד נורא ../images/Emo256.gif

יש משמעות למנוחה במצב הזה? נראה לי שכן ושכדאי נורא להשית על עצמך קצת מנוחה גם אם זה מתסכל, באמת כל יום חשוב. תחזיקי מעמד, נשמע לי מורט עצבים מחזיקה לך אצבעות לשישה שבועות מלאים ויפים ניובה

מנוחה ושתיה מרובה!!!

עם עמרי כמעט ילדתי בשבוע 33, לאחר עירוי ומנוחה חזרתי הביתה ובסופו של דבר ילדתי בשבוע 38. מאחלת הרבה בריאות לכולכם

שדנה

New member
מניסיוני-תשתי המון מים לפחות 3 ליטר ליום

מאוד מרגיע פעילות רחמית. אני שונאת מים אבל הכרחתי את עצמי בהריון וזה ממש עוזר.

בועת sabon

New member
../images/Emo45.gif שתי כוסות מים עצרו לי צירים קטנים

וברקסטונים כל פעם. הפעם היחידה שהיו לי צירים של ממש היתה כשהתפתחה לי דלקת בכיס המרה ואז עצרו את זה בבי"ח עם עירוי ואישפזו אותי לשבוע מזוויע
וגם מנוחה עוזרת לפעמים (למרות שבשלב שאני נמצאת בו יש לי צירים דווקא בשכיבה והם נפסקים כשאני קמה. מוזר.)

נורקס

New member
צודקת בהחלט

עכשיו אני מקפידה וסופרת בקבוקים וממש מרגישה טוב יותר

ויצמנית

New member
שמחה לשמוע שאת בסדר

מנוחה ושוב מנוחה.... הטבע מסמן לנו להאט בכל מיני דרכים. חיבוק גדול.

נורקס

New member
../images/Emo24.gifתודה.צודקת

אני מרגישה את זה גם ברמה הרגשית. לא מרוכזת בשום דבר, חושבת הרבה על ההריון,על הלידה,על התיק לבי"ח, על התינוקת (ב"ה) מרגישה שבלי לרצות הכל קורה לאט יותר עכשיו וכשהמציאות מאיצה בי, הגוף מאלץ אותי לקצב הנכון לי עכשיו

רק רוצה להרגיע אותך

הסיכוי לקרע בצלקת הניתוחית הוא מאוד מאוד נמוך. סתם הלחיצו אותך. כדי ללדת וגינלית אחרי קיסרי דווקא לרב אנחנו ממליצות להשאר בבית ככלש ניתן-כי בבי"ח את "לידה בסיכון גבוה" ותידרשי לניטור רציף>>>חוסר תנועה ומכאן מפל ההתערבויות מתחיל די מהר כמובן שאם יש כאב חד רציף שאינו דומה לצירים-צריך לנסוע לבי"ח. אבלכלעוד זה לא המצב ככל שתשארי יותר בבית- יותר טוב.... תעשי חיפוש בלידה פעילה וביתית על המושג VBAC/ויב"ק/לנל"ק ואני בטוחה שתקבלי המון מידע

נורקס

New member
../images/Emo5.gifקשה לי לחשוב על ניטור רציף בצירים

הלידה הראשונה שלי היתה לידה פעילה והדבר שעזר לי להתמודד עם כאבי הצירים יותר מכל היה תנועה. השאלה היא אם זה לא מסוכן למשוך בבית וללכת לבי"ח רק כאשר הכאב חד, זה לא יהיה מאוחר מידי? זה לא שלב שכבר הצלקת נפתחת ועלול להביא לתסבוכת? תודה

הבילויים שלנו חייבים להשתפר ../images/Emo13.gif

טוב שאת עירנית ולא לוקחת סיכונים. לא הבנתי איך קורה שרואים מחיקה של 50% ואז בסוף הצוואר ארוך...זה לא אותו חלק בגוף? או שאין לי מושג על מה אני מדברת
את בשמירה בגלל כל הסיפור הזה?

נורקס

New member
אין לי מושג איך זה קורה

ולא, אני לא בשמירה. באמת אולי כדאי שנחשוב על בילוי אחר

למעלה