לידיעתכם- נקודות זיכוי במס הכנסה

אתי77

New member
תודה על הקישור!

אני אוסיף לקישורים ברגע שיהיו לי 2 דקות פנויות ברצף

רחל99

New member
תודה

זה מעניין ומסכם. כרגע אנחנו עדיין נלחמים על תעודת נכות, ובלי זה, אי אפשר לקבל החזרים אחרים.

Rוניקו

New member
מישהו ניסה לפנות לאחרונה?

האם מישהו ניסה לפנות לקבלת זיכוי בתקופה האחרונה? האם אפשרי כי אחד ההורים של ילד אשר משולב במסגרת השילוב האינדיבדואלי אך מקבל טיפולים במיח"א יכול לקבל את הזיכוי בנקודות המס? אני עברתי את התהליך לפני כשנתיים אך במס ההכנסה דחו את הבקשה שלנו. הם הסבירו כי יש חוזר מנכ"ל (או פונקציה אחרת
) אשר דוחה את האפשרות לתת זיכוי בגין לקות שמיעה. אשמח להתייחסותכם.

אתי77

New member
לפי מה שכתוב שם

"5. הורים לילדים עם לקות שמיעה/חירשות צריכים להציג אישור על לימודים במסגרת חינוך מיוחד ואישור על קבלת גמלת ילד נכה מהמוסד לביטוח לאומי." אני יכולה לנסות לשאול את העובדת סוציאלית אצלי בעבודה. אתם מקבלים גמלת ילד נכה מביטוח לאומי? כי זה מה שהכי חושב...

Rוניקו

New member
יש הכרה של ביטוח לאומי

לפי מה שאני הבנתי במאבק שביצעתי בזמנו (ולמען ההגינות - הרמתי ידים ונכנעתי...) יש הבדל בין סניפי מס הכנסה בערים השונות. בכפ"ס מאוד מקשים ואילו ברחובות (אם איני טועה), מישהו שנמצא בדיוק באותו הסטטוס שלנו קיבל את נקודות הזיכוי ללא בעיה. יש רעיון מה לעשות?

אתי77

New member
רגע...

אתם מטופלים במיחא, נכון? בסניף שלנו בירושלים יש עובדת סוציאלית שמטפלת בכל הפניות של ההורים, איך זה הולך אצלכם? היא לא יכולה לעזור לכם? בכל מקרה, היות ויש לכם קצבת נכות, הייתי מבקשת אישור לימודים ממיחא, ומנסה שוב...שווה להתעקש. יש גם עורכי דין שזה המקצוע שלהם והם לוקחים רק אחוזים... אבל קודם כל תשאלי במיחא.

למעלה