לידות בית

לידות בית

כמו שאתן יודעות ילדתי את דור לידה טבעית לחלוטין בבית חולים. מאז ועד היום הספקתי ללוות לידות וללמוד עוד ועוד על הנושא. אך טבעי שהשלב הבא תהיה לידה טבעית בבית. אלא מה? שבלידה הראשונה שלי היו שתי בעיות: חבל טבור קצרצר (10 ס"מ) שחייב חתך (זה מילא, אפשר לחתוך גם בבית), ושיליה שהתפוררה- אשר בגללה הובהלתי לחדר ניתוח מיד בתום הלידה. מה עושים במקרה כזה בבית? רצים לבי"ח? ואת התינוק לוקחים איתי? משאירים בבית? בקיצור, האם לדעתכן במצב כזה לא כדאי ללדת בבית? ואם לי לא כדאי ללדת בבית, אז מה עם נשים אחרות שזהו היריון ראשון שלהן, ואולי מצב דומה יקרה גם אצלן? בספר 'לידה פעילה' ישנה כוכבית קטנה המזכירה את הנושא- שיליה שיוצאת חלקית מחייבת התערבות רפואית- כירורגית. אז איך לוקחים צ'אנס כזה?

marcyg

New member
היי שרון! לצערי אני חושבת שבגלל

שהיתה לך בעיה שלייתית בלידה הקודמת מיילדות בית לא יסכימו ליילד אותך בבית. בלידה ראשונה אם לא יודעים מעבירים לבית חולים אחרי הלידה, לידה חוזרת- לא לוקחים צ'נסים. המלצה שלי...חכי ותראי איזה חדרי לידה לניאדו בונים לנו... נראה לי שזה הכי קרוב לבית שאפשר!

איזו באסה!! אבל לניאדו זה רחוק

בלידה ארשונה זה לא נורא ללדת רחוק מהבית. בלידה שניה- יש ילדון שצריך להתחשב בו.

הוליסטי

New member
אנחנו יולדים בבית

בערך עוד חודש. כדאי לך להתייעץ עם מיילדת (בספר 'לידה פעילה' יש רשימה שלהן). אגב, זו לידה ראשונה שלנו ויש חששות אבל גם המון התרגשות.

למעלה