לידה בארה"ב

רורו5

New member
לידה בארה"ב

שלום לכולם, אני ובעלי מתעתדים לצאת לרילוקיישן בארה"ב ויש לי שתי שאלות בנושא: 1. האם תינוקות שנולדים בארה"ב מקבלים אוטומטית אזרחות (כפי שהיה בעבר) 2. לפי הבנתי לא מקבלים שכר בזמן חופשת לידה בארה"ב. האם זה תלוי במעסיק? האם זה משהו שאוכל לבקש כחלק מחוזה הרילוקיישן שלי? תודה לכולם ושבת שלום

iris mom of two

New member
שתי תשובות

1. כן 2. תלוי במעסיק, תלוי במדינה, תלוי בכמה ימי חופשה יש לך. את באמת רוצה להעלות הריון עתידי כחלק מבקשה בחוזה? אם אני הייתי המעסיק פשוט לא הייתי עושה את הרילו.

רורו5

New member
חופשת לידה בארה"ב

אני כרגע בהריון (חודש רביעי) ולמרות שהמעסיק מודע לזה קיבלתי הצעה לרילוקיישן. זו הסיבה שאני מתעניינת בעניין. אני מתלבטת אם להעלות את הנושא או לא. אני משערת שזה משהו שתלוי במדיניות החברה ולא בחוזה אישי. תודה בכל מקרה

iris mom of two

New member
אם כך

אולי כן כדאי להעלות את זה? תלוי בקשר שלך עם המעסיק, וזה משהו שרק את יודעת.

ברוב המדינות כן מקבלים משהו

לידה נחשבת short term disability והמעסיק לרוב מגיש טפסים עבורך - מה שאומר שתקבלי איזה סכום במשך תקופה קצרה, לרוב שישה שבועות ללידה וגינלית ושמונה לקיסרית. מותר לך לקחת עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום מהעבודה במסגרת Family Leave Act. זה לא סותר את הdisability. בהשוואה לישראל בעצם זה אומר שתקבלי איזה סכום מהמדינה, במשך תקופה של 6-8 שבועות ואח"כ תוכלי לנצל ימי חופשה או הסדר עם המעסיק או פשוט לקחת חופשה ללא תשלום עד סה"כ 12 שבועות. להרבה מעסיקים יש ביטוח נוסף שבעצם מעלה את הסכום שאת מקבלת מהמדינה לאחוז גבוה יותר מהשכר שלך ולפעמים גם לתקופה ארוכה יותר. אצלנו למשל ה supplemental insurance מוסיף את ההפרש בין מה שאני מקבלת מהמדינה ל75% מהשכר שלי ונותן עוד 4 שבועות בנוסף למה שהמדינה נותקת. 1. כדאי בהחלט לשאול את מהעסיק מה יש להם 2. לברר עם המדינה הספציפית שתסעי אליה מה הקריטריונים ל short term disability ולברר שהHR בחברה יודע ויעזור לך להגיש את הטפסים שיהיה בהצלחה.

רינגיל

New member
לפי דעתי זה תלוי במעסיק

אני קיבלתי 13 שבועות משולמים ובנוסף את האפשרות לקחת עוד 12 שבועות ללא תשלום (FMLA) אז ככה שזה ממש משתנה ממעסיק למעסיק... המון מזל טוב לשתיכן
ובהצלחה

Ayelet CA

New member
בקליפורניה קיבלתי 12 שבועות

6 שבועות של דיסאביליטי ועוד 6 שבועות של טיפול בבן משפחה או משהו כזה. השכר המשולם במהלך התקופה תלוי בשכר שלך, המקסימום הוא שבעים וחמישה אחוז מהשכר כמדומני. מידע ניתן לקבל באתר של הביטוח הלאומי.

לילית462

New member
לגבי האזרחות - כן, מקבלים אוטומטית

לגבי המשכורת, לא יודעת לענות לך שיהיה בהצלחה בכל מקרה. חוצמזה אולי שווה לבדוק בפורום 'עוברים להארה"ב' - יש קישור כאן בצד שמאל

רורו5

New member
חופשת לידה בארה"ב

תודה לכולכם. על פי הבירורים החברה שלי משלמת חופשת לידה של 6 שבועות בהנחה שהעובדת עבדה לפחות 6 חודשים לפני שיצאה לחופשה. הבעיה היא שישנן שתי ישויות לחברה בה אני עובדת. ישות פיננסית אחת בישראל ואחרת לגמרי בארה"ב, כך שלכאורה מדובר בשתי חברות שונות. אני בדיוק מנסה לברר עם HR מה המדיניות לגבי נשים שעוברות במהלך ההריון לעבוד בחברה בישראל לחברה בארה"ב. אני מקווה שילכו לקראתי ולא יעשו לי בעיות בעניין.

תינוק שנולד כאן אוטמטית מקבל אזרחות

לגבי שכר תלוי מי המעסיק אם את מקבלת משוכורת כאן או בארץ תבדקי את העניין עם המעסיק שלך

CAgirl

New member
What about a contractor?

Does anyone know if i can get benefits as independent contractor for pregnancy? Thanks,

למעלה