ליברה: למה קניתי את המניה היום?

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
יתכנו אי דיוקים קלים במידע כי אספתי אותו תוך כמה שעות.

רקע: חברת ביטוח דיגיטלית. השיקה פעילות באוקטובר 2018, והצליחה להגיע לרווחיות תוך פחות מ-3 שנים (שווה לבדוק כמה זמן נדרש לביטוח ישיר להפוך ריווחית). הדיגיטציה מתבטאת בתהליך המכירה ובשימוש במערכות חיתום מתקדמות להערכת סיכון המבוטח. פעילה בתחום ביטוח הרכב, הרכוש ועסקים קטנים. ממתינה לרשיון להתרחב לתחומים ביטוח חיים וחסכון. משתפת המבוטחים ברבע מרווחיה ובכך מחזקת נאמנות.

צמיחה: ב 21 הפרמיות ששילמו מבוטחיה היו 300M שח. ב 22 יהיו 400 וב 23 יגיעו ל 500. היא מעריכה שאם אשתקד היו לה 70K לקוחות, היא תשלש ל 250K ב 23.

תמחור המניה: הונפקה לפני 11 חודשים במחיר 10.5 שח. כעבור 3 חודשים המחיר טיפס ל 19.5. ביחס להנפקה הוא צנח היום מתחת ל 4 שח, ירידה של ~ 64%. לא מציין יחסים פיננסיים עקב חוסר בשלות.

למה קניתי? ליברה היא לא חברת בועה וכן חברת צמיחה. מיום שהשיקה פעילות היא מניבה והגיעה לרווחיות במהירות שיא. אני מעריך שהחברה תשרוד, תצמח ותשגשג, ויעידו על כך נתוני הצמיחה. אין לי באמת מושג ולכן לא שולל שאפשר שמחיר השפל הנוכחי יחתך בעוד חצי. מעריך שמחיר המניה שירד לשפל הוא הזדמנות לדעתי להיכנס לשותפות במחיר זול. מנכלית החברה, אתי אלישקוב, מינכלה את הכשרה ביטוח ומחזיקה סביב 44% ממניות ליברה. מציין כדי להדגיש מחוייבותה ונסיונה. בקיצור, מכירים עוד חברת ביטוח בישראל שנסחרת ב 187M שח (חוץ מווישור, גם דיגיטלית)? כדאי להציץ למצגת תוצאות שנת 21.

כוכבית מצויה

Well-known member
יתכנו אי דיוקים קלים במידע כי אספתי אותו תוך כמה שעות.

רקע: חברת ביטוח דיגיטלית. השיקה פעילות באוקטובר 2018, והצליחה להגיע לרווחיות תוך פחות מ-3 שנים (שווה לבדוק כמה זמן נדרש לביטוח ישיר להפוך ריווחית). הדיגיטציה מתבטאת בתהליך המכירה ובשימוש במערכות חיתום מתקדמות להערכת סיכון המבוטח. פעילה בתחום ביטוח הרכב, הרכוש ועסקים קטנים. ממתינה לרשיון להתרחב לתחומים ביטוח חיים וחסכון. משתפת המבוטחים ברבע מרווחיה ובכך מחזקת נאמנות.

צמיחה: ב 21 הפרמיות ששילמו מבוטחיה היו 300M שח. ב 22 יהיו 400 וב 23 יגיעו ל 500. היא מעריכה שאם אשתקד היו לה 70K לקוחות, היא תשלש ל 250K ב 23.

תמחור המניה: הונפקה לפני 11 חודשים במחיר 10.5 שח. כעבור 3 חודשים המחיר טיפס ל 19.5. ביחס להנפקה הוא צנח היום מתחת ל 4 שח, ירידה של ~ 64%. לא מציין יחסים פיננסיים עקב חוסר בשלות.

למה קניתי? ליברה היא לא חברת בועה וכן חברת צמיחה. מיום שהשיקה פעילות היא מניבה והגיעה לרווחיות במהירות שיא. אני מעריך שהחברה תשרוד, תצמח ותשגשג, ויעידו על כך נתוני הצמיחה. אין לי באמת מושג ולכן לא שולל שאפשר שמחיר השפל הנוכחי יחתך בעוד חצי. מעריך שמחיר המניה שירד לשפל הוא הזדמנות לדעתי להיכנס לשותפות במחיר זול. מנכלית החברה, אתי אלישקוב, מינכלה את הכשרה ביטוח ומחזיקה סביב 44% ממניות ליברה. מציין כדי להדגיש מחוייבותה ונסיונה. בקיצור, מכירים עוד חברת ביטוח בישראל שנסחרת ב 187M שח (חוץ מווישור, גם דיגיטלית)? כדאי להציץ למצגת תוצאות שנת 21.
שמתי למעקב, תודה, בינתיים ההרגשה שלי שנכון לחכות עוד קצת.

dw

Well-known member
מנהל
האם אתה לקוח שלהם? מכיר לקוחות? כאשר תכל'ס היה צריך לקבל שירות - האם קיבלו, היו מרוצים וימשיכו לעבוד איתם?

בלי קשר - אם מתעניין בביטוח דיגיטלי - סאפיינס היא חברת תוכנה המספקת מערכות תוכנה לחברות ביטוח. חברה טובה וצומחת לאורך שנים. לא זולה אמנם, כמו כל חברת הייטק ישראלית טובה, אך מעניינת.
כל חברות הביטוח בעולם עתידות להחליף את מערכות התוכנה שלהן, לכן יש אוקיאנוס של עסקאות עתידיות. המתחרה העיקרית היא GWRE האמריקאית.
היא הרבה יותר יקרה.

yel5

Well-known member
לא לקוח שלהם. הם מחזירים ללקוחות 25% מהרווח ובכך מגבירים נאמנות.
החזקתי בסאפיינס בעבר והיא שמנה. ליברה צעירה, חדשנית, רעבה ומלאת מוטיבציה. תוסיף את מחיר השפל היחסי בו נסחרת, וזה המתכון שלי.

dw

Well-known member
מנהל
עם כל העלייה שלה בשנים האחרונות סאפיינס עדיין רק בתחילת הדרך. הם צומחים בעקביות ואפילו מחלקים מדי פעם דיבידנד. גיידווייר נסחרים פי 5 מהם.
אם מחפשים נייר הייטק ישראלי בתיק? לדעתי הם קנדידט לא רע.

yel5

Well-known member
החזקתי בסאפיינס.
מענין שאתה חושב שהיא בתחילת הדרך.
אם הייתי חושב שניתן להשיג בה תשואה של כמה עשרות אחוזים בשנה-שנתיים הייתי מצרף אותה לתיק.
ניירות היי טק שאני מחזיק: אברא, נובה, אודיוקודס, גילת ופריון נטוורק.

dw

Well-known member
מנהל
NVMI ו SPNS הם ניירות הייטק ישראלים באותו ראש.
לגמרי יכול להבין מי שמחזיק באחד שיסתכל גם על השני. שתיהן בעיני קנדידט הייטק ישראלי איכותי.
סבבה לגמרי שיהיו בתיק של משקיע ישראלי.

AUDC ו PERI מודה שפחות עוקב. מרגיש לי שהן פחות טובות (אבל לגמרי לא פוסל השקעה, מוזמן לסקר אותן מדי פעם כאן בפורום)
GILT בכלל לא בליגה שלהן (וגם אני סוחר בה מדי פעם). יותר טובים בסיפורים מאשר בביצועים.
אברא מי? :D

yel5

Well-known member
שי אוזן שמינכל בהצלחה את וואן טכנולוגיות ועזב אותה, הקים עם משקיעים את אברא על שלד בבילון. אברא כיום היא חברת IT צעירה, נמרצת, מתרחבת כל הזמן וגם רווחית. שמחתי לקנות להשקיע בחברת IT מחיתוליה ולהתפתח איתה.
מצרף סקירת רבעון 1 משבוע שעבר.

למעלה