לטוס לחול בזמן קורס - אפשרי?

The Walrus

New member
לטוס לחול בזמן קורס - אפשרי?

שלום לכולם,
אני חייל שמשתחרר עוד מעט, וכרגע אני מעוניין לגשת לפסיכומטרי במועד אוקטובר.
הבעיה היא שמשפחתי מתכננת טיול בר מצווה באורך שבועיים לאח שלי, שאני מאוד ארצה לסוע אליו.
הטיול מתוכנן באופן יחסי לתחילת הקורס - סוף יולי-תחילת אוגוסט.
האם זה אפשרי? להפסיד חלק גדול מתחילת הקורס ולהשלים מאוחר יותר?
קראתי שבחלק מהמקומות לא מאפשרים להפסיד שיעורים בקורס - האם זה נכון? עד כמה זה מחייב?

בכללי - ממליצים על דבר כזה? או שלדחות לדצמבר? (אני מאוד לא רוצה לדחות).

thelidncs

New member
תלוי בהרבה גורמים

מה הרמה ההתחלתית שלך, כמה את רוצה/צריכה להוציא, כמה שיעורים תפסידי, מה יכולת הלמידה העצמית שלך, איך זה ישפיע על המשך הלימוד, האם תוכלי להתמודד עם עומס רב ביותר בתקופה של החזרה.

צריך לבדוק כמה שיעורים את מפסידה. בגדול זה חישוב של עלות מול תועלת....

The Walrus

New member
היי,

תודה על התגובה, דבר ראשון אני בן :).

אני לא בטוח לגבי התשובות לשאלות, יכולת הלמידה שלי אמורה להיות די גבוהה (יוצא מודיעין, תמיד היו לי ציון גבוהים), אני לא יודע בדיוק מה אני רוצה ללמוד ולכן לא בטוח כמה אני רוצה להוציא, אני מניח שאני מכוון לציון גבוה יחסית.

כמה שיעורים זה סביר להפסיד? כמה זה יותר מדי?

thelidncs

New member
אלה שאלות באמת שקשה לי לענות

בכל שיעור לומדים המון. לאחד יראה סביר להפסיד שיעור אחד ולאחר שלושה.

אני מניח (וזו הנחה שכמובן ניתן לחלוק עליה) שיהיה בגדר הסביר להשלים 2 שיעורים של התחלת הקורס בהם עוד יש מבואות. אחר כך זה ידרוש הרבה יותר אנרגיות, זמן, כוח.

jaromor

New member
לדעתי

באופן כללי- אם אתה עלול להפסיד יותר משיעור אחד של הקורס, אני ממליץ לך לדחות את הקורס לדצמבר. לדעתי, חבל להתחיל את תקופת הלימוד לפסיכומטרי בלחץ ועם פערים.

ההמלצה הזאת די חד משמעית, אבל יכולים להיות לה סייגים: למשל, אם היית מדבר על מועד אפריל שהוא המועד האחרון האפשרי לקבלה לאוניברסיטה הייתי ממליץ לך לא לדחות (זה לא המצב), אם אתה מתכנן לטוס החל מסוף אוקטובר לחצי שנה לדרום אמריקה והדחייה הזאת תהרוס לך את הטיול, אני אמליץ לך להישאר במועד המקורי וכד'.

בהצלחה בכל אופן!

למעלה