לחצתם, אז אני נותן סיכום זמני של איך לחסל 65

pastr

New member
לחצתם, אז אני נותן סיכום זמני של איך לחסל 65

בהמשך לזה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1856&messageid=172443449

התחלתי את הפרויקט בהתאם לשרשור ב - 12/11:
אני רוצה לציין בלי פירוט יתר את עניין הוצאות והכנסות:
אוקטובר: הכנסות 38773 הוצאות 39300
צאו מהנחה כי היו כניסות כספים חריגות ותבינו שהיו הרבה הוצאות מעבר למה שצריך.
נובמבר: הכנסות 28000 הוצאות 29000
כשצריך לזכור שהתחלתי באמצע החודש.
אני רואה בזה אור חיובי ושיפור ניכר.
צופה כי חודש דצמבר כבר נראה שיפור גדול יותר.
פעולות שבוצעו:
מיחזור המשכנתא: גם הורדה של כ - 800 שקל בהחזר וגם הקטנה של הסכום הכולל בכ- 100,000
ביטול ביטוחי חיים: ביטול ביטוחי חיים והקטנה של הביטוח משכנתא כ - 500 שקל
ביטול שני כרטיסי אשראי.
העמדה של הרכב השני, לבינתיים מסתדרים עם התזמונים של שנינו לאיסוף, סוף החודש נראה בכמה צומצם הדלק.
צמצום צריכת מים 30שקל (והחודש בעוד 20 שקל)
צמצום הניידים ב - 30שקל

האמת, זה כמו להגמל מהתמכרות, גם בת זוגתי שתזכה לחיים ארוכים, לאחר שבועיים אומרת שזה עונש כאילו עבר חודש ויותר. אני תמיד משאיר את הנושא באוויר כדי שזה ינקר ויציק ותהיה מודעות תמידית לדבר.

לגבי חודש זה, רציתי כי הוצאות כרטיס האשראי יעמדו על כ - 9000 שקל, אבל עוד לא הגעתי לזה והוצאות כרטיס האשראי יעמדו על כ - 13000, למרות שרק ב - 20 לחודש אני אדע, זה כבר פחות או יותר צפוי וידוע. תהיה הסקת מסקנות והתיעלות לחודש הבא. אתן נקודות שבלטו לחריגה ואני לא בטוח איך להתייחס אליהם, והסביר בסוף:
רשיון רכב: 1399
תיק מחזור משכנתא: 1100
אם נסתכל רק על זה, אז בעצם ברור מאיפוא החריגה של 4000 שקל בעיקרה, אבל.... האם זה לא הבילתי צפוי הצפוי שבעצם אמור להופיע כל חודש וצריך להיות תמיד בציפייה אליו?!
אני עוד לא בטוח איך לאכול את זה, וזה דבר שצריך לעקוב אחריו ולבחון אותו.
החודש ישנה חתונה במשפחה, צפוי או לא?!
תמיד יש משהו, צפוי או לא?

לסיכום, עוד הרבה עבודה לפנינו ואני מצפה לשיפור ויעול מחודש לחודש, החודש צריך יותר הכנסות מהוצאות.
אם אתם מרגישים בצורך בעוד מידע, לא להתבייש לבקש, הכל פתוח ועל השולחן.

Johnn

New member
משהו בסיסי לא מסתדר לי

בפוסט הראשון שלך כתבת שההוצאות החודשיות שלכם הם באיזור ה-24-25 אלף ש"ח (למרות שהפירוט שהבאת הסתכם ל-23,000).

על פי מה שכתבת פה ההוצאות שלכם אחרי קיזוזים שונים בסך של בערך 1500 ש"ח היא - 29,000!

אני רואה פה הפרש של כ-6000 ש"ח לחודש (וזאת בהנחה שאני מתעלם מחודש אוקטובר).

לאן "נעלמו" אותם 6000 ש"ח? על אילו סעיפים?

pastr

New member
הפירוט שנתתי פה הוא

לאחר הורדת דברים שלדעתי מראש אפשר להתייחס אליהם כדברים שיש להוריד והם במצב הנתון בזבוזים לשמם, כמו לדוגמה אכילה במקדונלד, בגדים לאישה, כלי עבודה לגבר, ספרים לילדים וכו', זה דברים שאי אפשר ליחדם לחודש זה או אחר, אבל במצב הנתון הם לא לעניין ומראש ירדו.
מה שעלה זה הדברים שצריך באמת לעבוד עליהם.
בגלל זה אמרתי, עוד בשרשורים הקודמים, שלדעתי אמורה להיות הורדה משמעותית בהוצאות, אפילו רק מהתאפקות, מקווה שאני צודק.
סוף חודש דצמבר אני אתן פירוט רב יותר, עם רשימה מדויקת לביקורת.
לאכין אתכם, גם שם יש פספוסים ומקום לביקורת אישית וקבוצתית, אני מודיע מראש, אשתדל כבר לקראת ה - 01/01 לפתוח את העניין לדיון.

mulcha

New member
עם הכנסות של 27K נטו לא יכולים לאכול במקדונלד

ס.
הצילו.
אנשים על מזבח "חוויית מגורים" ו"חלום הדירה" חיים כמו עובדי מקדונלדס.
איזה אבסורד.

mulcha

New member
ואגב ממש עכשיו עוד עשרות אלפי משפחות

עושות את אותו דבר בדיוק, ומפה כל הדיווחים על מיתון.
קונים פחות אז עסקים מפטרים במקרה הטוב וקורסים במקרה הרע.
ומי שמפוטר כבר אין לו ממה לקצץ.
מאחל לכם המון הצלחה אבל הכי חשוב מאחל לכם שאתם עובדים בעבודה עם קביעות.

The Heretic

New member
לגמרי

אבל בגלל שאני לא במצב הזה בשום צורה אין (לנו?) זכות לבקר.
המון בהצלחה!!

mulcha

New member
זו האסוציאציה שהתעוררה בי כשקראתי את הערתך

על הפינוק של מקדונלדס.

בעיני ומנקודת מבטי זה הזוי. פשפש שסוחב פיל על הגב. חזיר עם כנפיים.

אפשר להסכים איתי ואפשר לא. אם מסכימים איתי המסקנה הבלתי נמנעת היא מכירת הנכס ויפה שעה אחת קודם. אם לא מסכימים, אז לא.

אבל בכל מקרה רצוי שלא לטמון את הראש בחול ולקרוא גם תגובות לא נעימות.

כמובן שאני לא רוצה סתם להציק, בטח שלא לך. אני מעריך את גילוי הלב שלך ומאחל לך הצלחה. אם תרצה לא אגיב להודעותיך עוד.

pastr

New member
אין לי בעיה עם בלהגיד תמכור את הבית וכו'

בכל השרשורים הגיבו בעניין הזה.
גם עכשיו הגבת כך ואין לי בעיה.
להפוך את זה לעניין של "ירידה", פשוט לא נשמע לי.
יש פה שרשורים שיורדים למקומות שלא צריך להגיע אליהם, בו לא נגיע לשם ונהיה קונקרטיים.
אני אשמח שתמשיך להגיב פה ואני בטוח שישך בך הבנה ורגישות לעניין ואין לי בעיה ש"תדפוק" לי בראש, כי מגיע לי,
תראה את החשמלאי והבאר-שבעי ועוד, לא חסר להם.
תודה
ונעצור זאת פה ונחזור לעניינים האמיתיים.

mulcha

New member
מצטער אם מה שאמרתי נתפש כ"ירידה"

זו לא הייתה כוונתי.

SupermanZW

Well-known member
אנשים צריכים לדאוג לא לקנות דירה מעבר ליכולתם

כי כפי שכתבת זה מדרדר לכך שלא יוכלו להרשות לעצמם דבר וכך מצבם של כל העסקים שאינם נדל"ן מורע, הם מפטרים עובדים, משפחות קורסות וזה הופך לכדור שלג.

חשוב לפעול באחריות מלכתחילה, פעולה בדיעבד עלולה להיות מאוחרת מדי.

יכולתם לחסוך גם 1100₪ החודש הזה

למה שילמתם על מחזור המשכנתא

אני יודע שהבנקים משתמשים בזה וסוחטים את הענין הזה מהלקוחות.

חשוב להיות אסרטיבי וערני, הבנק עושה עליכם הרבה הרבה כסף במשכנתא וכל ענין דמי פתיחת תיק למחזור/גרירה הוא ניסיון למסחטת כספים.

אני מדבר מניסיון ניסו להלביש לי דמי פתיחת תיק על גרירת משכנתא, ניסו להלביש לי על מיחזור משכנתא...... בשניהם ניסו בשניהם לא הצליחו ולא שילמתי.

עבורכם זה כבר מאוחר, אבל חשוב שהקוראים בפורום יהיו מודעים לכך.

זה גם חשוב לך, מצליח להתייעץ כאן לפני שאתה נוקט פעולות, אנחנו נוכל לכוון ולסייע בקיצוץ התשלומים הלא נחוצים הללו, או לפחות להקטינם.

משקיע בב״ש

אולי אם ממחזרים באותו בנק

לא?

אנחנו ממחזרים עכשיו ואשרו רק "30% הנחה".
שווה לנו כי הריביות היו טובות יחסית (קל"צ 3.8% ל- 11 שנה)

לא!

צריך להבין את המציאות היום.
מאז שיצאו הגבלות על משכנתאות הבנקים קצת אכלו אותה מזה מבחינת לקוחות ורווחים מכמה סיבות:

1. מאשרים לנכס שני רק 50%. המשמעות היא שאם פעם ניתן היה ללות עד 90% היום לא ניתן, משמע הבנק מלווה פחות כסף, לכן הוא מרוויח ריבית על פחות כסף.

2. מגבלת 50% פעם שניה.... זה אומר שהרוכשים צריכים לגייס הון ראשוני גבוהה יותר ( אלו שרוכשים דירה שניה) או 30% הון עצמי אם זו דירה ראשונה. לכן גם כמות הקליינטים פחתה, כי לא כולם מסוגלים לגייס את ההון.

שתי סיבות אלו גורמות לירידה ברווחיות הבנקים באפיק המשכנתאות.

מכיוון שכך.... הבנקים מתקוטטים על כל לקוח שמגיע... ואתה כלקוח צריך לנצל זאת.

סיבה נוספת היא שאני בדצמבר, זהו רבעון אחרון השנה והבנקים רוצים להציג מאזנים טובים לבעלי המניות..... זה אומר שהם מוכנים לרדוף אחרי לקוחות כדי להציג יותר משכנתאות בדוחו״ות.

אם הלקוח לא מודע לסיבות אלו הבנק ״מורח״ אותו.... אם הלקוח מודע לכך, רז כח המיקוח אצלו (אצלך במקרה הזה).

מקווה שזה עזר לך לפחות לעתיד....

בהצלחה בהמשך התהליך....

משקיע בב״ש

מכירה את כל הנ"ל

ועדיין הלכנו ל- 4 בנקים וקיבלנו כאלו ריביות גרועות ונאמר לנו שאנחו "לקוח יד שנייה" בניגוד ללקוח יד ראשונה מול קבלן.
ממש כך.

הבנקים לא ששים לתת זאת...

צריך להיות עיקשים ואסרטיביים.
רוב הלקוחות מרגישים שהבנקים עושים להם טובה ומקבלים בהכנעה את התנאים.

חייבים להיות עיקשים ואסרטיביים בסוף הם מתקפלים, זה עניין של מו״מ עיקש.

משקיע בב״ש

כן כנראה..

יכול להיות שאתה לקוח מועדף (גודל ההלוואה, נכסים ומשכורות). אנחנו ראינו שענין הריביות הולך בכי רע וויתרנו בעניין פתיחת תיק (1500 ש"ח) כשכבר מצאנו הצעה הולמת.

בטווח הארוך זו הצעה שחוסכת מאות אלפי שקלים.. אז כבר 1500 ש"ח יחסית בקטנה, אם כי ברור לנו שבמצב אחר ועם יותר לחץ יכולנו לחסוך אותם גם.

בכלל קיבלנו את הריביות שקיבלנו ע"ס סימולציה של בנק אחר שהוצגה כ"הצעה" (או יותר נכון התפרשה כהצעה), אף אחד לא הציע לנו הצעה טובה מספיק וזה היה מאכזב לנוכח המצב שבו אנחנו אפילו תכלס לקוחות מועדפים כי כבר יש לנו משכנתא שמשולמת כסדרה.

קרלטון

New member
הצעה שחוסכת מאות אלפי שקלים?

ביחס למצב הקיים או ביחס להצעות אחרות? המדד שלך צריך להיות השני, לא הראשון.. לא מתקבל על דעתי שיש פער של מאות אלפי שקלים בין ההצעה הכי טובה שקיבלתם, לבין זאת שאחריה.

השינוי נעשה כשמתעקשים על כל פרט ופרט... אין "בקטנה". אני מוכן להתווכח הרבה בשביל לחסוך 1,500 ש"ח, למרות שתוכלי להגיד שמה זה בכלל ישנה לי ביומיום, כלום... דוגמא אחת, ביישוב בו אני גר רוצים עכשיו להעלות את המסים המקומיים, מ-350 ש"ח ל-400 ש"ח בחודש. לא אכנס כאן לסיבות. כבר הלכתי לשתי ישיבות, ואלך גם לאחרות, והצגתי בלהט את דעתי שלא צריך להעלות. לא! אז תגידי, מה זה, סה"כ 50 ש"ח בחודש - אז לא, אלה 50 ש"ח נוספים בחודש שאני לא מוכן לשלם סתם. לא אם יש לי ברירה. דוגמא אחרת, המועצה המקומית שלנו לא קלטה את התשלומים שהעברתי למסי ביוב דרך המערכת שלהם במשך שנתיים, ועכשיו החליטו לתת לי חשבון מנופח עם ריבית והצמדה. יש ברירה? חייבים לשלם? לא! הלכתי להנה"ח, מתווכח, מתווכח, מתווכח - וביטלו גם את הריבית וגם את ההצמדה. ואני אקנה בסופר זול גם אם קצת פחות נוח ואני אתעקש לקבל את המחיר הכי נמוך שאפשר לקבל בתשתית אינטרנט ואני אתקין טיימר לדוד החשמל כדי לחמם רק מתי שצריך ובנק כבר עזבתי לפני כמה שנים כשלא רצו להתגמש אתי בעמלות וכו' וכו' - מכל הדברים האלה יוצא הרבה..

בין המצב הקיים להצעה

בין ההצעות כ- 50,000 ש"ח, כך ש- 1500 ש"ח עדיין בטל בשישים ביחס לחיסכון.

מה גם שאצל כולם היתה עלות פתיחת תיק (בטח הבדל של מאות שקלים בהנחה שהיינו מצליחים להשיג).

ההשוואה בין המצב הקיים למחזור היא לצורך החלטה האם בכלל כדאי למחזר. גם בחסכון של 50,000 ש"ח בין מצב קיים לחדש כדאי, על אחת כמה וכמה כשהחיסכון אף עולה על חצי מיליון שקלים.

למעלה