לחכמי הפורום, בעיית שמיעה

לחכמי הפורום, בעיית שמיעה ../images/Emo53.gif

ערכנו לקטן בדיקת שמיעה, יצא לא טוב. עכשיו אובחנו נוזלים, הלכנו עם הממצאים לד"ר שבתאי (ידוע כאחד שלא ממהר לחתוך) שבתאי אמר שיש הרבה נוזלים ומ-הר לניתוח כפתורים. יש לקטן (כמעט שלוש), אגב, כפי שסיפרתי כאן, "עיכוב שפתי קל", לדעתי זה מה שהביא להמלצת הרופא לניתוח, מזה הוא התרגש. אנחנו אומרים:רגע רגע רגע... קצת היסטוריה- לאחותו היו נוזלים ודלקות באוזניים, שנים. היא עשתה טיפול הומיאופטי, שפתר בשניה את הדלקות. על הנוזלים לא הצלחנו להתגבר בהומאופטיה. אבל, מצד שני, לה לא היה "עיכוב שפתי". בגיל שש שבע הבעיה עברה מעצמה (כפי שרוב מקרי הנוזלים באוזניים נפתרים) וזהו, עכשיו היא במעקב עקב פוליפים, אבל זה כבר סיפור אחר. כנראה שנצטרך לנתח את הפוליפים בסוף. השאלה שלי, לגבי האולי- ניתוח- כפתורים- של -הקטן מהן האלטרנטיבות שלנו? (תקנו אותי אם אני טועה): ללכת לניתוח, ואם כן, אז עצותיכם תתקבלנה בברכה. איפה, אצל מי וכולי. אגב, אפשר גם ללא הרדמה, עם סדציה למשל? טיפול הומאיפטי. אם כן אצל מי (מכבי)ואיזה. נרות הופי לא לעשות כלום, לחכות שיעבור עוד דעה של רופא (ואם כן, אז של מי?ממכבי באיזור המרכז). אם תשאלו אותנו, העיכוב השפתי אינו נובע מהשמיעה. ולכן ההתלבטות הגדולה. תודה

hilalev

New member
הנושא מדובר פה הרבה לאחרונה וקשור

למעשה גם אלינו.... הקטן שלי בן שנה ושבע, אומר מעט מאוד מילים.. בבדיקת שמיעה שיצאה לא משהו גם כן אמרו לנו שיש לו נוזלים באוזניים. הרופאה אמרה שזה עובר בערך בגיל 6 ושבחו"ל הנטייה היא לשים עד הגיל הזה מכשיר שמיעה ולא לעשות ניתוח כפתורים. אבל בארץ: מכשיר שמיעה??? לילד שלי??? מה פתאום ! (תגובה אופיינית של אמא ישראלית), רצים לעשות ניתוח פוליפים. הפתרון הוא לפי מה שהבנתי בפורום וגם מהרופאה שלי : ללכת לקלינאית תקשורת ולא לעשות בינתיים ניתוח כפתורים. בהצלחה לך ולנו !

hilalev

New member
סליחה לא ניתוח פוליפים ניתוח כפתורי

כפתורים. לגבי הפוליפים - לבת שלי (בגיל 4 וחצי כרגע) עשינו ניתוח פוליפים כי זה הפריע לה לנשימה , בעיקר בלילה. זה לא פתר את בעיית הנזלת , אבל בהחלט פתר את בעיית הנחירות וההפסקות נשימה בלילות.

אני יודעת שמדובר כאן הרבה...

אבל ככל שאני שומעת יותר ככה אני יותר מבולבלת... חידשת לי עם הקטע של המכשיר שמיעה. למה עושים את זה כך בחו"ל? תוכלי לפרט? ונתת לי עוד אופציה! מכשיר שמיעה. ממש תודה! על קלינאית חשבנו כבר, בלי שום קשר. בהצלחה!!!!

hilalev

New member
מכשיר שמיעה עוזר להם להתגבר על

הבעיה של השמיעה שנגרמת בגלל הנוזלים. בעיית הנוזלים עוברת עד גיל 6, אז במקום לעשות ניתוח פולשני שמים להם מכשיר שמיעה עד גיל 6. ככה הדיבור לא נפגע (כי הם שומעים הרבה יותר טוב למרות הנוזלים באוזניים). בגיל 6 בעיית הנוזלים חולפת, והם לא זקוקים יותר למכשיר השמיעה. מקווה שהסברתי ברור...

ברור לי למה הם עושים את זה...

השאלה שלי ,אוקי, אולי אני אשנה את הניסוח. למה בחו"ל נמנעים מהניתוח? בגלל ההרדמה או שיש סיבה אחרת? אגב, לא מדויק שכל בעיות הנוזלים נפתרות עד שש. משהו כמו שמונים ושבעה אחוז מהן, חלק נשאר, ואז צריך לנתח.

hilalev

New member
אני לא יודעת למה הם נמנעים מהניתוח

אני מאמינה שכמו שצריך להמנע מכל ניתוח משתדלים שם להמנע גם מניתוח שכזה. בכל ניתוח יש סכנה. ניתוח זה פעולה פולשנית. זה בהרדמה מלאה. כל עוד אפשר להמנע מזה - עדיף.

AYELET1

New member
אני חושבת שנמנעים מניתוח כפתורים

כי (בין השאר. לא יודעת את כל הסיבות) עם כפתורים יש הגבלות על ים ובריכה, יש להיזהר באמבטיה שלא יחדרו נוזליםם לאוזניים וכו' אבל חייבים למצוא פתרון אם ישנה ירידה בשמיעה

שרונית28

New member
אין שום בעיה עם ים ובריכה עם ניתוח

כפתורים יש אטמי אוזניים מיוחדים שמתאימים לילדים. עומר היה בקיץ האחרון הרבה בים.

ליושוני

New member
אני גרה בחו"ל וזה ממש לא נכון

כאן מהר מאוד עושים את ניתוח הכפתורים. בדיוק לפני שבוע לבן שלי, בן שנה וחצי, היתה דלקת אוזניים. הוא קיבל שני סוגים שונים של אנטיביוטיקה שלא עזרו, והרופאה אמרה שאם הסוג השלישי שניתן בזריקות לא יעזור אז נהיה חייבים לעשות ניתוח. בקיצור, כאן בארה"ב מתייחסים לניתוח הזה כדבר שבשיגרה והם טוענים שכמה שיותר מוקדם יותר טוב. אני מכירה עוד 3 ילדים פלוס מינוס בגיל של הבן שלי שעשו להם את הניתוח. ודרך אגב, כאן בכל אופו, לא צריך לשים אטם ואפשר להיכנס לבריכה בלי בעיה. כנראה שהשיטות כאן קצת יותר מתוחכמות.

אנחנו שמענו 4 רופאים

לפני שהלכנו לניתוח, לאלעד הייתה בדיוק את אותה הבעיה ולבסוף החלטנו ללכת על הניתוח, אני חייבת לציין שאחרי הניתוח הילד היה כמו חדש, לא נרשמו יותר דלקות אזניים, הנוזלים נעלמו והכפתורים נפלו לבד. עשו לו את זה בהרדמה מלאה, פחדתי מזה פחד מוות אבל לא היו לי אופציות אחרות. רק בריאות

לנו אין בעיה של דלקות אוזניים

(טפו טפו) יש לו רק נוזלים ואת האיחור השפתי הזה. שלדעתי נובע מהקטע הריגשי של טריבלטו שהוא לקח למחוזות חדשים, ולא מהשמיעה. גם אני גם אבשלו חושבים כך. יש לנו תחושה של טביעה בפרוטוקול... תודה!

קודם כל: חוו"ד נוספת../images/Emo70.gif

הראשון כבר לנתח בלי להניד עפעף ורק אחרי שרופא שני המליץ להמתין ןלתת טיפול מונע, החלטנו לא לנתח. שילוב טיפול אנטיביו' 3 ח' מונע+הומיהופטיה +נירות הופי שאני עושה בעצמי אחד לחודשיים (קניתי בחנות טבע) יש לנו שנה של שקט, בלי דלקות, נוזלים שנעלמו עם הזמן. בכל מצב, לבדוק מה רופא נוסף אומר לפני שרצים לנתח.

אין לנו דלקות. רק נוזלים באוזניים.

האם גם לזה טיפול אנטיביוטי? (לאור כל מה שנאמר לאחרונה על אנטיביוטיקה...) איזה הומיאופטיה עשיתם והיכן? (אם את ממליצה?) נרות הופי לילד מלא עזוז (
) ילך? כאילו, אש ותמרות עשן וכל השבנג..באיזה גיל עשיתם?

ת'אמת זה דיי נעים באוזן

אחד מחזיק והשני מעשן לו ת'אוזן
אני עושה לעומר מגיל שנתיים ועשיתי כמה פעמים ויצאה ג'יפה, אני לא בטוחה שזה נוזלים בגלל שהנוזלים הם בד"כ בפנים האוזן. אני יודעת שיש תרופות מייבשות (גם פניסטיל לאלרגיה אמור לעזור). בכל מקרה, נוזלים אצלנו גרמו לדלקת ובגלל זה הטיפול המונע. הומיהופטיה עשיתי דרך קופ"ח כללית בקריות. שנה +חודשיים של ש-ק-ט (חמסה חמסה שום בצל)

ישנתן תרופות מייבשות

אבל במצבים חמורים הן לא כ"כ עוזרות... (אגב, מה מידת הירידה בשמיעה?). אצלנו התרופות הללו גם גרמו לילד להיות מאוד מאוד עצבני

הוא עצבני גם ככה...../images/Emo3.gif

מידת הירידה לא ידועה כי הבדיקה לא הושלמה (איבד ענין..) אבל משמעותית.

גם הבדיקה האחרונה שלנו נחלה כשלון

עומר חטף ג'ננה מהחדר הקטן והמחניק הזה... (גם אני...) בכל מקרה, בדיקת רופא סדירה הראתה שהנוזלים נעלמו והשיפור בשפה השתפר. אומרים שגם דיקור עוזר לנוזלים, תשאלי את WILDCAT

למעלה