לחברי הפורום שלום - זקוקה לעצה

ndnh87

New member
לחברי הפורום שלום - זקוקה לעצה

קראתי את המאמרים והשאלות הנפוצות בפורום שלכם אך רק התבלבלתי יותר בכל אופן, בעוד כחודשיים אני וחבר שלי חוגגים שנתיים ביחד וכמה ימים אחרי זה יש לו יום הולדת, הייתי רוצה לקנות לו נגן MP3(כפי שבוודאי כבר ניחשתם) הבעיה היא שהתקציב לא מי יודע מה גבוהה עד 400 ש"ח. אז מה בעצם הדרישות: גודל:קטן(כי הוא בצבא) זיכרון:רצוי ג'יגה אך אפשר להסתפק ב512 מגה מסך: לא חובה איכות: מן הסתם רצוי טובה סוללות רגילות או סוללה נטענת: אין לי מושג, לא יודעת מה היתרונות של כל אחד מהם(אשמח להסבר) אני לא ממש יודעת איזה עוד פרמטרים יש... השאלה שלי אם יש בעצם נגן שעונה על הדרישות האלו? (ואם יש אז כמובן איזה?) אם אין אז אני אעדיף לקנות לו משהו אחר מאשר נגן שיתקלקל מהר(אם יש לם רעיונות למתנה אחרת גם הם יתקבלו בברכה) תודה מראש לעונים

יאיר B

New member
400 ש"ח ל-1GB זה מעט מדי. 512 זה כבר

יותר הגיוני. לסאנדיסק יש נגנים בטווח המחירים הזה (למשל הסנסא M230). הוא עובד על סוללות רגילות. יתרון לסוללות רגילות: אפשר להחליף (ולהשיג) בכל מקום. ממליץ לקנות מטען עם סוללות מתאימות (זה יוזיל את עליות השימוש בטווח הרחוק). סוללה נטענת - יש לה אורך חיים מוגבל (כ-300-400 טעינות) וצריך להטעין אותה (לרוב דרך המחשב, בנגנים הגדולים יש לפעמים מטען מהחשמל). אם נמצאים במקום שאין בו חשמל/מחשב - הסוללה תתרוקן והנגן לא יעבוד יותר. לנגן הנ"ל יש מסך, רדיו, עברית אני לא יודע. הוא די קטן והאיכות שלו טובה (יחסית למחיר כמובן). מחירים/חנויות וכו' - בזאפ.

ndnh87

New member
תודה על התשובה ועוד שאלה

האם בנגן הזה יש אפשרות להגדיל את נפח הזיכרון?

יאיר B

New member
בסדרה הזאת לא. יש סדרה אחרת של

אותו יצרן (סאנדיסק) שבה ניתן לעשות זאת (סדרת e100). זה טוב אם יש כרטיס בנמצא. אני לא בטוח שזה משתלם כלכלית לקנות כרטיס במיוחד לזה.

ndnh87

New member
חיפשתי בזאפ ונתקלתי גם

בנגניםן של SAMSUNG האם הם מומלצים או שלא במיוחד. ותודה רבה על התשובות אתה ממש עוזר לי

יאיר B

New member
לא יצא לי לשמוע אותם, אבל קראתי ביקורת

אחת שטעונת שהם בסדר. יש למישהו מקוראי הפורום נגן של סמסונג ויכול לספר עליו?

ndnh87

New member
ועוד דבר

מצאתי בזאפ גם נגן של סאנדיסק בשם: Digital Audio Player מה ההבדל בינו לבין שאר הנגנים(בתיאור הפריט לא ממש מצאתי)

יאיר B

New member
זו הסדרה הראשונה. הם יחסית קטנים

מאוד, עובדים עם ג'וייסטיק. לא דורשים תוכנה להעברת שירים מהמחשב (לא בטוח שגם הסדרות האחרות לא צריכות). אני לא יודע אם יהיה לך קל למצוא אחד כזה.

ndnh87

New member
ועוד כמה שאלות

מה זה אומר מבוסס זעכרון פנימי? איך בדיוק מבוצעת ההרחבה של הזיכרון(האם פיזית המכשיר יתפוס יותר מקום?) זהו לבינתיים סליחה שאני מציקה

יאיר B

New member
זיכרון פנימי = פלאש.

במכשיר יש חור שלתוכו נכנס הכרטיס (כמו בפאלם למשל). אני לא יודע אם הכרטיס לא בולט החוצה...

למעלה