לחברים היקרים

מצב
הנושא נעול.

yk3823

New member
שוב אחזור קרלטון היקר

תראה
לגבי מה שכתבתי על טבע, סתם זרקתי תסריט דימיוני, לא טענתי שזה הולך לקרות. לא יודע אם זה סביר או לא אבל בינתיים לא נראה שהמנייה שלה הולכת לעשות השנה תשואה אפילו בכיוון למה שעשתה שנה שעברה, לא חושב שיהיו פה הרבה שיתווכחו עם זה. אני לא מכיר כל כך את ההשקעות של באפט אבל תרשה לי לנחש שהמניות הן פחות תנודתיות מטבע. זאת גם לא הפעם הראשונה - היו שנים בעבר שטבע עשתה תשואה שלילית. הנקודה שלי היא שאם אתה מדבר על ביטחון אז תגבה את זה בעובדות (להשוות לאורכית זה לא מספיק).
שוב אחזור קרלטון היקר
הכוונה היתה להבהיר נקודה שבהשקעה לא מחפשים רק תשואה הכי גבוהה אלא מדד הבטחון הוא בהחלט בא בחשבון , ויתכן כי הינך צודק והדוגמא של טבע לא היתה מדויקת תצליח ורק טוב ממני חברך קינן -אוהב ישראל

צבי487

New member
מניות לדתיים

לחברים היקרים
היית בטוח שיהיה הרבה יותר קיצוני אבל השוק מתנהג נפלא ,אפילו הייתי אומר שיהיה שינוי מגמה במשך היום כל הכבוד למשקיע הישראלי למדו משהו החברים ,מחזיקים מעמד , ונכון הסבלנות משתלמת ומי שנמצא כאן וסוחר יום ביומו לא יכול להשכיל בזה כיוון שלא קנה את הכישורים המתאימים לחיות בשוק תנודתי או יורד ,מניות קונים להשאיר לנצח זה כלל הברזל של וורן באפט וזו אחת הסיבות שאין לו מחשב במשרד שלו , לעמוד כל שניה מול המחשב מראה כי אינך משקיע אתה מהמר ,האם כשאר קנית דירה להשקעה אתה עומד ומתבונן מה קורה לדירה או האם דבר זה או אחר ישנה את ערכה המידי ,בוודאי שלא ,אז כך גם במניות , אז יש קשר לנאסד"ק קשר ישיר קשר עקיף , נכתוב על כך בהזדמנות , אז הבורסה מגיבה - יופי זה בריא זה אומר השוק בריא הוא מגיב הוא עולה יורד ומדשדש ,אז משקיעים ,יש ימים של ירידות ויש ימים של עליות זהו זה המשחק אם אתה משקיע לטווח ארוך לא תשקע לעולם בידקו סטטיסטיקות לאורך ההיסטוריה ואם אתה משקיע יומי ,לפעמים תרוויח ולפעמים תפסיד אבל תמיד תפסיד בטווח הקצר והארוך ,והוותיקים יודעים ומבינים את דברי . ועוד הערה (הארה) אתמול השוק האמריקאי הגיב כתוצאה ישירה להודעת יו"ר הפדרל ריזרב בן ברנאנקי והודעתו למרות שבעקיפין קשורה לכל העולם אך ההודעה קשורה קשר ישיר לארה"ב ומצבה האינפלציוני שעם כל הכבוד ויש כבוד המצב האינפלציוני בארץ עדין שונה ממצבם . בכל אופן פטור בלא כלום
מניות לדתיים
האם יש לך או למשהו אחר רשימת מניות שמותרות לדתיים למסחר בגלל עניני שבת חוץ מ etf שמותרים

נורה בר

New member
../images/Emo51.gif

לחברים היקרים
היית בטוח שיהיה הרבה יותר קיצוני אבל השוק מתנהג נפלא ,אפילו הייתי אומר שיהיה שינוי מגמה במשך היום כל הכבוד למשקיע הישראלי למדו משהו החברים ,מחזיקים מעמד , ונכון הסבלנות משתלמת ומי שנמצא כאן וסוחר יום ביומו לא יכול להשכיל בזה כיוון שלא קנה את הכישורים המתאימים לחיות בשוק תנודתי או יורד ,מניות קונים להשאיר לנצח זה כלל הברזל של וורן באפט וזו אחת הסיבות שאין לו מחשב במשרד שלו , לעמוד כל שניה מול המחשב מראה כי אינך משקיע אתה מהמר ,האם כשאר קנית דירה להשקעה אתה עומד ומתבונן מה קורה לדירה או האם דבר זה או אחר ישנה את ערכה המידי ,בוודאי שלא ,אז כך גם במניות , אז יש קשר לנאסד"ק קשר ישיר קשר עקיף , נכתוב על כך בהזדמנות , אז הבורסה מגיבה - יופי זה בריא זה אומר השוק בריא הוא מגיב הוא עולה יורד ומדשדש ,אז משקיעים ,יש ימים של ירידות ויש ימים של עליות זהו זה המשחק אם אתה משקיע לטווח ארוך לא תשקע לעולם בידקו סטטיסטיקות לאורך ההיסטוריה ואם אתה משקיע יומי ,לפעמים תרוויח ולפעמים תפסיד אבל תמיד תפסיד בטווח הקצר והארוך ,והוותיקים יודעים ומבינים את דברי . ועוד הערה (הארה) אתמול השוק האמריקאי הגיב כתוצאה ישירה להודעת יו"ר הפדרל ריזרב בן ברנאנקי והודעתו למרות שבעקיפין קשורה לכל העולם אך ההודעה קשורה קשר ישיר לארה"ב ומצבה האינפלציוני שעם כל הכבוד ויש כבוד המצב האינפלציוני בארץ עדין שונה ממצבם . בכל אופן פטור בלא כלום

תמיד מעודד הלואי ואתה צודק

yair24

New member
להתעודד זה נחמד

תמיד מעודד הלואי ואתה צודק
להתעודד זה נחמד
השאלה היא האם הצ'ק שכתוב עליו את כמות העידוד ייפרע ולא יחזור. כי אם הוא יחזור. את תישארי עם הודעת עידוד בפורום אבל בלי כסף בבנק... בכל מקרה הלוואי שהוא צודק. תביני לכתוב הודעות עידוד בפורום לא עולה כסף לאף אחד. מי שמשלם את המחיר הוא זה שיהיה חשוף למניות בזמן מפולת. אני יודע שלא כיף לקרוא את הדברים שכתבתי, אבל האמת לא תמיד נעימה. מה לעשות.

biz man

New member
השקפת העולם שלך

לחברים היקרים
השקפת העולם שלך
לא בהכרח מתאימה לכולם.. אולי מי שיש לו כמה מיליונים בצד או כמה מאות אלפים שהוא באמת לא צריך יכל לקנות מניות לנצח כי את הכסף בטווח של ה-10-15 שנה הוא לא יצטרך. אבל לא כולם יכולים לשים את כספם בבורסה לעשרות שנים, לא לכולם יש רזרבות מיותרות. מלבד זאת שאני מכיר כמה סוחרי יום שהם ממש אבל ממש לא מהמרים כפי שציינת והם עושים כ"כ הרבה כסף שלעבוד הם ממש אבל ממש לא צריכים. אז לפני שאתה שולח אמירות עוקצניות כאלה כגון מי שסוחר יום הוא מהמר תבדוק. הבעיה הרצינית יותר עם אלה שמשקיעים לשנים היא אחרת.. אנשים משקיעים לשנים לא בגלל שתכננו להשקיע לכל החיים! אלא מסיבה אחרת! הם לא יודעים מתי לצאת ולממש רווחים.. אני אתן דוגמא: לצורך העניין מר. כהן קנה את מניית אבג בשער X ובהשקעה של 500K. כעבור חודש מה טוב המניה עלתה ב-15%! והינה למר כהן יש עכשיו 600K (רווח של 100K בחודש לא מעט). מר כהן צהל משמחה ומחליט להשאר כי הוא קרא בעיתונים שהמניה צפויה לעלות עוד ואכן! כך קרה. אחרי חודש המניה עולה 20%! והפעם הוא הרוויח בחודש 120K! כבר יש לו בתיק 720K! ללא ספק הרבה כסף... נראה לך שמר כהן יצא? הוא אומר לעצמו "ניקח עוד מכה או שניים ואז נצא". עובר חודש ופתאום מה מר כהן מגלה? שמניית אבג ירדה ב-35%.. כל הרווחים שלו נמחקו.. מה יעשה? יצא עכשיו "מופסד" אחרי שכבר היה לו 720K הוא יצא כשיש לו 500K? מה פתאום!!! בטוח הכל יסתדר הרי הוא יודע בודאות שבטווח הארוך הכל עולה! והינה עכשיו מר כהן להגדרתך הוא משקיע לטווח ארוך, איך נהפך לכזה? פשוט כי לא ידע מתי לצאת. והינה חלפה לה שנה וחצי מהקרן של מר כהן נמחקה לה.. האם יצא? כנראה שלא.. הוא ישאר עד הסוף... השיטה שלך נקראת "קנה, החזק והתפלל". ואם זה לא הימור? אז מה כן..? אלא אם כן אתה גוף פיננסי גדול שיודע דברים שאנחנו לא.

מצב
הנושא נעול.
למעלה