לוקח מנוחה לשבועיים ומתלבט האם לחזור ישר לחצי

• פותח הנושא yc95
  • פורסם בתאריך

yc95

New member
לוקח מנוחה לשבועיים ומתלבט האם לחזור ישר לחצי

אהלן
אני רץ שנתיים +- במהלכן סבלתי פעמיים מכאבי מאמץ (פגיעה ברקמה הרכה) ועכשיו זה חזר כבר לשלב שלפני השבר (פגיעה בעצם לפני שבירתה).
בקיצור המלצת הרופא אני לוקח מנוחה של שבועיים בהם הותר לי לרוץ פעמיים בשבוע ריצות קצרות וקלות (הוא לא הסכים לרוץ ארוכות בקצב קל..) ונאמר לי שמותר לשלב שחייה ורכיבה באופני כושר.
כל זאת כהקדמה להתלבטות שלי האם כדאי בכל זאת לרוץ את חצי מרתון ברוקס בקצב קל?
אני לאחר שני חצאי מרתון (השיא בראשל"צ 1:39 שעה) ומספר לא מבוטל של ריצות 10 ק"מ סאב 45 גבוה.

אשמח לקבל חוות דעת מכם ובכל מקרה אני נמצא בקבוצה ולכן גם אתייעץ עם המאמן אבל אנחנו היהודים אוהבים לשמוע ולחוות דיעות נוספות אז עופו על זה!

תודה רבה,
yc
1995

myaad

New member
התלבטות מיותרת ומתחכמת

קח חודש חופש לפחות מריצה, בלי התחכמויות. (לרוץ קל, ארוך, קצר, גבוה...), תשחה, תרכב אבל אל תרוץ. הכושר שלך לא יעלם ובנוסף תחסוך מעצמך נזק שיגרום לך לא לרוץ הרבה זמן גם אם נורא תרצה.

yc95

New member
מצטער אבל זה טיפ לא חכם

מזכיר לי את האורתופד הקודם שלי שאמר לי לעשות הפסקה של שנה (!!) וכששאלתי אותו איך זה שאנשים יכולים לרוץ מרתון אז הוא ענה לי שריצות זה לא בשבילי ואני לעולם לא אוכל לרוץ מרחקים כאלה

לא ריאלי
אפשר לרוץ קצת מבלי להכביד
תודה בכל מקרה

Ilan Zisser

New member
אני חולק עליך

במקרה, לפני מספר שנים הייתי במצב מאוד דומה. בסופו של דבר החלטתי לחזור ולעשות חצי מרתון בקצב "קל". זה עלה לי בשלושה חודשים של שבר מאמץ.
הפציעות של אנשים שונות זו מזו ואי אפשר להסיק ישירות אבל חזרה מהירה היא דרך מסוכנת. אין מה להשוות בין עצה הקוראת למתינות לבין דברי רופאים שבעצם חושבים שהריצה כולה היא דבר רע.

SEA21

New member
אני דווקא חושב שקבלת טיפ כן חכם,

אבל אתה כנראה רוצה רק עצות שיתאימו למה שכבר החלטת :)

בכל מקרה, מאחל לך רק בריאות !!!

אברמלה3

New member
תעשה מה שאתה חושב ומרגיש

תישמע בעצת הרופא שלך . ובהמשך אתה כבר תרגיש לבד מה קורה איתך.
תרגיש טוב תרוץ חצי לא תרגיש טוב לא תרוץ חצי החוכמה היא להקשיב לגוף .

alons1971

New member
להקשיב לגוף לא תמיד עובד

במצב של פציעה, רק עוד מירוץ שבמהלכו רץ אדרנלין והגוף חם ואז פחות מרגישים את הכאב יכול להיגמר בהשבתה או החמרה משמעותית בפציעה.
אם במילא זה לא מירוץ מטרה ולא בזה תלויה הפרנסה או כל דבר חשוב אחר אז למה לקחת את הסיכון ?

shohat

New member
הכלל השלישי של הריצה

הוא שלא רצים במצב גבולי לשבר אלא אם כן בסוף הריצה מחלקים מדליות.
אולימפיות.

תשקיע בהחלמה את אותה הרצינות שאתה משקיע באימונים.
בהצלחה.

yc95

New member
אני אולי עקשן....

אבל חמור אני לא
מחליט בצעד אמיץ משהו לא לרוץ את החצי, אולי אמיר את זה ב10. יש גם משהו מפתה בלרוץ לראשונה ריצה בלילה (במסגרת תחרותית)..
תודה בכל אופן על התגובות והעזרה חברים
נתראה ונשאל "לאיזה מקום הגעת" ולא "לאיזה שעה הזמנת"?

קיץ קריר
yc
1995

למעלה