לונדון 2012- ציפיות

nitsansh

New member
הגיוני - אולי, סטטיסטית - ממש לא...

בוא נבדוק מה קרה לספורטאים שהצליחו באתונה... גל פרידמן (זהב) - לא הגיע לבייג'ינג אריק זאבי (ארד) - הגיע פיזית לבייג'ינג, אבל מנטלית כנראה לא... אנדי רם ויוני ארליך (רבע גמר) - כנ"ל לריסה פסחוביץ' (מקום 6) - לא הגיעה לבייג'ינג רועי ילין (מקום 9) - לא הגיע לבייג'ינג אלכס אברבוך (גמר באתונה וגם בסידני) - הגיע לבייג'ינג, אבל לא הצליח להתרומם... פאבל גופמן (גמר קרב רב, מקום 19?) - לא הגיע לבייג'ינג מרינה קרבצ'נקו (סיבוב 3) - לא הגיעה לבייג'ינג היילה סטאין - מקום 19 באתונה, מקום 69 בבייג'ינג... ומי ממחזור 2004 הגיע לבייג'ינג? אודי גל וגידי ארליך - לא הצליחו באתונה, הצליחו כמעט בכל תחרות בין האולימפיאדות, טבעו בבייג'ינג ורד בוסקילה וניקה קורניצקי - לא משהו באתונה, נפרדו, חזרו בלי ציפיות רבות לבייג'ינג, וכמעט הגיעו למדליה... גיא סטריק - לא משהו באתונה (וגם לא בסידני ואטלנטה), הישגים מצוינים בדרך לבייג'ינג, קרוב לגמר אולימפי אבל לא... גל יקותיאל - לא הצליח באתונה, כמעט מדליה בבייג'ינג מיכאל קלגנוב - לא הגיע לגמר באתונה, הגיע בקושי לבייג'ינג, ולא הגיע לגמר גם שם... אניה גוסטמלסקי - לא משהו באתונה, יותר טוב בבייג'ינג אבל לא מספיק... קטיה פיסצקי - לא התקרבה לגמר באתונה, עשתה הסבה לקבוצתי והגיעה למקום 6 מכובד אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה - התקדמות מזערית ממקום 17 באתונה למקום 15 בבייג'ינג... אם נבדוק לאורך כל ההסטוריה האולימפית שלנו, נמצא ספורטאים בודדים שחזרו על ההצלחה ב-2 אולימפיאדות רצופות... אפילו גל פרידמן אחרי הארד באטלנטה לא הגיע לאולימפיאדה הבאה... משאר המדליסטים שלנו, רק יעל ארד התקרבה למדליה באולימפיאדה הבאה... ברשימה הזו אפשר לכלול גם את אריק זאבי (ארד אחרי מקום 5), גוצ'ה ציציאשוילי (מקום 5 ו-6), דני קרסנוב ואלכס אברבוך (לכ"א 2 גמרים בקפיצה במוט), איתן אורבך (פעמיים מקום 8 - בשליחים וב-100 גב), ואולי גם גלית חייט וסרגיי סחנובסקי (מקום 6 ו-8). מסקנה: הצלחה באולימפיאדה לא בהכרח מנבאת הצלחה באולימפיאדה הבאה...

nitsansh

New member
אין דבר כזה "מבוגר מדי" בספורט

כל זמן שלספורטאי יש מוטיבציה להמשיך להתאמן ולהתחרות, והוא משפר את התוצאות שלו, אז למה שיפרוש?

כי אין לו כוח להמשיך יותר...

והוא לא משפר תוצאות ככל שהוא מבוגר יותר (ברוב הענפים) וזה המשמעות של מבוגר יותר. אז היא מבוגרת מדי בשביל להמישך בעוד 4 שנים?!?!!?!?

ramoni

New member
לא הייתי אומר שיש משמעות לגיל

במיוחד לא בענפי ספורט שבהם היכולת המנטלית יכולה לשמש אח ורע לעומת יכולת כשרון, ענפים כמו גולף טניס, שהטובים והגדולים באמת(למשל הצרפתי ששיחק אתמול ביו אס אופן נגד אנדי רודיק) קרלוסו., ושאר ענפים הטופ סטאר שלהם מורכב מחברה בני 35 ומעלה. וקא באולמפיאדה הזאת בלטו לטובה בענפים של "הצעירים" כמה מבוגרים. השחיינית האמריקאית טורס, שחזרה עם 3 כסף, והגרמניה שלקחה את הכסף בסוס קפיצות.

nitsansh

New member
דארה טורס בת 41, למי שלא יודע...

אבל אלה מקרים לא אופייניים... די נדיר לראות שחיינים אולימפיים מעבר לגיל 30 וקצת... בכלל, בשחייה הישראלית גם שחיינית בת 27 זה מוצג נדיר... גם שחיין ב-3 אולימפיאדות זה דבר נדיר אצלנו... עד היום היו רק שניים כאלה, ושניהם גברים (גרשון שפע ויואב ברוק)... למיטב זכרוני, אניה גוסטמלסקי היא השחיינית השלישית בסה"כ שהגיעה ל-2 אולימפיאדות (הקודמות: שלומית ניר וורד בורוכובסקי) ומכל הספורטאים הישראלים שהשתתפו ב-3 אולימפיאדות ויותר (כ-15 בסה"כ) היו רק 2 נשים: לידיה חתואל-צוקרמן וגלית חייט. נדמה לי ששתיהן היו מעבר לגיל 30 באולימפיאדה השלישית שלהן (גלית היתה בת 31, לידיה אני לא יודע, אבל היא "דילגה" על אולימפיאדת סיאול אז לא סביר שהיא היתה בת 18 או פחות באולימפיאדה הראשונה שלה...)

Dannycom

New member
ציפיות שלי

ההערכה שהעלית פה היא לדעתי ממש ממש אופטימית ואני מקווה שחצי מזה יתגשם והספורטאים יביאו לנו כמה מדליות. מצד שני, הדעות שלי הם גם לא פסימיות כפי שהוצגו כאן אלא עומדות איפשהו באמצע. אני לא מומחה בכל הענפים, אז אביא את אלה שאני עוקב אחריהם. שחייה - צפי של 3 - 4 גמרים הוא מוגזם בהחלט בהתחשב בעומק העולמי במקצוע. אם יש מישהו שאני בונה עליו הוא נמרוד שפירא בר אור שיכול להגיע אפילו ליותר מהישגו של איתן אורבך ואולי גל נבו. בגזרת הבנות יש הרבה עתיד ליוליה בנך ועמית עברי כשהראשונה נראית יותר מוכשרת. שאר השחיינים כנראה יסתפקו בלנסות להעפיל לחצי הגמר ובהחלט יש להם סיכוי אם יתקדמו. לדעתי יש סיכוי יפה גם לנבחרת השליחים להצליח ב- 100X4 מעורב. באליפות אירופה הם היו קרובים לקביעת הקריטריון ודווקא חוסר ניסיונו של שפירא בר אור מנע מהם את זה. אני מאמין שבשנים הבאות הנבחרת תהיה הרבה יותר בוגרת ומשויפת. עוד מישהו ששווה לשים לב אליו הוא מיקי מלול שמתמחה ב- 50 מטר חזה ושם הוא מאוד חזק, אך במרחק הכפול קשה לו, ואם ישתפר שם, יכול לדחוק את תום בארי מהמקצה. אתלטיקה - לצערי מצבנו פה עגום. ניקי פאלי נתקע איפשהו במעבר בין הנוער לבוגרים ואם לא יצליח לצאת מהמשבר, פשוט לא יגיע ללונדון. גם אם ייצא מהמשבר, קשה לי להאמין שיתקרב למדליה אלא יעשה תוצאות דומות למה שקרסנוב עשה במוט. מגידי - אם יעשה גמר זה יהיה הישג גדול, מול הקנייתים אין לו מה לחפש. אני מאוד מקווה שיצמחו לנו ספרינטרים כמו שהיה בסידני, אבל לא נראה לי שזה יקרה. כנ"ל לגבי היורש לאברבוך. ג'ודו - יש לנו עומק בענף ובהחלט אנחנו יכולים להביא ג'ודוקא בכל קטגוריית משקל. הבעיה היא שעומק כזה קיים בעוד הרבה מדינות, לכן צריכים להיות ריאליים לגבי הציפיה למדליה. לגבי הקיימים - זאבי לא ימשיך, שלזינגר יכולה בהחלט להתקדם, יקותיאל יכול ללכת לפה ולשם, רזבוזוב נראה לי שגמר את הסוס ולא יהיה רלוונטי ללונדון ועל השאר כבר דובר כאן. שייט - לא מבין הרבה בענף הזה אבל יודע שיש לנו פה מסורת ועומק אמיתי. עם זאת, שייט הוא ענף דינאמי והכל יכול להיות ויכולות להיות הפתעות לטוב ולרע. אני רק מקווה שכל מי שהשתתף בבייג'ין ימשיך להשתפר ואז צפוי לנו עתיד גדול בתחום. התעמלות מכשירים - לצערי חוץ משטילוב אין לנו אף אחד. אבל שטילוב הוא כישרון מספיק גדול. אני חושב שהוא צריך לקחת על עצמו התמחות בעוד מכשיר, כשהמכשיר הכי קרוב לקרקע הוא שולחן הקפיצות. אם הוא יגיע לגמר שם, זה לא רק ייתן לו סיכוי לעוד מדליה אלא גם יקדם את סיכוייו להופיע בקרב רב, ובקרב רב, אם ישפר קצת גם את המכשירים האחרים אז יוכל לסיים שם במקום טוב באמצע. התעמלות ריתמית - כמו שנאמר הרבה, הכל שם פוליטיקה וזה מה שאני מאוד לא אוהב. עם זאת צריך לזכור שא. ואירה יגדורצ'יק היא בדיוק מסוג הפוליטיקאיות שצריך הענף הזה. ב. פוליטיקה היא לא רק מה המדינה שממנה אתה בא אלא גם המוניטין שלה שנצבר במשך השנים. ג. האולימפיאדה הבאה לא תהיה בסין, מה שאומר שהשיפוט יהיה פחות מוטה והן כנראה לא יזכו במדליה. זה אומר שלפחות לנבחרת יש סיכויים להיות לפחות קרוב למדליות ולקוות שאחת מהגדולות תעשה טעויות איומות, וכך אולי נגנוב ארד. אירה ריסנזון לא תמשיך כי היא סובלת מפציעות מצטברות שיהיה לה קשה לסחוב. נטע ריבקין יכולה להיכנס לגמר ואולי אף למעלה מזה. אני מאוד מקווה שיש עתודה במקצוע (לפי מה שהבנתי יש) כי קטיה פיסצקי מבוגרת לענף וכנראה לא תמשיך ללונדון. טקוואנדו - אמרו את זה לפניי, מדיניות הקריטריון קשוחה למדי אז אי אפשר לדעת מה יקרה. סייף - לצערי לא נראה לי שמשהו ישתנה מהותית. אנחנו יותר מדי רחוקים מהמובילים. רבע גמר יהיה סופר מכובד. אגרוף - אני מכיר את הענף ויודע שיש מספיק מתאגרפים מוכשרים שיכולים להגיע רחוק. לצערי הרב, הפוליטיקה והשסע היהודי-ערבי אוכלת את הענף ולכן התוצאות בהתאם. אם אחד יגיע ללונדון - זה יהיה טוב בהחלט. טניס - המצב בטניס נזיל מאוד. לדעתי הצמד אנדיוני יתפרק הרבה יותר מהר מאשר ב- 2012 (יש שמועות שזה יקרה ממש עכשיו). שחר פאר נמצאת בתקופה קשה והכל יכול להיות לשתי הכיוונים, כנ"ל לגבי דודי סלע. ולכו תדעו איזה כישרון יצמח עד אז. קליעה - ענף בלתי צפוי לחלוטין. אולי כדאי שננמיך ציפיות ואולי אז מישהו יפתיע. ענפי כדור - לצערי, כאן הסיכוי להגיע לאולימפיאדה לא גדול. בכדורגל לדעתי עדיין יעפילו 4 נבחרות, בנוסף לבריטניה. עדיין לישראל אין הרבה סיכוי להעפיל גם אם תארח את אליפות אירופה, כי היא פשוט לא מספיק חזקה. כדורסל - בשביל לקבל צ'אנס להגיע דרך טורניר ההזדמנות האחרונה, נצטרך לסיים בשישייה הראשונה באירופה. האם זה אפשרי? בהחלט ביום נתון, אבל מאוד קשה. כדוריד - כמעט בלתי אפשרי. בשביל לחלום על העפלה לאולימפיאדה, צריך להגיע לרבע הגמר באליפות העולם ב- 2011 וגם אז נכנסים לטורניר הקדם אולימפי עם נבחרות קשות. בהתחשב בכך שהגענו רק פעם אחת לאליפות אירופה, הסיכויים לחקות את איסלנד שואפים לאפס. כדורעף - זלינגר כבר עשה ניסים ונפלאות, אז בואו נישאר קצת אופטימיים. זהו זו פחות או יותר התמונה הידועה לי.

ramoni

New member
שאלה שהתבערה בי מההודעה

לא זכור לי שהיה משחה 50 מ' חזה באול'. יש סיבה לכך?

nitsansh

New member
50 חזה הוא לא משחה אולימפי

וגם לא 50 גב או 50 פרפר... מה הסיבה? כי זה מה שהחליטו 15 חברי ה-EXECUTIVE BOARD של IOC בדיון על התוכנית האולימפית המפורטת של אולימפיאדת בייג'ינג שהתקיים באוקטובר 2005... הפדרציה הבינלאומית לשחייה (FINA) הגישה בקשות להכנסת יתר המשחים ל-50 מ' לתוכנית האולימפית (50 מ' חופשי הוא משחה אולימפי כבר מסיאול 1988), וכמו כן את המשחים במים פתוחים... ה-EB החליט לקבל את הבקשה בעניין המים הפתוחים, ולא קיבל את הבקשה לגבי משחי ה-50 מ'... אולי בגלל שהיה מדובר ב-6 תחרויות לעומת 2 בלבד, והמדיניות הרשמית של IOC היא לא להגדיל את מספר התחרויות באולימפיאדה... אז מצאו מקום לעוד 2 תחרויות מכיוון שהורידו 2 תחרויות בקליעה, ובסופו של דבר קיבלו גם את ריצת 3000 מכשולים לנשים אז חרגו ב-1 ממספר התחרויות באתונה... (השינויים האחרים בתוכנית היו במסגרת אותם ענפים) ללא ספק ההחלטה לא התקבלה מסיבה של פופולריות או רייטינג...

ramoni

New member
תודה

לדעתי , אם קימת דרך חיפוי לפי הקצבה של תחריות, עדיף פשוט לותר לטובת הספורט היותר פופולרי, להלן השחיה, החריגה או הויתור שעשו לאתונה לטובת ה3000 מכשולים בנות מסברת את זה... כמו שאמרת לדעתי רק כעמצאי גישור, אפשר היה לקים את 50 מ הנותרים רק לגברים, בכדי להשוות למספר ההגבלות של התחריות באולימפיאדה. ובכך וזאת כמובן להדגיש שאין כאן נימה זדונית לשוביניזם, גם ככה רוב משחרי השחיה הם לטובת הגברים(1500), ואם זה בהחלט מציק לשיוון, אפשר אפילו לשים באולימפיאדה הבאה את שלושת התחריות 50 לנשים, ובאולימפיאדה אחריה, חזרה לגברים, וכו וכן הלאה...

nitsansh

New member
חס וחלילה... השיויון בין המינים זה ערך מקודש

במאה ה-21... לא יעלה על הדעת להוסיף תחרות לגברים בלי להוסיף תחרות זהה לנשים... ועדיין יש לא מעט ענפים שבהם יש פחות תחרויות לנשים, למשל קיאק וקאנו שבהם יש 4 תחרויות לנשים לעומת 12 לגברים (לא רק שנשים מתחרות בקיאק בלבד, באולימפיאדה הן מתחרות רק ב-500 מ', ובסלאלום רק בקיאק יחיד...) אם כבר לעשות רוטציה בין האולימפיאדות, אז פעם 50 גב, פעם 50 חזה, פעם 50 פרפר... אבל בכל פעם תחרויות ל-2 המינים... יש משהו כזה בסיוף... קיימים 3 סוגי נשק, כך שיש 12 תחרויות (כל אחד יש גברים ונשים, ותחרות אישית וקבוצתית)... אבל IOC לא אישר להגדיל את מספר התחרויות באולימפיאדה ליותר מ-10... אז מה עשו בפדרציה הבי"ל לסיוף? החליטו שתהיה רוטציה בין התחרויות הקבוצתיות, וכל פעם 2 תחרויות אחרות יהיו בחוץ... בבייג'ינג אלה היו רומח לגברים ודקר לנשים... בלונדון הם יחזרו לתוכנית (עוד לא החליטו למיטב ידיעתי מי יהיו בחוץ בלונדון, אבל אין מצב שיוציאו אותם מקצועות פעמיים רצוף), ויש בישראל מי שמפנטז על נבחרת גברים ברומח... באותה הזדמנות שבה החליטו להוסיף את משחי המים הפתוחים ו-3000 מכשולים, ודחו את הבקשה להוסיף את משחי 50 מ' בכל הסגנונות, גם החליטו לא לצרף תחרויות לנשים באיגרוף... הנימוק הרשמי הוא שהענף עדיין לא מפותח מספיק אצל הנשים, אבל הסיבה העיקרית היא שאין אפשרות להוסיף עוד כ-10 תחרויות לתוכנית... וגם לא נראה שתהיה אפשרות כזו באולימפיאדה הבאה, כי לקצץ בתחרויות הקיימות זה הרבה יותר קשה מלעקור שיניים... (תשאלו את ז'אק רוג, נשיא IOC, שהוא רופא שיניים במקצועו..)

nitsansh

New member
אגב... אתה טועה בענין השיויון בשחייה...

בענף הזה יש שיויון מוחלט בין גברים ונשים... לעומת 1500 לגברים יש 800 לנשים (ואני מתפלא שהתנועה לשיויון הנשים לא דורשת לשנות גם את זה), וכל יתר התחרויות זהות לחלוטין... באתלטיקה, לאחר שצירפו את 3000 מכשולים לנשים, נשארה 50 ק"מ הליכה התחרות היחידה לגברים בלבד... ובנוסף לכך קרב רב לנשים הוא "רק" קרב 7 לעומת קרב 10 לגברים, והנשים רצות 100 מ' משוכות לעומת 110 מ' של הגברים... קשה היום להעלות על הדעת שבתחילת שנות ה-70 הריצה הארוכה ביותר לנשים היתה 1500 מ', נשים לא רצו 400 מ' משוכות, לא קפצו במוט ומשולשת, לא יידו פטיש, לא הלכו, וקרב רב לנשים היה אז קרב 5 במקום קרב 7... ובאותו זמן בשחייה ההבדל היחיד היה שלנשים היה משחה שליחים חופשי אחד לעומת שניים של הגברים... באותו זמן (מדובר על מינכן 1972) נשים עדיין לא התחרו באולימפיאדה בכדורסל, כדוריד, הוקי, כדורגל, כדורמים, ג'ודו, האבקות, חתירה, אופניים, שייט, קליעה (2 האחרונים היו ענפים "פתוחים" אך בפועל כמעט ולא התחרו בהם נשים), קרב 5 מודרני, הרמת משקולות... בסה"כ היו אז תחרויות לנשים רק ב-7 ענפים מתוך 21 שהיו בתוכנית האולימפית: אתלטיקה, שחייה, התעמלות, סיוף, קשתות, קיאקים וכדורעף. בספורט חורף המצב לא היה הרבה יותר טוב... בסאפורו 1972 נשים התחרו רק בסקי אלפיני, קרוס קאונטרי, החלקה מהירה, החלקה אמנותית ולוז'... בעצם המצב לא השתנה בהרבה עד העשור האחרון, כאשר נשים התחרו לראשונה בהוקי קרח ובובסלי... בביאתלון הן החלו להתחרות רק קצת קודם...

ramoni

New member
למרות שהינך אנציקלופדיה מהלכת ../images/Emo6.gif

אנסה קצת ל התנצח . ככל הידוע לי הועד האולימפי הוסיף מאז אולימפיאדות ב80 או 84 את השחיה הצורנית וההתעמלות הרתמית, בהם יש תחריות לנשים בלבד(4 בסך הכל) לא מדובר פה נסיונות די מאולצים של מתן שיוויון?,

nitsansh

New member
המקרים האלה הם דווקא העדפה מתקנת...

כי הם לנשים בלבד ואין תחרות מקבילה לגברים... למען הדיוק ההסטורי, שחיה צורנית והתעמלות אמנותית הופיעו לראשונה באולימפיאדת לוס אנג'לס 1984. אם זכרוני אינו מטעני, היו בתחילה תחרויות ליחידות וזוגות בשחייה צורנית, ורק תחרות אישית בהתעמלות אמנותית... אפשר להגיד שהיה בכך איזון של מספר התחרויות לשני המינים, כי בהתעמלות מכשירים יש לגברים 6 מכשירים לעומת 4 לנשים, אז יחד עם 2 תחרויות בהתעמלות אמנותית יש שיויון במספר התחרויות של כל ענף ההתעמלות. בענף השחייה כולו גם היה אז שיויון במספר התחרויות כי נשים לא התחרו במשחה השליחים 4X200 חופשי ובכדורמים (הראשון נוסף כנראה ב-1996 והשני ב-2000). בכל מקרה, מדובר כבר על שנות ה-80, שבהן החל הגידול המשמעותי במספר הענפים והתחרויות האולימפיות... ב-20 השנים שבין מוסקבה 1980 וסידני 2000 גדל מספר הענפים מ-21 ל-28 (נוספו טניס, טניס שולחן, בדמינטון, בייסבול, סופטבול, טקוונדו וטריאתלון) ומספר התחרויות מ-204 ל-300 - תוספת של כמעט 50%! בלוס אנג'לס 1984 נשים כבר התחרו בכדורסל, כדוריד, חתירה, הוקי, קליעה ואופניים - בסה"כ 13 ענפים מתוך ה-21 שהיו אז. באתלטיקה נשים התחרו בלוס אנג'לס בפעם הראשונה במרתון ו-400 משוכות, וקרב 5 הפך לקרב 7. אם אינני טועה 3000 מ' נוספה כבר במוסקבה (רק באטלנטה היא הוחלפה ב-5000 מ'). אגב... לוועד האולימפי הבי"ל יש קריטריונים נמוכים יותר לצירוף של ענפים ותחרויות לנשים לעומת הנדרש מענפים ותחרויות לגברים... אפשר לראות גם בזה סוג של העדפה מתקנת...

snier1991

New member
רק דבר אחד חשוב לי להגיד על הטניס במה שכתבת

לא ייצח כישרון בטניס ב4 השנים הקרובות, שחר וסלע היו מועדמים לפריחה כבר בנוער ואת 99% הטניסאים בטופ 100 היו לפחות טופ 100 בנוער(וחשוב לזכור שאחרי הנוער יש עוד נפילות אכזריות) ולנו אין טופ בנוער. היה לנו את גלושקו שהבעיה המרכזית שלה שהיא רכה מאד ואני לא נותן לה סיכוי להתפתח לטופ 100 בעיקר בגלל שאין לה נשק. ובנוער היום יש את בן צבי שהוא לא בטופ ורק מדרדר וכמו שזה נראה כרגע הוא לא יגיע לכלום. בכלל אם יש ענף שגווע זה הטניס זה מוסתר כי כגרגע יש את שחר ואת דודי אבל תחכו לשנה הבאה עוד שנתיים שהמחבטים המשניים שלנו ייצאו מהתמונה(אובזילר,לוי ואוקון) ואז תראו תמונה מאד עגומה של שחר פאר ודודי סלע בתקווה שיהיו טופ 85 ואז ריק מוחלט שאולי גלושקו נמצאת בטופ 200 פרט לה אין כלום פשוט כלום לא בבוגרים ולא בנוער שיכול לפרוח

alonshin

New member
לפי מה שרשמת- במשלחת 60 ספורטאים ו-12 מדליות

מצחיק אותי כל פעם מחדש האופטימיות חסרת הבסיס של אנשים. ז"א, זה סיקור יפה שרשמת, באמת, ונראה לי שאתה כן מבין בספורט- אבל איכשהו תמיד אנחנו כ"כ נסחפים לתקוות חסרות בסיס יש הרבה ספורטאים ישראלים עם פוטנציאל, אבל זה לא אומר שיממשו אותו. יש 4 שנים וזה המון, אי אפשר לדעת כלום ממה שיהיה- איזה שחיינים יפרשו, איזה מתחרי ג'ודו ייפצעו, איזה אתלט ייחלש. איזה כשרון צעיר יפרוץ, ובאיזה רמה יישארו השייטים אני לא מאמין שמתוך 35 הספורטאים שהיו במשלחת ולא יפרשו אחריה יותר מחצי ימשיכו ללונדון. תקוות ל-12 מדליות? באמת, תהיה רציני. הלוואי, כמובן, אבל נו באמת. מצטער להחזיר לכם את הרגליים לקרקע, אבל גם בלונדון המשלחת לא תהיה גדולה מ-45 ספורטאים גג, הצפי לא יהיה ליותר מ-8-10 גמרים ובטח שלא ליותר מ-2-3 מדליות- וזה צפי יפה, בייחוד לאור האולימפיאדה האחרונה שלנו. אבל שוב, זו הערכה באוויר, ונראה מה יהיה עד אז- כ"כ הרבה זמן, נצטרך שוב לעקוב אחרי הספורטאים שלנו בתחרויות השונות ולתת הערכה טיפה יותר מבוססת ככל שהזמן יעבור

The Jabberwock

New member
לפעמים מספיק ספורטאי אחד בשביל 8 מדליות זהב

אבל אני מסכים עם כל מה שכתבת. בכל אופן, הסקירה מצוינת.

vagz

New member
"לפעמים צריך מייקל פלפס אחד בשביל 8 מדליות"

בענפים בהם אנחנו מצטיינים זה ענפים שבהם ספורטאי מתמקד במקצוע אחד לא כמו שחייה,אתלטיקה,התעמלות אלא שייט,ג'ודו וקרבות למינהם.. לכן אין לנו ספורטאי שיכול להביא יותר ממדליה אחת לדעתי..

nitsansh

New member
פעם ב-100 שנה יכול להיות גם לנו כוכב-על...

אם לזימבבווה יכולה להיות מולטי-מדליסטית בשחייה, אז למה לא לנו?? לפנמה יש אלוף אולימפי באתלטיקה (סלדינו בקפיצה לרוחק)... לניו זילנד יש אלופה אולימפית (וילי בהדיפת כדור ברזל)... לשכנתנו סוריה, שרמת הספורט שלה נמוכה בהרבה משלנו, היתה פעם אלופה אולימפית (ראדה שועה בקרב 5, באטלנטה אם זכרוני אינו מטעני)...

vagz

New member
אפשר לקוות אבל בוא נסכים שהוא לא נראה באופק

למעלה