לונג טיים נו סי....

לונג טיים נו סי....

היי כולם, שנה טובה. יש לי שאלה קצרה שלא מצאתי לה תשובה במאמרים - במקרה שאני מתקבל לעתודה רפואית, איך משפיע הפרופיל שלי על השיבוץ שלי בסוף הלימודים ? האם הוא משפיע בכלל ?

mickeym

New member
משפיע

אני ממש לא מומחה בעניין הזה, וכדאי לשאול את עומר ד, אבל השיבוץ בהחלט משפיע על השיבוץ. בעלי פרופיל שאיננו קרבי (מתחת ל-72) לא יוכלו לשרת, למיטב ידיעתי, בתפקידי "שטח" וההתקדמות שלהם בתפקידים ראשון, שני והלאה תהיה התקדמות אדמיניסטרטיבית. אבל עוד פעם, עדיף שתשאל את עומר

trap

New member
מה פתאום עומר?

עומר הוא לא זה שמוריד את הפרופיל! שיצלצל למרפאה בלשכת הגיוס, זה יותר חשוב!

עומר ד

New member
ברור שאני הוא זה שמוריד את הפרופיל

בלשכ"ג וכמו שנכתב כאן, עם פרופיל 45 אפשר לתפקד כרופא גדודי לכל דבר בשריון,נ"מ,תותחנים ועוד אי אלו גדודים - לא נראה לי שתכנס לגדודי חי"ר כי יש ביקוש גבוה אליהם, ואז הנטיה היא להעדיף אנשים ללא בעיות ברכיים,גב ועוד שלל סעיפים שיש לאנשים בפרופיל 45 (כמובן שזה פרטני.) רופא גדודי בחי"ר, וכמו שנאמר כאן, ביחידות מובחרות הם עם פרופיל 72 בלבד ומעלה,כל עוד הסעיף הפוסל לא מונע מהם יותר מדי מאמץ..קשה לי לחשוב על משהו כרגע, אבל אסטמתיים לדוג' בד"כ לא מתקבלים לשייטת(כרופאים.כלוחמים ברור שלא) ועוד כאלה. נ.ב: בשייטת-13 ניתן להיות לוחם עם פרופיל 82,אני בעצמי קיבלתי מה שנקרא חריג יום סיירות ,ודרך שם לשייטת,וכולל את המבדקים במר"י אחרי הגיבוש בלי בעיה רפואית, הסעיף היה דבילי, פלטפוס קל. ככה שתלוי מה מוריד.

עומר ד

New member
תיקון לדבריי

בחי"ר ניתן להיות עם פרופיל 64 ומעלה במקרים חריגים.בסיירות-לא.

New member
גם אני פה לידיעתך ...

בכל מקרה, מה שכתב מיקי הוא בלשון המעטה בלתי מדוייק. הפרופיל אומנם אמור להשפיע ברמה כזו או אחרת, אבל בהחלט לא באופן חמור שכזה - כל בעל פרופיל שהו (כלומר 45 ומעלה) אם יראה מספיק רצון יכול להגיע לתפקיד ראשון בתור רופא בגדוד (כלומר קרבי) ו"אפילו" (לא להתרגז, יש מרכאות) נשים יכולות לקבל תפקיד בגדוד (אם כי זו לא בחירה מאוד נפוצה). כנראה ששיקול הפרופיל הוא יותר משמעותי בהתמינות לתפקידים הקרביים יותר כגון רופא ב669, שייטת 13 מטכ"ל וכו' וגם לשם ניתן להתקבל עם פרופיל נמוך יותר מאשר נדרש ללוחם באותה יחידה (כלומר שאפשר להיות רופא בשייטת גם עם פרופיל 82 בעוד שלוחם בשייטת לא). בהצלחה, אבירם

trap

New member
עד כמה שאני יודע

חבר שלי סיים בשייטת 13 מסלול עם פרופיל 82.

1234aaa

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

נכון ומדויק. מה שקובע זה הסעיף שהוריד. זה נכון גם למטכ"ל וטיס.

למעלה