לולאת ולובסקי

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
אני הבנתי מדאון אנדר שזה בגלל מגדלי המגורים

לא מדובר על "שני מגדלים של עשירים".
מדובר על מעל 300,000 מ"ר של שטחי משרדים, 1,000 דירות ומעל 30,000 מ"ר של שטחי מסחר. בתרגום לעברית, משהו כמו פעמיים מרכז עזריאלי.
"היות ושני המגדלים גם יחד יכילו כמה מאות דירות, קרי מעל ל-1,000 איש שיתגוררו בשני מגדלי הענק, בני כ-40 קומות כל אחד,
זה מאוד לא הגיוני וגם לא הגון שיהיה קשה להחריד להגיע לשם ברכב, הכוונה לתושבי המגדלים הללו."

darkshadow1

New member
אז הוא לא הסביר את עצמו נכון.

"היות ושני המגדלים גם יחד יכילו כמה מאות דירות, קרי מעל ל-1,000 איש שיתגוררו בשני מגדלי הענק, בני כ-40 קומות כל אחד,
זה מאוד לא הגיוני וגם לא הגון שיהיה קשה להחריד להגיע לשם ברכב, הכוונה לתושבי המגדלים הללו."
אז הוא לא הסביר את עצמו נכון.

down under

New member
שנינו נפלנו לכשל הלוגי והבלתי לגיטימי של

לא מדובר על "שני מגדלים של עשירים".
מדובר על מעל 300,000 מ"ר של שטחי משרדים, 1,000 דירות ומעל 30,000 מ"ר של שטחי מסחר. בתרגום לעברית, משהו כמו פעמיים מרכז עזריאלי.
שאלתו.
כלומר, גם אם זה היה 1,000 דירות לא לעשירים אלא למולטי מיליונרים ומליארדרים וגם אקס ראשי ממשלות ומנכ"לי בנקים, באותה מידה
של הגינות, הגיון והגיון תחבורתי, היה מגיע שיסדרו לשם גישה לרכב פרטי.

ואם הגישה (לא ברכב אלא של השואל) האנטי עשירים היא כן לגיטימית (ברור שלא, וזה מה שלא לגיטימי בדרך שבה הוא הציג את שאלתו)
אבל גם אם כן, הרי הראינו לו שזה לא דירות לעשירים.

droriko

New member
לא לא היה מגיע

שאלתו.
כלומר, גם אם זה היה 1,000 דירות לא לעשירים אלא למולטי מיליונרים ומליארדרים וגם אקס ראשי ממשלות ומנכ"לי בנקים, באותה מידה
של הגינות, הגיון והגיון תחבורתי, היה מגיע שיסדרו לשם גישה לרכב פרטי.

ואם הגישה (לא ברכב אלא של השואל) האנטי עשירים היא כן לגיטימית (ברור שלא, וזה מה שלא לגיטימי בדרך שבה הוא הציג את שאלתו)
אבל גם אם כן, הרי הראינו לו שזה לא דירות לעשירים.
לא לא היה מגיע
כי לא היה צריך לבנות את 2 המגדלים האלה מלכתחילה. לעשירים יש מספיק מקומות לגור בהם,ויש מספיק מקומות שבונים בניה לעשירים. אם לא תבנה את 2 המגדלים האלה הם לא יעברו לגור ברחוב.

אתה בכלל מבין מה הולך בגן הרכבת? העבודות שם דופקות את משתמשי הרכבת, את התחבורה הציבורית שעוברת שם(והבנתי שזה ילך ויחריף) וכל זה בשביל מה בשביל 2 מגדלים לעשירים? מדינה בתור מדינה צריכה קודם כל לחשוב על האינטרס הציבורי. ב-2 מגדלים האלה אין אינטרס ציבורי, המגדלים האלה לא יפתרו את בועת הנדלן. לעומת זאת הפגיעה בציבור היא גדולה בהרבה, שהרי מדובר במקום מאד מרכזי מבחינה תחבורתית. אם זה היה לצורכי הרקל הייתי מבין ומגבה את זה, אבל כאן מדובר בישראבלוף בשיאו, מה זה בגלל הולילנד לעומת זה.

אתה גם מנסה לבדוק במה מדובר לפני שאתה כותב

לא לא היה מגיע
כי לא היה צריך לבנות את 2 המגדלים האלה מלכתחילה. לעשירים יש מספיק מקומות לגור בהם,ויש מספיק מקומות שבונים בניה לעשירים. אם לא תבנה את 2 המגדלים האלה הם לא יעברו לגור ברחוב.

אתה בכלל מבין מה הולך בגן הרכבת? העבודות שם דופקות את משתמשי הרכבת, את התחבורה הציבורית שעוברת שם(והבנתי שזה ילך ויחריף) וכל זה בשביל מה בשביל 2 מגדלים לעשירים? מדינה בתור מדינה צריכה קודם כל לחשוב על האינטרס הציבורי. ב-2 מגדלים האלה אין אינטרס ציבורי, המגדלים האלה לא יפתרו את בועת הנדלן. לעומת זאת הפגיעה בציבור היא גדולה בהרבה, שהרי מדובר במקום מאד מרכזי מבחינה תחבורתית. אם זה היה לצורכי הרקל הייתי מבין ומגבה את זה, אבל כאן מדובר בישראבלוף בשיאו, מה זה בגלל הולילנד לעומת זה.
סיסמאות?

עשירים לא מחפשים דירות של 2 ו-3 חדרים המשווקים על ידי ענבל אור.
עשירים לא מתעסקים עם הסיכונים של קבוצות רכישה.
ועשירים לא בדיוק הולכים לרכוש דירה בביתן 12 בגני התערוכה.

droriko

New member
אולי,אבל שכחת עוד כמה דברים מהכתבה

סיסמאות?

עשירים לא מחפשים דירות של 2 ו-3 חדרים המשווקים על ידי ענבל אור.
עשירים לא מתעסקים עם הסיכונים של קבוצות רכישה.
ועשירים לא בדיוק הולכים לרכוש דירה בביתן 12 בגני התערוכה.
"במגדל יש שירותים של פרויקט יוקרה - חדר כושר, בריכה וספא, לובי מפואר וחדרי ישיבות"
אה כן וכמובן המיקום.

לפי מה שאני רואה הדירות שם נעות סביב המיליון וחצי, זה לא נקרא דיור בר השגה
אבא שלי עם 2 ירושות שנפלו עליו באותו יום(אמיתי לגמרי) +חסכונות של חבר דן במשך 30 שנה(חברים מרוויחים הרבה)+משכנתא של 10 שנים הצליח לקנות דירה בסביבות המיליון וחצי.

droriko

New member
וזה מבלי לדבר על האפשרות שהפרוייקט יפשוט רגל

"במגדל יש שירותים של פרויקט יוקרה - חדר כושר, בריכה וספא, לובי מפואר וחדרי ישיבות"
אה כן וכמובן המיקום.

אבא שלי עם 2 ירושות שנפלו עליו באותו יום(אמיתי לגמרי) +חסכונות של חבר דן במשך 30 שנה(חברים מרוויחים הרבה)+משכנתא של 10 שנים הצליח לקנות דירה בסביבות המיליון וחצי.

ולכן עשירים לא מתעסקים איתו

ולכן עשירים לא מתעסקים איתו
קבוצות רכישה מגלמות סיכוי למחיר נמוך יותר אבל גם סיכון גבוה יותר לכך שלעולם לא תהיה דירה.
זה מסוג הסיכונים שלעשירים אין סיבה וצורך להסתכן בהם.
הבניינים הללו לא משווקים במאפיינים של בנייני יוקרה המיועדים לעשירים.
וזו הייתה טענתך הראשונית שמדובר במגדלים לעשירים.

בא לא נתחיל במשחקי שכחה:

אה כן וכמובן המיקום.

בא לא נתחיל במשחקי שכחה:
משפט אחד לפני המשפט שהיה לך נוח לצטט זה המשפט הבא:
"קבוצות אור סיטי וחג'ג' חתמו על הסכם עם העירייה, שבמסגרתו יוקצו 48 דירות להשכרה למשך עשר שנים במחיר מפוקח. הדירות שייכות לאור, שמחזיקה בשמונה דירות; ולאחים חג'ג' שמחזיקים ב–40 אחרות. "

droriko

New member
זה כולה עשירית מכל הדירות.....

בא לא נתחיל במשחקי שכחה:
משפט אחד לפני המשפט שהיה לך נוח לצטט זה המשפט הבא:
"קבוצות אור סיטי וחג'ג' חתמו על הסכם עם העירייה, שבמסגרתו יוקצו 48 דירות להשכרה למשך עשר שנים במחיר מפוקח. הדירות שייכות לאור, שמחזיקה בשמונה דירות; ולאחים חג'ג' שמחזיקים ב–40 אחרות. "
זה כולה עשירית מכל הדירות.....
בוא נסכים שהשני מגדלים האלה זה לא מה שיפתור את מצוקת הדיור של הצעירים(ומי קבע שהפתרון למצוקה הזאת חייב להיות דווקא בתל אביב שמטבעה אמורה להיות עיר יקרה יותר)

לגבי הסיכון בקבוצת הרכישה, ציינתי אותו כי אפילו אם לדבריכם מדובר בפרוייקט חברתי ומקסים,מה יקרה אם הוא יתרסק? אז יצא שעשינו עבודות ששיבשו את כל דרך בגין וזרקנו ים כסף על מנהרה לפרוייקט שלא שווה כלום.

orchilit

New member
אלו יותר משני מגדלים

מה????
אז כל הבלאגן הזה שעושים בגן הרכבת זה בשביל 2 מגדלים של עשירים? לא היה שום מקום אחר בישראל לבנות את 2 המגדלים האלה? זה הזוי לגמרי. הייתי בטוח שהעבודות האלה קשורות לרכבת הקלה או משהו.
אלו יותר משני מגדלים
מדובר במגדלי הצעירים (2), מיד-טאון (נדמה לי עוד 2), וזה ימשיך כמעט עד עזריאלי (כי עזריאלי מתוכנן להתרחב עד לרח' מוזס על חשבון בית ידיעות אחרונות).

orchilit

New member
ב"אי" שיווצר בין הלולאה לדרך בגין יקום מרכז

אלו יותר משני מגדלים
מדובר במגדלי הצעירים (2), מיד-טאון (נדמה לי עוד 2), וזה ימשיך כמעט עד עזריאלי (כי עזריאלי מתוכנן להתרחב עד לרח' מוזס על חשבון בית ידיעות אחרונות).
ב"אי" שיווצר בין הלולאה לדרך בגין יקום מרכז
הרק"ל , וזה הקשר שלה לסיפור.

droriko

New member
את זה אני יכול להבין

אלו יותר משני מגדלים
את זה אני יכול להבין
פשוט אביתר בהודעה המתלהמת שלו טען שבנו את זה "כדי להיות הוגנים עם אלה שעוברים לגור במגדלי הצעירים"

וולובלסקי

לולאת ולובסקי
גידו, משיהו יודע להסביר מה זה בדיוק לולאת ולובסקי (צומת בגין ופרשת דרכים בת"א)?
הבנתי שזאת הכנה כלשהי לרק"ל ומשהו שאמור לאפשר כניסה למע"ר הצפוני.
אבל לא הצלחתי למצוא מידע קונקרטי יותר של איך זה אמור להיראות. בכל מקום מופיעה תמונה סכמטית מאוד שמצויה גם על השלט באתר.
לא הצלחתי להבין משם כלום.
וולובלסקי

down under

New member
שם משפה

איזה מין שם מטופש זה בכלל?
שם משפה
גם לא הבנתי מה מטופש בו יותר מאשר בגולדשטיין או אבוטבול או אביסרור או נחמילביץ'. אבל שיהיה.

זה על שם המשורר יהודה (וולובלסקי) קרני, אשר עברת את שמו מוולובלסקי לקרני.

down under

New member
משפחה

שם משפה
גם לא הבנתי מה מטופש בו יותר מאשר בגולדשטיין או אבוטבול או אביסרור או נחמילביץ'. אבל שיהיה.

משפחה

טשאפק 2

New member
לא, זה על שם תורמים

שם משפה

לא, זה על שם תורמים
גן וולובלסקי-קרני נקרא ע״ש שרה ושלום וולובלסקי ואיירין ודויד קרני.

משפחת וולובלסקי היא ממייסדי ת"א, משפחה אמידה מאד ורבת נכסים בעיר. אני מניח שתרמו כספים לפיתוח הגן.

מצב
הנושא נעול.
למעלה