לוח הופעות
וסיפור מפחיד לשבת

fugitive

New member
לוח הופעות ../images/Emo154.gif וסיפור מפחיד לשבת

נתחיל בסיפור: אתמול בלילה, בשיטוט אקראי אל "ערוץ המוזיקה המזרחית" 24, נתקלתי בערן צור, במסגרת איזושהי תוכנית שאני עדיין לא יודע מה היא. צור ישב מול אולפן מלא בנערות ונערים, משהו בגילאי תיכון, לאו דווקא מהגילאים הגבוהים. הוא היה באמצע הרצאה די מעניינת על למה להקות רוק בארץ מתפרקות מהר מדי, ואיך זה עובד בעולם בכלל (כולל סיפור על הקלאש). אפשר היה להבין שהילדודס שואלים אותו שאלות והוא עונה, כי היה נער ששאל אח"כ על כתיבה לאנשים אחרים ואיך מרגישים עם זה. הייתה גם עוד תשובה מעניינת בעניין זה, לגבי השירים שכתב לסחרוף והובילו לזה שסחרוף הפיק את כרמלה גרוס ואנגר, ומצד שני, "ציפור זרה" שהוא הלחין לריטה בלי מאמץ מיוחד או רצון שהשיר אי פעם יהיה שלו. בסיום השאלות והתשובות, צור אמר שינגן משהו לילדים, והרים את גיטרת הבאס המוכרת מאד שלו. עכשיו, באותה שניה, נתקפתי לראשונה בחרדה כלשהי. ההנחה הייתה שצור ינגן בפני הילדים הרכים שיר נעים ונוח מהסוג של "בלילות של ירח מלא" נניח, מקסימום יעשה קצת פרצופים מפחידים ב"ערב ב' כסלו", בטח שלא ינגן אחד מתוך רפרטואר השירים הסוטים שלו. והרי משרד החינוך אמר בגלוי מה דעתו על לימוד שיר מהסוג של "אתה חברה שלי" לפני כמה שבועות. ובכל זאת, הייתי מעט חרד. נו, אז מה אתם אומרים, מה הוא שר? זה היה "רטוב וחם". מכל השירים של צור, הוא בחר לתפוס את הבאס ולשיר לילדים הרכים על האורגזמה הסקסואלית עם הנגיעה בשרביט המנצחים כשגברי ערום על השולחן. אז נכון, הילדים של היום לא תמימים, והם נחשפים במחשב ובטלוויזיה למה שהם רוצים, והשירים של כרמלה גרוס ואגנר הם "תרבות גבוהה" (נגיד), ובכל זאת, המחשבה היחידה שעברה לי בראש כשראיתי את זה הייתה: ההורים יודעים? מי הם ההורים שהשאירו את הילדים שלהם לבד באולפן עם ערן צור? [למען הסר ספק, הדברים נכתבים מתוך חיבה גדולה מאד לערן צור, ותוך התפעלות מכך שיש תוכנית שנראית באמת מעניינת במוזיקה 24] ועכשיו להופעות ומסיבות פורים: ~שבת~ * עלא אש יופיעו בחדר וחצי. * מסיבת פורים עם ה"בלוז טריין" בבלייז. * מסיבת פורים אפריקאית-אתנית-אלקטרונית בצוללת הצהובה, תארח את ההרכבים "קבקו" ו"סאביה". * בוריס גאמר טריו באברם. * מארקי Fאנק יתקלט בסירה. * "איטלו-דיסקו", מהתופעות המוזיקליות האלה שמציפות את מועדוני התקלוטים בירושלים, הערב באוגנדה. * איזו מסיבה מפתיעה בתקליט: מסיבת אייטיז לפורים, בואו מחופשים לאלילי האייטיז שלכם. יהיה גם אייטיז-קריוקי. נשמע מה-זה כיף. ~ראשון~ * אחרי שנים בהן מסיבת פורים של בצלאל משפילה את מסיבות אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה (מבחינת ההייפ, ויש שיגידו שגם מבחינת טוב-טעם), נרשם השנה איחוד כוחות רשמי מבחינת מתחם, עם הפרדת כוחות מסוימת. והמתחם, מה נגיד... תיאטרון ירושלים. ובשנות השישים פחדו שהופעה של הביטלס תשחית את היכל התרבות. זה פחות או יותר מה שיקרה שם: מסיבת אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בלובי הכניסה עם: Dj set של תומר יוסף & תמיר מוסקט, חברי ההרכב בלקן ביט בוקס; Dj עומרי רונן (זכר לטעם הרע של מסיבות האוניברסיטה בכל זאת. כידוע, אצלנו בעברית הסטודנטים אוהבים גלגל"צ). מסיבת בצלאל freak show על במת אולם שרובר: Dj גיא גרבר, קרמבו רקורדס, AFROBOT, GIO, JAHruzalem calling, XEJAX ובהשתתפות: עשרות לוליינים \\ מופע אקרובאטי ענק שכולו באוויר \\ יורקי אש ומתחם צחוק. מתחם החיות: על במת רבקה קראון - ציפורל'ה בעקיצה טבעית עם קטעים שעוד לא עלו על במות ישראל, ביפ קומדי האוס, סרטוני יו-טיוב הורסים; ו- live acts באולם החדש: מארש דונדורמה, הקולקטיב, , umlala ועוד הפתעות על הבמה ומחוצה לה. * "בוגי פורים" בבנייני האומה, השם מביך אולי, רשימת המשתתפים כרגע קצת פחות: מארש דונדורמה (גם כאן...), מטבוחה פרוג'קט ויאיר להמן. * יובל זדרמן יופיע בקפה יהושע. * מסיבת פורים בבאסס, עוד שיתוף פעולה של דאב אל-וואד והרד איי פאמיליה. יכלול כרגיל את: מופו, 8-ביט, באני און אסיד, גוביבוש, האמסטר ו-ון דר וווה. * מרט באוגנדה. * מסיבת פורים המסורתית של נחלאות תפתח בגן סאקר ב-22:00 ואמורה להימשך אל תוך היום הבא. מחפשים מתנדבים. האם מזג האוויר ישתף פעולה? * בקצה – מסיבה ברוח "סדרת הקאלט" (כך הם טוענים) אחד העם 1. ~שני~ * "הפנינג לכל המשפחה ופקקים במרכז העיר" – אהבתי את המודעות העצמית של אגף התרבות של העירייה בכותרת הזו. כן, מסיבת פורים הרשמית במדרחוב הלל תביא גיהינום למרכז העיר, אבל אולי יהיו כאלה שישמחו בהופעות של אביהו שבת (מי?), עומר אדם (משהו מכוכב נולד) ודי ג'יי ומנחה בשם סאני בנימיני (בטח משהו מזוויע מרדיו ירושלים). * השובבים יופיעו בכנען בר. * להקת "פורים" תופיע באברם. מעניין. ~שלישי~ * הפשרות יופיעו באוגנדה. * טרנטינה יופיעו בחדר וחצי, ואף יארחו את רונית רולנד. * במסגרת ליין ג'אז בצוללת החינמי: ההרכב הקאמרי שלישיית עתר (המממ, שלישייה קאמרית בליין ג'אז. אני לא מבין מספיק בשביל לדעת מה לא בסדר פה). * אומה גומה יופיעו בכנען בר. ~רביעי~ * אבי עדאקי, שוב הוא כאן איתנו, הפעם במעבדה. * בקסטה תפתח התערוכה "השראה במקור" של מורן גוטמן מקבוצת "נו קואוסט", ותהיה גם הופעה של רייסקינדר. * בקצה, מופע אקוסטי של עמוס פאנק (קרוב של מארקי?). * "אנסמבל נעמי" של האקדמיה למוזיקה, ישיר משירי נעמי שמר באברם. ~חמישי~ * קרולינה מעלה את המופע החדש לכבוד האלבום החדש בפעם הראשונה בירושלים, במעבדה. * ואירוע שדי קשור כמובן לאנשים שמסביב לקרולינה: השקה לאלבום החדש של "סוליקו", עם ההרכב בהרכב מלא, תתקיים בבאסס. * "מופע מחווה לדניאל דור", כך כותרת האירוע במסיבות בטחוניות, ואדם עלול למצוא עצמו תוהה, מי הוא אותו דניאל דור ומה עשה בחייו שעשהו ראוי למופע מחווה. קריאה מדוקדקת בתוכן האירוע העלתה שדניאל דור יבצע את המחווה, שהיא לבוב דילן. אהה. * כן, תנו לנו עוד קאברים. מג'יקל מיסטרי טור בצוללת הצהובה. * דיסקרפט יתקלט "מסיבה אוטומטית" בסטארדאסט. * "שומר פאקינג שבעס" יתקלט מסיבה עברית בקצה. וכל מה שדליתי כאן הוא אפילו פחות ממה שיתרחש, הכל בגלל חילופי החודש שתמיד מקשים על הלוח להיות מלא. שבוע טוב, חג שמח וגשום.

ערן צור, אביהו שבת ואבי עדאקי בתפוז אנשים

אז ככה: ערן צור היה פעם מוזיקאי שגם לי היתה חיבה מאוד גדולה אליו, ושידע להשתמש בבוטות כדי להעביר איזה רעיון. בשנים האחרונות הוא הפך לפרובוקטור בשקל. כנראה שאחרי "הג'ינס הנמוכים" נגמרו לו הפרובוקציות והוא החליט, כאקט של ייאוש, לשיר לתלמידי תיכון שיר מלפני כמעט שני עשורים, שבזמנו אכן היה בו משהו עוכר שלווה. אביהו שבת הוא הבן של שלומי שבת. זמר בינוני שזכה לאחרונה לכתבה גדולה במוסף סוף השבוע של ידיעות ולהשמעה במזבלה מספר ארבע, שעדיין לא שודרה. כבוד. אבי עדאקי מופיע שוב בירושלים! זה הדבר הכי מרגש שקרה כאן מאז.... ובכן, מאז שהוא הופיע בפעם הקודמת בירושלים. יובל ואני דיברנו אתמול על איך המעבדה לא יודעים לפרסם הופעות, ואיך אף אחד לא מגיע לראות את האמנים שמופיעים שם, ושזו ממש בושה וחרפה. בקיצור, אם יש לכם חברים שאתם חושבים שיהנו מהופעה של אבי עדאקי (ומדובר בהופעה שכל בר דעת אמור להנות ממנה), אל תסמכו על אנשי המעבדה העצלים, פרסמו את ההופעה בכוחות עצמכם. עד כאן דברי היחצ"נית.

davecom

New member
קאמרי

זה אומר בעצם הרכב לחדר. ההקשר הקלאסי הוא בגלל ההיסטוריה של זה בתקופה ההיא. אבל יכול להיות הרכב ג'אז קאמרי תכלס. זה מעלה תהייה האם אולי כל הרכב שהופיע אי פעם או מופיע באוגנדה יכול להיות מוגדר כהרכב קמארי... נקודה למחשבה. לגבי המודעות העצמית של אנשי העירייה. אם יש דבר אחד שפרוייקט ההתמחות שלי שם תרם בינתיים, זאת ההיכרות עם האנשים שם. אני יכול להגיד לכן שזה הגיוני מאוד ששם כזה יעלה שם. הסיפור על המסיבה בתיאטרון ירושלים נשמע יותר זוועתי מהסיפור על ערן צור, אני חייב להגיד. אהבתי את הניתוח.

הדר ג

New member
ושאלה לא קשורה בעליל

למה שחברת ההפצה לא תרצה לשלוח לכם את Stylo של הגורילאז, ותשלח רק סינגלים?

fugitive

New member
תהיה במקום

רק לשם ההבהרה - מה שמוזר הוא שהליקון לא שלחו לנו את גרסת הסינגל של השיר, אלא דיסק עם שני רמיקסים של הסינגל. נהוג בד"כ שמגיע הסינגל עם הרבה תוספות של רמקיסים (מה שחבל שלא קורה בארץ). לא יודע למה למנוע מאיתנו את השיר עצמו, אולי הם התקדמו ומניחים את שהורדנו כבר את השיר (חס וחלילה!). בכל מקרה - אחלה רמיקסים יש שם.

fugitive

New member
פלייליסט...

-1- Gorillaz feat. Mos Def and Bobby Womack (Labrinth remix) - Stylo -2- Soulico feat. Del the Funkee Homosapien - Politrix -3- Girl Talk - Still Here -4- Delphic - Red Lights -5- Soulwax - Any Minute Now -6- Pits - Closure -7- רוקפור - העולם המופלא -8- The Besnard Lakes - And This is What We Call Progress -9- Broken Social Seen - World Sick -10- Four Tet - Circling -11- Jens Lekman - Maple Leaves -12- ג'וני שועלי - צעיר חופשי ואנוכי

davecom

New member
לא שמים עלינו. בקיצור.

יש את תקדים (/ תמשיך) הדג-נחש. מהקודם (לא החדש) הגיע הסינגל הראשון והמבטיח. אח"כ - יוק. לא עוד סינגלים, לא האלבום. כלום.

למעלה