לובי להפעלת רכבות בשבת!

מצב
הנושא נעול.
כן, אני מחפש לך. יש לי מס' תמונות.

צודק ד"ר
להרגיש ביפו בלי הלחות? זה ממש חלום. האם יש חובבי מגדלורים בארץ? הם תמיד אפופי מסתורין, תמיד יש סביבם סיפורים יפים ושירים. ותמונה כמו שאתה מתאר, WOW
גם אני אשמח לאחת כזאת. אגב אביתר, האם תוכל לדאוג לי לתמונה של המפרקית הירוקה הנסיונית של מרצדס משנת 1978, האם יש לך? אם כן
לך מראש.
ושילוב של מיגדלור עם רכבת הוא מסתורי ומעניין ביותר !

ליילנד

New member
מסכימה איתך בקשר למגדלור והרכבת

ושילוב של מיגדלור עם רכבת הוא מסתורי ומעניין ביותר !
כיון שלא גדלתי ליד ים וכיוון שבארץ כמעט לא רואים אותם למעט יפו עכו ואשדוד מה שראיתי זה היה בעיקר בסרטים, והם תמיד אפופי מסתורין, וגר שם מישהו מעניין ומסקרן, אפילו השיר של שושנה דמארי הוא כזה מדהים. אגב מיהוד אנו רואים אור שמסתובב ומתחלף פעם ירוק ופעם לבן מנתב"ג שכנתנו, וזה מזכיר לי מגדלור, אני לא יודעת מה זה באמת אבל מתארת לעצמי שהתפקיד בעצם די דומה.

טוט

New member
../images/Emo32.gif הוא ידע, שאין בחוף שום מגדלור

כיון שלא גדלתי ליד ים וכיוון שבארץ כמעט לא רואים אותם למעט יפו עכו ואשדוד מה שראיתי זה היה בעיקר בסרטים, והם תמיד אפופי מסתורין, וגר שם מישהו מעניין ומסקרן, אפילו השיר של שושנה דמארי הוא כזה מדהים. אגב מיהוד אנו רואים אור שמסתובב ומתחלף פעם ירוק ופעם לבן מנתב"ג שכנתנו, וזה מזכיר לי מגדלור, אני לא יודעת מה זה באמת אבל מתארת לעצמי שהתפקיד בעצם די דומה.
הוא ידע, שאין בחוף שום מגדלור
השיר של שושנה דאמרי(?) באמת מקסים ומסתורי. מישהו זוכר את המילים ומי המחברים?

ליילנד

New member
אך תמיד לו אור מתוך השחור..../images/Emo62.gif

אך תמיד לו אור מתוך השחור..

והשיר המדהים הזה נכתב ע"י דן אלמגור והולחן ע"י משה וילנסקי (איך לא) ומושר בקולה המדהים של שושנה דמארי. הייתי כותבת לך פה את המילים אבל השיר ארוך ומאוד פשוט למצוא אותו ב- www.shiron.net שם תמצאי כמעט כל שיר שתרצי. שם כתוב שגם יהודית רביץ מבצעת אותו אבל כמה שהיא טובה ונהדרת לשיר הזה אני מעדיפה את שושנה דמארי. חרגנו, אין דבר מגדלור- שייך לתח"צ ימית.

דובושכ

New member
מיגדלור

מיגדלור
מילים: דן אלמגור לחן : משה וילנסקי מילים: דן אלמגור לחן: משה וילנסקי מיגדלור הוא ידע שאין בחוף שום מיגדלור, אך תמיד, כשחזר עם ליל, מן החוף היה מבחין, בתוך השחור, אור פלאי קורץ לו וצוהל. הוא ידע שאין בחוף שום מגדלור, אך תמיד האיר לו אור מתוך השחור. היא נשקה לו בשפתיים מלוחות, הוא חבק אותה אליו דומם, הוא הבטיח: 'אשאר עימך, אחות!' אך עם שחר שוב חמק לים. הוא ידע... פעם היא לפתה אותו חזק חזק, 'הישאר, כי לא אוכל יותר!' הוא נשק לשתי עיניה, ושתק; אך עם שחר שוב ניראה חותר. אך עם לילה, בשובו מים ושחור, לא האיר לו עוד האור כמגדלור. הם מצאו אותה בחוף, בין הצדפים, וליבה כגוש פחם שחור, ורק אז בלאט גילו לו השחפים כי ליבה היה לו מגדלור. הוא ידע... הוא חפן אז את הלב אשר אוכל, פתע שוב זרח הלב החם. וכיום במרום הצוק, בראש מיגדל הוא מאיר לכל מלח בים. כי למרות שאין בחוף שום מגדלור, לב אחד תמיד מאיר לו מן השחור. אתר מילות השירים העבריים

טוט

New member
מקסים! תודה לשניכם ../images/Emo140.gif

מיגדלור
מילים: דן אלמגור לחן : משה וילנסקי מילים: דן אלמגור לחן: משה וילנסקי מיגדלור הוא ידע שאין בחוף שום מיגדלור, אך תמיד, כשחזר עם ליל, מן החוף היה מבחין, בתוך השחור, אור פלאי קורץ לו וצוהל. הוא ידע שאין בחוף שום מגדלור, אך תמיד האיר לו אור מתוך השחור. היא נשקה לו בשפתיים מלוחות, הוא חבק אותה אליו דומם, הוא הבטיח: 'אשאר עימך, אחות!' אך עם שחר שוב חמק לים. הוא ידע... פעם היא לפתה אותו חזק חזק, 'הישאר, כי לא אוכל יותר!' הוא נשק לשתי עיניה, ושתק; אך עם שחר שוב ניראה חותר. אך עם לילה, בשובו מים ושחור, לא האיר לו עוד האור כמגדלור. הם מצאו אותה בחוף, בין הצדפים, וליבה כגוש פחם שחור, ורק אז בלאט גילו לו השחפים כי ליבה היה לו מגדלור. הוא ידע... הוא חפן אז את הלב אשר אוכל, פתע שוב זרח הלב החם. וכיום במרום הצוק, בראש מיגדל הוא מאיר לכל מלח בים. כי למרות שאין בחוף שום מגדלור, לב אחד תמיד מאיר לו מן השחור. אתר מילות השירים העבריים
מקסים! תודה לשניכם

מגניב !! בהחלט דיון במיגדלורים הינו

מיגדלור
מגניב !! בהחלט דיון במיגדלורים הינו
רלוונטי לפורום שלנו שהרי מדובר באביזר ימי הקשור לאוניות ואוניות זה תחום שלנו. ראיתי בעיתון "ידיעות" מלפני מחצית השנה לערך שאיזה זוג אמריקאי צילם את כל 620 המגדלורים בארה"ב. אז שימו
: 100 ק"מ דרומה מאופירה (שארם) ניצב לו על אי מגדלור ענק בגובה של 100 מ' !!! אני מת למצוא תמונה שלו !! למישהו יש במקרה ? מישהו יודע אם בארץ יש יותר מארבעה מגדלורים ? בזמנו היה מגדלור קטן גם על גג מלון נפטון באילת וזה הזכיר את מה שליילנד כתבה על המגדלור בנתב"ג. המסתורין בנושא המגדלורים קוסם לרבים ובהחלט אשמח למצוא בפורום צילומים של מגדלורים ימיים שהרי המגדלור הוא הסימנור של האוניה ! לילה נפלא, אביתר.

suprman1

New member
ד"ר, הקו לבני ברק בכלל לא רגיש

רכבות בשבת - רעיון מעולה
:
נפלא להגיע לאיצטדיון טדי למשחק בשבת. התחנה קרובה כ- 200 מ' בלבד מהאיצטדיון ! רק נהגי קטרים שרוצים לעבוד בשבת יעבדו. לא ניתן להכריח נהג לעבוד בשבת אך יש הרבה שישמחו לעבוד - הרי זה 200 אחוז משכורת ! להזכירכם: בעבר עבדה מחלקת ההנדסה בשבת ! ברור שאין להפעיל קווים רגישים כמו הקו לבני-ברק אך בדרום ירושלים יש רוב חילוני ולכן אין בעיה להפעיל רכבת למלחה בשבת בצהריים למשחק הכדורגל. בכל מקום עבודה מודרני, יכול העובד לבחור לו יום חופש ולכן מי שיעבוד בשבת, יוכל למשל לנוח ביום רביעי ואף יהיה חופשי לסידורים שהרי הכל פתוח ביום רביעי חוץ מהדואר שנסגר בשעה 13:30. אבל זו רק דוגמא. יום מצויין, שלכם, הד"ר.
משום שהוא כלל לא קרוב לבתי התושבים, נהפוכו הוא אפילו רחוק מאוד. מה שכן הוא קרוב מאוד לקניון איילון(ר"ג), ושם כידוע בתי קפה ובתי קולנוע פתוחים גם בשישי בערב. כך שהקו לבני ברק לא מפריע לאף אחד מבינה מצפונית, ואם כן תמיד ניתן לשנות את שם התחנה, מה גם שתחנת בני ברק היא נקודת מעבר לפ"ת וכפר סבא ואם ישביתו את הקו אז תושבי כ"ס יפגעו וחבל.....

עוד יותר טוב ! דעתך מתקבלת בשמחה!

משום שהוא כלל לא קרוב לבתי התושבים, נהפוכו הוא אפילו רחוק מאוד. מה שכן הוא קרוב מאוד לקניון איילון(ר"ג), ושם כידוע בתי קפה ובתי קולנוע פתוחים גם בשישי בערב. כך שהקו לבני ברק לא מפריע לאף אחד מבינה מצפונית, ואם כן תמיד ניתן לשנות את שם התחנה, מה גם שתחנת בני ברק היא נקודת מעבר לפ"ת וכפר סבא ואם ישביתו את הקו אז תושבי כ"ס יפגעו וחבל.....
עוד יותר טוב ! דעתך מתקבלת בשמחה!

feedback

New member
לכל המודאגים:

בדיוק דיברתי על זה עם מישהו

אני ממש מסכים עם זה למישהו יש רעיון איך אפשר להזיז את הדבר???? ובתור אחד שאוהב רכבות הסתכלתי אתמול בלוח זמנים ומה אני רואה בקו כפר סבא-תל אביב עזוב אותך שבת... מוצאי שבת אין רכבת אחת אפילו וביום שישי 4 רכבות לכל כיוון שזה ממש לא מספיק למישהו שרוצה לנסוע לת"א ביום שישי מישהו יודע אם זה הולך להשתנות בקרוב? אם כן אז מתי?
לכל המודאגים:
תקראו את זה

טוט

New member
איך לשנות?../images/Emo42.gif../images/Emo104.gif

אני ממש מסכים עם זה למישהו יש רעיון איך אפשר להזיז את הדבר???? ובתור אחד שאוהב רכבות הסתכלתי אתמול בלוח זמנים ומה אני רואה בקו כפר סבא-תל אביב עזוב אותך שבת... מוצאי שבת אין רכבת אחת אפילו וביום שישי 4 רכבות לכל כיוון שזה ממש לא מספיק למישהו שרוצה לנסוע לת"א ביום שישי מישהו יודע אם זה הולך להשתנות בקרוב? אם כן אז מתי?
איך לשנות?

הצעתי להתחיל מהחתמת עצומה בנושא בפורום זה, ובפורומים נוספים ברשת. את העצומה נגיש לשר הפנים, ח"כ פורז, לשר המשפטים, ח"כ טומי לפיד, ולמנכ"ל רכבת ישראל. האם יש לכם הצעות נוספות? אנא הביאו. מה דעתכם, מנהלי הפורום ומשתתפיו? בתקווה לשפר את חיינו!

orib44

New member
לו"ז רכבת.

לו"ז רכבת.
בספטמברף כאשר יפעלו התחנות של בית שמש ושל ראשון לציון, יש כוונה להפעיל במוצ"ש רכבת אחת מנורדאו לבית שמש ורכבת אחת מנורדאו לראשון לציון.

omer landau

New member
וגם להפך????

לו"ז רכבת.
בספטמברף כאשר יפעלו התחנות של בית שמש ושל ראשון לציון, יש כוונה להפעיל במוצ"ש רכבת אחת מנורדאו לבית שמש ורכבת אחת מנורדאו לראשון לציון.
וגם להפך????
מבית שמש לנורדאו ומראשונים לנורדאו ??? כי זה לא תמיד ככה

איליה.

New member
אני בעד! ../images/Emo45.gif בשבת וגם בלילה.

לובי להפעלת רכבות בשבת!
חברים, האם לא הגיע כבר הזמן לכך שאזרחים חסרי רכב פרטי יוכלו להתניע גם בשבתות וחגים? כולנו התרגלנו כל כך לקונצנזוס הזה של מאסר בית בשבתות, שאיש אינו מוחה על המאסר שנכפה עלינו. הקניוני פתוחים בשבתות, מסחר חופשי, כך גם בתי הקולנוע, ומוניות. אז למה אי אפשר להעביר חוק שיתיר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת?! ואם לא את אגד, אפשר להסתפק ברכבת. הפעלת רכבת דורשת עבודה של מעט אנשים. נהג קטר אחד ומעט סדרנים. את הכרטיסים אפשר לרכוש במכונות האוטומטיות. עכשיו הזמן המתאים ליזום שינוי בחוק, כאשר ש"ס אינה בממשלה, ו"שינוי", מפלגה חזקה. אולי מפורום זה תצא הקריאה?
אני בעד!
בשבת וגם בלילה.
אני בטוח שאפשר למלא מערך IC-3 ב-1 בלילה מתל אביב לחיפה.

טוט

New member
רכבת לילה - רעיון מצוין! ../images/Emo62.gif

אני בעד!
בשבת וגם בלילה.
אני בטוח שאפשר למלא מערך IC-3 ב-1 בלילה מתל אביב לחיפה.
רכבת לילה - רעיון מצוין!

וגם להוסיף רכבות בשעות הלילה, למשל בקו בנימינה-ת"א, משם כמדומני יוצאת רכבת אחרונה לת"א ב-22.30.

BUGO 54

New member
תח"צ צריכה לפעול 24 שעות ביממה

לובי להפעלת רכבות בשבת!
חברים, האם לא הגיע כבר הזמן לכך שאזרחים חסרי רכב פרטי יוכלו להתניע גם בשבתות וחגים? כולנו התרגלנו כל כך לקונצנזוס הזה של מאסר בית בשבתות, שאיש אינו מוחה על המאסר שנכפה עלינו. הקניוני פתוחים בשבתות, מסחר חופשי, כך גם בתי הקולנוע, ומוניות. אז למה אי אפשר להעביר חוק שיתיר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת?! ואם לא את אגד, אפשר להסתפק ברכבת. הפעלת רכבת דורשת עבודה של מעט אנשים. נהג קטר אחד ומעט סדרנים. את הכרטיסים אפשר לרכוש במכונות האוטומטיות. עכשיו הזמן המתאים ליזום שינוי בחוק, כאשר ש"ס אינה בממשלה, ו"שינוי", מפלגה חזקה. אולי מפורום זה תצא הקריאה?
7 ימים בשבוע - תדירויות - על פי הצרכים. נוסף על כך, אחת הסיבות שבגללן הפריטו את "אל-על" היתה שזו תוכל לטוס בשבת. והיום חלקים מסוימים מהצחבורה הציבורית הם בידיים פרטיות, ועדיין אין תח"צ בשבת.

ארזS

New member
24 שעות ביממה

7 ימים בשבוע - תדירויות - על פי הצרכים. נוסף על כך, אחת הסיבות שבגללן הפריטו את "אל-על" היתה שזו תוכל לטוס בשבת. והיום חלקים מסוימים מהצחבורה הציבורית הם בידיים פרטיות, ועדיין אין תח"צ בשבת.
24 שעות ביממה
בנוגע לשבת אבקש לא להתייחס. אני שומר שבת, אך מצד שני אני דוגל ב"אדם באמונתו יחיה". אבקש להעלות את עניין התח"צ בלילות. היו מספר קווים שעבדו בלילות. מספר הנוסעים בהם היה קרוב ל-0 . לפני כמה שנים נסעתי סתם ככה בשביל הכיף בקו 166 מהכרמלית לפתח תקוה דרך קיראון , ולמרות שזה נשמע נורא ארוך זה לקח 45 דקות למיטב זכרוני. כי הכבישים היו ריקים בשעות האלה. אחר כך חזרתי איתו לכרמלית וזה לקח כ-50 דקות. בכיוון הלוך עלו בסך הכל לאוטובוס 5 אנשים (כולל אותי) ובכיוון חזור נסעתי לבד עם הנהג... אז בשביל מי ובשביל מה להפעיל תח"צ בלילות ?

טוט

New member
נכון, זה לא מתבקש בכל הקווים

24 שעות ביממה
בנוגע לשבת אבקש לא להתייחס. אני שומר שבת, אך מצד שני אני דוגל ב"אדם באמונתו יחיה". אבקש להעלות את עניין התח"צ בלילות. היו מספר קווים שעבדו בלילות. מספר הנוסעים בהם היה קרוב ל-0 . לפני כמה שנים נסעתי סתם ככה בשביל הכיף בקו 166 מהכרמלית לפתח תקוה דרך קיראון , ולמרות שזה נשמע נורא ארוך זה לקח 45 דקות למיטב זכרוני. כי הכבישים היו ריקים בשעות האלה. אחר כך חזרתי איתו לכרמלית וזה לקח כ-50 דקות. בכיוון הלוך עלו בסך הכל לאוטובוס 5 אנשים (כולל אותי) ובכיוון חזור נסעתי לבד עם הנהג... אז בשביל מי ובשביל מה להפעיל תח"צ בלילות ?
נכון, זה לא מתבקש בכל הקווים
אבל בהחלט מתבקש. ומכיוון ששירותי תחבורה ציבוריים הם שירות בסיסי, ורכבת ישראל ואגד , הן, עדיין, חברות ציבוריות, מן הראוי שיפעילו גם קווים לא רווחיים, כמו קווי לילה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה