להתחיל בקיץ או ש...

לפי אתר האו"פ

אין תוקף על ציון אנגלית לצורך סיווג לרמה.

בחלק מהאוניברסיטאות/מכללות יש תוקף בין 8-10 שנים לציון הפסיכומטרי.
בבר אילן תוקף הציון הוא ללא הגבלה.

nitsansh

New member
את מתכוונת שהציון בפסיכומטרי באנגלית אינו תקף

בכלל?

nitsansh

New member
בדקתי... זה ממש לא נכון

הציון באנגלית בפסיכומטרי קביל לצורך מיון לרמות ולא מצוין בידיעון שיש הגבלת זמן כלשהי..
ציון 134 ומעלה בפסיכומטרי מקנה פטור מלימודי אנגלית.
הציון שלי כאמור היה 150.

לא הבנת נכון

הכוונה לאין תוקף זאת אומרת שהוא קביל!
ואין דבר כזה תוקף מבחינת האוניברסיטה הפתוחה.

לגבי הכללת יישומי מחשב בשמ"א

לפי הכתוב בקישור הזה: http://www.openu.ac.il/registration/shema.html

בפרק 5 ותת פרק 5.6 יישומי מחשב החל מסמסטר 2013א' מקנה נקודת שמ"א.
משמע כי הסטודנטים שהתחילו ללמוד החל מסמסטר 2013א' זכאים לנקודה אחת ובמידה ומשאירים את הקורס לסוף התואר הם זכאים ללמוד אותי חינמי.

לגבי הקורס המצומצם, שמעתי שלמרות זאת לא מלמדים באותה הרמה שמלמדים בקורס עצמו.
אמרו לי שסיכויי ההצלחה דרך הקורס הם נמוכים כמו הסיכויים בערך להצליח ללמוד לבד לבחינת הפטור.

nitsansh

New member
אני מבין מסעיף 5.6 שיישומי מחשב נכלל במאזן

עבור מי שנרשם אליו החל מ2013.
בשבילי זה משמעותי כי ב2015ב אני אגיע לזכאות לקורסים ללא תשלום ומכיוון שיישומי מחשב מקנה 0 נק הוא יהיה למעשה קורס נוסף ללא תשלום.
נכון לעכשו אחרי הרשמה לסמסטר קיץ יש לי 17 יחידות שמא ו86 נקודות צבירה. הזכאות שלי לקורסים ללא תשלום תהיה ההפרש בין מספר הנקודות ב3 הקורסים הבאים שארשם אליהם ו22 נקודות שחסרות לי ל108. כנראה זה יהיה קורס אחד או שניים.
כדי ללמוד קורסים ללא תשלום אני צריך לא להשתמש בהכרה בלימודים קודמים שקיבלתי...

הכרה בלימודים קודמים

אינה מקנה לך נקודות שמ"א.
האם הכוונה בהכרה בלימודים קודמים היא שאם אתה משתמש בנקודות הללו אתה לא עומד בתנאי של 20 נקודות שמ"א?

אתה צריך לחשוב טוב טוב האם כדאי להשתמש בנקודות הללו ולשלם את הסכום לקורס יישומי מחשב מאשר לקחת קורסים נוספים ולהסתכן בציון שיוריד את הממוצע או בכלל יגרור כישלון.
לפעמים כסף הוא לא הכל.

nitsansh

New member
זה לא קשור לקורס יישומי מחשב...

לפי אחד מהסעיפים בתקנון שמא, כאשר יש הכרה בלימודים קודמים מופחת מספר הנקודות של ההכרה מהנק' הנדרשות לתואר.
במקרה שלי יש 12 נקודות בתחום מדעי החברה, ואם אני אכלול אותן בתוכנית הלימודים לתואר מס' הנקודות הדרוש לצורך מאזן שמא יהיה 96 ואז אני לא אהיה זכאי לקורסים ללא תשלום כי אני אעבור בודאות את המספר הזה אחרי ההרשמה לקורס ה20...
אבל המצב שלי מבחינת נקודות לתואר הוא כזה שיחד עם הנקודות מהכרה בלימודים קודמים יש לי 24 נקודות במדעי החברה ו15 נק' במדעים. אם אני אסיים בהצלחה את הקורסים בסמסטר הנוכחי ואת אלה שנרשמתי בקייץ אני אגיע ל27 נקודות במדעי החברה, 22 במדעים ו12 במדעי הרוח, ובסה"כ 64 נקודות כולל 3 נק' של האנגלית...
אם אני אבחר לעשות תואר במדעים יהיו לי נקודות עודפות במדעי החברה והרוח גם בלי ההכרה בלימודים קודמים אז עדיף לי לוותר עליהן... אלא אם זה ישפר את הממוצע הכללי ויאפשר לי לסיים בהצטיינות...
מכיוון שאני מתכוון להמשיך ללמוד בפתוחה ולעשות תואר ראשון נוסף או חוג אחרי תואר ייתכן שתהיה לי אפשרות להשתמש בהכרה בתואר הנוסף שיהיה כנראה במדעי הרוח ו/או החברה....
למעשה התוכנית האסטרטגית שלי היא ללמוד את 2 התארים במקביל ואני לא יודע איזה יסתיים קודם... לשני תארים צריך 180 נקודות ולפחות 35 קורסים כך שקורס אחד או שניים ללא תשלום הם לא גורם משמעותי...

nitsansh

New member
בסופו של דבר הזכאות לקורסים ללא תשלום תיקבע

לפי התוכנית הסופית לתואר ולא לפי התוכנית שאני מתכוון להגיש לאישור לקראת ההרשמה לסמסטר 2015ב שמן הסתם תעודכן מספר פעמים אחר כך...

האם התכנית לימוד שלך מוכנה כבר?

האם כל הקורסים שאתה עושה הם מקנים 6 נ"ז? האם התכנית לימוד שלך עם נקודות ההכרה אינה מקנה 20 שמ"א?
בכל אופן, תמיד ניתן לשנות ולהוריד.
זה לא עולה כסף רק זמן :)

nitsansh

New member
טיוטה של תכנית לימודים במדעים כבר עשיתי

לפחות פעמיים...
אבל אין לי צורך להגיש אותה לאישור עד השלב שתהיה לי זכאות לקורסים ללא תשלום... שצפוי לקרות בסמסטר אביב הבא...
בתוכנית במדעים לא כדאי לכלול את ההכרה בלימודים קודמים במדעי החברה מכיוון שיש לי רק 24 נקודות בבחירה חופשית כי 84 נק' צריכות להיות במדעים.
כבר יש לי 24 נק' במדעי החברה כולל ההכרה אבל יחד עם הקורסים שאני מקווה לסיים בסמסטר הזה ובקייץ יהיו עוד 3 נק' במדעי החברה ו12 נק' במדעי הרוח...
הסיבה ההגיונית היחידה להשתמש בהכרה בתואר במדעים היא כדי להוריד קורסים שפוגעים בממוצע של התואר... ב2 הקורסים שסיימתי במדעי החברה היה לי ציון 77 ועדיף לי לוותר על אחד מהם (ממשל ופוליטיקה בישראל, כי את מבוא למקרו כלכלה אני צריך כדי שיהיה לי מרחיב דעת) לטובת קורס במדעים שבו אני מצפה לציון יותר טוב.

עצה

לא לגמרי הבנתי מה התוכנית שלך, אבל יש שני דברים שכנראה חשוב שתדע:
1. שמ"א תקף רק לתואר ראשון יחיד. אם תעשה שני תארים ראשונים - לא תהיה זכאי לקורסים ללא תשלום בתואר הנוסף. כך בכל האוניברסיטאות.
2. אם אני לא טועה - עצם זה שיש לך במחשבי האו"פ הכרה בלימודים קודמים מקטין את מס' הנקודות המינימלי הנדרש לתואר. ללא קשר להאם הכללת אותן בתוכנית הלימודים המאושרת. כך גם לגבי החרגת קורסים אחרים שעשית ואתה לא מעוניין שיהיו בתוכנית הלימודים.

nitsansh

New member
לגבי סעיף 1 לא חשבתי אחרת

בענין סעיף 2 אני לא יודע... כל זמן שלא הגשתי תוכנית אז אין לי זכאות ללמוד ללא תשלום ורק כשאני אגיע ל20 יחידות שכ"ל במאזן שמא זה יהיה אקטואלי...

למה שתעבור?

האם אתה מתכוון לקחת כל קורס אפשרי של 6 נ"ז? האם אין קורסים ברמת 3 נ"ז המעניינים אותך?
לפי שירשורים קודמים שלך הבנתי שאתה לא לוקח קורסים ע"פ מספר נק' הזכות שהם מקנים אלא ע"פ עניינך בקורס.

אתה מאוד מסורבל (ואמרתי לך את זה כבר!).
בתור אחת שעשתה את התכנית הלימודים שלה מאוחר אני יכולה להגיד מניסיון מר שהרבה דברים משתבשים בדרך ותמיד כדאי שתהיה תכנית מוכנה (רק על הדף ולא לאישור הועדה) רק ככה אפשר לראות מה מתאים למה ואיך אתה יכול להשתמש בקורסים אילו ואחרים.
בנוסף, כדאי לעשות תרשים זרימה כמו אילו המוצעים באתר של האו"פ זה מאוד עוזר לעשות שלוחות ולהבין מי נגד מי.

לגבי השורה הראשונה, זאת בדיוק הייתה השאלה שלי.
מהו השיקול שלך בדיוק? כספי? האם בשביל לקבל את הקורס יישומי מחשב ועוד איזה קורס נוסף ללא תשלום אתה מוכן לתת לנקודות האילו להתבזבז?
או שהנקודות הללו לא מתבזבזות כי אתה מתכנן תואר נוסף?
מה עם תואר דו חוגי במדעי הרוח/חברה? למה צריך לעשות שני תארים ראשונים נפרדים?
האם אתה עושה אותם בשביל הנפש או בשביל להתקדם בחיים?
אם בשביל הנפש אז אני עוד יכולה להבין אותך אבל אם זה בשביל להתקדם בחיים רק תואר אחד ייחשב לך בהעלאת שכר ולא שניהם.
במידה ותחליט לעשות תואר שני לאחד מהחוגים הללו אז יועלו השכר שלך בהתאם לתואר השני.

כך או כך אני חושבת שלעשות שני תארים כל כך דומים (כאשר שעם תואר במדעי החברה אפשר לעשות שנת השלמות ולקבל תואר במדעי הרוח) זה בזבוז של זמן.
אבל זאת אני.
זה כמו שתגיד לי שבמקביל לזה שאני עושה תואר במדעי החיים כדאי לי לעשות גם תואר במדעי הטבע. הקורסים ביניהם חופפים והנושאים עוד יותר.
הייתי מגוונת לתואר אחר שלדעתי אני אהיה טובה בו (אולי מנהל מערכות בריאות שלא נלמד באוניברסיטה הפתוחה כך או כך הוא יהיה שונה מהתואר שאני עושה כרגע והוא גם יהיה תואר ראשון שני)

nitsansh

New member
את לא הבנת.... אז כנראה שלא הסברתי טוב

התארים שאני רוצה לעשות במקביל הם מדעים או מדעי הטבע מצד אחד ושילוב כלשהו של מדעי החברה והרוח מצד שני.
לצערי האו"פ לא מאפשרת שילוב באותו תואר של מדעים עם מדעי החברה ו/או הרוח...

מה עם תואר משולב במדעי החיים/פסיכולוגיה

לא נראה לי שתהיה בעיה כלשהי להסבות את התואר של מדעים שאתה רוצה לעשות לתואר במדעי החיים ולהוסיף אליו את התואר בפסיכולוגיה הקשור למדעי החברה

http://www.openu.ac.il/programs/89.html

זה יפתח בפנייך הרבה דלתות

nitsansh

New member
אני לא רוצה תואר דו חוגי כלשהו ובוודאי לא

בחוגים שציינת שהם בתחתית סדר העדיפויות שלי.

nitsansh

New member
זה לא מה שהתכוונתי....

אני מתכנן לעשות תואר ראשון אחד במדעים או מדעי הטבע ותואר ראשון נוסף במדעי החברה והרוח או להפך...
אלה שני תארים שאי אפשר לשלב ביניהם...

למעלה