להנהלת הפורומים

• פותח הנושא boot
  • פורסם בתאריך

boot

New member
להנהלת הפורומים

נטע, לאחרונה שמת מנהלת חדשה בפורום "תיכוניסטים", אך לא נראה לי שטרחת להסביר לה את נהלי מחיקת ההודעות. היא מוחקת הודעות כאוות נפשה ומחיקת הודעותיי עבורה הפכה לתחביב. אני מציע שתכנסי לתגובה שכתבתי היום לפנות בוקר בשם "ומנהטן מחכה?" ושנמחקה ע"י מנהלת הפורום לפני מספר דקות. ההודעה שלי ארכה 15 פיסקאות שאותן לקח לי הרבה זמן לכתוב. משום שהיא נעלבה מהפיסקה הראשונה בה נימתחה ביקורת עליה - היא מחקה את ההודעה כולה, רק בשביל להוכיח שהיא החזקה והיא בעלת סמכות. אם היא לא מצאה את הפיסקה הראשונה כדבר מצחיק כפי שחשבתי שהיא תקבל את זה, היא יכלה למחוק רק את אותה פיסקה ולא למחוק הודעה שלמה שמבטאת הרבה עבורי. אני מציע שתבדקי זאת ותשקלי להחזיר את ההודעה.

טל קר

New member
היא לא יכלה.

והסיבה שהיא לא יכלה שלמנהלים יש שתי אפשרויות. למחוק הכל או להשאיר הכל. אין אפשרות טכנית למחוק חלק. אולי כדאי לחשוב על זה בפעם הבאה שכותבים הודעה ארוכה תוך כדי גידוף המנהלת בפסקה הראשונה.

Yaniv-DC

New member
תוכל לבקש מהמנהלת

לשלוח אליך במסרים או באי מייל את ההודעה, וכך תוכל לשים אותה מחדש, תוך השמטת הפסקה הבעייתית. חשוב לזכור שנושא הפורום אינו מנהל הפורום, וביקורת ניתן להעביר ישירות למנהל במסר אישי, ואם התשובה שתקבל אינה מקובלת עליך - פורום זה עומד לרשותך. שבוע טוב!

boot

New member
יניב,

כמה דקות אחרי שכתבתי את ההודעה בפורום הזה, בדקתי במסרים והיא שלחה את ההודעה המקורית. כנראה שהיא קיבלה את עצתך והבינה שעשתה טעות. בכל מקרה כתבתי את זה כי זה לא היה חד פעמי אבל הפעם זה ממש עצבן, הרבה זמן שהיא מוחקת הודעות שלי. האחרונה הייתה לפני מס´ ימים שכתבתי הודעה בלי קשר אליה ו*לא* עברתי על תקנון הפורום. כמו שאמרתי, כתבתי את הפיסקה הראשונה בשביל שתפסיק למחוק את ההודעות שלי, כפי שאמרתי, היא עשתה את זה מס´ פעמים ולא תמיד זה היה מוצדק. לוינזון, חבל שאין לך חוש הומור. או לפחות חוש הומור עצמי. אנשים מדברים בפורום שאותו את מנהלת בשפה הרבה יותר בוטה האחד לשני אך את הודעותיהם את לא מוחקת. כנראה כשזה מופנה אליך ולא אל אחרים את פועלת אחרת. אגב טל, הצעתי שתמחק את השורות הראשונות משום שאני יודע שבאדמין של פורטלים אחרים יש אופציה כזאת, חשבתי שככה זה גם אצלכם.

שמוצקין

New member
פשוט לא למחוק

חופש ביטוי נקודה. זה ממש לא לעניין שמישהו ימחק הודעה על דעת עצמו ואים קשה לו עם זה שלא יהיה מנהל פורום.

טל קר

New member
מהות הפורום היא לא חופש ביטוי נקודה

מהות הפורומים היא דיון על פי חלוקה לנושאים. תפוז היא לא הדמוקרטיה השניה במזרח התיכון, אלא חברה מסחרית. בתור שכזו יש תקנון שבו אמורים לעמוד הגולשים. לכן מחיקה מותרת על הודעה שעוברת על תקנון הפורומים של תפוז, אליו תוכל להגיע דרך הקישור בצד שמאל למעלה.

boot

New member
כן? לא.

מהות הפורום הוא דיון סביב נושא עיקרי בעזרת חופש ביטוי שבלעדיו לא יהיה פורום. לעיתים יש הודעות הנוגדות את תקנון הפורום, וזה תפקידו של מנהל הפורום - למחוק אותן. כשמנהל הפורום חורג מתפקידו ולא מוחק רק הודעות שעוברות על תקנון הפורום, אלא מוחק כל הודעה שלא מוצאת חן בעיניו (שזאת הסיבה שפרסמתי את ההודעה הראשית מלכתחילה) - זה לא בסדר. בפורום פמניסטיות תעשי מה שבא לך. בשאר הפורומים בתפוז - יהיה שוויון בין המנהל למשתתפים, והוא לא יוכל לעשות בפורום ככל העולה על רוחו ובכלל כך למחוק כל הודעה שלא נראת לו, רק משום שנתנה בידיו הפריבילגיה לעשות כן ולא על מנת שינצל אותה לרעה. במידה ואכן יש תופעה כזאת זהו תפקידו של מנהל הקהילות להתערב. אל תזמזמי משפטים של מורה על "פה זה לא דמוקרטיה" זה דמוקרטיה ועוד איך, לכל אחד יש את הזכות להתבטא כל עוד הוא לא פוגע באחרים ולא עובר על התקנון, כפי שכבר ציינתי. את ממונת על הסדר בפורום, את לא ממונת על דעתם של משתתפי הפורום, טל, מפעילת פורום אחד מתוך 150 יקרה. ובקשר למה שכתבתי בהודעה הראשית זה כבר לא רלוונטי, לוינזון שלחה לי כעת, כשהבינה שטעתה, את ההודעה המקורית אותה פרסמתי שוב.

טל קר

New member
כמה תיקונים קטנים. יש בסביבות 300

פורומים. 150 זה קצת לא מעודכן. שמת לב לקטע שאמרת "כל עוד הוא *לא פוגע באחרים* ו*לא עובר על התקנון*"? יופי. הגיע הזמן גם לישם :) גם בפורום שאני מנהלת אני לא עושה ככל העולה על רוחי, אלא פועלת בהתאם לתקנון הפורומים ואמנת המנהלים. יש מספר תנאים לקיום דמוקרטיה, והם לא מתקיימים בחברה מסחרית. (ע"ע שיעורי אזרחות. אם אתה מתקשה יש פורום בתפוז בשם KEY FOR SCHOOL והם יוכלו לסייע בידך להשלים את החסר. בהצלחה!).

boot

New member
אולי כשאני אתחיל ללמוד אזרחות -

אני אדע. לא הפרתי את התקנון ומנקודת מבטי לא פגעתי באחרים. אני חושב שגם מנקודת מבטה של מנהלת הפורום זאת לא נחשבת פגיעה כי כמו שאמרתי היא לא מוחקת הודעות (הרבה יותר בוטות) שלא מיועדות לה. אולי כשמדברים אליה המונח "פגיעה" משתנה, שכן קל מאוד לפרש כל מילה שקיימת בעברית כפגיעה מסויימת, צריך להיות אובייקטיבי ולהפעיל שיקול דעת. דבר שלדעתי לא קרה וגרר את התלונה שלי. התנאי הבסיסי בקבוצת דיון הוא דמוקרטיה מסויימת, ה"דמוקרטיה" הזאת היא שמאפשרת לאנשים להביע את דעותיהם ולנהל דיונים. מחיקת הודעות ע"י מנהל פורום שמנצל את סמכותו על מנת לעשות כל העולה על רוחו - זאת הפרה מסויימת של הדמוקרטיה הזאת. זאת גם הסיבה שקיים פורום משוב, ושהמערכת פתוחה לקבלת תלונות לשם התייעלות. אם אותה דמוקרטיה לא הייתה קיימת לאיש לא היה אכפת מדעת המשתתפים כי היו כללים מאוד ברורים וכשאין דמוקרטיה לא רוצים לשמוע דברים שלא נוגעים לאינטרס של הממונים. יכול להיות שהיסבה שאני מתבלבל ב150 היא משום שכל חודש צצים עשרות פורומים חדשים, והפסקתי לספור ממזמן.

בבדיקה שערכנו עולה

כי נמחקו כחמש הודעות שנכתבו על ידך בפורום תיכוניסטים, מתוכן שלוש יורדות באופן אישי על אחד מחברי הפורום, ושמות ללעג אותו ואת בעיותיו האישיות. איננו סבורים כי חופש הביטוי אותו אתה מבקש בהכרח כולל גם העלבה אישית וניצול חולשותיו של הזולת למטרות לעג. הקפד להמנע מפגיעה אישית, ואנו בטוחים כי הודעותיך לא יימחקו.

למעלה