להישאר בישיבה או לצאת לעבוד?

superdos2

New member
ללא נושא

המשגיח וגם ראש הישיבה אמרו לי שככה זה היום בעולם החרדי-וזה הגיוני! בחורה שמכבדת את עצמה לא תתחתן עם בחור שיצא לעבוד-היא הרי תהרוס לעצמה ולמשפחה שלה את השם. אני לא בא לומר שזה נכון מה שאנשים עושים ולא נותנים לבנות שלהם להתחתן עם כאלה בחורים אני רק אומר שזאת המציאות.

מדשדש

New member
אני עזבתי את הישיבה

לאחר שלא אחזתי בללמוד וסתם לשרוף תז`מן לא בא לי אז יצאתי לעבוד! וכל הבחורים שלא לומדים בישיבה וסתם מסתובבים ורבים כל היום עם הרב/המשגיח שלהם! מסכנים גדולים! כי השעמום מביא לידי חטא... וחבל שיוצא תדמית רעה לאחד שיוצא לעבוד.. חבל מאוד

השיסער

New member
שיקול נוסף להישאר בישיבה-

למעשה, עינינו הרואות שמסתובבים בינינו בעלי-בתים, יראי ה` בכל מאודם, שלא זכו להסתופף בצעירותם בהיכלי הישיבות. אולם-- רק בעבר, זה היה אפשרי. כיום, כשהרחוב פרוץ ומתירני, ללמוד בישיבה זה כבר לא לוקסוס, אלא צורך ממשי. הישיבה היא ההגנה הטובה ביותר מפני מלתעות הרחוב הטורף. המשך >>

השיסער

New member
המשך-

ישאל השואל-מה אתה מבלבל במוח, הרי בתוך עמינו אנו יושבים-כולנו יודעים שבשולי הישיבות קיימת הזיבורית שכל שייכות בינם לבין תורה ומצוות מקרית בהחלט. היכן היא אותה הגנה של הישיבה? שאלה טובה. ואולם 2 תשובות בדבר. 1. גם אם כך הוא, הרי שעדיין זהו מיעוט שבמיעוט. כלומר, אם נחשבן זאת באחוזים, 80% מאלה שיעזבו את הישיבה, מצויים בדרך הבטוחה להידרדרות רבתי. משא``כ אותם בטלנים בקרנות עולם התורה, שההידרדרות היא פחותה, הן בכמות והן באיכות. 2. היה לי משגיח שנהג לומר `אין לי בעייה שתתבטל, אבל שזו תהיה בטלה של בן תורה. בטלה של בית-מדרש`. ביאור דבריו - אין מה להשוות בין הבטלה והחטאים של `הישיבה`, לבין מה שיקרה לבחור שידרדר `בחוץ`. ופשוט.

הפרסר

New member
אז ככה בתור אחד שעזב בשביל לעבוד

אתה צודק אני עובד כי אני לא יכול ללמוד לא בא לי לא בגלל כסף וחצי מאלה שבישיבות היום הם או כי לא נעים להם לצאת לעבוד או כי רוצים שידוך דירה וכו אז כבר עדיף לעבוד

אדרבה

New member
ויש עוד הרבה מעלות בבחורים שעובדים.

ולא כאן המקום לפורטן.

צודק מאוד!

מי שיוצא לעבוד זה לא בגלל סכום כזה או אחר.לדעתי,ומנסיון צריכים ראשי הישיבות הליטאיות לתת את הדעת להקים ישיבה כעין מכללה בתנאי משטר כמובן עבור בחורים בני 22 ומעלה שקשה להם ללמוד שישלימו את תעודת בגרות,ובמקביל ילמדו מקצוע מתוך פיקוח מתמיד על שמירת רמה רוחנית נאותה.

למעלה