להגיש תלונה על שכן?

di9010

New member
להגיש תלונה על שכן?

שלום,
הנה רקע על הביניין: ביניין רכבת. עם 24 דירות. רובם שוכרים. 4 כניסות. 3 קומות . 2 דירות בקומה.

בכניסה שלי בקומה הראשונה. בדירה 1 שוכר א'. בדירה 2 שוכר ב'. הם חברים. מתנהגים בצורה עבריינית. ושניהם ביחד השתלטו על הביניין. כל שאר הדיירים/בעלי דירות פסיביים ושותקים. ואין ועד בית.

א' השתלט על המקלט (שאמור לשמש 12 דירות) והפך אותו למחסן פרטי אישי.

ב' מתנהל בצורה אדונית, משאיר זבל בחדר מדרגות, זורק זבל בגינה ומגבה את החבר שלו שהשתלט על המקלט. אני בעל דירה ומתגורר בקומה ה 3.

הערתי (בשיא העדינות ובצורה מכובדת ויפה) ל-ב' על הזבל- הוא קילל אותי קללות עסיסיות. במקביל ניסיתי לארגן ועד בית מסודר. כשהוא שמע על כך הוא התרגז כ"כ, ולכן ניקב לי את הצמיג של האופניים. (עשה לי פנצ'ר)

לאורך כל השנתיים שהוא שוכר, ההתנהגות שלו היא בריונית ועבריינית. ואני ממש חושש לצאת מהבית, כי א' ובעיקר ב' יושבים כל הזמן בספסל בגינה. אני מפחד שהוא עלול גם לדקור אותי.

מה גם שאני צריך לנעול את האופניים רחוק מהביניין. וזו פגיעה באיכות החיים שלי.

האם כדאי להגיש תלונה במשטרה על הפנצ'ר? מעולם לא הגשתי תלונה, איך המשטרה תדע את מס' ת.ז. שלו?

אני בחרדות ממנו. כל פעם שאני עובר לידו אני בהיכון שמא הוא יתקוף אותי

תודה רבה

עונה לפי דעתי

בעיקרון, אסור לאף דייר להטריד כל שכן אחר.
מותר רק לברך לשלום.
כל דיבור אחר, עלול להיחשב כהטרדה אם זה יגיע למשטרה. אז אני רק אומר לך את זה ותחליט לבד מה עושים עם זה. לא אומר לך מה לעשות.

אם יש לך הוכחות לחבלה ברכוש, אתה מוזמן להתלונן על זה בפני המשטרה.
אם שמו של השכן המפנצ'ר ידוע לך, זה מספיק כדי להתלונן עליו.

יתר העניינים שתיארת בפוסט שלך, אינם עברייניים, אלא התנהגות בלתי נאותה של שכן, ולא ברור בכלל אם הוא מפר תקנון מצוי או תקנון מוסכם או מפר כלל מכל סוג.
זה בדיוק ההבדל בין שכנים מליגה א' לבין שכנים מליגה נחותה. יחי ההבדל...
אבל לגופו של עניין, זה לא נשמע לי כמו עבירה פלילית.

אפשר לכנס אסיפה כללית של דיירים בנושא ולקבוע תקנון מוסכם בעניין המחסן ובעניין זבל בחדר המדרגות.
בשלב מאוחר יותר, ניתן לאכוף את התקנון אצל המפקח על בניינים משותפים.

בהצלחה

di9010

New member
תודה

1. ניסיתי כמה פעמים לעשות אסיפה אך אין היענות מצד בעלי הדירות
2. אם אין לי הוכחה חד משמעית, האם יש טעם להגיש תלונה? (יש מפתח לדלת הכניסה לביניין. והאופניים היו בגרם המדרגות, ורק הוא היה בביניין ועוד שכן זקן מאוד, שאין מצב שהוא עשה את זה) . חשבתי להגיש תלונה, בשביל שאם פעם הוא יאיים עלי, יהיה רקורד של היחסים בנינו.
3. השוכר ב', מביא מידי פעם גנן חבר שלו, ושולח לי וואצאפ שעלי לשלם לו 200 ש"ח (המחיר סביר, אבל הוא עושה את זה על דעת עצמו, ומבקש את הכסף לאחר מעשה). נמאס לי לקבל ממנו פקודות. להערכתי הרוב משלמים לו כי מפחדים ממנו. הוא לא ועד הבית והוא מסרב לתת קבלה (ציטוט: "אף אחד לא מבקש ממני קבלה, רק אתה חייב תמיד לעשות בעיות") . וזו עוד דרך שלו להמליך את עצמו כמלך הביניין.. האם "אפשר" לסרב לשלם לו?

תודה

לפי החוק, אפשר לסרב לשלם

אבל זה יכול לגרור יחס עוין מצד השכן.
חוץ מזה, גם אצלנו בדרום ת"א יש מצב כזה שיש שכנה אחת שדואגת לגינון, ושכנה אחרת שדואגת לאיטום וסיוד הגג. אין לנו וועד מסודר. זה לא עקבי עם החוק, אבל זה מה יש וזה עדיף על פני חב' ניהול חיצונית.
&nbsp
מניסיוני האישי, תלונות משטרה על חבלה ברכוש ללא הוכחות, זה בזבוז זמן וטרחת שווא.
אם אתה מרגיש שאתה מוטרד בידי השכן ומעוניין למנוע ממנו הטרדות נגדך, זה כבר עניין אחר. השוטר הקהילתי יכול לעזור לך בעניין הזה, גם ללא הוכחות ממשיות.
למעשה, כבר עכשיו אתה רשאי להתלונן אצל השוטר הקהילתי, אבל אל תהיה מופתע אם השוטר יזהיר גם אותך שלא תדבר עם השכן המפנצ'ר.

di9010

New member
תודה. איך פונים לשוטר קהילתי?

מה זה בכלל שוטר קהלתי? תודה על התשובות

לא יודע היכן אתה גר

אם אתה מרגיש בסכנה, או מוטרד מפני אותו שכן, אתה רשאי להתלונן על הטרדה בתחנת המשטרה. אלו האחרונים ( כנראה ) יעבירו את הטיפול לטיפולו של שוטר קהילתי במידה וקיים שוטר קהילתי ביישוב שלך.
&nbsp
יש לך אפשרות לפנות ישירות אל השוטר הקהילתי ולבקש את עזרתו, זאת במקום פנייה לתחנת משטרה ובמקום הגשת תלונה בכתב.
&nbsp
בעיקרון, מדובר בשוטר שמטפל בשכנים טורדניים ומזהיר אותם לבל יטרידו את הצד המוטרד.
כמו שאמרתי, גם אתה עלול למצוא את עצמך מוזהר לבל תטריד את השכן שלך. אז רק שלא תהיה מופתע מזה.
&nbsp
עיין בקישור הבא-
https://www.gov.il/he/departments/guides/police_nationwide_community_policing
&nbsp
שיהיה בהצלחה

o h a d d

New member
איפה בעל הבית?

ניתן להתלונן אליו ולהציק לו
בתקווה שיפסיק להשכיר לחבר'ה

למעלה