לדתיים המעוניינים גם לחשוב...

השונמית

New member
לדתיים המעוניינים גם לחשוב...

ידועה לי רק הגות דתית אחת שמאפשרת לאדם הדתי גם לחשוב בעולם המודרני. מי שמעוניין מוזמן ללחוץ על הקישור למטה. אנא מכם, כנסו היום ולא עוד 500 שנה...

אשריכם

New member
ג`יימס הטפילד,לשונמית..............

היי שונמית,מה שלומך? אז קראתי רבות מהגותו של ישעיהו ליבוביץ ז``ל,אך אני לא חושב שאם אני לא קורא אותו,אני נקרא `` דתי לא חושב `` דבר שני,אני רק רוצה שהחברה פה ידעו ש........דעותיו של ישעיהו ליבוביץ אינם עלים בקנה אחד עם דעת תורה ועם דעתם של חז``ל ,הוא הרשה לעצמו לבקר לא מעט מאמרות חז``ל וכו,לכן לדעתי,ולא רק,(אלא לדעתם של רבנים)הוא לקה בכפירה,אני דוקא חושב שמאחותו נוכל ללמוד הרבה מהי יראת שמים וענוה,נחמה ליבוביץ,לדעתי היא דמות שמשקפת אמיתות,ועובדה שספריה היתקבלו בישיבות,דבר שלא הכי נפוץ,שספרי אישה יתקבלו שם,בכל אופן,רק רציתי לומר את דעתי ,למרות שהיא עניה ודלה, כל טוב לך,אני

קליידו` לג`יימס

בס``ד שאלה קטנה לג`יימס, מי החליט שדעותיו של ליבוביץ` לא עולות בקנה אחד עם דעת תורה ועם דעת חז``ל? כלומר המושג ``דעת תורה`` מכוונת לדעתו של מי שלמד הרבה, וגם בין אלו יש מחלוקות. כן, מחלוקת גם בקשר להגותו של פרופ` ליבוביץ`. בתור דוג` בולטת - רבותינו כבר נחלקו בשאלה האם ה` רחמן או לא (מס` ברכות) ועד כה בכל דברי פרופ` ליבוביץ` הוא מביא תימוכין וראיות לדבריו. אתה יכול לומר כי אתה נשען על אחרים שאינם מסכימים לדעתו, אתה לא יכול לפסול את האדם עצמו, כי יחד עימו אתה פוסל רבים וטובים בין גאוני ישראל. אני מבקש ממך השונמית, גם לא לבצע הכללות גורפות, רק ישעיה ליבוביץ` קרוי אדם חושב? ומה בקשר להגותו של הרב צבי יהודה? אם את מנסה לברר את דברייך רק בתחום בקורת המקרא, את מוזמנת לראות גם את דוגמתו של הטפילד - נחמה ליבוביץ` אחותו. קליידו`

אשריכם

New member
ג`יימס הטפילד,קליידו אחי..........

שלום לך אחי,מה שלומך? אז ככה,קודם כל בהודעתי,אני יצאתי נגד האימרה `` לדתים שרוצים לחשוב `` אני לא מקבל את זה,לדעתי החרדים ם אנשים חושבים וגם כל שאר הדתים,לגבי העניין השני,אני אמרתי את דברי על סימוכין איתנים,ואני במכתבי הבא אפרט לך,אך לפני אני רק רוצה לומר משהו `` ךא כל הרוצה ליטול את השם,יבוא ויטול `` וזה כלל מאוד חשוב שנדע,שיש לנו את רבותינו,שאמנם לא תמיד אנחנו מבינים את דעתם,ולא תמיד קל לנו לקבל אותם,זו היא יראת שמים גדולה,שאפילו שאני לא מבים שיכלית,אני מקבל,`` נעשנ ונשמע ``,אני עושה.....קודם כל,אך אני גם אשמע,אברר שיכלית,טוב אחי,אז אני אחזור אליך עם מה שביקשתה,אני רוצה ויתר לפרט,לכן אני לא כותב לך כעת, נתראה,אני

סירטוק

New member
ג`יימס הטפילד היקר......

``.......דעותיו של ישעיהו ליבוביץ אינם עלים בקנה אחד עם דעת תורה ועם דעתם של חז``ל...`` אמר ג`יימס הטפילד ולא יסף. ג`יימס היקר, שלום, שמי סירטוק ואני ,כנראה בניגוד אליך ,נוהג לבסס את המסקנות שלי על עובדות .בנוסף, אני נוהג להדגים את דברי . אשמח מאוד אם תאמץ את שיטתי ותקדיש מעט מזמנך היקר לבסס ולהדגים את המשפט שציטטתי מהודעתך . בתודה מראש

אשריכם

New member
ג`יימס הטפילד,אחי סירטוק.......

שלום לך אחי,מה שלומך? אז אחי,המכתב שכתבתי לקליידו,מיועד גם אליך,אני עוד אחזור אליכם אני שמח שהכל בנימה חברית.......כל טוב לך אחי

סירטוק

New member
ואשמח גם כן אם תפרט יותר .....

מה שמם של הרבנים שלדעתם ``הוא לקה בכפירה`` וגם האם הוא אפיקורוס ,מין או רק כופר סתם .ושוב ,על סמך מה הפסיקה של אותם רבנים . בתודה מראש....

אלכסשה

New member
ידידיות בגיל 13

האלן חברה בנות מתוקות יאללה בואו לדבר איתי אני בחורה משגעת בת 13 מתוקה חרוצה וחכמה. :cool: H-) B-)

תגיד,

אתה לא חושב שמיצינו כבר את הנושא הזה? אתה באמת נהנה להיכנס לפה כל חודש ולכתוב הודעה על ליבוביץ? לא חבל?

את דעתי הבעתי בעבר ...

אבל רק דבר אחד יש לי להוסיף , ולשנות מעט בעצם מהטקסט שאת כתבת ... הייתי אומר שידועה לך הגות מודרנית אחת שמאפשרת לאדם המדורני לחשוב בעולם הדתי , ולא להיפך ... כל טוב נס``ו

דנונה22

New member
ישעיהו ליבוביץ

ישעיהו ליבוביץ המת היה אדם שנוי מאוד במחלוקת ומסיבה טובה מאוד הוא התיחס ליהדות בכפילוסופיה נטראלית ולא חי אותה בנפשו מעשיו היו כלימה לאדם חושב רוב אימרותיו היו גזעניות וסותרות את התורה הוא עקר מצוות מהתורה מאמריו היו שטופי חוסר מוסר אלוקי יראיה שלו היא כל כך עקומה שרבית הבתים שנאמרו דברי שבח על מותו האדם הזה אינו חושב כי אם משתמש בדמגוגיה שנשענת על חוסר אמונה להצדיק את דעותיו האישיות שלא היו סובלניות בעצמו ורק להזכירכם ``יהודונצים`` זו אימרתו על מתנחלים הוא אדם שאין להרשות לו בהיותו כופר בעיקרי היהדות של תורה משמים ואמונת חכמים להיות מוכנס אל תוך הבית היהודי זה אינו יהודי חושב זהו יהודי עקור!

גארטל

New member
דנונה 22 , את נשמעת בחורה רצינית ..

אבל עדיין נשארו לי כמה קושיות שלא שאלתי בפסח אז נשאל את הקושיות על ההודעה שלך : א.``מעשיו היו כלימה לאדם החושב`` .פרטי הדגימי והוכיחי ב. מי קובע אילו מעשים הם כלימה לאדם החושב??? ג.איזו מצווה עקר ליבוביץ` מן התורה ובאיזו סמכות הלכתית עשה זאת??? ד.לגבי קביעתך בדבר היהודי העקור ,אני מבין שאת מחזיקה ברשיון של משרד הפנים לקבוע מי הוא יהודי ומי איננו יהודי. אני אשמח אם תוכלי לפרסם ברבים את הקריטריונים שלך ,שהם כנראה קריטריונים גלויים ברבים ורק אני לא יודע אותם, שאוכל לדעת יחד עם כל חברי הפורום איזה יהודי אני ומה יש לי לשפר בכדי לקבל את התואר יהודי טהור בלי תוספות כ``כ פוגעות כמו ``עקור`` וכדומה . בתודה מראש...

דנונה22

New member
תשובה לקושיותיך

מענין שהעלת את קושיות פסכ כי התשובה נמצאת בהם ``מכיוון שהוציא עצמו מן הכלל...`` ישעיהו ליבוביץ היה נגד מצוות פורים מגילה גאולת הארץ ישוב ארץ ישראל משפט הלכתי וכדומה הגמרא עצמה קובעת מי אין לו חלק לעולם הבא והוא עמד בשלושהה קרטריונים לכך לא האמין בתורה מן השמים לא האמין בתורה שבעל פה מן השמים ולא האמין בעולם הבא זה מסכם את יהדותו והופך אותו לכופר אבל בעוד הרבה אנשים יכולים לטעון לבערות -הוא היה מלומד ולכן אינו תינוק שנשבה כי אם כופר גמור דבריו שהיא שקולים במקום אחד הוכחו כלא נכונים ולא שקולים כשזה נגע ליהדות הוא טעה אולי בכוונה בניתוחים שלו את ההאמונה היהודים אולי מפני שפשוט לא הבין ואולי מפני שלא רצה להבין מכיוון שנשמתו הושחתה במוסר אנושי רדוד במקום לראות את המוסר האלוקי על זה נאמר ``על כי אין יראת אלוקים והרגוני`` אם יש תורה והלכה בלי יראה -והרגוני יש יראה יש הכול אין יראה אין כלום אני מקווה שעניתי לשאלותיך

גארטל

New member
בריאות זה דנונה דנונה...

דנונה ,כשאמרתי שאת נשמעת רצינית ,התכוונתי לזה , אך מסתבר שהאשראי שקיבלת ממני היה ללא שום ערבות ואילו הייתי שובניסט הייתי אף מקצין ואומר שאת מוכיחה מדוע המשנה שאומרת שנשים פסולות לעדות והגמרא שמסבירה את זה בזה שהן אינן הגונות מתארות את המציאות בצורה ממש מוצלחת . סילופים ,עיוותים וגידופים כ``כ מוצלחים מזמן כבר לא ראיתי . השילוב מוצלח במיוחד לאור חוסר הדיוק וההבנה של מושגים בסיסיים שאת מפגינה לעיני כל . שאלתי 4 שאלות ממוקדות וממקדות אך לא זכיתי לתשובה לשאלותי , אלא לאיזו תשובה ארוכה מיני ים שתוכנה מתאים לסטיקרים שמדביקים על אוטו או לאיזו תעמולת בחירות ארסית וחסרת כל רסן שמטרתה גופו של אדם ולא גופו של עניין . אני לא מוצא לנכון להתייחס לכל מה שאמרת כי אינני מתכוון לנהל מערכת האשמות ,אינני סנגורו של ליבוביץ` ואינני מנהל דיון על מנת לבדוק מה את חושבת עליו , והאם את נותנת לו אישור כניסה לעולם הבא , זה ממש לא מעניין וזה עניין פרטי שבינך לבינו . בכל מקרה אני כן מוצא לנכון להתייחס לסילופים החזקים במיוחד שהנחלת לנו בהודעתך כדי שלא יהיה לך עונג ולו קטן במיוחד לחשוב שבחוסר תגובה יש הסכמה. א.תורה שבע``פ מן השמיים זה מושג מקורי שלך ב-100% .אם תחזרי על הסוגייה של ``תנורו של עכנאי`` תגלי שחז``ל דווקא גורסים ש``לא בשמים היא ``.ואין בהתייחסותי הזאת להביע דבר וחצי דבר על השאלה מה מעמדה של תושב``ע אלא להתייחס לעיוות הסמנטי שהכה אותי בסנוורים. ב.המושג ``מוסר אלוהי`` גם הוא פטנט רשום על שמך , אין לי בכלל מושג איך הצלחת לחבר מוסר שהוא מערכת ערכים אנושית עם אלוהים . טוב שיהיה בהצלחה בכל מקרה אני מצדי אשמח להמשיך להתדיין איתך בתנאי שתהיי קצת יותר עניינית ,שום דבר אישי ,אלא הכל מצד חקירת האמת...

ST

New member
משהו קטן-קטן...

למה לי דווקא נדמה שדנונה זה בן? (ח``ו לא כדי להעליב את הבנים... אבל יש לי הרגשה כזאת...)

דנונה22

New member
אוי כמה שאתה מביך את עצמך

אולי לא הבנת אבל אני בן כך שכל טענותך נמוגות עם הרוח הקלילה ראה הענין של לא בשמים היא הובן על ידך לא כראוי זה לא אומר שהתורה שבעל פה לא הורדה מן השמים אלא שפסיקת ההלכה וכלליה הורדו מן השמים והם קבועים ולא משתנים -ואחד מכללי הפסיקה הוא אחרי רבים להטות לכן אין זה נוגע לעיננינו המוסר האלוקי הוא ברור ופשוט -``הדבק במידותיו מה הוא רחום אף אתה`` והוא הבסיס של תנהלותינו בדרך התורה שהיא המוסר שהנחיל לנו הקב``ה ועל פיו ועל פי תורתינו אנו מחילים את ההלכה על מעשינו מי שיוצא מגדר הפסיקה ההילכתית לדורותיה רק משום שהיא לא מתאימה לתרבות שלו הוא יוצא מגדר ישראל ולכן ישעיהו ליבוביץ שלא הלך בפסיקתו אחרי קודמים לו שבר את מושג ההלכה היהודי ומכאן והלאה אין זו יהדות אני מקווה שהבנת את המגילה שלי

גארטל

New member
כנראה שסילוף אצלך זה מקצוע....

כמובן שסילפת את דברי כהרגלך... זה מאוד לא מפתיע שאת המשפט ``אילו הייתי שובניסט....`` הבנת כפי שרצית להבין(לא כמשפט תנאי כפי שמרמזת קלות המלה ``אילו`` ). מצד שני את זה שאני הבנתי את דנונה22 כשם של בת ממש היה קשה לך להבין. ממש כשרון נדיר לחשוב בצורה מעוותת ומעוותת!! טכניקת הסילוף והיכולת להפוך עיקר לטפל, לא להתמקד ולהקליד כמות אדירה של קביעות סובייקטיביות בהחלט, שהקשר בינהן לבין ידע והבנה של לייבוביץ` רופף כמו איזה סטיקר בחירות שזמן חייו מוגבל היא לחם חוקך . ובכן כפי שאתה לבטח מתקשה להבין דיון ענייני צריך גם להיות ממוקד . אני מרשה לעצמי לקבוע שרק רדידות וחוסר יכולת לפתח נושא הם מה שגורם לך להציג בשמונה שורות של כתיבה לפחות שלושה נושאים גדולים ושונים שגם אותם הצלחת לחתוך לחתיכות ,סלט אחד גדול, פלא שאני לא מבין אותך . אז לעת עתה כפי שהבנת או לא הבנת אין לנו בכלל בסיס לדיון ,אשמח לדון איתך בכל עת בתנאי שתהיה יותר ממוקד ועינייני ופחות מתנצח וקובע עובדות כאילו אתה האדם היחיד שמבין את מבנה ההלכה והיהדות וכל הגות שלא מסתדרת עם מסקנותיך פסולה מעיקרה בגלל שהמסקנות לא מתאימה לקו שלך . לעניין היחס בין תורה שבכתב אני מכיר גישה של הרמב``ם גישה של רש``י וגישה של הגר``א וכל אחת שונה מחברתה . אני משער שלא תתנגד אם אמליץ לך על ספרו של הרב עדין שטיינזלץ ``תלמוד לכל`` שאולי יפתח לך כמה חלונות מחשבה נוספים .

לא יאומן!!!!!!!!!!!!!

ב``ה היי ושלום לשונמית. הצלחת להוציא אותי משלוותי. האמת שכחסיד של ליבוביץ`, ההתנשאות שלך במקומה. אני ממש לא מבין איך כל חברי הפורום הדתיים לא קפצו שקראו את המשפט ``ידועה לי רק הגות דתית א ח ת שמאפשרת לאדם הדתי לחשוב``... שומו שמים. יש לך חוסר בידיעה. פשוט חוסר עובדתי. תשאל את סירטוק האם מקובלת עליו ההקדמה הזו, מבלי לפגוע ברמתו האינטלקטואלית האנליטית הבלתי ניתנת למדידה של הפרופסור. (אגב, ההערצה שלך אליו לא מתאימה לאדם שכלי ורציונלי, אתה מעריץ אותו יותר מאשר חסיד את רבו, והראיה לזה, אם תמצא לי דבר אחד שליבוביץ` אמר שלא מקובל עליך, או שהכל שם מקובל עליך בצורה מיסטית מטאפיזית). כמובן שלא הייתי מציע לך להיכנס לעומק תורתו של מי שאותו אני מעריץ ולומד, אבל רק רציתי להפנות אותך לספריו של הרב סלוביצ`יק ע``ה, שכפי ששמעתי מסירטוק, הפרופסור שלך אמר שהוא הרב היחיד שהוא מעריך בדור האחרון. אולי תקרא אותו ואחרי זה נדבר על ``הגות דתית אחת``. פשוט תקרא.

גארטל

New member
כן יאמן!!!!!!

החסידות כנראה פרצה את כל הגבולות והמחסומים ,ב``ה, וחדרה אפילו למקום כ``כ גבוה כמו הגותו של לייבוביץ (זה ככל הנראה תהליך פונטי של מטהמורפוזה של לובביץ לליבוביץ` שכנראה בשרשם הם אותה הגות). אבל זה לא מפתיע כי החסידות נמשלה לשמן ולכן היא מבעבעת לכל מקום, והגותו של ליבוביץ, נמשלה לסופגניה והרי סופגניה ספוגה בשמן וזה הולך לא רע בכלל ביחד. דרך אגב ,מה יש לך מסירטוק ??? תעזוב אותו!!! איך אפשר בכלל להתקרב אליו בקיץ!!!! אתה נורמאלי????? בקיצור ,חולה עליך ולא יעזור כלום ....

אמיתי 21

New member
טוב זה ממש לא נכון ומוקצה

שונמית מה זה לחשוב ? כל אדם חושב בכל זרם לא משנה איזה לטאי ספרדי וכ.. כי מתי שאדם יפסיק לחשוב אז יהיו יהיה בעיה . ומי שלא מאמין שתורה משימים ועולם הבא ותחית המתים כופר בכל התורה למשל חב``ד חלק מהם עוברים על לאו אחד מהלבים האלה ומתי שפרופסור מדבר בשם של הרמב``ם או איזה רב שלא מאמין בתחית המתים ועולם הבא אז הוא צריך ללמוד את האגרות של הרבמ``ם וכ.. הוא אמר שמותב לקבור אותו חי אז אנשים לכו ללמוד תורה עדיף מהCHATים האלה יש לנו הרבה ללמוד וכמו שאמרנו כל הנחלים מובלים לים והים אינו מלה . אז לחיים ושלום

למעלה