לדג זהב שלנו נהיה ראש ירוק

polegra

New member
לדג זהב שלנו נהיה ראש ירוק

סיפור ארוך של דג שהרגה החתולה ששרד איתנו מעל לשנה בקערה כזו גדולה...
בשביל למנוע את שברון הלב של הילדים (ושלי) הסבא וסבתא התייצבו באותו הערב עם אקווריום קטן 2 דגי זהב טירה וצמח
אחרי 3 שבועות החלפתי את המים שטפתי את האבנים במים חמים גם את הטירה והצמח שהיו חלקלקים
את האקווריום גם כולל קצת ירוקת על הקיר
עכשיו עבר שבוע וחצי, הדפנות עם ירוקת והראש של הדג הכתום הפך ירוק מזעזע!

איך מטפלים בזה??

תודה
טלי

roeeya

New member
היי טלי

1. אשמח לתמונה של הדג הירוק.
2. ממליץ לך לרפרף על מאמר המתחילים, יש שם המון מידע שיועיל לך (בעיקר על ניקיון האקו', פילטרים ומחזור החנקן)
3. מה נפח האקו'? דגי זהב צריכים הרבה מאוד מקום ואקו' קטן עם טירה לא מתאים להם
ברוכה הבאה ובהצלחה
רועי

polegra

New member
תודה על התשובה :) מצרפת תמונה של הדג

לגבי האקווריום הוא קטן....לא מהפיציים מפלסטיק הוא אמנם מזכוכית אבל לא גדול . זה מה שהמצב הכלכלי מאפשר....את הדג הקודם מזעזע קיבלנו מתנה מהגן בקופסא מפלסטיק...אז גידלנו אותו בקערה גדולה והוא היה מאוד חברותי :)

אולי אני אוציא את הטירה ואשאיר להם רק את הצמח שבכל זאת לא יהיה להם משעמם...

אגב לא עושה רושם שהוא לא מרגיש טוב...הוא פשוט במקום להיות כולו כתום הוא ירוק...

טלי

latch

New member
נראה שחור

אצל דגי זהב זה יכול להעיד על אמוניה במים.

חבל שהבאתם דג נוסף, סתם עינוי מיותר בלי קשר אם הוא ישרוד שנה או שבועיים.

אם אין יכולת להשקיע את המינימום אז עדיף כבר בלי דגים בכלל.

polegra

New member
חן חן על חוסר הפרגון :)

זה לא אקווריום פיצי אבל לא פנורמי כזה ענק...מה לעשות לא כולנו הנכדים של רוטשילד :)

latch

New member
מה הנפח שלו?

אקווריום פיצי יכול להיות 2 ליטר ויכול להיות 20.

הוא מצויד במשהו? (פילטר, משאבת אוויר)

polegra

New member
אני לא יודעת...כמו שאמרתי הסבא סבתא קנו...

לי יש טראומה מדגים לא יכולה לגעת בהם אז זו לא הייתה בחירה שלי ....מבחינתי דג באקווריום זה כמו ציפור בכלוב...קשה לי לראות את זה
כמו טלויזיה 21 אינץ?
יש לו פילטר לדעתי זה מעין בד כזה למעלה...ומשהו ששמים בחשמל ועושה קצת זרימה של אוויר או משהו...

נראה לי שאין מנוס אלה להתחיל לקרוא ולהבין ולחסוך כסף למשהו גדול יותר...

latch

New member
תעלי תמונה. יכול להיות שהוא פחות קטן ממה

שאת חושבת. דג זהב אחד יכול לחיות טוב באקווריום של 40 ליטר, עם טיפול נכון ופילטרציה טובה.

בינתיים את צריכה לעבור להחלפות מים יותר תכופות מפעם ב-3 שבועות, אבל חלקיות ולא של 100%, ולהוסיף מדיות ביולגיות שיעזרו לספוג. לא בסינון מכני, אלא בהתפחות של בקטריות שחיוניות מאוד בפירוק כל הרעלנים שאת לא רוצה ולא צריכה באקווריום.

polegra

New member
מדיות ביולוגיות? קונים את זה בכל חנות?

חשבתי מחר להוציא אותם ולשטוף טוב טוב טוב את האקווריום ואת האבנים עם מים חמים וכו...זה לא מומלץ? כי החלפתי להם את כל המים פעם שעברה...זה לא עדיף להחליף את הכל?

latch

New member
לא מומלץ

ערכי מים שמשתנים בפתאומיות לא מועילים לדגים.

אבל זה גם תלוי בנפח, בצנצנת של 2 ליטר יהיה מאוד קשה להימנע מהחלפות מים מלאות מן הסתם.

בגלל שהדג במצב לא משהו והאקווריום חדש ולא מאוזן החלפה של 30% פעם בשבוע נראית לי הגיונית עכשיו, רק לטפל במים באנטי-כלור לפני ולוודא שהטמפ' של המים שמכניסים קרובה ככל הניתן לטמפ' באקווריום.

roeeya

New member
פולגרה,

מציע לעבור על מאמר המתחילים, יש שם הסברים על מדיות ביולוגיות וניקיון אקו'.
אם תקחי מטר ותמדדי את האקו' אפשר לדעת כמה הנפח (אורךXגובהXרוחב חלקי 1000 יתן את הנפח בליטרים ברוטו)

למעלה