לגבי שואב אבק רובוטי שקט- אם יש חיה כזו

kalanitsagiv

New member
לגבי שואב אבק רובוטי שקט- אם יש חיה כזו

ראיתי אצל שכנתי שואב אבק רובוטי ונורא התלהבתי עד ששמעתי כמה רעש הוא עושה.
איך אפשר לסבול את הרעש הזה כל היום, אפילו לעשר דקות, המכשיר הזה מאוד רועש.
הבנתי שניתן לתכנת אותו כך שיפעל כשאני לא בבית, השאלה אם אפשר לסמוך על המכשיר הזה שלא יתקע, ולא יעשה נזקים בבית.

Lורליי

New member
לא יודעת לגבי שקט..

אבל אם מכינים לכבודו את הבית כראוי ולא משאירים לו איפה להתקע, לא ייתקע...

xfwind

New member
לא הייתי משאיר אותו לבד

אצלי נתקע כבר כמה פעמים בסיטואציה מסויימת של סיבוב ומדרגה ויש שם אחת בפנים (פולניה) שמתלוננת שנזיז אותו.

אבל בכללי בהחלט אוסף לכלוך (ממש לא הייתי קורא לו "שואב")

xfwind

New member
שקט הוא לא. (רומבה 650)

אבל נעים לשמוע אותו כשאתה יודע שהוא מנקה....

pengel

New member
הניטו מאוד מרעיש, הרומבה הרבה פחות

אין בעיה להיות בבית כשהרומבה עובד (ספציפית, דגם 770) ואם חייבים אפשר גם לראות טלויזיה, אבל זה מן מסתם לא הרעיון.
לדעתי אין חשש כלל מלהשאיר אותו בבית כי אני לא רואה איך הוא עושה נזק. מקסימום, יתקע ואז תחזירי אותו לעמדת הטעינה כשתחזרי. זה נכון שאם מקדישים 5 דקות כדי לפנות את הרצפה ממכשולים ידועים (אצלנו הוא אוהב "לאכול" מוצצים זרוקים) הוא כמעט ולא נתקע. אנחנו גם משתמשים באביזר שיוצר מעין קיר שהרובוט לא עובר וכך אפשר לחסום חדרים מבולגנים מדי.
בפעם פעמיים הראשונים תפעילי אותו כשאת בבית כדי ללמוד מה מפריע לו הכי הרבה ואח"כ תכווני אותו שיתחיל כשאת לא בבית.

אני מכיר אנשים שחושבים שהרובוט לא מושלם (כולם חושבים ככה). אני לא מכיר אנשים שהצטערו שהם רכשו אחד כזה (לפחות את הרומבה או הניטו).

xfwind

New member

הכל נכון. עדיין לא הייתי ממליץ להשאיר לבד - אם רוצים שינקה....
התקשתי להסיר את מכשול ה...מדרגות.....

kalanitsagiv

New member
מזה אומר להכין לכבודו את הבית?

לפני כל שימוש אני צריכה להזיז את השטיחים והספות שלא יתקע בהם?

לא בדיוק

אני לא מפנה את השטיחים אבל כן אוספת את הצעצועים הגדולים של הילדים כדי שינקה יותר

xfwind

New member
הרובוט מנקה שטיחים ורצפה/פרקט

משטחים יעני. אם יש לו חפץ אחר הוא לא מרים אותו ומנקה מתחתיו כמו שבן אנוש אולי היה עושה....
לכן "להכין" משמעו להרים כסאות על שולחן ולפנות חפצים קלים אחרים (לא רהיטים). זה לא כל כך נורא אם מדובר בבית מסודר עקרונית.
זה נחוץ גם בניקוי בשיטה אחרת/ידנית.

לנו יש את הרומבה 770

קנינו אותו במכירה קבוצתית דרך אחד הפורומים פה ....
הוא לא כזה מרעיש בעיני, בהחלט נסבל.
אנחנו שמנו אותו שיפעל קבוע ב03:00 בלילה - כולם ישנים והוא מנקה בנתיים בלי להפריע.
אנחנו לא מזיזים בשבילו רהיטים, הוא יודע לעבור ולזוז כשצריך..

גינגית32

New member
לי יש

את האקווקס והוא ממש שקט! כמובן שעדיין מדובר במכשיר חשמלי שעובד אבל באמת שבקושי שומעים. יש לנו כלבה בבית והמכשיר פשוט עושה את העבודה מצוין, אין לי מילה אחרת! המכשיר לא נתקל ברהיטים כי יש לו מעין חיישנים כאלו שמונעים ממנו, אני לא מכירה את שאר המכשירים אבל אצלי אני מתכנתת אותו שיתחיל לפעול כשאנחנו לא בבית ואז חוזרים לבית נקי :)
תראי אני מציעה לך לגשת לרשת חשמל גדולה ולבדוק לגבי הסוגים השונים ואפילו לשמוע אותם (יש להם בדר"כ בתצוגות) ואז להחליט - בכל מקרה הרובוט הופך את החיים להרבה יותר קלים וכל מי שיש לו אחד כזה יכול להסכים איתי!

למעלה