לגבי יחידות בתותחנים...

לגבי יחידות בתותחנים...

אני מתגייס ב-3 לאפריל, כנראה לתותחנים לצערי הרב, אלא אם כן יחולו התפתחויות... רציתי לשאול איזה יחידות מעניינות ומאתגרות יש בתותחנים ששווה להגיע אליהן (מי שבאמת יודע ויכול לפרט ). כי לפי מה שהבנתי ברוב היחידות בתותחנים סתם נותנים לך להרים פגזים ולהכניס לתותח, וזה לא נשמע ממש מעניין וסתם שובר את הגב. תודה לעונים!

מiשיק

New member
לא רק את הגב, את כל הגוף והאזניים

אתה יוצא נכה פיזית ונפשית מתותחנים. יחידות מיוחדות, יש לך את מיתר. אחלה יחידה פרופיל מ- 82 ומעלה. אני לא יודע אם יש דבר כזה מורן, כי מזמן לא שמעתי עליה, אם יש אז גם היא מובחרת.

comer789

New member
אתה יכול סתם ללכת

לmlrs שמעתי שזה סבבה וזה לא רע יחסית שם... ***איזה יפה תפוז שינו את הכפתורים!

Fingertip

New member
לא סתם סבבה...

(לא מצאתי מקור אחר כי זו ידיעה קטנה למדי) אהד.

J e s p e r

New member
בואנה תותחנים באמת עושים משהו...

יפה... גדוד ה-MLRS עשה את המעצר? ותגיד ב-MLRS גם הבחורות יוצאות לשטחים?

N i r 1 9 8 6

New member
מי שלא יודע...מורן=מיתר..שינו לה את

השם בגלל אלחנן טננבאום שפלט דברים שהוא לא היה צריך להגיד על מורן.. יש הרבה לוחמי מורן לשעבר שמשרתים בפלוגה מסויימת במוד"ש אז אם תיראו מישהו שיש לו סיכה של מורן וקומטה של מוד"ש תבינו שהחיילים ממרון עשו הסבה למוד"ש ומה שיודעים על מיתר לידע כללי זה שיש להם את הנשק יום הדין כאילו ברגע של מלחמה הם אלו שינצחו את המלחמה יש להם כל מיני סוגי טילים...

טוב אם אתה אומר.

מה שכן מיתר זה לא השם החדש של מורן וזה לא קשור לטננבאום. היה מיתר לפני טננבאום. יש מורן גם עכשיו. דברים השתנו שם, נכון אבל זה לא סתם שינוי שם בגלל אלחנן היצור.

דיון גם אני הולך לתותחנים והרוב שם

בלאי. כולם שם עושים קווים , גם מיתר , ובפעילות השוטפת שלהם הם לא יורים כלום. תכל'ס, לא במצב של מלחמה עם מדינה אחרת , מיתר היא יחידת תותחנים רגילה

ramimaz

New member
צודק לחלוטין!!!

אח איזה נשק יש להם..... אבל לא היי'תי אומר שהם ינצחו תמלחמה. הצוללות עם הנשק הגרעיני ינצחו תמלחמה

Itamaro

New member
אין הרבה מושג

לא על מיתר ולא על מורן. אבל אתה באמת חושב ששינוי שם של יחידה יבלבל כ"כ את מי שמעבר לגבול? נו באמת קצת היגיון..

מותר לי

New member
תודה!

הסלט היה מאד טעים!

איזה הנפצות אלוהים...

מורן זה לא מיתר אלה שתי יחידות שונות, ממורן נשאר רק המרנ"ט לטובת הכשרות וכו' מי שמכיר... מיתר הוא גדוד בפני עצמו ששייך בכלל לא"א 282. זה א'. ב. "נשק יום הדין" אין להם... אתה יכול להרגע... אנשים חייבים להפסיק להנפיץ כדי שיחשבו שהם מגניבים ויודעים הרבה דברים מסווגים. יצאת בונג קיצור...

1661

New member
כמה דברים לא נכונים על מיתר/מורן

מורן ומיתר זאת לא אותה יחידה וגם ולא רק ביגלל שאחת סדיר ואחת מילואים מורן פורקה אולי בגלל אלחנן ואולי לא מיתר היתה תמיד גם שמורן היו מיתר היתה גדוד שפועל תחת מורן מורן היתפרקו לסדיר ויש עדיין אנשי מילואים של היחידה (מורן) ויש גם יחידת מילואים של מיתר פעם היו גם מורן וגם מיתר היום יש גדוד סדיר אחד שהוא מיתר ושתי גדודי מילואים שהן גם מורן וגם מיתר.. והם לא שונה ולא נעליים ולגבי לומי מורן שעברו לומד"ש פלוגה שלמה של מורן עברה למוד"ש פלוגת "בז" אחרי הפירוק עברו הסבה מי לוחמי מורן למוד"ש והיום איין להם שום קשר ל"נשק" הסודי של מורן/מיתר

Star Adder

New member
שום קשר לטננבאום

מיתר הייתה קיימת עוד לפני מקרה הקצין הסטלן. חוץ מזה, האמל"ח של מורן/מיתר זה בכלל לא נשק יום הדין. זה בסה"כ מערכת נשק מאוד מתקדמת ויקרה שצה"ל מעדיף שאנשים איכותיים שעברו גיבוש יתפעלו אותה בצורה הכי טובה. לגבי מוד"ש - שמורן שינו מתכונות, החליטו להוציא את פלוגת הסיור הסדירה שלהם מהיחידה ולהעביר אותה למוד"ש מסיבות מסויימות. בכלל, כל ההנפצות סביב הגדודים האלו עוברים כל גבול.

Deore

New member
מורן ומיתר זה אותו דבר...

פשוט שינו למורן את השם בחצי שנה האחרונה... אמממ.... בן דוד שלי שם והבנתי שיש להם בעיות תקציב... לעומת זאת יש את ה-MLRS שזו יחידה קטנה שעוסקת בנשק די מתקדם... אמרו לי בערך על הנשק הזה... אבל מטעם ביטחון מידע אני לא חושב שכדאי לפרסם...

JumpingHowitzer

New member
אין שום דבר סודי בMLRS

MLRS זה כולה משגר טילים על תובה של נגמ"ש. הראשי תיבות הם Multiple Launch Rocket System (MLRS) ואם תריצו חיפוש באינטרנט תמצאו 923486 עמודים של מידע, ככה שאין מה לחשוש מב.ש

Deore

New member
אה... אוקיי...

אז חבר שלי בתותחנים והוא שאל מה זה... המפקד שלו אמר לו שזה נשק להשמדה המונית שמתפזר ברדיוס של 2-3 קילומטרים... זה מערך רקטות... הוא די יקר בגלל זה עורכים אימונים עם רקטות מדומות שממולאות בגבס... אממ... כרגע אין לו ממש שימוש.. כל מה שאמרתי כאן נאמר לי מחבר שלי כך שזה לא הכי מדוייק אבל זה לפחות מה שאני יודע...

זה לא נשק להשמדה המונית

וזה מתפזר ברדיוס של 800 מטר, לרקטה אחת. עכשיו עם רקטה חדשה שנכנסת לתחום הרדיוס קטן יותר אך הפגיעה מדוייקת יותר.

מורן, מיתר וMLRS.

מורן זאת יחידת המילואים של מיתר. מיתר=סדיר. מורן=מילואים. אותה יחידה בתכלס. מדריכות מורן לדוגמה מעבירות אותם תכנים והכשרות למיתר ולמילואימניקים. היחידה עצמה מחזיקה באמל"ח די מסווג. הם לא סיירת ולא לוחמי על מטורפים. הם מוכשרים סה"כ על מערכת נשק מסווגת. חלק מהיחידה(מיתר) מתמחה בסיור ועושה יחסית קוים של חי"ר אבל ממש לא כמו חי"ר. שאר היחידה לא ממש עושה הרבה. MLRS זה גדוד שמפעיל משגרי רקטות מתקדמים נגד ארטילריה של האויב. הרקטות הם בסיגנון נפל"ם שכזה ואמורות להשמיד שטח מכובד בערך בגודל של מגרש כדורגל. לא נגד טנקים או משוריינים כבדים אלא נגד ארטילריה או כלים לא משוריינים אחרים. סה"כ קיום חצי מהיחידה באימונים והחצי השני תופס קו באיו"ש. הקו שלהם זה סתם טחינה אל תחשבו משהו מעניין מאוד. גגם האימונים לא משהו כי כמו שכתבו לפני לא יורים את הרקטות. אם יורים זה רק גבס וגם זה קורה לא כל יום או יומיים. מכאן שהרבה מאוד חבר'ה שם שבוזים מתים. יותר מכרגיל, כן. קיצור אם אתה בטוח הולך לתותחנים ולא מתכוון להיות מקורי ולסרב פינוי אני מציע לך לנסות להגיע להיות במיתר. סה"כ יחידה לא רעה עם יתרון גדול שהם יחידה יחסית קטנה עם תנאים טובים ומילואים סבבה. בהצלחה. נ.ב. (אני לא מאמין שעברתי פה על ב"ש כי כמעט כל מה שאמרתי אפשר למצוא בחיפוש קצרצר בגוגל, למרות שלא בדקתי את זה ממש עכשיו)

shaike77

New member
תגובה.. ../images/Emo27.gif ../images/Emo27.gif

אגב כן עברת פה על עבירות ב"ש (ב"מ) מסוימות, אם יש מידע באינטרנט זה לא אומר שאתה צריך לפרסם אותו פה!!! דבר שני יש לך פה דברים לגבי מורן ומיתר שאינם נכונים בעליל... ובכלל כל השרשור הזה גובל בעבירות ב"ש, ומלא תוכן שמקורו שהשערות והנפצות! אז תעשו טובה תפסיקו לרשום דברים שאתם לא יודעים בוודאות.

למעלה