לבעלות הנסיון - חודש תשיעי

horse9

New member
לבעלות הנסיון - חודש תשיעי

הי בנות שאלה לי אליכן: אני מתחילה חודש תשיעי ובשבועיים האחרונים (אמצע שמיני בערך) יש לי בעיות יותר של עצירויות שקודם לכן לא היו לי בכלל. האם זה קשור לכך שאני בחודש תשיעי וזה כבר לוחץ יותר. האם יש לכן המנוסות שעברו שלב זה פתרון לבעיה...מה ניתן לעשות להקל על היציאות? (סליחה שאני קצת מגעילה) אבל היציאות גם כשהן קיימות הן קשות ולא רכות ואני מפחדת שהשלב הזה יוציא את הטחורים מרוב לחיצות... מלבד זה יש לי לחץ בשכמות בצד ימין ובגב עליון בצד ימין ובצלעות בצד ימין (כמו שכואב הצד אחרי ריצה מאומצת ונשימה לא נכונה מכירות?) ומלבד זה יש לי לחץ מתחת לחזה קרוב יותר לצד ימין וזה כאילו שורב/מגרד האם גם לכן זה קרה בתקופה זה ומה זה אמור להביע, האם אני צריכה לדאוג ולגשת לרופא או שזה חלק מהתהליך... ליאת - בקרוב אמא שבוע 36

ילדונט

New member
אז ככה:

לגבי עצירות לא יודעת לעזור, לא סבלתי. יכול להיות שהחלפת ברזל לאחרונה? לגבי טחורים וכואב, קיבלתי טיפ נהדר בקורס הכנה ללידה (הוא טיפ לשלב הלחיצות בלידה, אבל עובד מעולה גם בשירותים). הטיפ הוא לנשוף נשיפות ארוכות בשירותים, במקום לעצור נשימה וללחוץ. אחרי כמה נשיפות כאלה העניינים יוצאים הרבה יותר "חלק"
אני מכירה את הכאבים בגב/צלעות, כאילו שהעוברית שלי דוחפת את הצלעות שלי ומנסה לארגן אותן מחדש. זה עבר באורח פלא לפני שבוע, כשהבטן שלי ירדה. על כאבים תמיד כדאי לדווח לרופא, כשאת פוגשת אותו. ומזל טוב על התשיעי

וואלה תודה על הטיפ

למרות שבמסגרת תירגול הנשימות לקראת הלידה אני מתרגלת את זה גם בשירותים, לא ידעתי שזה "טיפ" רשמי שכזה. באמת מקל.

nubi

New member
מזל טוב על התשיעי

שונה מכל מה שהכרת עד עכשיו... אני בחיים לא סבלתי מעצירות, עד ש...נכנסתי לתשיעי. לא קשור לברזל ולא לכלום-לדעתי פשוט מהמקום שהבטן תופסת. גם כאבים היו לי כמו שאת מתארת אבל הבטן יורדת לאט לאט והלחצים מתרכזים למטה יותר (מפשעה, אגן). הגיוני שזה יהיה יותר בצד ימין כי הרחם "מסובבת" מעט לימין. אם תרצי אני יכולה לייעץ לך גם על חודש עשירי (אני סיימתי תשיעי לפני שבועיים).

horse9

New member
אז מה עושים לעזאזל עם העצירות

האם יש משהו שיכול לעזור ו/או להקל לשחרור ה"עסק"

lulyK

New member
יש כל מיני דברים שאפשר לנסות

לאכול: קורנפלקס מסיבים תזונתיים (כמו "אופטימה" של קלוגס), לשתות מיץ שזיפים....ובכלל הרבה הרבה מים. לי כלום לא עזר, אז לפחות השתדלתי לא ללחוץ סתם, אלא לחכות לשלב ה"אין ברירה". מקווה שאת מבינה למה אני מתכוונת. הדבר היחיד שבאמת שחרר את זה, היו הצירים וכל מה שנלווה אליהם

אמנם בחודש תשיעי אני לא אבל

בנוגע לעצירויות יש לי שפע של ניסיון
(נכון שהסמיילי ניראה בעצירות
) אז ככה- שמן פארפין- 2 כפות ביום למניעת עצירות ולשחרור חירום- אפילו 4 ביום. סירופ אבילק- קונים ללא מרשם רופא מותר לשימוש בהריון רק מה אם יש לך בחילה לא חכם לשתות את זה- זה הדבר המתוק ביותר ששתיתי בחיי ואני מתה על על מתוק אבל זה באמת מוגזם
מצד שני זה משחרר כל סתימה אפילו באמבטיה
... הרופא הציע לי פשוט לקחת לפי ההוראות 30 מ"ל למבוגר ולערבב את זה בכוס מים טוב טוב ואז יש לזה טעם של מים מסוכרים... עצה קטנה- בדר"כ צריך לקחת את השמן ו/או הסירופ יומיים שלושה לפני שמשפיע. אישית אני מעדיפה את הסירופ כי הוא לא גורם לשילשול אלא ליציאה רכה...(סליחה על התיאורים)

horse9

New member
נובי, איך את מחזיקה "מעמד" עד

עכשיו... אני כבר מזמן הייתי מתפוצצת מה העובר/ית שלך לא רוצה לצאת כבר? ניסית את כל השיטות הטבעיות לזירוז? אני כל הזמן מקווה ומאחלת לי לא להגיע לאן שאת הגעת אלא הרבה לפני אני כל הזמן בדיעה שמ-38 זהו העוברית שלי כבר יכולה לצאת...

nubi

New member
../images/Emo6.gifואם אני אתפוצץ

זה יעזור לי? לילדה שלי תהיה אמא אחרי פיצוץ... לגבי העצירות-אין מה לעשות בחודש תשיעי. כמו שענו לך הבנות- לא ללחוץ יותר מדי, זה מוציא טחורים (וגם זה מנסיון).

orlyfu

New member
לגבי העצירות

קודם כל, הטיפ שילדונט נתנה לך חשוב מאד מאד מאד. אסור ללחוץ בשירותים תוך כדי עצירת הנשימה. כמו גם בלידה. הדבר גורם לנזק לריצפת האגן !!!! (מנסיון
). בשירותים צריך לשבת מינימום זמן. לריצפת האגן נגרם נזק כבר בזמן ההריון ולא רק בלידה. אז מה לעשות? קודם כל צריך לדאוג לתזונה ידידותית, סיבים תזונתיים, שזיפים, שתיה וכו'. תשאלי את עצמך האם באמת יש לך עצירות או שפשוט קשה לך לעשות - למה אני מתכוונת? אני בסוף ההריון לא סבלתי מעצירות, אבל התנוחה שלי על האסלה השתנתה בגלל הבטן הענקית ולא הצלחתי לעשות. אז מה עושים? שמים מתחת לכפות הרגליים כמה ספרי טלפון או כדו' - הברכיים מתרוממות והתנוחה של אגן הירכיים משתנה וזה מאפשר לעשות... מקוה שעזרתי במשהו. בהצלחה.

ברכות לרגל הכניסה לתשיעי

זה בדיוק החודש הזה שבו הכל יכול לקרות
לגבי העצירות כבר נתנו לך לא מעט טיפים. אני רק רוצה לאחל לך שיעבור לך בקלות ומהר ושיסתיים בשלום ובמהרה בלידה קלה ובתינוק בריא. בהצלחה נעמה

ורדולי

New member
הי, גם אני התחלתי אתמול תשיעי ו..

אני משתדלת לאכול מדי פעם שזיפים. בקשר לכאבים - אין לי בדיוק כאלה, אבל כבר קרה שהיה לי לחץ בחזה (דווקא יותר בצד שמאל) וזה עבר לבד. אולי זה קשור גם ללחץ מהחזיה? - צריך להגדיל קצת את ההיקף. אני מרגישה לפעמים שהצלעות שלי נמצאות בגרון... בואי נתנחם בזה שזה כבר לא יהיה עוד הרבה זמן. בהצלחה בהכל. ורד

ענתש

New member
הדבר היחיד שעזר לי (אל תצחקי)

זה להרים רגליים. הרחם (כי הראש היה למטה) פשוט לחץ לי מדיי על כל העניין שם ועשה חסימה. מאד הצטערתי שלא מייצרים שירותים אמריקן-קומפורט (
) אז פשוט קניתי לי שרפרף שירותים גבוה מפלסטיק (כזה שאם שמים עליו רגליים הן בזוית ממש ישרה לגוף) ולא הלכתי לשירותים בלעדיו - מאד עוזר.

Gill Gallad

New member
מיץ מרוכז של שזיפים מיובשים

"פותח סתימות" מעולה... רוכשים בסופר. ניסיתי גם את השיטה הטבעית, השריית שזיפים מיובשים במים למשך הלילה - לא הועיל כמו המיץ הקנוי.

gigish

New member
טיפים נוספים לעצירות

1. שמן פשתן: אפשר לקנות בכל חנות טבע (להקפיד כעל שמן מכבישה קרה). מתחילים מכפית לפני השינה ולפי הצורך עד 3 כפיות ליום. הרבה יותר בריא משמן פראפין שהוא תוצר לוואי של נפט! שמן פשתן מכיל אומגה 3 וחשוב לאחסן אותו במקרר לאחר הפתיחה. אפשר גם לאכול זרעי פשתן טחונים ולהוסיף אותם ליוגורט / סלט וכו. 2. המון מים, הליכה, לאכול הרבה ירקות עם קליפה. 3. טיפולי רפלקסולוגיה יכולים מאוד להקל על העצירות.

לפני שאני הולכת לשירותים

אני עושה מעט תרגילים לאגן. זה עוזר לי מאוד. אני סובלת מהעצירות מיום שאני הרה, עד לאחר הלידה, וזה אחד הדברים שעוזרים לי מאוד.

יולי10

New member
טיפים נוספים

לי עוזר מאוד לאכול על הבוקר (חשוב על קיבה ריקה) שזיפים מיובשים שהושרו במים רותחים רצוי יומיים קודם לכן(מספיק 4 שזיפים). דבר נוסף, בלילה - לפני השינה לאכול יוגורט עם כמה כפיות סובין (מספיק 3 כפיות - סובין גולמי כזה שנראה כמו נסורת) . אם תאכלי שזיפים כל בוקר וסובין כל ערב היציאות יסתדרו תוך כמה ימים ויהפכו לקבועות וקלות. אגב, הטריק עם השרפרף גם מצויין.

מיתי

New member
הפתרונות שלי...../images/Emo12.gif

אין לי מילים לתאר את הסבל. הפתרון שלי הוא פרמול K שניתן להשיג בכל בית טבע. בנוסף גיליתי עכשיו יוגורט חדש עם סיבים תזונתיים ועם שזיף (1% בלבד). בנוסף גם יצאו לי טחורים, אז קניתי משחה בבייבי טבע - ת"א וזה מאוד עוזר.

למעלה