לא קשור לשרשים משפחתיים, אך קשור לאיתור סופר

rachelea

New member
כבר כתבתי שאינני יכולה להיכנס לתיבת המסרים שלך בפורום

רציתי לשלוח לך את המייל שלי. כאמור נבצר ממני לעשות זאת.
אשמח אם תשלח לי מסר בתיבת, כאן בפורום ע"י הקלקה על שמי.
אחזיר לך הודעה עם מס' הנייד שלי וכתובת המייל.
מצאתי גם את מס' הטלפון בביתו של מירל ברטס (מתחיל ב-8,
מסתיים ב-3.
אנסה להתקשר ואראה מי משיב, אם בכלל.
תודה

rachelea

New member
תודה רבה !

קיבלתי גם את המייל אך טרם הספקתי ליצור קשר בשל מחלה.
כשתאושש מעט, אצור קשר ואעדכן.

rachelea

New member
לא קשור לשרשים משפחתיים, אך קשור לאיתור סופר

אני מחפשת את מי שנקרא (כנראה שם ספרותי או שזה היה השם ברומניה, מדינת הולדתו של הסופר): מירל בראטש ויינברג (נראה שבארץ נקרא: וינברג מאיר).
נולד ב-1936, עלה מרומניה בנובמבר 1988. ברומניה הורשע בגלל זהותו היהודית ונשפט ל-5 שנות מאסר, מתוכן היה אסיר שנתיים בשנים 1983-1985.
לאחר שחרורו, ועד עלותו ארצה, עבד בין השאר: כעיתונאי, מהנדס ובסרטי טלביזיה - ברומניה.
בארץ פרסם את הרומן "משקעים" שזכה בפרס קרן התרבות לעידוד יצירות ספרותיות לאומיות ובפרס מקרן תל-אביב לתרבות ואמנות.
(הפרטים הנ"ל מתוך "עתון 77" מ-1992).

ולמה אני מחפשת לאתר את מאיר וינברג (מירל בראטש)?
רק לאחרונה נתברר לי כי כתב רומאן בשם "הסביבון" (ככל הנראה מדובר ביצירה שנכתבה ברומנית ולא תורגמה לעברית).
פרק מהרומן, פורסם ב"עתון 77" בתרגומו של יהודה גור-אריה. הבוקר דיברתי עם המתרגם שמפאת גילו המתקדם לא זוכר שום פרט על הכותב וגם אינו זוכר שופ פרט לגבי הספר המקורי הכתוב ברומנית.
אני אספנית וחוקרת סביבונים (חלק מעבודותי פורסמו). מעניין אותי מאוד הספר "הסביבון" , גם אם הוא בשפה הרומנית, שאינני דוברת). אשמח לרכוש עותק.

אודה לכל מי שיוכל לסייע במציאת פרטים על המחבר, שמו של הרומן ברומנית וכל פרט אחר.
תודה מראש,
רחל

rachelea

New member
אדי,

אני מנסה לשלוח לך מסר עם כתובת המייל שלי ולא מצליחה להיכנס לתיבת המסרים כדי לשלוח . האם תוכל לשלוח אלי מסר? כשאקבל אותו אשיב לך עם כתובת המייל שלי.

ראיתי בגוגל על ברטס מאיר מחיפה. לא מצאתי אינדיקציה לכך שנפטר. בכל מקרה, אם כך הוא - אשמח מאוד לפרטי בתו, בתקווה שהיא תוכל להפנותני לספר "הסביבון" שכתב ברומנית.
ושוב,
חן-חן על הסיוע עד כה.

rachelea

New member
טעות, חוזרת בי. מצאתי עליו בגוגל

מילת החיפוש "מירל ברטש" נתנו לי את מירל בראטש בויקיפדיה.
אדם מעניין.
בכל אופן, אם תוכל לאתר את בתו ולהפנותני אליה, אודה מאוד.

למעלה