"לא מעסיק בוגר אוניברסיטה מהשטחים"

GuestOfHonor

New member
"לא מעסיק בוגר אוניברסיטה מהשטחים"

קישור.

האם אני אצטער על זה שקישרתי
?

אני רואה שהגעתי בזמן

2 דברים:

* בלי קשר לדעות הפוליטיות שלי (אם כמה שאני מסוגלת להיות אובייקטיבית), מי ש"כבש" את השטחים האלה היא מדינת ישראל ולא הסטודנט המסוים הנ"ל. כך שאם וכאשר יש ליזם טענות, הוא מוזמן לטעון אותם בפני המדינה.
זה מזכיר לי את ההטבות השונות של קרנות באירופה שמחרימות סטודנטים מאוניברסיטת אריאל ולא מעניקות להם מלגות מחקר, במקום להתעמת עם המדינה. מעשה פחדני משהו.

*רוב המעסיקים לא טורחים להשיב במייל, קל וחומר להתקשר ולהודיע על אי קבלה למשרה.
כך שניכר שהיזם הנ"ל עשה זאת כדי להשמיע ולקרוא תיגר.

זכותו של המעסיק לומר שהרמה של הסטודנט/של האוניברסיטה לא מספיקה בעיניו, אבל מכאן עד לשם....הדרך ארוכה.

כלענ"ד.

GuestOfHonor

New member
הטיעון הראשון פחות תופס

כי אמנם מי שהקים מוסד אקדמי בשטחים (הכבושים, המשוחררים או ה occupied - לפי טעמו של הכותב) הוא מדינת ישראל, אבל המועמד לעבודה בחר ללמוד שם.

עם השאר כמובן שמסכים
.

yonatan1981

New member
אני דווקא חושב שזה מחמאה

מישהו אשכרה מתייחס לאריאל כאוניברסיטה

uIsses

New member
משפטית, התביעה מוצדקת לגמרי

מה שמפתיע אותי הוא גילוי הדעת הכן של המעסיק, שחשף את הסיבה האמיתית לכך שהעובד לא התקבל. היום רוב המעסיקים יותר חכמים ופשוט מודיעים למועמד שהתקבלו מועמדים מתאימים יותר (בלי לפרט), ובכך חוסכים להם את כאב הראש של תביעה אפשרית. זה כמו קסם: המעביד יכול להיות רגוע, רגשותיו של העובד לא נפגעים, נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה יכולה להציג ירידה במספר התלונות על אפליה בלתי מוצדקת, וכולם מרוצים אפילו שכלום לא השתנה.

GuestOfHonor

New member
מעניין כמה והאם התופעה הזאת נפוצה

שאלה שאי אפשר לענות עליה כי הרוב המוחלט של המעסיקים היו נוהגים כפי שאתה אומר.

uIsses

New member
נפוצה למדי

הרי אי אפשר באמת להוכיח למה המעביד מסכים לקבל עובד אחד ולא עובד אחר (אלא אם העובד שנדחה משנה את הפרטים שבגללם הפלו אותו ומתקבל), ולכן מדובר בעיקר בכסת"ח.

למעלה