לא מסוגלת להתנהל בקשר

לא מסוגלת להתנהל בקשר

שלום לכם... אני נערה צעירה ולפני כשנה סיימתי קשר נוראי שהתנהל במשך שנתיים. אני מטופלת אצל פסיכולוג, אך כרגע הוא בחופשה ואני קצת בתסבוכת.... אני בחורה מבוקשת, יוצאת עם הרבה בחורים... אך מאז הקשר שהיה לי לא הצלחתי להיות עם מישהו. זאת אומרת, אם משה ו היה מראה סימן רציני ישר הייתי בורחת. היו לי שני קשרים מאז, שניהם לא מחוייבים והיו מבוססים בעיקר על סקס... אבל שניהם היו מאוד אוהבים. מה שהראה לי שהרגשות שלי אכן עובדים בצורה תקינה. אך בכל פעם שהייתי מכירה מישהו חדש, כשהייתי נלחצת הייתי מרימה לאחד משניהם טלפון... כדי להפיג את הלחץ. העניין הוא.. שלפני כשבוע הכרתי מישהו חדש. ופעם ראשונה דברים נראים טוב. העניין הוא שהוא עובד בעובדה מאוד תובענית (7-23) משהו שהוא מאוד מחויב לו, ולא לפי בחירתו. הוא מאוד יוזם, והוא זה שהתחיל איתי. ויוזם בעיקר. בשבוע הזה נפגשנו המון, העניין הוא... שהוא אומר שהוא רוצה לקחת את זה לאט כי הוא מפחד שבגלל העבהודה הוא לא יוכל להעניק לי את מלוא תשומת הלב שמגיעה לי, אבל שכרגע הוא איתי וטוב לו וכולי... גם שכבנו. העניין הוא שאני נהיית היסטרית (לא בפניו כמובן) ומתחילה לנתח , באופן כמעט אובססיבי כל משפט, מילה, התנהגות.... דפוס שמוכר לי מההתנהגות שלי עם החבר לשעבר. או שאני נאחזת בציפורניים ולחוצת ולחוצת, או שאני לא יוזמת ומאבדת את עצמי, מחכה שהוא יסיים את זה. כל דבר שהוא אומר או עושה מהווה מבחינתי סימן להאם הוא רוצה או לא רוצה.....לדוגמא, החיבור בנינו היה ממש טוב,ף אך רוב הפעמים שאנו נפגשים הן בערב, ולכן יצא שנפגשים אצלו או אצלי, ואז זה מדאיג אותי שאולי הוא רוצה רק מין. למרות ששכבנו פעם אחת בלבד. ואני מנסה לשים לב אם אני לא הבילוי שכשיש זמן... לא יודעת. אני מאוד מוטרדת.. וחושבת שאולי אנ פשוט לא בנויה לקשר ואולי עדיף לי לסיים את זה פשוט ולגמור עם הלחץ.. העניין הוא שהוא מוצא חן בעיניי, אבל מאוד קשה לי להיות טבעית, ולא לחוצה... ואני בפעם הראשונה מזה המון זמן חושבת שאולי באמת יש סיכוי. אבל אני מפחדת שאני ךלחוצת מידי. ואני לא! אבל רק המחשבה... אוף אוף אוף אוף אשמח לדעה... או לכל דבר. כי המצב כרגע הוא פשוט בלתי נסבל מבחינתי.

גרא.

New member
YesSirlcanBoogie,כבר נאמר לא פעם,"מי שנכווה

ברותחין,נזהר בצוננין"..עברת לפני כשנה פרידה קשה מקשר שנמשך כשנתיים,ומה שקרה,שלא פרטת,יש לו מן הסתם, השפעה על כל נסיון לבנות קשר חדש.תחילה בחרת בכיוון של קשר לא מחייב, כאשר עם מישהוא היה מראה סימן רציני לבנות קשר יותר ממושך, היית מיד בורחת.ולכן כנראה קיימת פה ושם קשרים המבוססים על סקס כמעט ללא ביטוי רגשי,לפחות לא זה המחייב המשך.ההכרות החדשה,יש בה לפחות לפי מה שכתבת אופי אחר,קצב התפתחות אחר.וגישה בוגרת הנשמעת רצינית ואחראית מצדו של הבחור.אבל את עדיין נעולה,במידה רבה על חורבות אותה חברות ממושכת שאבדה לך,חוששת,מאד לחוצה,ומאד לא טבעית בהתיחסות שלך כלפיו.כל זה, כאשר אתם מכירים רק כשבוע,תקופה קצרה מדי לכל הדעות בכדי לבנות עליה כל מיני ציפיות לעתיד.חוסר הבטחון שלך כלפי רצינות הכוונות שלו,לכן אינו רק טבעי וקיים בכל התחלה של מערכת יחסים.החשש כאילו הוא רק מחפש מין, גם הוא קיים.ומעבר לכך הדמיון שאת מוצאת בין דפוס ההתנהגות שלך לגביו,לבין דפוס ההתנהגות שלך כלפי החבר ההוא שנפרד ממנו לפני כשנה, הוא בעוכרייך.ההשוואה הזו אינה במקומה,ורק מגבירה את המבוכה ,חוסר הבטחון וחוסר הוודאות לגביו.יכולות להיות שתי אפשרויות התיחסות שלך למצב הזה.האחת, לתת למערכת היחסים הזו להמשך ולהתפתח, יחד עם כל הפרפרים שיש לך בבטן.. כאשר הצפי הוא שככל שהיא תתפתח,תתפתח גם התחושה שזו בחירה נכונה שלך,,ותפחית את תחושות המעקה והחששות.או שתבחרי לשוחח איתו שיחה רצינית,פנים אל פנים,בה תוכלי להתייחס לחששות שלך..וזה בעיקר בכדי שהוא יבין מה את מרגישה ומה מפריע לך..זו כמובן אינה שיחה שאמורה להתייחס לבניית איזה שהוא עתיד משותף, זה מוקדם מדי.אלא כזו שתוכלי לבטא בה את החששות שלך..ובעיקר להרגיש או לחוש אינטואיטיבית,באיכות הקשר שהוא רוצה.יכול להיות ששיחה כזו תגרום לסיום הקשר, יכול להיות שהיא דדוקא תחזק אותו..אבל כל עוד לא תנסי,לא תדעי.

למעלה