לא מזמן חזרתי מטיול ממערב סין מהחבל האוטונומי XINJIANG.

מצב
הנושא נעול.

מיכה ס

New member

הזדממן לי לצלם פה ושם אוטובוסים , לא משהו מיוחד אבל צבעוני וכמעט כל אוטובוס נראה שונה מחבר. התמונות הראשונות מKASHGAR העיר השנייה בגודלה בחבל.

מיכה ס

New member
ועד מקשגר

הזדממן לי לצלם פה ושם אוטובוסים , לא משהו מיוחד אבל צבעוני וכמעט כל אוטובוס נראה שונה מחבר. התמונות הראשונות מKASHGAR העיר השנייה בגודלה בחבל.
ועד מקשגר

מיכה ס

New member
האוטובוס הזה מהעיר KUQA מתהדר בתואר BRT

האוטובוס הזה מהעיר KUQA מתהדר בתואר BRT

מיכה ס

New member
עיר הבירה URUNQI (כ3.2 מליון תושבים)ת שם ה BRT אמיתי. הקו

עיר הבירה URUNQI (כ3.2 מליון תושבים)ת שם ה BRT אמיתי. הקו
הכחול והקו הכתום

מיכה ס

New member
נווה המדבר TURPAN

נווה המדבר TURPAN

מיכה ס

New member
עומס תנועה ב LANZHOU

עומס תנועה ב LANZHOU

רק לשם הבהרה, למי שלא יודע

עומס תנועה ב LANZHOU
העיר לאנז'ו אינה נמצאת בחבל האוטונומי של האוייגורים (שבירתו היא אורומצ'י).
לאנז'ו נמצאת בערך במרכז הגיאוגרפי (ממש לא הכלכלי או התרבותי) של סין, והיא בירת מחוז גאנסו, הפרוזדור בין מזרח סין למערבה. בניגוד לחבל האוטונומי, בגאנסו יש רוב עצום לסינים (מעל 90 אחוז) כך שזה חבל סיני לכל דבר ולא ארץ של מיעוטים.

מיכה ס

New member
לא נטען שלאנז'ו נמצאת בשינגג'יאנג . התמונה באה להראות את

לאנז'ו נמצאת בערך במרכז הגיאוגרפי (ממש לא הכלכלי או התרבותי) של סין, והיא בירת מחוז גאנסו, הפרוזדור בין מזרח סין למערבה. בניגוד לחבל האוטונומי, בגאנסו יש רוב עצום לסינים (מעל 90 אחוז) כך שזה חבל סיני לכל דבר ולא ארץ של מיעוטים.
הכאוס בעיר הצומחת (כ3.5 מליון איש) מיעוטים אחרים הגרים בפרובינצית גאנסו הם ה-חווי (Hui). כמו כן יש בה טיבטים בעיקר באיזור שיאחה (Xiahe). יחד עם זאת עלי לחלוק על דבריך גם בחבל האוטונומי שינגג'יאנג יש כבר היום להאנים רוב (אם כי לא משמעותי) וזאת עקב סיניזציה מוגברת של הפרובינציה (בדומה למה שנעשה בטיבט). מספרם היום עולה על מספר האוויגורים (כ 14 מליון) ,הקאזחים, הקירגיזים, הטג'יקים והמונגולים גם יחד. הסיניזציה ממשיכה לגדול.
דוגמה לבינוי הנרחב באורומצ'י מצ"ב בתמונה. המבנה הכיפתי במרכז התמונה הוא תחנת הרכבת ,ברקע רואים את הבניה המסיבית. תופעה זו רואים בכל עיר ועיר בפרובינציה.

חס וחלילה, לא טענתי שזה מה שכתבת!

הכאוס בעיר הצומחת (כ3.5 מליון איש) מיעוטים אחרים הגרים בפרובינצית גאנסו הם ה-חווי (Hui). כמו כן יש בה טיבטים בעיקר באיזור שיאחה (Xiahe). יחד עם זאת עלי לחלוק על דבריך גם בחבל האוטונומי שינגג'יאנג יש כבר היום להאנים רוב (אם כי לא משמעותי) וזאת עקב סיניזציה מוגברת של הפרובינציה (בדומה למה שנעשה בטיבט). מספרם היום עולה על מספר האוויגורים (כ 14 מליון) ,הקאזחים, הקירגיזים, הטג'יקים והמונגולים גם יחד. הסיניזציה ממשיכה לגדול.
דוגמה לבינוי הנרחב באורומצ'י מצ"ב בתמונה. המבנה הכיפתי במרכז התמונה הוא תחנת הרכבת ,ברקע רואים את הבניה המסיבית. תופעה זו רואים בכל עיר ועיר בפרובינציה.
הקדמתי בצורה מפורשת שמה שכתבתי בא רק להבהרת התמונה עבור הגולשים שאינם מכירים את הגיאוגרפיה של סין.
מכיוון שלא ציינת בצמוד לתמונות מלאנז'ו שהיא נמצאת בחבל אחר מהחבל האוטונומי, ייתכן שהיו גולשים שהבינו שמדובר באותו חבל, ורציתי להעמיד דברים על דיוקם ליתר בטחון.

באשר להרכב האוכלוסיה - אכן יש תהליך של סיניזציה, ולא טענתי אחרת. אולם יש הבדל דרסטי בין חבל שבו חיים יותר מ-90% סינים (האן) לבין חבל שבו יש כ-45% מיעוטים. לא לחינם האוייגורים קיבלו חבל אוטונומי, בעוד אף אחד לא מעלה על דעתו בכלל להפוך את גאנסו לחבל אוטונומי של החוי, הטיבטים, המונגולים או כל מיעוט אחר. פשוט האוייגורים מהווים מסה קריטית בחבל ולכן זכו לאוטונומיה, בניגוד למיעוטים הזעירים בגאנסו.

מיכה ס

New member
אם כבר הזכרנו אוטונומיות בסין, מלבד שינגג'יאנג של האויגורים

הקדמתי בצורה מפורשת שמה שכתבתי בא רק להבהרת התמונה עבור הגולשים שאינם מכירים את הגיאוגרפיה של סין.
מכיוון שלא ציינת בצמוד לתמונות מלאנז'ו שהיא נמצאת בחבל אחר מהחבל האוטונומי, ייתכן שהיו גולשים שהבינו שמדובר באותו חבל, ורציתי להעמיד דברים על דיוקם ליתר בטחון.

באשר להרכב האוכלוסיה - אכן יש תהליך של סיניזציה, ולא טענתי אחרת. אולם יש הבדל דרסטי בין חבל שבו חיים יותר מ-90% סינים (האן) לבין חבל שבו יש כ-45% מיעוטים. לא לחינם האוייגורים קיבלו חבל אוטונומי, בעוד אף אחד לא מעלה על דעתו בכלל להפוך את גאנסו לחבל אוטונומי של החוי, הטיבטים, המונגולים או כל מיעוט אחר. פשוט האוייגורים מהווים מסה קריטית בחבל ולכן זכו לאוטונומיה, בניגוד למיעוטים הזעירים בגאנסו.
יש עוד 4 אוטונומיות בזה טיבט ומונגוליה הפנימית. לעניין המושג מה זה "אוטונומיה בסין" ,תלוי את מי שואלים את המשטר המרכזי או את המיעוטים.

נכון מאד, כולל גם את האוטונומיה שניצן הזכיר

יש עוד 4 אוטונומיות בזה טיבט ומונגוליה הפנימית. לעניין המושג מה זה "אוטונומיה בסין" ,תלוי את מי שואלים את המשטר המרכזי או את המיעוטים.
וגם את גואנגשי.
המשותף לכל חמשת האוטונומיות - באף אחת מהן אין רוב של 90+ אחוז לסינים (האן). כך שגאנסו לא מתאימה לפרופיל.
למעשה, בטיבט יש רוב של יותר מ-90% לטיבטים.
בגואנגשי, המיעוט הגדול ביותר (ז'ואנג) הוא שליש מהאוכלוסיה.
במונגוליה הפנימית, למונגולים יש 17% ויש עוד כמה מיעוטים קטנים, אם כי לסינים יש רוב גדול (80 אחוז).
בחבל האוייגורי, למעשה יש מיעוט סיני (כ-40%) ולא כמו ששנינו חשבנו בטעות. המיעוטים מהווים את רוב אוכלוסיית החבל כאשר האוייגורים הם כ-45% (אני חשבתי שכל המיעוטים ביחד הם 45%). אז יש יותר אוייגורים מסינים.
בנינגשיה יש כשליש חוי ושני שליש סינים.

זה לגבי הצד הכמותי. לגבי הצד ה"איכותי" שהתייחסת אליו אין לי מושג אז לא אתיימר לנתח.

בטיבט עד כמה שידוע לי חצי סינים, ורבים מהם בלהסה

וגם את גואנגשי.
המשותף לכל חמשת האוטונומיות - באף אחת מהן אין רוב של 90+ אחוז לסינים (האן). כך שגאנסו לא מתאימה לפרופיל.
למעשה, בטיבט יש רוב של יותר מ-90% לטיבטים.
בגואנגשי, המיעוט הגדול ביותר (ז'ואנג) הוא שליש מהאוכלוסיה.
במונגוליה הפנימית, למונגולים יש 17% ויש עוד כמה מיעוטים קטנים, אם כי לסינים יש רוב גדול (80 אחוז).
בחבל האוייגורי, למעשה יש מיעוט סיני (כ-40%) ולא כמו ששנינו חשבנו בטעות. המיעוטים מהווים את רוב אוכלוסיית החבל כאשר האוייגורים הם כ-45% (אני חשבתי שכל המיעוטים ביחד הם 45%). אז יש יותר אוייגורים מסינים.
בנינגשיה יש כשליש חוי ושני שליש סינים.

זה לגבי הצד הכמותי. לגבי הצד ה"איכותי" שהתייחסת אליו אין לי מושג אז לא אתיימר לנתח.
בנוסף אין הבדל מהותי בין חווי לסינים האנים חוץ מהדת. ויש עוד הרבה מיעוטים שם שלא ממש שונים מהרוב ההאן הסיני

אז לא ידוע לך

בנוסף אין הבדל מהותי בין חווי לסינים האנים חוץ מהדת. ויש עוד הרבה מיעוטים שם שלא ממש שונים מהרוב ההאן הסיני
אז לא ידוע לך
לפי המפקד האחרון יש בטיבט 93% טיבטים ורק 6% סינים (האן).
6% מאוכלוסיה של 3 מיליון זה בסה"כ 180 אלף איש. או במושגים סיניים: כלום ושום דבר. לא חצי ולא נעליים.
זה שחבר שלך נסע ללהסה, חזר ואמר: "וואלה אחי, חצי מהאנשים שם סינים בכלל" זה לא ממש מקור אמין...
אולי מאז המפקד האחרון מישהו התגנב לטיבט והכניס לשם 3 מיליון סינים? שווה בדיקה...

אגב, אפילו במקרה שבאמת "חצי" מטיבט היו סינים, אתה עדיין טועה. כי חצי זה לא 90% ולא 80% ואפילו לא מתקרב לכך. ובגאנסו יש יותר מ-90% סינים. אז אתה לא יכול להשוות אף אחד מהחבלים האוטונומיים לגאנסו, בדיוק כמו שכתבתי, גם אם תמציא עוד אלף המצאות על טיבט.

לגבי החוי והסינים: מי קבע שאין ביניהם הבדל מהותי? אתה, אדם זר שמביט מבחוץ על תרבות של אלפי שנים? ומי קבע שדת זה לא הבדל מהותי? שוב אתה? מה הסטנדרט המדעי שלך? לא ברור. הסינים חושבים שיש הבדל מהותי מאד בינם לבין החוי - מהותי מספיק כדי להכריז עליהם כמיעוט מוכר וגם לתת להם חבל אוטונומי - זכות ששמורה רק לחמישה מבין עשרות המיעוטים בסין. נראה לך שהסינים מחלקים חבלים אוטונומיים בחינם במכולת השכונתית? תעשה לי טובה.
הטענות שלך מזכירות לי את הבורים שאומרים "כולם צהובים ומלוכסנים, כולם נראים אותו דבר". תיכף תגיד שאין הבדל מהותי בין הסינים ליפנים או בין הקוריאנים לווייטנמים.

מחוז נינגשיה הוא אוטונומיה לחווי הסינים מוסלמים

מחוז נינגשיה הוא אוטונומיה לחווי הסינים מוסלמים

לאנדג'ו (היגוי יותר מדויק)

לאנדג'ו (היגוי יותר מדויק)

מיכה ס

New member
פקק ביציאה מהעיר. חזיון נפוץ בסין שנהגים עוברים למסלול הנגדי

פקק ביציאה מהעיר. חזיון נפוץ בסין שנהגים עוברים למסלול הנגדי
לנהגת האוטובוס יש סבלנות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה