לא יודעת אם זה קשור לפה

מצב
הנושא נעול.
לא יודעת אם זה קשור לפה

לא יודעת אם זה קשור לפה
יש לי שאלה: אני עובדת בסוכנות ביטוח כ 10 חודשים. אני עובדת ממש קצת שעות (בערך 10 שעות בשבוע..) אני יודעת שהמעביד שלי לא משלם עלי ביטוח לאומי, ולאחרונה קיבלתי חוב גדול מהם.. אני רוצה לבקש מהמעביד שישלם עלי ביטוח לאומי אבל אני קצת מסתייגת מזה, בגלל: א. אני מפחדת שאם אני אבקש ממנו הוא לא יאהב את זה, ואולי יפטר אותי, כי גם ככה אני עובדת קצת שעות.. ב. המכביד נפגע מכך שהוא משלם ביטוח לאומי? זאת אומרת, מעבר שיורד לי במשכורת, גם הוא צריך לשלם..? יש עצות? תודה!

שיר ורד

New member
החוק מחייב את המעביד

לא יודעת אם זה קשור לפה
יש לי שאלה: אני עובדת בסוכנות ביטוח כ 10 חודשים. אני עובדת ממש קצת שעות (בערך 10 שעות בשבוע..) אני יודעת שהמעביד שלי לא משלם עלי ביטוח לאומי, ולאחרונה קיבלתי חוב גדול מהם.. אני רוצה לבקש מהמעביד שישלם עלי ביטוח לאומי אבל אני קצת מסתייגת מזה, בגלל: א. אני מפחדת שאם אני אבקש ממנו הוא לא יאהב את זה, ואולי יפטר אותי, כי גם ככה אני עובדת קצת שעות.. ב. המכביד נפגע מכך שהוא משלם ביטוח לאומי? זאת אומרת, מעבר שיורד לי במשכורת, גם הוא צריך לשלם..? יש עצות? תודה!
החוק מחייב את המעביד
לשלם לביטוח הלאומי בגין עבודתך. חלק מהתשלום מנוכה משכרך וחלק ממומן ע"י המעביד. אם הוא לא עושה זאת הוא עבריין וגם מסתכן בתביעות עתידיות של הביטוח הלאומי. אני מציע שתנסי למשוך את הסיפור עוד חודשיים. אם הוא יפטר אתך לאחר שנת עבוד ה הוא יחויב גם בתשלום פצויים. לאחר אותם חודשיים תדרשי ממנו לבטח אותך בביטוח הלאומי מתחילת תקופת עבודתך (ואם יעשה זאת יצטרך לשלם לביטוח הלאומי קנס על פיגור בתשלומים) , כדי שאת לא תצטרכי לשלם על התקופה הנ"ל. זכותך גם לפנות לביטוח הלאומי ולציין שאת עובדת אצל מעסיק מסוים ולציין את היקף ההעבודה והשכר שאת מקבלת. רצוי שיהיו לך סימוכין כלשהם על כך שאת עובדת שם. חוזה העסקה, תלושי משכורת, צילום צק של המעביד או כל מסמך אחר המעיד על עבודתך. זה חשוב במידה והמעסיק יכחיש שבכלל העסיק אותך ובהעדר מסמכים תצטרכי לחפש עדים שיעידו שאכן עבדת שם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה